Jump to content

Samsung M7600 Beat DJ


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλα ο othon ιδιο κινητό έχουμε και απο όσο βλέπω και το πληκτρολόγιο ίδιο είναι:

 

http://i153.photobucket.com/albums/s238/GeorgTs/2010-02-11-32216.jpg

 

(τις ιδιες προσφορές αγοράζουμε! :lol::lol:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 326
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χαχαχα!!!

 

το ειχα και εγω αυτο το πληκτρολογιο και το ποντικι(απο τα lidl ε???) αλλα σταματησε να ανταποκρινεται και το σουταρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Σου χάλασε ρε σωπα! Εμενα σκυλί μέχρι στιγμής βγήκε!

 

Μπα, σ εμενα απο τις πρωτες μερες αρχισε να μην ανταποκρινεται...;)

 

Και μια ακομα απορια!!!(οχι δεν θα χα!)...στην αναπαραγωγη mp3 απο τη συσκευη

(οχι με ακουστικα) τι επιλογες χρησιμοποιειτε...πχ ευρεια, δυνατη κτλ????Ποιο σας εχετε καταλαβει να αποδιδει καλυτερα?

Link to comment
Share on other sites

Μπα, σ εμενα απο τις πρωτες μερες αρχισε να μην ανταποκρινεται...;)

 

Και μια ακομα απορια!!!(οχι δεν θα χα!)...στην αναπαραγωγη mp3 απο τη συσκευη

(οχι με ακουστικα) τι επιλογες χρησιμοποιειτε...πχ ευρεια, δυνατη κτλ????Ποιο σας εχετε καταλαβει να αποδιδει καλυτερα?

Κάθε αυτί είναι μοναδικό (πω, τι είπα τώρα) και καθένας κρίνει μόνος του τι τον ικανοποιεί.

Εγώ ας πούμε δεν έχω αλλάξει την προκαθορισμένη (ακόμα).

Link to comment
Share on other sites

Εγω "παιζω" με τις ρυθμισεις του ηχου, αλλα εκεινο που εχω σχεδον παντα ειναι ροκ, καθ΄οτι ακουω ροκιες ως επι το πλειστον!;)

Αν καποιος εχει ασχοληθει λιγο παραπανω με την καμερα, ας δωσει μερικα "tips" για καλες φωτογραφιες, κυριως σε εσωτερικους χωρους. Θα φυγω Κυριακοδευτερο εκδρομη και επειδη αυτη τη στιγμη δεν εχω ψηφιακη, θα βολευτω με το κινητο. Τοπια πιστευω πως θα βγαζει πολυ καλα..και ειδικα σκηνες σε χιονια που πιθανον ν΄απαθανατισω!:D

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Χιόνια δύσκολα πιστεύω θα βγάλεις καλες φωτογραφίες γιατι τεινει η κάμερα να τονίζει πάρα πολυ τα άσπρα χρώματα!

 

σε εσωτερικούς χώρους βαζω για λάμπες φθοροιυ προσωπικά για να μην βγαίνουν τοσο άσπρες!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα να βγαλω καποιες βραδυνες και ενω φωτιζει αρκετα το led τις κανει να φαινονται καπως ξεθωριαμενες(σαν ασπρομαυρες)! Κριμα...
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα να βγαλω καποιες βραδυνες και ενω φωτιζει αρκετα το led τις κανει να φαινονται καπως ξεθωριαμενες(σαν ασπρομαυρες)! Κριμα...

Εεε..μη τα θελουμε και ολα..το κινητο ειναι καθαρα μουσικο ;)

Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις!:cool: Εξαλλου το πρωι ειναι μια χαρα η καμερα και επισης βγαζει πολυ καλες με φως φθορισμου!:)
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιησα και εγω το FF με τις ρυθμισεις που εδωσε ο conception αλλα το αποτελεσμα δε ειναι ιδιο για ολα τα βιντεο.

Μονο σε ενα ειχα τελειο αποτελεσμα, δλδ το βιντεο "επιανε" ολη την οθονη...στα περισσοτερα δεν συνεβαινε αυτο(ηταν πο τετραγωνισμενο το αποτελεσμα, παρα wide)

Εχει να κανει μηπως πως ειναι το αρχικο βιντεο.

Επισης αν και τα εκανα mp4 δεν μου εμφανιζεται η επιλογη "ταυτοτητα καλουντος"

Link to comment
Share on other sites

να βαζεις στις ρυθμίσεις βίντεο --> το Γωνια σε Fully Expand! μετα θα πιανει ολη την οθονη! (κ αν εχει πρόβλημα θα περάσω απο το Κιλκις να δω τα ξαδέρφια μου κ να κάνουμε beatDJ meeting :lol::lol:)
Link to comment
Share on other sites

να βαζεις στις ρυθμίσεις βίντεο --> το Γωνια σε Fully Expand! μετα θα πιανει ολη την οθονη! (κ αν εχει πρόβλημα θα περάσω απο το Κιλκις να δω τα ξαδέρφια μου κ να κάνουμε beatDJ meeting :lol::lol:)

 

χαχαχα να σαι καλα!

