Jump to content

Εmarket (πρώην Fleamarket): Χρήση και γενικές απορίες


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνω μαζι σου, εμενα για να συνεχισω να μπαινω σε δημοπρασιες (ειτε δημοσιευοντας ειτε "χτυπωντας" καποια) μου εστειλαν Mail που ζητουσαν να πληρωσω καποιο ποσο (δεν θυμαμαι ακριβως ποσο γιατι εγινε πριν 3 χρονια) διαφορετικα θα με κοβαν.......ε τελικα με κοψαν:) και οταν πηγαινα να ξαναγραφτω με μπαναρε συνεχεια:mad: ακομα και με διαφορετικο Username

Καταρχάς ρε παιδιά δεν έχει και μεγάλη επισκεψιμότητα. Έβαλα κάποια πράματα σε δημοπρασία σε εξευτελιστική τιμή και δεν τα χτύπησε κανείς. :w00t: Πλέον για την πλάκα το έχω. (πχ. οπτικό μάους 1€ χωρίς ελάχιστη τιμή και δεν το ήθελε κανείς. :wacko:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλα το fleamarket ειναι επιεικως gtp.

Ακουστε τι επαθα σημερα!!

Κανω μια προσφορα στις 12/02 στις 16:17 σε καποιο ποσο.

Σημερα που εκλεισε παω να δω αν ειμαι ο πλειοδοτης και βλεπω οτι στις 12/02 16:17 εχω κανει προσφορα κατα 45 ευρω μεγαλυτερη(!!!!) κατι που δεν ισχυει και το ακομα πιο παραξενο ειναι οτι εχασα την δημοπρασια για 0,1 ευρω τη στιγμη που ο αριθμος αυξησης των προσφορων ειναι 5 ευρω!!

 

Αφου δεν τους βγαινει γιατι δεν το κλεινουνε να ανοιξουν ενα ψιλικατζιδικο???

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μόλις μπήκα στη κεντρική σελίδα του fleamarket για να δώ τι γίνεται με τις δημοπρασίες μου μα το μόνο που βγήκε στην οθόνη είναι πως δεν είναι διαθέσιμο προσωρινά.Καινούριο φρούτο είναι αυτό.Χρησιμοποιώ τη συγκεκριμένη ιστοσελίδα για λίγο καιρό τώρα και τη θεωρώ αξιόπιστη..Ελπίζω να μη πέφτω έξω..:worry:

 

Edit..

Μόλις είδα τα παραπάνω μηνύματα.Ωραία....Πολύ ωραία...!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μόλις μπήκα στη κεντρική σελίδα του fleamarket για να δώ τι γίνεται με τις δημοπρασίες μου μα το μόνο που βγήκε στην οθόνη είναι πως δεν είναι διαθέσιμο προσωρινά.Καινούριο φρούτο είναι αυτό.Χρησιμοποιώ τη συγκεκριμένη ιστοσελίδα για λίγο καιρό τώρα και τη θεωρώ αξιόπιστη..Ελπίζω να μη πέφτω έξω..:worry:

 

Edit..

Μόλις είδα τα παραπάνω μηνύματα.Ωραία....Πολύ ωραία...!

mn agxonesai !! ta kanei suxna auta!!meta apo ligo omos einai ok kai mpaineis !! mia xara einai :)

ego mpaino edo kai polu kairo sto fleamarketa !!ton teleutaio xrono omos ta exei ftusei !! olo kato einai h selida kai olo kollaei !! pisteuo omos sthn ellada gia thn douleia pou to xrisimopoio ego einai to kalutero !!(to xrhsimopoio gia agorapolhsies kiniton) !!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

σα να μην έφταναν τα προαναφερθέντα προβλήματα,επιβάλλουν και χρέωση τώρα για πωλήσεις πάνω απο 100 ευρώ.

τραγικό πλέον.μάλλον η αρχή του τέλους

Link to comment
Share on other sites

:rotfl: Τους έχει βαρέσει στο κεφάλι μου φαίνεται... Μην με ρωτήσετε τι... :lol:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Οσοι ειναι χρηστες του fleamarket ειδαν οτι απο 15 Μαρτιου εντελως ΑΚΟΜΨΑ μιας και ανακοινωθηκε στισ 14 Μαρτιου, υπαρχει πολιτικη χρεωσης. Συγκεκριμενα αν κανεις μεσα στο μηνα πωλησεις 100 ευρω θα πρπει να πληρωσεισ 2%. Ηδη εχουν ξεκινησει συζητησεις και αντιδρασεις στο forum του . Ενταξει να υπαρχει χρεωση , παντα ημουν υπερ ωστε να φυγουν οι ψευτικοι χρησττες και οι χρηστες με 2 , 3 η και περισσοτερους κλωνους, οπως το ebay αλλα θα προσφερει τισ ιδιες υπηρεσιες με το αμερικανικο site η θα ειναι οφ οπως ειναι κατα περιοδους ?

Βεβαια ΕΝΤΕΛΩΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΙΚΑ !!!! η πολιτική χρέωσης ξεκινησε λιγο μετα τον νεο διαχειριστη.

Η παλια διαχειριστρια εχει κανει δικο της site απ' όσο γνωριζω http://www.123sold.gr

Εγω ειμαι μελος και στα 2 και ελπιζω και τα 2 να συνεχιζουν να υπαρχουν γιατι ο ανταγωνισμός μονο καλο θα φερει για εμας τους απλους χρηστες.:rolleyes:

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ενα mail απο κάποιον και μου έγγραφε οτι λόγω της τακτικής που ακολουθει το flea και τα προβήματα που έχει να μπω στο http://www.123sold.gr που το έχει φτιάξει ο παλιός διαχειριστής του fleamarket.

 

Edit:Με πρόλαβες reddevils.gr

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απορώ γιατί δεν υπάρχει ελληνικό ebay... Να τους στείλουμε όλους αυτούς από κει που ήρθαν. :mad: Δε φτάνει που έχουν μπ@υρδελοσάιτ που κολλάει 1/3, θέλουν και να τους πληρώνουμε! :down:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απορώ γιατί δεν υπάρχει ελληνικό ebay... Να τους στείλουμε όλους αυτούς από κει που ήρθαν. :mad: Δε φτάνει που έχουν μπ@υρδελοσάιτ που κολλάει 1/3, θέλουν και να τους πληρώνουμε! :down:

είχε γίνει κίνηση για ebay.gr αλλά κόλλησε τελικά στην ελληνική νομοθεσία.

Link to comment
Share on other sites

είχε γίνει κίνηση για ebay.gr αλλά κόλλησε τελικά στην ελληνική νομοθεσία.

Όταν λες «κίνηση»; Μόνο εμείς κολλήσαμε πια; Όλες οι χώρες έχουν (Γερμανία, Αγγλία, Ιταλία, Γαλλία), οι νόμοι μας μάραναν... :down:

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες «κίνηση»; Μόνο εμείς κολλήσαμε πια; Όλες οι χώρες έχουν (Γερμανία, Αγγλία, Ιταλία, Γαλλία), οι νόμοι μας μάραναν... :down:

κάπου είχε κολλήσει απο οτι θυμάμαι σχετικά με τον έλεγχο και την φορολογία.δεν ήταν σύμφωνο με κάποιες διατάξεις σχετικά με τον ελληνικό κώδικα,για τον διαχειριστή και την έδρα.

δεν είμαι νομικός,δεν ξέρω αν τα γράφω σωστά.στο περίπου έτσι ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Η γνωμη μου ειναι πως κολλαει στον φοβο του ελληνα για το τζιζ-κακα ιντερνετ, πιστωτικες κτλ.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

είναι λιγο ρεζίληδες παντως...

 

εγω να δω τωρα τι θα μου σκασει να πληρωσω που εκανα τη καλη και πουλησα εναν προτζεκτορα για λογαριασμό ενος φιλου...

:X
Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα χα χα χα χα χα καλο και αυτο!

Ωχ σε καλο μας.

Ποιοι νομιζουν οτι ειναι?

Ντροπη ρε παιδια, σιγα το site που θελει και χρεωση.

Μια σκατ**λα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Same here, αν και δε ασχολουμαι με δημοπρασιες θυμαμαι πολυ καλα οτι για μεγαλες περισους το site δεν ανοιγε, ειχε προβληματα με τον server και τα μελη κτλ.

http://www.away.gr/banners/button_120x60.jpg

 

http://www.away.gr

.: To...διαφορετικο τεχνολογικο φορουμ :.

Link to comment
Share on other sites

Μπήκαν τα αμερικανάκια στο flea και το έκαναν επιχείρηση.Στο τέλος θα το κλείσουν και θα ησυχασουν.
http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Same here, αν και δε ασχολουμαι με δημοπρασιες θυμαμαι πολυ καλα οτι για μεγαλες περισους το site δεν ανοιγε, ειχε προβληματα με τον server και τα μελη κτλ.
Και ακόμη τα έχει...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...