Jump to content

Samsung M7600 Beat DJ


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τετοια συμπιεση προσπαθω κι εγω να πετυχω σε καποια βιντεοκλιπ που εχω και προς το παρον κανω δοκιμες! Προσωπικα δεν εθαψα ποτε τα Samsung, απλα μ΄ενοχλουσαν καποιες λειτουργιες τους(απο το D900 που ειχα πρωτοπαρει). Π.χ. ενα πραγμα που με χαλαει ακομα, ειναι οτι οταν σε παιρνουν για 2 δευτερα ακουγεται σιγα και μετα δυναμωνει ο ηχος κλησης!

Ακριβώς το ίδιο και σε μένα.

Το D900 ήταν η αφορμή να υποσχεθώ (τότε) στον εαυτό μου να μην ξανακουμπήσω samsung.

Αυτό με τον ήχο και μένα μ' ενοχλούσε πάντα, μέχρι που ξύνοντας το ακούρευτο κεφάλι μου, σκέφτηκα να φτιάχνω μόνος μου τα ringtones μου ρυθμίζοντας τις απαραίτητες αυξομειώσεις, έτσι ώστε να έχω ένα πιο καλαίσθητο αποτέλεσμα.

Κόλλημα; Ίσως...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 326
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

othon με εκπλησσεις.. ειναι σαν να μιλαω στον εαυτο μου!:p Εχω ενα mix meister στο pc και φτιαχνω τα κομματια ωστε να ξεκινανε χαμηλα και μετα απο 2" ν'ακουγεται το σημειο που θελω...ναι, ειναι κολλημα και ειμαστε καμμενοι!!!:lol:

Το D900 με ειχε κερδισει σαν design και μεγεθος, αλλα δεν μπορεσα να το συνηθισω το ρημαδι! Ετουτο εδω ειναι μια χαρα απο ολες τις αποψεις...:D

Link to comment
Share on other sites

othon με εκπλησσεις.. ειναι σαν να μιλαω στον εαυτο μου!:p Εχω ενα mix meister στο pc και φτιαχνω τα κομματια ωστε να ξεκινανε χαμηλα και μετα απο 2" ν'ακουγεται το σημειο που θελω...ναι, ειναι κολλημα και ειμαστε καμμενοι!!!:lol:

Το D900 με ειχε κερδισει σαν design και μεγεθος, αλλα δεν μπορεσα να το συνηθισω το ρημαδι! Ετουτο εδω ειναι μια χαρα απο ολες τις αποψεις...:D

Μάλλον πρέπει να ζητήσουμε εξέταση dna, δεν εξηγείται διαφορετικά...

Link to comment
Share on other sites

othon k conception όχι,δεν ειστε καμμένοι..!! :p

εμένα με ανησυχήσατε με όλα αυτά και παρήγγειλα και από τον γερμανό της Φλώρινας γιατι με βολεύει..ούτε εκεί πια??

επίσης,ξέρει κανείς αν υπάρχει οτεσοπ στην Τούμπα??

Link to comment
Share on other sites

othon k conception όχι,δεν ειστε καμμένοι..!! :p

εμένα με ανησυχήσατε με όλα αυτά και παρήγγειλα και από τον γερμανό της Φλώρινας γιατι με βολεύει..ούτε εκεί πια??

επίσης,ξέρει κανείς αν υπάρχει οτεσοπ στην Τούμπα??

Δεν υπάρχει περίπτωση να έχουμε μέλος στην παρέα μας και να το αφήσουμε με την όρεξη.

Αύριο το πρωί, θα πεταχτώ στο Oteshop της γειτονιάς μου και αν έχει θα σ' ενημερώσω αν θέλεις να πας να πάρεις από κει.

Βέβαια, μπορώ να το πάρω αν θες για σένα και όποτε σε βολεύει, δίνουμε ραντεβού και το παίρνεις.

Το αφήνω στην κρίση σου.

Link to comment
Share on other sites

βρήκα ένα κοντά στο σπίτι μου, θα πάω το πρωί να κάνω μια επίσκεψη!

ευχαριστώ πάρα πολυ όμως κύριε othon!!! ;)

θα μάθετε νέα μου, μην ανησυχείτε..

Link to comment
Share on other sites

βρήκα ένα κοντά στο σπίτι μου, θα πάω το πρωί να κάνω μια επίσκεψη!

