Jump to content

[Firmwares] iPhone OS 3.x Betas & Gold Master: πληροφορίες - δοκιμές


Nikats
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

eBay is your friend :) (Έναντι μικρού αντιτίμου)

 

ναι δεν υπαρχει προβλημα απο χρηματικη μερια.απλος πως το ψαχνω για ebay τι βαζω στο search?

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βάλε "iPhone 3.0"

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

εβαλα και εγω με την σειρα μου την 3.0 beta 3.ολα μια χαρα.δουευει και το youtube και οι χαρτες.ολα οκ.:D
iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

εβαλα και εγω με την σειρα μου την 3.0 beta 3.ολα μια χαρα.δουευει και το youtube και οι χαρτες.ολα οκ.:D
πληρωσες τα 10$ για activation?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ημουνα jailbroken στη 3.0 beta 2 στο 2g μου και εκανα alt + update (σε mac) στο itunes και με το που τελειωσε το upgrade μου εβγαλε το slide for emergency με το connect to itunes....χαθηκε δηλαδη και το jail και το activation...γιατι???εχει καταφερει κανεις να παει στη 3.0 beta 3 και να κανει και jailbreak???
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ημουνα jailbroken στη 3.0 beta 2 στο 2g μου και εκανα alt + update (σε mac) στο itunes και με το που τελειωσε το upgrade μου εβγαλε το slide for emergency με το connect to itunes....χαθηκε δηλαδη και το jail και το activation...γιατι???εχει καταφερει κανεις να παει στη 3.0 beta 3 και να κανει και jailbreak???

 

αν διάβαζες έστω λίγο πιο πάνω ή αν έβλεπες τα link θα καταλάβαινες ότι jailbreak κάνεις με το ispw απο το beta 2 ενώ έχεις εγκαταστήσεις απο dfu mode την beta 3

 

;)

όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

αν διάβαζες έστω λίγο πιο πάνω ή αν έβλεπες τα link θα καταλάβαινες ότι jailbreak κάνεις με το ispw απο το beta 2 ενώ έχεις εγκαταστήσεις απο dfu mode την beta 3

 

;)

 

επειδη ειμαι απο χωριο δεν το εξηγας λιγο καλυτερα??

 

αφου οταν εχεις πανω τη beta 3 δεν στο αναγνωριζει το quickpwn....πως το κανεις δηλαδη??μου λες οτι εχεις πανω τη beta 3 και κανεις jail επιλεγοντας την ipsw απο beta 2??πως γινεται αυτο αφου το quickpwn οταν εχεις πανω τη beta 3 δεν σε αφηνει να προχωρησεις καθολου....μηπως χανω κατι εδω??τι εκανες εσυ??

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι απο χωριο δεν το εξηγας λιγο καλυτερα??

 

αφου οταν εχεις πανω τη beta 3 δεν στο αναγνωριζει το quickpwn....πως το κανεις δηλαδη??μου λες οτι εχεις πανω τη beta 3 και κανεις jail επιλεγοντας την ipsw απο beta 2??πως γινεται αυτο αφου το quickpwn οταν εχεις πανω τη beta 3 δεν σε αφηνει να προχωρησεις καθολου....μηπως χανω κατι εδω??τι εκανες εσυ??

 

βήμα βήμα ότι λέει εδώ

όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

ανεπισημα και παλι QuickPWN 3.0 για beta 3.με τον γνωστο τροπο παλι.

http://www.quickpwn.com/

 

οποτε οσοι πηγαν beta 3 οπως και εγω δηλαδη Ετοιμο για jailbreak.

 

edit:11:28am

 

νεοτερα απο το μετωπο.εκανα βημα-βημα οτι λεει εδω

με την διαφορα οτι ξεκινησα απο το βημα 2 μιας και ειδη ειχα την beta 3 μεσα στο iphone.

