Jump to content

Sony Ericsson W995


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια άλλη απορία βρε παιδιά:

πάνω αριστερά στην οθόνη , ακριβώς πάνω απο τις γραμμές που δείχνουν το σήμα, υπάρχει ένα G το οποίο γίνεται από μόνο του E και μετά ξαναγίνεται G κλπ. (βλέπετε το κίτρινο βέλος στη φωτο).

Ξέρει κάποιος περί τίνος πρόκειται;

Εναλλαγη σε δικτυα.το G (gprs) & E (edge) .δεν ειναι τιποτα..κονονικη λειτουργια ειναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ

:)

 

άλλη απορία:

 

η χρήση του Google Maps γίνεται με σύνδεση του κινητού στο Internet (άρα και χρέωση);

ή οι χάρτες είναι εγκατεστημένοι στη συκευή και δεν είναι απαραίτητη η σύνδεση;

Edited by multiPetros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

η χρήση του Google Maps γίνεται με σύνδεση του κινητού στο Internet (άρα και χρέωση);

ή οι χάρτες είναι εγκατεστημένοι στη συκευή και δεν είναι απαραίτητη η σύνδεση;

To Google Maps απαιτεί σύνδεση στο διαδίκτυο, οι χάρτες του δεν είναι αποθηκευμένοι στο κινητό.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

τι προβληματακια μπορει να βγαλει το κινητο? ενδιαφερομαι για αγορα και ηθελα να ξερω αν εχει καποιο στανταρ προβλημα
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες!επειδη και γω ενδιαφερομαι για κινητο που να εχει καλη καμερα,καλη ποιοτητα ηχου,αλλα και καλο wifi για σχετικα συχνη χρηση,ανταποκρινεται σ'ολα αυτα το w995?με προβληματιζει λιγο το μεγεθος της οθονης για πλιοηγηση sto internet.εσεις που ειστε κατοχοι,βολευει η οθονη για συχνη χρηση wifi?να προτιμησω στην ιδια τιμη καποιο αφης?
Link to comment
Share on other sites

Skakinen δεν μας είπες τα κατάφερες με τις επαφές!

 

Τα κατάφερα απλά και γρήγορα. Το MyPhoneExplorer είναι καταπληκτικό και πολύ εύχρηστο πρόγραμμα. Σ'ευχαριστώ πολύ για την πρότασή σου.

:up:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι και καλώς σας βρήκα!! Έχω το τηλέφωνο 4 μέρες και προς το παρόν μου αρέσει αρκετά σε όλους τους τομείς (6 χρόνια κάτοχος SE - K 700, K 800i, C 702, W 995). Η ερώτησή μου είναι η εξής: ενώ στο σπίτι μου συνδέομαι με το wifi (με WEP key) κανονικά, όταν δοκίμασα να συνδεθώ με το wifi του δήμου Αθήνας στο Γκάζι, δεν τα κατάφερα. Για την ακρίβεια συνδέθηκε, μου άνοιξε η πρώτη σελίδα για να κάνω εγγραφή και αφού την έκανα και πήγα να ανοίξω άλλα sites, έβγαζε μήνυμα "Communication error. Try again, turn off WiFi or contact your provider for support". Ξέρει κανείς γιατί μπορεί να γίνεται αυτό:::: Edited by sapuu
Link to comment
Share on other sites

Εχω το w995 και εχει μια ρυθμιση στο walkman που λεγετε surround ενεργο η οχι.

δεν καταλαβαινω την διαφορα ομως οταν ακουω τραγουδια απο τα μεγαφωνα

παρα μονο σε λιγα τραγουδια που ψιλοψιλο ακουγοντε ισως ποιο δυνατα..!

παλια το sony ericsson w900 που ειχα ειχε τη ρυθμιζει για στερεοφωνικο η οχι. Ειναι το ιδιο??

Και ακομα δεν καταλαβαινω (απο τα μεγαφωνα παντα) τι κανει το clear bass αφου τα μπασα ακουγονται το ιδιο και καθως η ρυθμιση ειναι απενεργοποιημενη(οι γραμμες απο γαλαζιες ειναι γκρι).

