Jump to content

Samsung M7600 Beat DJ


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν ξερει καποιος κανα link με applications ή κανα παιχνιδακι ρε παιδι μου ή κατι που να ειναι χρησιμο στο κινητακι ........ας το πει...........παντως με την προσφορα εγινε χαμος .........απο κει που δν το επαιρνε κανενας τωρα στα καταστηματα εχει εξαντληθει στην τιμη των 100€ ..............................το σατουρν σημερα το εχει 325€ μια χαρα :lol::lol:

2 ήταν τα βασικά που το είχαν καταστήσει απούλητο.

 

1. Ήταν ένα υπερτιμολογημένο κινητό, από το οποίο μας ζητούσαν πολύ περισσότερα απ' όσο κανονικά θα έπρεπε.

 

2. Δεν έγινε καμία προσπάθεια προώθησης από κανέναν αρμόδιο (αντιπροσωπεία-εταιρίες κινητής κλπ.) και με κανέναν τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 326
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μόλις το πήρα!!!Πήγα τελικά χθες κ το παρήγγειλα από οτεσοπ και σήμερα μου το φέρανε οι καλοί μου!Αυτή είναι εξυπηρέτηση..και μου είπαν ότι κλασσικά γίνεται χαμός και είμαι τυχερή που έφεραν ένα κομμάτι τόσο γρηγορα!

Αυτά..από το λίγο που το είδα νομίζω θα τα καταφέρω με την οθόνη αφής που φοβόμουν..

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μολις μου το εφερε η speedtext!!!

 

Εχθες το μεσημερι το παρηγγειλα και τωρα το εχω! Τοσο γρηγορα που εντυπωσιαστικα!!!

 

Να ναι καλα τα παιδια που μου ειπαν να το παραγγειλω απο e-cosmote!!!

 

Τελειο ειναι!!!

Link to comment
Share on other sites

η οθονη του ειναι πολυ καλη οσον αφορα την αφη σε σχεση με το viewty που ειχα παλιοτερα, η εξοικειωση ειναι θεμα μερικων λεπτων.

 

Πηρα μια 8αρα καρτα και τωρα θα περασω τα αρχεια μου, ανυπομονω να ακουσω τα τραγουδια στις ηχειαρες του και να δοκιμασω το 5.1 με τα ακουστικα

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε παιδια, μαζικη παραλαβη;:lol: Αντε, καλοριζικο σε ολους και ελπιζω να το χαρειτε!:D

Η οθονη αφης ειναι σαφως ανωτερη απο του Viewty(που επισης ειχα)και με πολυ πιο ζωντανα χρωματα. Μην ξεχναμε οτι ειναι και αλλης τεχνολογιας οθονη. Δεν πιστευω οτι θα δυσκολευτει καποιος να συνηθισει την αφη. Οσο για τον ηχο.. πραγματικα εντυπωσιαστηκα οταν ακουσα ραδιοφωνο απο τα ηχεια! Ακουγεται πιο καλα και απο τα mp3, κι επισης εκανα το κολπακι με τ΄ακουστικα, εκοψα κατι παλια που ειχα για να τα χρησιμοποιω σαν κεραια. Καλη φαση, δοκιμαστε το..;)

 

Edit: Ξερει κανεις που μπορουμε να βρουμε καποιο screen protector? Εχω αφησει τη ζελατινα στην οθονη, αλλα αρχιζει και χαλαει.

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερουσα ιδεα αυτη με τα κομμενα ακουστικα...

