Jump to content

Sony Ericsson W995


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα.

Εγω,εχω το εξης προβλημα.

Εχω ενεργοποιησει την επιλογη,να τερματιζει την κληση το κινητο,οταν το "μαζευω",αλλα ομως,δεν δουλευει.Ακουγεται το κρακ,μαζευεται το κινητο,αλλα η κληση ειναι εκει,ανοιχτη και μια χαρα.

Καμια αποψη;

Ευχαριστω.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

προβλημαεχω το εξης προβλημα.δεν μου φορτιζει το κινητο.άλλαξα μπαταρια αλλα παλι τιποτα.δειχνει οτι φορτιζει και μολις βγαζω το φορτιστη ειναι αδεια η μπαταρια..γνωρίζει κάποιος κατι??ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Που την ειχε την ενδειξη ? Πανω στην μπαταρια ?

 

Δειχνει οτι φορτιζει λες .

 

Μετα ποσο μπαταρια σου λεει οτι εχει οταν το βγαλεις ?

 

Μπορεις να το χρησιμοποιησεις , για δες , μηπως εχει κολλησει η ενδειξη

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάτι άλλο. Σύνδεσε το κινητό με τον υπολογιστή και άστο να φορτίζει (άφησε το τουλάχιστον 4-5 ώρες). Πες μας αν το πρόβλημα παραμένει.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στο W900 ειχε δυνατότητα αυτόματης εστίασης και στην εγγραφη βιντεο. Το w995 δεν την εχει. Πληροφοριακα το ειπα.. :-p
Link to comment
Share on other sites

Στο W900 ειχε δυνατότητα αυτόματης εστίασης και στην εγγραφη βιντεο. Το w995 δεν την εχει. Πληροφοριακα το ειπα.. :-p

 

δεν θυμαμαι κατι τετοιο γιατι ειχα W900

 

240χ320 βιντεο τραβαγε (δε λεω , κορυφαιο για το 2005). λες να ειχε και auto focus?

δεν νομιζω αλλα πανε χρονια που το ειχα οποτε μπορει να μην θυμαμαι καλα

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνανε αναβάθμιση λογισμικού στο κινητό και μετά μου χαθήκανε οι οι επαφές που είχα αποθηκευμένες σττο τηλέφωνο..Γνωρίζει κάποιος κάτι??ευχαριστώ πολύ..
Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι κατι τετοιο γιατι ειχα W900

 

240χ320 βιντεο τραβαγε (δε λεω , κορυφαιο για το 2005). λες να ειχε και auto focus?

δεν νομιζω αλλα πανε χρονια που το ειχα οποτε μπορει να μην θυμαμαι καλα

 

Ειχε ΚΑΙ auto focus οπως και το k550im στο βιντεο το θυμαμαι το ειχα και γω.

Link to comment
Share on other sites

Ο λογος που πηρα το συγκεκριμενο τηλεφωνο εκτος που μου αρεσε ειναι οτι παιρνει flash themes! Αυτο μεσα του εχει μονο 3 πανομοιοτυπα τετοια θεματα και ενω βρηκα στο http://www.zedge.net χρηστες που εχουν ανεβασει τετοια θεματα για το κινητο αυτο, ενω τα παιρναω στο δικο μου τα εικονιδια του μενου μενουν τα ιδια κλασικα!!!

Τι φταιει ρε παιδια? Μηπως πρεπει να κανω αναβαθμιση λογισμικου κ γω? Εσεις που την κανατε ειδατε διαφορα στα θεματα??

Λοιπον.... *>*<<*<* και το λογισμικο μου ειναι...!

R1HA035

prg1215-7995_GENERIC_HI R1HA035

 

EROM: 1200-4341 SEMCBOOT R6A019

 

(Εκδοση καμερας κυριας ..1.7 , βιντεοκλησης.. 4.2)

ΕΚΔΟΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ... ITP 1216-6363 9

 

Προσαρμογη...

1209-4776 R7A

1215-7993 R1HA035 ADRIATIC

εκδοση περιεχομενου PA13

Εκδοση λογισμικου ...JAVA jp-8.4.5.