Και ακομα ο ισοσταθμιστης ειναι διαφορετικος (και ισως κακοτερος απο του w900i για μενα) καθως οταν αυξανω τις χαμηλες συχνοτητες ναι μεν ακουγοντε ισως πιο δυνατα τα τραγουδια αλλαλιγο εως πολυ παραμορφωμενα, ακομα και οταν αυξανω τερμα ολες τις συχοτητες! (στο w900i που ειχα απλως τα τραγουδια ακουγοντουσαν πιο δυνατα απο το κανονικο και ας ετριζε λιγο το μονοφωνικο ηχειο του).

ΚΑΙ κατι τελευταιο σορυ και παλι..

στερεοφωνικα τα ηχεια-μεγαφωνα ΔΕΝ ειναι!!!

Ακομα και στο w595 ης αδερφης μου απλως στο πανω ηχειο ακουγετε πιο πριμα το τραγουδι ενω στο κατω πιο μπασα!!

Και ναι το εκανα.ακουσα ενα ροκ τραγουδι που ξερω οτι ο ηχος της κιθαρας στην αρχη κανονικα ακουγετε μονο απο το ενα ηχειο (το ειχα ακουσει και απο ακουστικα σε αλλο κινητο) και οταν το επεζε στα μεγαφωνα ο ηχος της κιθαρας ακουγοταν και στα 2 ηχειο!! στο πανω πιο πριμα και στο κατω πιο μπασα!!

Εχει κανεις την ιδια απορια, γνωση η απαντηση σε αυτο το θεμα??

Σας ευχαριστω παρα πολυ.

Υ.Γ. το θεμα δεν ημουν σιγουρος αν πρεπει να το ενταξω στο w995 καθως με ενδιαφερει μονο ο ηχος απο τα μεγαφωνα και ρυθμισεις του οπως surround..

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες!επειδη και γω ενδιαφερομαι για κινητο που να εχει καλη καμερα,καλη ποιοτητα ηχου,αλλα και καλο wifi για σχετικα συχνη χρηση,ανταποκρινεται σ'ολα αυτα το w995?με προβληματιζει λιγο το μεγεθος της οθονης για πλιοηγηση sto internet.εσεις που ειστε κατοχοι,βολευει η οθονη για συχνη χρηση wifi?να προτιμησω στην ιδια τιμη καποιο αφης?

 

για πλοηγηση στο νετ ειναι κακο.και σε θεμα αναλυσης οθονης και σε ιντσες.

καλυτερα να επιλεξεις καποιο ΝΟΚΙΑ οπως 5530 που εχουν απο τις μεγαλυτερες αναλυσεις και πιστεψε'με οτι η πλοηγηση ειναι αριστη ;)

Γεια σας φίλοι και καλώς σας βρήκα!! Έχω το τηλέφωνο 4 μέρες και προς το παρόν μου αρέσει αρκετά σε όλους τους τομείς (6 χρόνια κάτοχος SE - K 700, K 800i, C 702, W 995). Η ερώτησή μου είναι η εξής: ενώ στο σπίτι μου συνδέομαι με το wifi (με WEP key) κανονικά, όταν δοκίμασα να συνδεθώ με το wifi του δήμου Αθήνας στο Γκάζι, δεν τα κατάφερα. Για την ακρίβεια συνδέθηκε, μου άνοιξε η πρώτη σελίδα για να κάνω εγγραφή και αφού την έκανα και πήγα να ανοίξω άλλα sites, έβγαζε μήνυμα "Communication error. Try again, turn off WiFi or contact your provider for support". Ξέρει κανείς γιατί μπορεί να γίνεται αυτό::::

το εχω παθει κι'εγω αυτο...καιη λυση ειναι να ανοιξεις τον εξπλορερ,θα κανεις ανανεωση και θα σου βγαλει το site του δημου..μαζι μ'εναν κωδικο χρηστη που θα πρεπει να κανεις εγγραφη για να εχεις ελευθερη προσβαση.δεν φταιει το κινητο..αλλα το wifi του δημου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το εχω παθει κι'εγω αυτο...καιη λυση ειναι να ανοιξεις τον εξπλορερ,θα κανεις ανανεωση και θα σου βγαλει το site του δημου..μαζι μ'εναν κωδικο χρηστη που θα πρεπει να κανεις εγγραφη για να εχεις ελευθερη προσβαση.δεν φταιει το κινητο..αλλα το wifi του δημου.

