Jump to content

Sony Ericsson S312


TN97
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

greek_aeras...

 

Το κινητό το είχα το καλοκαίρι, το πήγα πίσω γιατί φτιάχτηκε το k750i μου αλλά τώρα ξαναχάλασε και δεν επισκευάζεται...

 

Έχω γυρίσει ΟΛΑ τα μαγαζιά, έχω ψάξει ΠΑΝΤΟΥ στο ίντερνετ. Θέλω ένα SE που να μοιάζει με το k750i. Όσα κι αν βρήκα, δεν ήταν πουθενά διαθέσιμα. Μόνο το συγκεκριμένο βρήκα και μιας και το γνωρίζω λίγο-πολύ, κατέληξα σε αυτό.

 

 

το κουτι φιλε μου ουτε οδηγιες δεν θα εχει.1 χαρτι Α4 διπλωμενο στα 6 με τα τυπικα.

cd-rom δεν θα εχει,γενικοτερα τα κινητα αυτης της σειρας..ειναι οτι το χειροτερο.για να περασεις επαφες μονο με αντιγραφη της sim θα το πετυχεις.επισης τον συγχρονισμο να τον ξεχασεις.

διαβασε απο την αρχη το θεμα αυτο..να βρεις τις ιδιες αποριες και τις ιδιες απαντησεις.

για μενα παρε αλλο κινητο.

 

Το θέμα των επαφών δεν με απασχολεί. Το μόνο που ήθελα είναι να περάσω mp3 από το pc στο κινητό... Τεσπα, αν δεν βρω driver (μα είναι δυνατόν; ) θα τα περάσω αρχικά σε παλιό μου κινητό και μετά θα τα στείλω στο S312 :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 81
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

greek_aeras...

 

Το κινητό το είχα το καλοκαίρι, το πήγα πίσω γιατί φτιάχτηκε το k750i μου αλλά τώρα ξαναχάλασε και δεν επισκευάζεται...

 

Έχω γυρίσει ΟΛΑ τα μαγαζιά, έχω ψάξει ΠΑΝΤΟΥ στο ίντερνετ. Θέλω ένα SE που να μοιάζει με το k750i. Όσα κι αν βρήκα, δεν ήταν πουθενά διαθέσιμα. Μόνο το συγκεκριμένο βρήκα και μιας και το γνωρίζω λίγο-πολύ, κατέληξα σε αυτό.

 

 

 

 

Το θέμα των επαφών δεν με απασχολεί. Το μόνο που ήθελα είναι να περάσω mp3 από το pc στο κινητό... Τεσπα, αν δεν βρω driver (μα είναι δυνατόν; ) θα τα περάσω αρχικά σε παλιό μου κινητό και μετά θα τα στείλω στο S312 :wacko:

τοτε δεν υπαρχει προβλημα.συνδεσε το κινητο με το pc και αυτοματως θα το δει σαν σκληρο δισκο.αλλιως με ενα card reader τα περνας κατευθειαν στην καρτα μνημης και τελειωνεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kostas_v γιατί δεν κοιτάς κάποιο παλαιότερο μοντέλο που σίγουρα θα είναι καλύτερο από το s312? Κάποια ίσως είναι διαθέσιμα. πχ κοιτούσα τις προάλλες το Τ700, ήταν διαθέσιμο στο e-shop περίπου στα 120€... Λίγο παραπάνω, αλλά αξίζει! Εφόσον είχες το S312, ξέρεις την πλατφόρμα του και τα προβλήματα που φέρει..
Link to comment
Share on other sites

kostas_v γιατί δεν κοιτάς κάποιο παλαιότερο μοντέλο που σίγουρα θα είναι καλύτερο από το s312? Κάποια ίσως είναι διαθέσιμα. πχ κοιτούσα τις προάλλες το Τ700, ήταν διαθέσιμο στο e-shop περίπου στα 120€... Λίγο παραπάνω, αλλά αξίζει! Εφόσον είχες το S312, ξέρεις την πλατφόρμα του και τα προβλήματα που φέρει..