(πιστευω ανεφερα τα πιο σημαντικα)

Σας παρακαλω οποιος ξερει κατι οτιδηποτε ας στειλει :cry::cry::cry:

(Εχω φαει κολλημα να βαλω θεματα σαν του yari πχ....:O)

 

φιλε μηπως σε ειπε κανεις πως να το κανεις.. ? γιατι εχω και εγω ακριβως το ιδιο προβλημα και με σπαει τα νευρα...

Link to comment
Share on other sites

Tελικα βρηκα το τροπο και το ειχα γραψει κιολας εδω πως και εβαλα και φωτο δικες μου. Μαλιστα προχτες κατεβασα κατι αρχεια με τα οποια εκανα να αναβοσβηνουν τα πορτοκαλι κουμπακια οταν με περνουν τηλ η μου ρχετε μυνημα. Το επομενο που θελω να καταφερω ειναι να βαλω το walkman4 με τα εικονιδια (skins) που εχει το zylo! Επειδη ειναι χρονοβορα διαδικασια και να μην τα ξαναγραφω διαβασε τις προηγουμενες απαντησεις που εδωσα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3407963#post3407963

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3410511#post3410511

Για να μη ψαχνεις..

 

Επειδη ψαχνω ποση ωρα και θα ψαξω κι αλλο αυριο, αν καποιος ξερει να με βοηθησει..! Η συσκευη εχει το walkman 4.0 οπως διαβαζουμε στα χαρακτηριστικα του, αλλα ,κανονικα δεν ειναι η παλαιοτερη εκδοση? Δηλαδη το zylo πχ ποια εκδοση walkman εχει,,την 5? Αν επισης ξερει η το εχει δοκιμασει πως ,η μαλλον απο που να κατεβασω το αρχειο για να το περασω στο λογισμικο,,:wacko: θα το ελτιμουσα! Ξερω οτι το moddding πεθανε αλλα εμεις-εγω τωρα το γνωρισαμε.:p

Edited by multiPetros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Tελικα βρηκα το τροπο και το ειχα γραψει κιολας εδω πως και εβαλα και φωτο δικες μου. Μαλιστα προχτες κατεβασα κατι αρχεια με τα οποια εκανα να αναβοσβηνουν τα πορτοκαλι κουμπακια οταν με περνουν τηλ η μου ρχετε μυνημα. Το επομενο που θελω να καταφερω ειναι να βαλω το walkman4 με τα εικονιδια (skins) που εχει το zylo! Επειδη ειναι χρονοβορα διαδικασια και να μην τα ξαναγραφω διαβασε τις προηγουμενες απαντησεις που εδωσα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3407963#post3407963

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3410511#post3410511

Για να μη ψαχνεις..

 

Επειδη ψαχνω ποση ωρα και θα ψαξω κι αλλο αυριο, αν καποιος ξερει να με βοηθησει..! Η συσκευη εχει το walkman 4.0 οπως διαβαζουμε στα χαρακτηριστικα του, αλλα ,κανονικα δεν ειναι η παλαιοτερη εκδοση? Δηλαδη το zylo πχ ποια εκδοση walkman εχει,,την 5? Αν επισης ξερει η το εχει δοκιμασει πως ,η μαλλον απο που να κατεβασω το αρχειο για να το περασω στο λογισμικο,,:wacko: θα το ελτιμουσα! Ξερω οτι το moddding πεθανε αλλα εμεις-εγω τωρα το γνωρισαμε.:p

φιλε μου το ειδα αυτο που λες απλα δεν λες ή δεν καταλαβα πως κανεις φλασαρισμα μπωρεις μηπως να με πεις ? ή αν σε δωσω κανενα μσν να τα πουμε λιγο απο εκει μην ζαλιζουμε και τους αλλους..?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

απο χθες το μεσημερι εχω ενα προβλημα με το κινητο...ενω μπορω να στειλω κανονικα μηνυματα δεν μπορω να παρω κανενα.....μιλησα με το κεντρο εξηπυρετησης της voda και μου ειπαν να διαγραψω καποια μηνυματα και να στειλω ενα μηνυμα στον εαυτο μου ετσι ωστε να ερθουν και αυτα που δεν μου εχουν ερθει αλλα τζιφος....πιθανον φταιει η καρτα και οχι το κινητο,αλλα μηπως εχει γινει κατι στις ρυθμησεις το κινητου;;;

 