 

OK θα το δοκιμάσω. Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

ναι,καταλαβα τι εννοεις raver..δεν βρισκω πουθενα ομως καινουρια συσκευη 5530..μαλλον θα στραφω σε συσκευη με οθονη αφης,αφου μονο αυτες προσφερουν καλη πλοηγηση..ισως στο LG GT-540 ή το nokia c6..
Link to comment
Share on other sites

Αποριών συνέχεια (ευχαριστώ για την υπομονή σας).

 

Παρατήρησα ότι η οθόνη μεταβάλλει τη φωτεινότητά της ανάλογα με το φωτισμό του περιβάλλοντος (δηλ. σε πολύ φωτεινό περιβάλλον σκοτεινιάζει ελαφρώς, ενώ σε πιο σκοτεινό γίνεται πιο φωτεινή). Αυτή τη λειτουργία μπορώ να την απενεργοποιήσω ώστε να έχω την μέγιστη φωτεινότητα σε όλες τις συνθήκες περιβάλλοντος;

 

Προσοχή , δεν εννοώ το μενού: Ρυθμίσεις>Οθόνη>Φωτεινότητα. Αυτό το έχω στο 100%.

Link to comment
Share on other sites

Αποριών συνέχεια (ευχαριστώ για την υπομονή σας).

 

Παρατήρησα ότι η οθόνη μεταβάλλει τη φωτεινότητά της ανάλογα με το φωτισμό του περιβάλλοντος (δηλ. σε πολύ φωτεινό περιβάλλον σκοτεινιάζει ελαφρώς, ενώ σε πιο σκοτεινό γίνεται πιο φωτεινή). Αυτή τη λειτουργία μπορώ να την απενεργοποιήσω ώστε να έχω την μέγιστη φωτεινότητα σε όλες τις συνθήκες περιβάλλοντος;

 

Προσοχή , δεν εννοώ το μενού: Ρυθμίσεις>Οθόνη>Φωτεινότητα. Αυτό το έχω στο 100%.

 

Δεν γίνεται να το αλλάξεις είναι στάνταρ στις περισσότερες συσκευές

patc
Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω παρατηρησει να κλεινει λιγο η οθονη και το εχω στο 50% φοτηνοτιτα ποτε αφξανεται ποτε μιονεται και ελεγα προβληματικο ειναι το κινητο μου
Link to comment
Share on other sites

189 ευρω στα media markt..πολυ καλη τιμουλα

καλη ειναι ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μονο τοσο? τζαμπα πραμα!

οσον αφορα την παραεισαγωγη, μας επηρεαζει μονο σε καποια αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ 104???

ΚΑΙ δηλαδη γιατι μεταφερθηκε εδω το μυνημα μου αφου τα ερωτηματα μου αφορουσαν γενικα τεχνικα χαρακτηριστικα των καινουριων κινητων της σονυ, και θα μπορουσαν να απαντηθουν και απο χρηστες της νοκια, πχ??

Και η απορεια αφορα και στο οτι μετα τις ερωτησεις μου μπηκαν και αλλες ερωτησεις και απαντησεις οποτε νομιζω ειδατε τις ερωτησεις μου,και εγραψα και κατεβατο κειμενο και οχι του στυλ των 1-2 γραμμων!

Link to comment
Share on other sites

189 ευρω στα media markt..πολυ καλη τιμουλα

 

Σε ποιο κατάστημα ? :blink::blink::blink:

(Μήπως είναι μόνο για τα εγκαίνια του νέου καταστήματος στη Θεσσαλονίκη... ?)

Edited by Michalis12Laos
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο κατάστημα ? :blink::blink::blink:

(Μήπως είναι μόνο για τα εγκαίνια του νέου καταστήματος στη Θεσσαλονίκη... ?)

 

στο καταστημα στην Καλαμαρια στο καρφουρ απεναντι..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...