ευχαριστώ πάρα πολυ όμως κύριε othon!!! ;)

θα μάθετε νέα μου, μην ανησυχείτε..

Θα περιμένουμε με αγωνία δεσποινίς elizadeth:happy:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου προτείνω να μην περιμένεις καθόλου και να απευθυνθείς άμεσα σε Oteshop.

Σε παραπέμπω σε προηγούμενό μου post, σε περίπτωση που δεν έχουν ενημερωθεί ακόμα τα συγκεκριμένα καταστήματα.

 

Επειδή ψήνομαι να αγοράσω κι άλλο σαν 2η συσκευή (μιλάμε για ΤΟ κόλλημα που έχω φάει με το εν λόγω κινητό), αν τελικώς δεν βρεις, στείλε μου ένα pm να κοιτάξω στο Oteshop της γειτονιάς μου και αν έχει να σ' εξυπηρετήσω και να σου πω αν τελικά υπάρχει ή όχι.

 

Να σαι καλα φιλε Othon...θα δω σημερα το πρωι και αν ειναι θα ενημερωσω.

Στην καλυτερη περιπτωση βεβαια θα γραψω τις εντυπωσεις μου!

 

Το αστειο ειναι οτι το θελω για 2ο κινητο, αλλα με τα καλα σχολια που ακουω

θα το χρησιμοποιω σαν 1ο!!!

 

Υ.Σ. Εχω και καποιες αποριες με αυτα που διαβαζω...αλλα θα τις ρωτησω αφου το παρω πρωτα!

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα φιλε Othon...θα δω σημερα το πρωι και αν ειναι θα ενημερωσω.

Στην καλυτερη περιπτωση βεβαια θα γραψω τις εντυπωσεις μου!

 

Το αστειο ειναι οτι το θελω για 2ο κινητο, αλλα με τα καλα σχολια που ακουω

θα το χρησιμοποιω σαν 1ο!!!

 

Υ.Σ. Εχω και καποιες αποριες με αυτα που διαβαζω...αλλα θα τις ρωτησω αφου το παρω πρωτα!

Και γιατί δεν μας ρωτάς τωρα, να είσαι πλήρως ενημερωμένος;

Οι γιατροί του 7600 είναι στη διάθεσή σου να λύσουν όλες σου τις απορίες!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγω καμμενος ειμαι γιατι με παρατησε η γυναικα(η οποια παρεπιπτοντως ειναι σαλονικια:p)κι απο τοτε προσπαθω να βρω παρηγορια αλλαζοντας κινητα σαν τις καλτσες και κανοντας ολες τις μaλaκιες που κοροϊδευα! Αρα μπορειτε να με κραξετε οσο θελετε, δεν χαμπαριαζω..:lol:

Και ναι, υστερα απο τοσο καψιμο, αποκωδικοποιησα το βιντεο της Samsung και αρχισα να μετατρεπω βιντεοκλιπ και ταινιες HD μεσω του format factory σε ποιοτητα ισαξια του beat video edition!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Εγω καμμενος ειμαι γιατι με παρατησε η γυναικα(η οποια παρεπιπτοντως ειναι σαλονικια:p)κι απο τοτε προσπαθω να βρω παρηγορια αλλαζοντας κινητα σαν τις καλτσες και κανοντας ολες τις μaλaκιες που κοροϊδευα! Αρα μπορειτε να με κραξετε οσο θελετε, δεν χαμπαριαζω..:lol:

Και ναι, υστερα απο τοσο καψιμο, αποκωδικοποιησα το βιντεο της Samsung και αρχισα να μετατρεπω βιντεοκλιπ και ταινιες HD μεσω του format factory σε ποιοτητα ισαξια του beat video edition!!!:D

Δεν υπάρχει περίπτωση, πρέπει στην άλλη διάσταση που βρίσκεσαι να κάθεσαι στην ίδια θέση και να γράφεις απ' το pc μου ή να συμβαίνει το ακριβώς αντίθετο.

Mix meister, format factory, Samsung m7600, τι άλλο μένει;

Να μας πεις ότι σπας και το κατεστημένο, έχοντας σαν βασικό mp3 player τον Aimp!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν μας ρωτάς τωρα, να είσαι πλήρως ενημερωμένος;

Οι γιατροί του 7600 είναι στη διάθεσή σου να λύσουν όλες σου τις απορίες!:lol:

 

 

Α...οκ:D

1.Τι ειναι το 5.1 καλωδιο?πρεπει να το αγορασω εξτρα για καλυτερη αποδοση ηχου? λη ειναι τα ακουστικα που περιλαμβανει?