 

Παντως οσον αφορα το motion sensor ουτε εγω βρηκα καποια επιλογη για το αν θα λειτουργει ή οχι. Εντυπωση μου εκανε η καμερα του, ειναι πιο καλη απ'οτι περιμενα. Γενικα το κινητο ειναι πολυ καλο, το μονο παραπανω που θα ζητουσα ειναι το wi-fi αλλά οκ, μπορω να ζησω και χωρις αυτο :p

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια σχετικα με αυτο το κινιτακι εγω πηγα σε 10 μετριμενους γερμανους για την προσφορα με τα 100 ευρο ο 1ος μου ελεγε καταργηθικε απο την samsung ο αλλος δεν το φερνουμε πια εντομεταξι το κινιτο δεν εχει κλησει ενα χρονο καλα καλα το καταργισαμε μου λεει!πιγα στους υπολιπους και που8ενα το κινιτο!μπενω την παρασκευι το απογευμα στο σιτε της cosmote και το βλεπω 99,98€ λεω οπα εδο ειμαστε μονο 20 ευρο 9α δοσω γιατι εχω κι επιδοτισι cοsmote 80€!πιγα λιπον σε ενα καταστιμα cosmote στιν γειτονια μου ουτε εκει το ειχανε το παραγελνω και μου λενε την δευτερα 9α σας παρουμε τηλεφωνο λεω και εγω οκ περιμενω περιμενω ουτε τιλεφωνο στελνω τον πατερα μου στην cosmote λεει τη εγινε με το κινιτο μου λεει ο υπαλιλος"ξερετε κατι δεν το παραγγιλαμε ακομα"τον βαζει να το παραγγειλει μπροστα τ παιρνει τηλεφωνο στον πειραια το εχετε?οχι μολις μας τελειοσε μετα παιρνει στους αμελοκιπους εχει 15 κοματια λεω τι???πος λοιπον μου λεει ο γερμανος καταργιθικε?τελος παντον το παραγγιλα και μ λενε αυριο το πρωι(δηλαδη σημερα τεταρτη 10 φευρουαριου) 9α ειναι εδω παλι τιποτα δεν το φερανε ακομα δηλαδη οποτε 9ελουνε αυτοι 9α μου το φερουνε?παδος ειναι καλο κινιτο απο 377€ που το ειχανε παλια 100 ευρο μπραβο σε αυτον που το σκευτικε Edited by Jim96
Link to comment
Share on other sites

Παιδια help!!!

1.Πως μπορω να ρυθμισω τον ηχο για να μην ακουγεται οταν παταω τα πληκτρα?

2.Η οθονη μου φαινεται καπως θολη να το πως...λιγο με κουραζει. Υπαρχει καποια ρυθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια help!!!

1.Πως μπορω να ρυθμισω τον ηχο για να μην ακουγεται οταν παταω τα πληκτρα?

2.Η οθονη μου φαινεται καπως θολη να το πως...λιγο με κουραζει. Υπαρχει καποια ρυθμιση?

 

πας στις ρυθμισεις προφιλ και πανω αριστερα επιλεγεις "ηχοι τηλεφωνου". τερμα κατω εχει την ενταση, θα το δεις σιγουρα :)

 

ο πιο γρηγορος τροπος βεβαια ειναι οπως εισαι στη κεντρικη οθονη να πατησεις τα πληκτρα αυξομειωσης ηχου

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, καλορίζικο το τηλεφωνάκι σε όσους/ες παρέλαβαν ή και περιμένουν να παραλάβουν.

 

Παιδια help!!!

1.Πως μπορω να ρυθμισω τον ηχο για να μην ακουγεται οταν παταω τα πληκτρα?

2.Η οθονη μου φαινεται καπως θολη να το πως...λιγο με κουραζει. Υπαρχει καποια ρυθμιση?

Σάκη, αυτό με τον ήχο στο εξήγησε ο Conception, δεν υπάρχει λόγος να ξαναπώ τα ίδια.

Το θέμα όμως της οθόνης μπορείς να το ρυθμίσεις μέσα από το "Μενού -> Ρυθμίσεις -> Οθόνη και φωτισμός -> Φωτεινότητα".

Σου συνηστώ να αποφύγεις τον αυτόματο φωτισμό, εκτός αν θέλεις σε μεγάλο βαθμό να έχεις καλύτερη αυτονομία μπαταρίας, αν και δε θα δεις τραγικά μεγάλες διαφορές...

Να Ροτισω Κατι?Εγω εχω ενα stereo headset Της sony με A2DP θα μπορω να ακουω μουσικι μεσα απο το headset μου?