 

To T700 δεν μου αρέσει ΚΑΘΟΛΟΥ :)

Link to comment
Share on other sites

To T700 δεν μου αρέσει ΚΑΘΟΛΟΥ :)

c510 ισως?? παντως παρε οτι αλλο κινητο εκτος απο το S312 που θελεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

c510 ισως?? παντως παρε οτι αλλο κινητο εκτος απο το S312 που θελεις.

 

Δεν νομίζω ότι υπάρχει... Στο "e-click", "E-shop" που το βρήκα είναι εξαντλημένο... Wind, Vodafone δεν το έχουν. Μάλλον πάλιωσε και αυτό ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι υπάρχει... Στο "e-click", "E-shop" που το βρήκα είναι εξαντλημένο... Wind, Vodafone δεν το έχουν. Μάλλον πάλιωσε και αυτό ;)

στο e-click υπαρχει κανονικα.εγω ενα παραδειφμα εφερα αυτο το κινητο.μπορεις να παρεις αλλη μαρκα π.χ. νοκια!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα το κινητό κι όπως το περίμενα... δεν το διαβάζει ο υπολογιστής. Το συνδέω με το καλώδιο usb και ζητάει να τοποθετήσω cd-rom (δεν υπάρχει στο κουτί) για να εγκατασταθεί το λογισμικό :mad:

 

Κάποια ιδέα???

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια... μηπως ξερει κανεις αν μπορω να βρω κάπου drivers για τα 2 κινητα που προαναφερα; σε windows 7 64bita ?:(

θελω να χρησημοποιησω το MyPhoneExplorer Και δεν μπορώ :(

Link to comment
Share on other sites

Για το S312 μπορείς να βρεις drivers στο site της SE. Δεν ξέρω ωστόσο αν δουλεύουν για 64bit.

 

Για το W800 είναι λίγο πιο δύσκολο γιατί το κινητό δεν υποστηρίζεται πλέον.

 

Ωστόσο, αφού θες να τα δουλέψεις με το MyPhoneExplorer, γιατί δεν χρησιμοποιείς bluetooth;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις το λογισμικό από εδώ

 

Σε ευχατιστώ πολύ. Το κατέβασα και πλέον το "διαβάζει" μια χαρά!

 

Απλώς είχα μπερδευτεί γιατί μερικοί από εδώ μέσα έλεγαν πως δεν θα βρω driver και μάλιστα μου συνιστούσαν να αγοράσω άλλο μοντέλο για αυτό το λόγο. Ευτυχώς δεν είχαν δίκιο

Link to comment
Share on other sites

Για το S312 μπορείς να βρεις drivers στο site της SE. Δεν ξέρω ωστόσο αν δουλεύουν για 64bit.

 

Για το W800 είναι λίγο πιο δύσκολο γιατί το κινητό δεν υποστηρίζεται πλέον.

 

Ωστόσο, αφού θες να τα δουλέψεις με το MyPhoneExplorer, γιατί δεν χρησιμοποιείς bluetooth;

 

Γιατι δεν εχω bluetooth? :P

:/ Δεν μου δουλευουν απο εκει :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλά...δεν υπάρχει το κινητό αυτό!είναι σπάσιμο νεύρων...το πήρα προσωρινά γιατί το προηγούμενο κινητό μου της sony έκανε μπάνιο...:cry:

δεν βολεύει καθόλου....μου ανοίγει λγότερα απο τα μισά αρχεία...δεν μπορώ να το συνδέσω με pc και γενικότερα μου είναι άχρηστο.....καλά για την μπαταρία δεν λέμε...δεν κρατάει ούτε μια μέρα κ το φόρτισα κλειστό κ ακριβώς τις ώρες που έλεγε στο κουτί....

