Jump to content

system restore


stom
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχήν θέλω να δώσω τα συγχαρητήρια μου για΄αυτό το forum είναι πραγματικά πολύ χρήσιμο και ειδικά για αυτούς που δεν γνωρίζουν πολλά πράγματα για τους Η/Υ.

Το πρόβλημα μου είναι το εξής: ανοίγω τον υπολογιστή και βγάζει το μήνυμα ότι δυστυχώς δεν μπορεί να τρέξει τα windows (xp) διότι είτε ο υπολογιστής δεν έκλεισε σωστά είτε έγινε διακοπή ρεύματος κλπ. Μου δίνει επιλογές να μπω με safe mode ή με κανονική εκκίνηση των windows ή με προηγούμενες ρυθμίσεις, αλλά και πάλι δεν μπαίνει. Πως μπορώ να κάνω system restore?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

Link to comment
Share on other sites

μόνο αν μπεις στο safe mode.

 

αλλιώς βάλε το σιντί των xp και κάνε repair.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπαίνει στο safe mode, βάζω το cd των xp αλλά δεν κάνει boot από το cd. Στη συνέχεια πάω στο set up για να του ορίσω να κάνει boot από το cd αλλά προφανώς κάτι κάνω λάθος και δεν το καταφέρνω
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπαίνει στο safe mode, βάζω το cd των xp αλλά δεν κάνει boot από το cd. Στη συνέχεια πάω στο set up για να του ορίσω να κάνει boot από το cd αλλά προφανώς κάτι κάνω λάθος και δεν το καταφέρνω

 

Απο το BIOS πρεπει να επιλεξεις να ξεκινα απο το cdrom.

Link to comment
Share on other sites

Στα περισσότερα μηχανήματα οι ρυθμίσεις του BIOS εμφανίζονται πατώντας το πλήκτρο Delete.
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι!!έκανα ότι μου είπατε κατάφερα να κάνει boot από το cd. Μου έχουν δώσει ένα cd erdf commander αν δεν κάνω λάθος για να μπορέσω να κάνω από εκεί το system restore αλλά δυστυχώς δεν γίνεται διότι είναι απενεργοποιημένο. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω μήπως τελικά πρέπει να φωνάξω τον γιατρό!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

... σου είπα κάμε repair από το σιντί. τι άλλο να πω.

 

πιάνει 99%.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Μη με μαλώνεις!!!!!!!!υπάρχει περίπτωση να χαθούν αρχεία?έχω κάτι φωτογραφίες που με ενδιαφέρουν και μουσική
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...