ολα οκ μεχρι το βημα 5 εχει μπει και το icy μεσα.απλος σταματησα στο βημα 5 διοτι ειμαι στην δουλεια μεχρ το βραδυ στις 9 και δεν εχω wifi για να συνδεθω να κανω update τα sources ,ωστε να προχωρησο στο επομενο βημα.θα το κανω το βραδυ και θα σας πω νεοτερα.

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

ανεπισημα και παλι QuickPWN 3.0 για beta 3.με τον γνωστο τροπο παλι.

http://www.quickpwn.com/

 

οποτε οσοι πηγαν beta 3 οπως και εγω δηλαδη Ετοιμο για jailbreak.

 

edit:11:28am

 

νεοτερα απο το μετωπο.εκανα βημα-βημα οτι λεει εδω

με την διαφορα οτι ξεκινησα απο το βημα 2 μιας και ειδη ειχα την beta 3 μεσα στο iphone.

ολα οκ μεχρι το βημα 5 εχει μπει και το icy μεσα.απλος σταματησα στο βημα 5 διοτι ειμαι στην δουλεια μεχρ το βραδυ στις 9 και δεν εχω wifi για να συνδεθω να κανω update τα sources ,ωστε να προχωρησο στο επομενο βημα.θα το κανω το βραδυ και θα σας πω νεοτερα.

 

 

εγινε η εγκατασταση ολα οκ.πλεον ειμαι beta 3 jailbreak με icy install το cydia δεν δουλευει βεβαια ,αλλα εχω βαλει instalus 2.0.2 εχω κατεβασει και δουλευουν ολα τα *ipa που του εχω βαλει.

ο τροπος που το εκανα ειναι πιο πανω στο link.

 

οσοι μετα θελουν να γυρισουν σε 2.2.1 και τα iphones ειναι αγορασμενα απο vodafone ή cosmote απλα βαζετε το τηλεφωνο σε DFU ανοιγετε itunes και κανετε restore την 2.2.1. μετα το τελος θα σας βγαλει μηνυμα error 1013.κανετε ρεσετ το τηλεφωνο και ειστε οκ(Για reset παταμε 15 sec home+sleep button και αμεσως αφου αφησουμε τα κουμπια παταμε 2 sec το sleep button μεχρι να εμφανιστει το μηλαρακι).επειτα γινετε ενεργοποιηση του τηλεφωνου μεσω itunes+internet.

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

εγινε η εγκατασταση ολα οκ.πλεον ειμαι beta 3 jailbreak με icy install το cydia δεν δουλευει βεβαια ,αλλα εχω βαλει instalus 2.0.2 εχω κατεβασει και δουλευουν ολα τα *ipa που του εχω βαλει.

ο τροπος που το εκανα ειναι πιο πανω στο link.

 

εγω δηλαδη που εχω ηδη το 3g μου jailbroken στη 3.0 beta 3 πρεπει να ξεκινησω απο την αρχη η να κανω απλα το quickpwn που βαζει cydia και καθαρισα??

 

ααα και κατι αλλο...το βημα 1 ειναι σωστο??δεν πρεπει αντι restore να πατησουμε upgrade??

 

edit...ααα νομιζω για 2g μονο πρεπει να πατηθει το upgrade αντι για restore, σωστα??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρήκα ότι αν θέλει να το βάλει κανείς να δουλέψει με τα ελληνικά δίκτυα στην 3.0 beta 3 χωρίς να το κατεβάσεις στη 2.0.2 και να κάνεις Quickpwn κτλ. το μόνο πράγμα που έκανα εγώ ήταν ACTIVATE με το Quickpwn που έχει βγει για την beta 3

 

!!OXI ADD ICY ΑΛΛΑ ACTIVATE!!

http://i3.ytimg.com/vi/Z_op8LqWYrg/default.jpg

Jumpstyle!

Link to comment
Share on other sites

εγω δηλαδη που εχω ηδη το 3g μου jailbroken στη 3.0 beta 3 πρεπει να ξεκινησω απο την αρχη η να κανω απλα το quickpwn που βαζει cydia και καθαρισα??