δεν ξέρω για εσάς εγώ με συγκεκριμένο δεν μπορώ....

Link to comment
Share on other sites

καλά...δεν υπάρχει το κινητό αυτό!είναι σπάσιμο νεύρων...το πήρα προσωρινά γιατί το προηγούμενο κινητό μου της sony έκανε μπάνιο...:cry:

δεν βολεύει καθόλου....μου ανοίγει λγότερα απο τα μισά αρχεία...δεν μπορώ να το συνδέσω με pc και γενικότερα μου είναι άχρηστο.....καλά για την μπαταρία δεν λέμε...δεν κρατάει ούτε μια μέρα κ το φόρτισα κλειστό κ ακριβώς τις ώρες που έλεγε στο κουτί....

δεν ξέρω για εσάς εγώ με συγκεκριμένο δεν μπορώ....

δεν εισαι και η μοναδικη... :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

για τον φίλο που ρώτησε

δουλεύει μια χαρά η 4GB M2 κάρτα

 

για 2ο κινητό (απλή χρήση) μια χαρά είναι, το μόνο κακό είναι να περάσεις τις επαφές

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πριν κανά μήνα είχα το εξής πρόβλημα. Ότι υπήρχε μέσα στην κάρτα μνήμης εξαφανίστηκε. Μαζί και τα παιχνίδια και οι εφαρμογές που ήταν αποθηκευμένα στην μνήμη του κινητού.

 

Από τότε κάθε φορά που πάω να εγκαταστήσω κάποιο παιχνίδι ή εφαρμογή , ξεκινάει μεν τη διαδικασία αλλά δεν ολοκληρώνεται ποτέ

 

Εκτός από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ( που όμως θα μου σβήσει όλες τις επαφές που έχω αποθηκεύσει ) μπορώ να κάνω κάτι άλλο?

 

Πολύ προβληματικό τηλέφωνο , απορώ γιατί δεν βγάλαν ένα Κ750 με καινούρια πλαστικά. Από το s312 σίγουρα θα ήταν καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανά μήνα είχα το εξής πρόβλημα. Ότι υπήρχε μέσα στην κάρτα μνήμης εξαφανίστηκε. Μαζί και τα παιχνίδια και οι εφαρμογές που ήταν αποθηκευμένα στην μνήμη του κινητού.

 

Από τότε κάθε φορά που πάω να εγκαταστήσω κάποιο παιχνίδι ή εφαρμογή , ξεκινάει μεν τη διαδικασία αλλά δεν ολοκληρώνεται ποτέ

 

Εκτός από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ( που όμως θα μου σβήσει όλες τις επαφές που έχω αποθηκεύσει ) μπορώ να κάνω κάτι άλλο?

 

Πολύ προβληματικό τηλέφωνο , απορώ γιατί δεν βγάλαν ένα Κ750 με καινούρια πλαστικά. Από το s312 σίγουρα θα ήταν καλυτερο

φορμαρε την καρτα μνημης.εκει ειναι το προβλημα.

καμια αναβαθμιση εχεις κανει στο κινητο?? :blink:

 

(το κινητο ειναι απο τα χειροτερα) :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φορμάρισμα στην κάρτα έκανα. Τα παιχνίδια και οι εφαρμογές που είχε αποθηκευμένα στην μνήμη του κινητού γιατί εξαφανίστηκαν?:p

 

Αφού δε συγχρονίζει αυτόματα και μόνο η ιδέα να ξαναπεράσω μία μία τις επαφές ....Θα μείνει στην άκρη για Backup phone

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
για 49ε λεει το κινητο? παλιος κατοχος κ750, βασικα τι διαφορα εχει με το 750 εκτος ισως απο ποιοτητα κατασκευης?

εγω ουτε σε αυτα τα χρηματα δεν θα το αγοραζα :cool:

το κινητο ειναι "κλειδωμενο".

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson S312

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...