Θα μπορέσεις κανονικά, απλά να γνωρίζεις πως δεν θα μπορείς να έχεις τη δυνατότητα να διαχειρίζεσαι τις κλήσεις, παρά μόνο να απαντάς σε εισερχόμενες.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παιδια!

 

Το κινητο τα σπαει!!!

 

Σορρυ και παλι...αλλα εχω αποριες που δημιουργουνται κατα την πορεια!!!

 

Υποστηριζει dvix αρχεια οπως λεει, τα αρχεια avi ομως γιατι δε ταπαιζει και λεει πως πρεπει να μετατραπουν σε mp4?

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Εντυπωση μου εκανε η καμερα του, ειναι πιο καλη απ'οτι περιμενα.

Σε εξωτερικους χωρους με φως ημερας, ο,τι και να βαλεις βγαινουν καλες!

Σε εσωτερικους χωρους με φωτα μου βγαινουν λιγο θολες. Δεν εχω ασχοληθει και πολυ με τις ρυθμισεις, ομως ειδα αρκετες επιλογες και θελω αποψεις..

 

Ενα βασικο που δεν ξερω ειναι τι να βαλω στην μετρηση εκθεσης. Εχει εστιαση στο κεντρο, σημειο και πινακας. Στο SCN(επιλογη σκηνων)εχει το "πινακας" στις περισσοτερες περιπτωσεις και σκεφτομαι μηπως ειναι η καλυτερη ρυθμιση.

 

Για τα avi που ρωτησε ο φιλος δεν ξερω, εγω εχω μετατρεψει ολα τα βιντεο μεσω format factory σε mp4. Υποθετω οτι μονο η κωδικοποιηση μπορει να ειναι divX η Xvid, αλλα η καταληξη mp4.

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ και παλι...αλλα εχω αποριες που δημιουργουνται κατα την πορεια!!!

 

Υποστηριζει dvix αρχεια οπως λεει, τα αρχεια avi ομως γιατι δε ταπαιζει και λεει πως πρεπει να μετατραπουν σε mp4?

 

πρεπει να ειναι στη σωστη ανάλυση για να παίζει divx απ οσο κατάλαβα!

 

 

Για τη κάμερα τωρα στα μείον οι φωτογραφίες σε εσωτερικούς χώρους με χαμηλό φωτισμό και στα συν η βιντεοκάμερα (ιδιαίτερα οταν τα βλέπεις στο κινητό εχουν φοβερή ποιότητα)!

Link to comment
Share on other sites

Sakis δεν το εχω ψαξει πολυ για το τι avi παιζει και μην στηριζεσαι στα λογια μου, αλλα τα mp4 παιζουν μια χαρα και με τις ρυθμισεις που εχω δωσει σε προηγουμενη σελιδα φαινονται αψογα στο κινητο! Εχω περασει τοσο βιντεοκλιπ, οσο και ταινιες με ενσωματωμενους υποτιτλους και φαινονται πολυ καλα. Με ακουστικα δε και 5,1 τα ευχαριστιεσαι στο επακρο!
Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να ασχοληθώ λίγο παραπάνω με το κινητό, για να ανακαλύψουμε όλοι μαζί κάποιες επιπλέον λειτουργίες.

 

1. Υποστηρίζονται video tones.

Με τη σωστή αποκωδικοποίηση και μέσα από την προβολή των βίντεο, υπάρχει η επιλογή "ταυτότητα".

Δυστυχώς όμως κάθε επαφή θα πρέπει να ταυτοποιηθεί ξεχωριστά, δεν δινεται δηλαδή η δυνατότητα να καταχωρηθεί σαν γενικός ήχος κλήσης.

 

2. Παίζει και avi αρχεία κανονικά, σε πολλές αποκωδικοποιήσεις, απλώς πρέπει στην κωδικοποίηση να έχετε επιλέξει την ευρεία οθόνη, αλλιώς εμφανίζεται σε μικρότερο μέγεθος.

 

3. Αν δεχτείτε κάποια κλήση και για οποιονδήποτε λόγο δεν θέλετε να απαντήσετε, απλά γυρίστε καπάκι το τηλέφωνο (με την οθόνη δηλαδή προς τα κάτω).