και κατι αλλο ενω εχω ενεργωποιησει τις αναφορες παραδοσης δεν μου ερχονται....καποια συμβουλη;;;

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...αντιμετοπιζω καποιο προβλημα με το κινητο μου...το φορτιζω τν μια ημερα και τν επομενη χωρις να το χρησιμοποιω ξεφορτιζει απο μονο του...εχω αλλαξει μπαταρια αλλα δε ξερω τι γινεται :(
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει πειραχτεί ο αριθμός του κέντρου μηνυμάτων τότε δεν υπάρχει κάτι άλλο στις ρυθμίσεις. Περίεργο όμως που προέκυψε έτσι ξαφνικά το πρόβλημα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει πειραχτεί ο αριθμός του κέντρου μηνυμάτων τότε δεν υπάρχει κάτι άλλο στις ρυθμίσεις. Περίεργο όμως που προέκυψε έτσι ξαφνικά το πρόβλημα.

 

ακομα κατι..οταν το ανοιγω το κινητο οταν ειναι ενταξει η ωρα μετα οταν το ανοιγω μου παει η ωρα πισω και η ημερομηνια και πρεπει να τα φτιαχνω..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει όταν κλείνεις το κινητό από το πλήκτρο απενεργοποίησης ή όταν κάνει restart μόνο του;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει όταν κλείνεις το κινητό από το πλήκτρο απενεργοποίησης ή όταν κάνει restart μόνο του;

 

αυτο γινεται οταν κλεισει το κινητο τν επομενη ημερα που το βρισκω κλειστο..και οταν το ανοιγω δειχνει ημερομηνια αλλη και ωρα..

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου τελιωσαν τα δωρεαν μβ για το ιντερνετ. Οποτε πηγα στο μενου υπηρεσιες εντοπισμου,και εκει που λεει..υποβοηθηση εκκινησης,πατησα το 'ποτέ' ,ωστε να μη χρεωνομαι οποτε μπαινω στο google maps. ΕΛΑ ΜΟΥ ΟΜΩΣ που ενω μπηκα,ειδα το σηματακι -γη- πανω στην οθονη,και την ενδειξη -φορτώνει..-! Κατευθειαν βγηκα,καλεσα το υπολοιπο και ακουσα οτι χρεωθηκα περιπου 40 λεπτα του ευρω,για λιγα κιλοβιτε,αφου ο χαρτης ηταν ο λευκος!! Και επισης αφου πατησα την επιλογη 'ποτε' γιατι εξακολουθει να φορτωνει? Και η ρυθμιση ιντερνετ ειναι ΣΩΣΤΗ! Cosmote-internet (οχι wap!). Δεν την εχω πειραξει!

 

Ενα ασχετο επισης που αξιζει να αναφερω ειναι οτι απο χτες και σημερα μου ηρθαν 2 μυνηματα απο τη κοσμοτε οτι.. 'εχεις ακομα 10μβ να καταναλωσεις μεχρι τις 24-8 και ωρα 22:50'.Το ιδιο μυνημα μου ηρθε και σημερα στις δεκα το βραδυ περιπου(23-8). Μπηκα ρε παιδια το Ορκιζομαι δηλαδη για Ενα λεπτο περιπου στο google να διαβασω κατι που..ελεος η ιστοσελιδα του εχει λιγοτερα kilobite απο το myphone.gr, και πριν προλαβω να ολοκληρωσω το διαβασμα,σκαει μυνημα οτι τελειωσαν τα δωρεαν 10 Τελευταια μβ που Ειχα! Εεελεος!

Παντως σε οτι αφορα το gps και τη ρυθμιση του ξερετε-σας εχει συμβει-κανω κατι λαθος? Help me cause i ll kill somebody..

Link to comment
Share on other sites

Παω στα πολυμεσα και παταω αναπαραγωγη σε ενα αλμπουμ μουσικης που προσθεσα χθες και μου λεει "Το αρχειο πολυμεσων δεν βρεθηκε" .

 

Ξερει κανεις τι γινεται ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εκανα και δουλεψε .

 

Κατι αλλο .

 

Υπαρχει τροπος να μεταφερθουν τα μηνυματα απο ενα αλλο κινητο στο W995 ? Και αν ναι πως ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...