2.αφου εχει gps...μπορουμε να κατεβασουμε πχ το ndrive και να το τρεξει το κινητο? τι "πλατφορμα" χρησιμοποιει? π.χ symbian κτλ

3.τι ειναι το beat video edition?

Link to comment
Share on other sites

Α...οκ:D

1.Τι ειναι το 5.1 καλωδιο?πρεπει να το αγορασω εξτρα για καλυτερη αποδοση ηχου? λη ειναι τα ακουστικα που περιλαμβανει?

2.αφου εχει gps...μπορουμε να κατεβασουμε πχ το ndrive και να το τρεξει το κινητο? τι "πλατφορμα" χρησιμοποιει? π.χ symbian κτλ

3.τι ειναι το beat video edition?

 

1. Δεν είναι καλώδιο, πρόκειται για ένα είδος surround, το οποίο μετατρέπει το στερεοφωνικό σε virtual 5.1, σου δίνει δηλαδή την αίσθηση των πίσω ηχείων ενός home cinema.

 

2. Μέχρι στιγμής, έχω ανακαλύψει μόνο το Amaze, αλλά κρίνεται ασύμφορο οικονομικά, εκτός αν το πρόγραμμα κινητής σου σου δίνει δωρεάν internet, οπότε είναι και μονόδρομος η λύση αυτή.

 

3. Πρόκειται για το βίντεο "παρουσίαση" του τηλεφώνου, το οποίο σου δίνει τη δυνατότητα να ελέγξεις τις δυνατότητες αναπαραγωγής του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

othon λυπαμαι που σ΄απογοητευω, αλλα δεν θα σπασω το κατεστημενο!:p

Παιζει καλυτερος mp3 player για το Beat?

Τεσπα, αν χρησιμοποιεις το FF για μετατροπες, βαλε τα εξης:

1)Ολα σε mp4

2)συμβατο με κινητο τηλ. MPEG4 ευρεια οθονη

και αλλαξε μονο τα:

μεγεθος βιντεο - 400x240, ρυθμος μεταδοσης bit - 1019, καρε - 30 και διπλη κωδικοποιηση - Ναι.

Στον ηχο "παιζεις" αναλογα με το τι μετατρεπεις.. αν ειναι ταινια π.χ. θα βαλεις 5,1 καναλια ηχου κλπ.

 

Αυτα για οποιον θελει να περασει βιντεακια στο Beatακι του!;)

 

Για την ωρα..σας καληνυχτω...:zzz:

Link to comment
Share on other sites

1. Δεν είναι καλώδιο, πρόκειται για ένα είδος surround, το οποίο μετατρέπει το στερεοφωνικό σε virtual 5.1, σου δίνει δηλαδή την αίσθηση των πίσω ηχείων ενός home cinema.

2. Μέχρι στιγμής, έχω ανακαλύψει μόνο το Amaze, αλλά κρίνεται ασύμφορο οικονομικά, εκτός αν το πρόγραμμα κινητής σου σου δίνει δωρεάν internet, οπότε είναι και μονόδρομος η λύση αυτή.

 

3. Πρόκειται για το βίντεο "παρουσίαση" του τηλεφώνου, το οποίο σου δίνει τη δυνατότητα να ελέγξεις τις δυνατότητες αναπαραγωγής του τηλεφώνου.

 

1.Δηλαδη αν καταλαβα, ειναι ρυθμιση του κινητου ε? Τελεια! ακουω παρα πολυ μουσικη!

 

2.Θυμαμαι πως ειχα βρει το Sygic και ελεγε "για κινητα samsung"...εχεις δοκιμασει αν κανει? Αυτο που εχει το κινητο(τπ πρoγραμμα gps) χρεωνει αρκετα ή λιγα μονο Kb μεχρι να συνδεθει με το δορυφορο?

Link to comment
Share on other sites

1.Δηλαδη αν καταλαβα, ειναι ρυθμιση του κινητου ε? Τελεια! ακουω παρα πολυ μουσικη!

 

2.Θυμαμαι πως ειχα βρει το Sygic και ελεγε "για κινητα samsung"...εχεις δοκιμασει αν κανει? Αυτο που εχει το κινητο(τπ πρoγραμμα gps) χρεωνει αρκετα ή λιγα μονο Kb μεχρι να συνδεθει με το δορυφορο?