 

ααα και κατι αλλο...το βημα 1 ειναι σωστο??δεν πρεπει αντι restore να πατησουμε upgrade??

 

κοιταξε δεν ξερω εαν θα σου περασει το cydia ωστε να περασει τα καταληλα files για να δουλευουν τα ipa files που θα κατεβαζεις απο installus.το cydia παντος εαν θες να το βαλεις μπαινει απλος δεν θα σου δουλευει.

εαν αφου εχεις οπως λες το τηλεφωνο jailbrake δεν χρειαζετε να κανεις τιποτα αφου βρισκεσε και στην βετα 3.

to βημα 1 που ελεγε δεν το εκανα.ξεκινησα απο το βημα 2 εγω.

 

οταν δοκιμασα να παω στην 2.2.1 και πατησα upgrade το τηλεφωνο ειχε κολισει σε dfu mode και δεν εκανε τιποτα.αμεσως του εδωσα restore και την πηρε.

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

μα αφου δεν εχω cydia...μηπως μπαινει απο icy??για να δω...

 

εβαλα cydia τελικα απο icy...

 

τελικα πρεπει να γινει γινει και το jailbread που προσθετει cydia...το καταλαβα γιατι οταν εβαλα bosstool δεν εμφανιστηκε στο springboard...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάζετε να εγκαταστήσετε και τα αρχεία συστήματος που χρειάζεται το cydia για να τρέξει;

 

Λογικά θα τα βρείτε μέσα στο επίσημο pwnagetool/quickpwn και θα είναι μάλλον σε μορφή αρχείου .deb

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάζετε να εγκαταστήσετε και τα αρχεία συστήματος που χρειάζεται το cydia για να τρέξει;

 

Λογικά θα τα βρείτε μέσα στο επίσημο pwnagetool/quickpwn και θα είναι μάλλον σε μορφή αρχείου .deb

 

θα προσπαθησω αυριο περικλη μιας και θα φυγω για δουλεια σε κανενα 3ωρο

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα,

 

Επειδη εχω χαθεί με ολα αυτα, τελικα μπορώ να βαλω την 3 χωρις να ειμαι developer σε 3g αγορασμενο απο voda ελλαδος σε WinXPsp3?

Αν ναι, ενα καλο link για οδηγίες.

Αν οχι πως μπορω να το δηλωσω σαν developer εκτος απο την apple??

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα,

 

Επειδη εχω χαθεί με ολα αυτα, τελικα μπορώ να βαλω την 3 χωρις να ειμαι developer σε 3g αγορασμενο απο voda ελλαδος σε WinXPsp3?

Αν ναι, ενα καλο link για οδηγίες.

Αν οχι πως μπορω να το δηλωσω σαν developer εκτος απο την apple??

 

Thanks

 

μπορεις να την βαλεις απλος το iphone σου θα γινει ipod touch εαν δεν ενεργοποιησεις το UDID σαν developer.

για να το δηλωσεις απλα πρεπει να τα σκασεις.χωρις να δωσεις λεφτα απλα το ξεχνας.

για οδηγο εδω

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να κανεις jailbreak για να κανει εγκατασταση ο καθενας ε??

 

Αν εννοεις για να βαλεις την 3,οχι,δεν χρειαζεται να κανεις jailbreak πρωτα;)Για τα υπολοιπα,δες πιο πανω τι γραφουν τα παιδια...

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις για να βαλεις την 3,οχι,δεν χρειαζεται να κανεις jailbreak πρωτα;)Για τα υπολοιπα,δες πιο πανω τι γραφουν τα παιδια...

 

ok thanks..

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγορασμένο από βόνταφον το 3G...Θέλω να βάλω την 3 γιατί άκουσα ότι έχει υποστήριξη για proxies από μόνη της...αληθεύει?ακόμα...θα χρειαστεί να πληρώσω για activation?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...