Ο αισθητήρας στο επάνω μέρος θα ενεργοποιήσει την αθόρυβη λειτουργία και το τηλέφωνο θα "σιωπήσει". Έτσι, κανείς δεν θα σας ενοχλήσει. Φυσικά μετά το τέλος της κλήσης το τηλέφωνο ενεργοποιεί και πάλι το τρέχον προφίλ και στην επόμενη κλήση θα χτυπήσει κανονικά.

Το ίδιο ισχύει και για όλες τις ειδοποιήσεις, ξυπνητήρια κλπ.

Μόλις ανακαλύψω κι άλλα θα σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα Othon!

 

Εμενα μου αρεσε πολυ η εφαρμογη "ψευδης κλιση"...δε εχω ξαναδει κατι παρομοιο...και σε βγαζει απο πολλους μπελαδες!

 

Με τι προγραμμα μετατρεπεις τα βιντεο? Αυτο που εχει το κινητο ή καποιο αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα Othon!

 

Εμενα μου αρεσε πολυ η εφαρμογη "ψευδης κλιση"...δε εχω ξαναδει κατι παρομοιο...και σε βγαζει απο πολλους μπελαδες!

 

Με τι προγραμμα μετατρεπεις τα βιντεο? Αυτο που εχει το κινητο ή καποιο αλλο?

 

Όπως έχει αναφέρει και ο Conseption, πολύ καλό και εύκολο πρόγραμμα είναι το Format Factory που είναι και δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα αυτο που ειπες για τα video tones μπορεις να δωσεις μερικες πληροφοριες ακομα; Που εμφανιζεται η επιλογη "ταυτοτητα"; Εβαλα ενα βιντεο να παιξει, αλλα οι μονες επιλογες που εχει ειναι η "αποστολη" και τα "περισσοτερα" που εχει μονο για ετικετες και χαρακτηριστικα του αρχειου.
Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα αυτο που ειπες για τα video tones μπορεις να δωσεις μερικες πληροφοριες ακομα; Που εμφανιζεται η επιλογη "ταυτοτητα"; Εβαλα ενα βιντεο να παιξει, αλλα οι μονες επιλογες που εχει ειναι η "αποστολη" και τα "περισσοτερα" που εχει μονο για ετικετες και χαρακτηριστικα του αρχειου.

 

Μέσα από το format factory, κωδικοποίησε ένα οποιοδήποτε βίντεο απευθείας σε mp4.

Στείλτο στο κινητό σου και θα δεις ότι πλέον εμφανίζεται αυτή η επιλογή.

http://img30.imageshack.us/img30/4984/formatfactory.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλα που εμφανιζεται αυτη η επιλογη; Στα "περισσοτερα"; Και θελει οπωσδηποτε αυτα τα χαρακτηριστικα που εχεις βαλει εσυ στο F.F. για να παιξει στην κληση;

Thanx παντως για τον κοπο!:D

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το mobile9 εχει πραμα! Ψαχνω να βρω κανα καλο "screensaver" η αλλιως "gif" γιατι λειτουργουν κανονικα σαν φοντα στην οθοναρα του Samsung!:happy:
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλα που εμφανιζεται αυτη η επιλογη; Στα "περισσοτερα"; Και θελει οπωσδηποτε αυτα τα χαρακτηριστικα που εχεις βαλει εσυ στο F.F. για να παιξει στην κληση;

Thanx παντως για τον κοπο!:D

 

 

Μπαίνοντας στο βίντεο, πατώντας το πλήκτρο επιλογών, σου εμφανίζει τα παρακάτω:

http://img189.imageshack.us/img189/8836/11022010002.th.jpg

Αν παρατηρήσεις, κάτω αριστερά στις επιλογές, βγάζει το "Ορισμός ως ταυτότητα".

Θα παίξω λίγο με τις κωδικοποιήσεις και θα σου πω τι ακριβώς υποστηρίζει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung M7600 Beat DJ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...