 

Επειδή το gps ήταν το τελευταίο που μ' ενδιέφερε στο κινητό αυτό, θα το δοκιμάσω τώρα και αν προλάβω θα σου απαντήσω σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, είμαι και εγώ κάτοχος του κινητού Μ7600, το πήρα πριν από λίγες μέρες με τιμή 100 ευρώ. Πραγματικά αξίζει η αγορά ιδιαίτερα για αυτούς που τους ενδιαφέρει πρωτίστως το θέμα της μουσικής σε συσκευές κινητής τηλεφωνίας.

 

Θέλω τις επόμενες μέρες να το συνδέσω σε ενισχυτή ήχου και ηχεία για να δω και σε αυτό το κομμάτι τι παίζει αν και οι πρώτες ηχητικές εντυπώσεις είναι άψογες.

 

Τώρα θέλω τη βοήθεια των χρηστών στα εξής:

 

1) Στην οθόνη μου εμφανλίζονται συνεχώς το mp3 player και το ραδιόφωνο υπάρχει κάποιος τρόπος να τα "εξαφανίσω" ?

 

2) Έχω μια συσκευή sony Ericsson bluetooth HBH-DS980 (από το προηγούμενο κινητό). Την αναγνωρίζει μουσικά, αλλά δεν "βλέπει" τον τηλεφωνικό κατάλογο του κινητού καθώς και τις κλήσεις που κάνω. Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα και έχει βρει τη λύση ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, είμαι και εγώ κάτοχος του κινητού Μ7600, το πήρα πριν από λίγες μέρες με τιμή 100 ευρώ. Πραγματικά αξίζει η αγορά ιδιαίτερα για αυτούς που τους ενδιαφέρει πρωτίστως το θέμα της μουσικής σε συσκευές κινητής τηλεφωνίας.

 

Θέλω τις επόμενες μέρες να το συνδέσω σε ενισχυτή ήχου και ηχεία για να δω και σε αυτό το κομμάτι τι παίζει αν και οι πρώτες ηχητικές εντυπώσεις είναι άψογες.

 

Τώρα θέλω τη βοήθεια των χρηστών στα εξής:

 

1) Στην οθόνη μου εμφανλίζονται συνεχώς το mp3 player και το ραδιόφωνο υπάρχει κάποιος τρόπος να τα "εξαφανίσω" ?

 

2) Έχω μια συσκευή sony Ericsson bluetooth HBH-DS980 (από το προηγούμενο κινητό). Την αναγνωρίζει μουσικά, αλλά δεν "βλέπει" τον τηλεφωνικό κατάλογο του κινητού καθώς και τις κλήσεις που κάνω. Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα και έχει βρει τη λύση ?

 

Ευχαριστώ

Καταρχήν καλωσόρισες στην παρέα μας.

Όπως βλέπεις ένα κατά τα άλλα αδικημένο κινητό, επιτέλους παίρνει την αξία που του αρμόζει, μετά από αρκετό καιρό.

Πάμε όμως στις απορίες σου.

 

1. Όπως θα έχεις διαπιστώσει, το κινητό διαθέτει Widgets.

Αν πατήσεις στο βελάκι κάτω αριστερά, σου εμφανίζει τη μπάρα με όλες τις διαθέσιμες επιλογές.

Ανοίγοντας αυτή τη μπάρα, πατώντας επάνω στο εκάστοτε widget, το σέρνεις μέσα στη μπάρα και πολύ απλά εξαφανίζεται (μην ξεχνάς στο τέλος να κλείνεις τη μπάρα).

 

2. Στο θέμα του bluetooh, δυστυχώς πολύ λίγα πράγματα μπορείς να κάνεις.

Σ΄αυτό ευθύνονται εν μέρει και οι 2 συσκευές, τόσο το κινητό, όσο και τα ακουστικά.

Η μεν συσκευή γιατί αναγνωρίζει σαφώς καλύτερα ακουστικά της ίδιας εταιρίας,

τα δε ακουστικά, γιατί η Sony Ericsson, γιατί τα δημιούργησε για τα δικά της μουσικά τηλέφωνα.

Οπότε θα πρέπει να αρκεστείς μόνο στο να ακούς μουσική και να απαντάς στις εισερχόμενες κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

άψογος, σε ευχαριστώ πάρα πολύ, θα ψάξω να βρω κάποιο bluetooth που να συνεργάζεται όπως επίσης και θήκη για να το τοποθετώ.

 

Κάθε ιδέα ή πρόταση ευπρόσδεκτη...

Link to comment
Share on other sites

άψογος, σε ευχαριστώ πάρα πολύ, θα ψάξω να βρω κάποιο bluetooth που να συνεργάζεται όπως επίσης και θήκη για να το τοποθετώ.

 

Κάθε ιδέα ή πρόταση ευπρόσδεκτη...

 

θήκη δεν ξέρω κατά πόσο θα βρεις, bluetooth πάντως σίγουρα.

Ορίστε και ένα συμβατό bluetooth που σου βρήκα, σε περίπτωση που δεν θέλεις να πολυψάχνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Στο Ebay πάντως, μόνο 11 θήκες υπάρχουν, κι από αυτές μόνο μια crystal έχει τη μορφή του κινητού, οι άλλες, φαίνονται universal. Δεν υπάρχουν και πολλά πράγματα για αυτό το κινητό, δυστυχώς.

Και μην ξεχνάτε, έχω ένα ακόμη, αλλά δε βλέπω να το θέλει κανείς, πάτε μέχρι Αλεξανδρούπολη, κοντά είναι, ίσως έχει εκεί.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Στο Ebay πάντως, μόνο 11 θήκες υπάρχουν, κι από αυτές μόνο μια crystal έχει τη μορφή του κινητού, οι άλλες, φαίνονται universal. Δεν υπάρχουν και πολλά πράγματα για αυτό το κινητό, δυστυχώς.

Και μην ξεχνάτε, έχω ένα ακόμη, αλλά δε βλέπω να το θέλει κανείς, πάτε μέχρι Αλεξανδρούπολη, κοντά είναι, ίσως έχει εκεί.

Deadp, σου είχα στείλει ένα pm για μια ανταλλαγή, αλλά δεν απάντησες.

Να υποθέσω πως το φιλαράκι σου δεν ενδιαφέρεται;

Link to comment
Share on other sites

Πήγε και πήρε ένα 3120, οπότε μόνο αν το θέλει κάποιος. Έχεις δίκιο, το αμέλησα.

Δείτε εδώ μια θήκη:

http://global.ebay.com/Silikon_Tasche_in_Schwarz_Hlle_Samsung_M7600_M_7600/130360749163/item

και μια lamborghini (Tonino)

http://global.ebay.com/Lamborghini_Samt_Etui_GELB_Samsung_M7600_M_7600_GR2/130364760663/item

και μια crystal

http://global.ebay.com/Crystal_Case_Tasche_Handytasche_Samsung_M7600_M_7600/230432772795/item

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

μουφα οι θήκες, για universal τις βλέπω διαφορετικά θα ηταν κυκλικές στα άκρα για να εφάπτεται με το κινητό!

 

Εγω πάντως το περιμενω σήμερα απ οσο διαβάζω στο traking:

 

9/2/2010 7:03:49 πμ Η αποστολή αναχώρησε από το Σταθμό Θεσσαλονίκη

9/2/2010 6:43:44 πμ Η αποστολή έχει άφιξη στο Σταθμό Θεσσαλονίκη

8/2/2010 8:10:13 μμ Η αποστολή αναχώρησε από το Σταθμό Κέντρο Διαλογής Κηφισιάς

8/2/2010 6:03:55 μμ Η αποστολή παρελήφθη από τον αποστολέα Κέντρο Διαλογής Κηφισιάς

 

γρήγορη αποστολή και επεξεργασία απο το e-cosmote, τωρα μένει να έρθει τουμπα και να μου το φέρει ο νετλιβερας!!:w00t::w00t:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα φιλε othon πηαγ σημερα στο Γερμανο και μου ειπαν πως εξαντληθηκε(σημερα το καταλαβαν?!!!)ενω μου ειχαν πει οτι υπαρχει κανονικα τη πρωτη φορα που πηγα!!

Πηγα και σε αλλα 2 αλλα τζιφος!

Σε ενα καταστημα μαλιστα, vodafon-cosmote, μου ειπε οτι το εχει...αλλα χωρις προσφορα και απορησε που υπαρχει σε αλλα με 100 ευρω...το αστειο ηταν πως το ειχε και ο ιδιος και το ειχε παρει 350!

 

Κριμα και το ηθελα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung M7600 Beat DJ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...