 

Να μαζευτουμε ολη η beatDJ παρεα!!!

Link to comment
Share on other sites

Σωστα, παρελειψα να σας πω για το fully expand.:) Απο τα βιντεο τοσο στο θεμα ληψης οσο και αναπαραγωγης ειμαι απολυτα ευχαριστημενος! Μονο που αν κατσεις να δεις μια ταινια 2μιση ωρες, παει κατευθειαν για φορτισμα μετα..:p

Για ενα μικρο ταξιδι ειναι καλη φαση παντως να βλεπεις καμια ταινιουλα και αυριο που φευγω θα φροντισω να του περασω για να χαζεψω καμια ωριτσα στο κτελ!;)

Αντε, κανονιστε το meeting προτου αλλαξω κινητο..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιησα και εγω το FF με τις ρυθμισεις που εδωσε ο conception αλλα το αποτελεσμα δε ειναι ιδιο για ολα τα βιντεο.

Μονο σε ενα ειχα τελειο αποτελεσμα, δλδ το βιντεο "επιανε" ολη την οθονη...στα περισσοτερα δεν συνεβαινε αυτο(ηταν πο τετραγωνισμενο το αποτελεσμα, παρα wide)

Εχει να κανει μηπως πως ειναι το αρχικο βιντεο.

Επισης αν και τα εκανα mp4 δεν μου εμφανιζεται η επιλογη "ταυτοτητα καλουντος"

Όσον αφορά το Fully Expand, όντως το αποτέλεσμα δεν είναι όπως θα το περιμέναμε.

Τώρα, για την ταυτότητα καλούντος, δείτε τις τελικές ρυθμίσεις που θα πρέπει να περάσετε, έτσι ώστε τα βιντεάκια σας να μπαίνουν κανονικά σαν ήχοι κλήσης:

http://img198.imageshack.us/img198/3371/mp4.th.png

Μην ξεχνάτε πάντα στην αρχή να επιλέγετε "Όλα σε mp4".

Είχα κάνει λάθος την προηγούμενη φορά στο θέμα της ανάλυσης, θα πρέπει να είναι πάντα 320x240, τα υπόλοιπα ρυθμίστε τα όπως προτιμάτε (καρέ, ρυθμός μετάδοσης bit κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το Fully Expand, όντως το αποτέλεσμα δεν είναι όπως θα το περιμέναμε.

Τώρα, για την ταυτότητα καλούντος, δείτε τις τελικές ρυθμίσεις που θα πρέπει να περάσετε, έτσι ώστε τα βιντεάκια σας να μπαίνουν κανονικά σαν ήχοι κλήσης:

http://img198.imageshack.us/img198/3371/mp4.th.png

Μην ξεχνάτε πάντα στην αρχή να επιλέγετε "Όλα σε mp4".

Είχα κάνει λάθος την προηγούμενη φορά στο θέμα της ανάλυσης, θα πρέπει να είναι πάντα 320x240, τα υπόλοιπα ρυθμίστε τα όπως προτιμάτε (καρέ, ρυθμός μετάδοσης bit κλπ).

 

Μπα othon...εξακολουθει να μην εμφανιζει αυτη την επιλογη!θα δοκιμασω και αλλες επιλογες.

Οσον αφορα το Fully Expand, εκανα μεταροπη βιντεο με αυτη την επιλογη, αλλα το μεγαλωνει μονο στο υψος...ενω στο μηκος εξακολουθει να μην καλυπτει ολη την οθονη(ελπιζω να καταλαβατε τι εννοω!).

Μηπως θελει την επιλογη 4:3???

Link to comment
Share on other sites

Μπα othon...εξακολουθει να μην εμφανιζει αυτη την επιλογη!θα δοκιμασω και αλλες επιλογες.

Οσον αφορα το Fully Expand, εκανα μεταροπη βιντεο με αυτη την επιλογη, αλλα το μεγαλωνει μονο στο υψος...ενω στο μηκος εξακολουθει να μην καλυπτει ολη την οθονη(ελπιζω να καταλαβατε τι εννοω!).

Μηπως θελει την επιλογη 4:3???

 

Κάτι δεν κάνεις σωστά.

Με τις ρυθμίσεις που σου έδωσα, μόλις κωδικοποίησα ένα βιντεάκι και μου το βγάζει κανονικά στις επιλογές.

Θα φτιάξω ένα ψιλοtutorial και θα στο δώσω να το ελέγξεις.

 

Κατέβασε και δες αυτό το αρχείο και δες το βιντεάκι που περιέχει μέσα.

Αφού ακολουθήσεις τη διαδικασία, στείλε το βίντεο στο κινητό σου.

Μπες στην προβολή του βίντεο και επέλεξε το κάτω δεξιά "κουμπάκι" και ακολούθως πάτα στο "Ταυτότητα καλούντος".

Όπως έχω πει βέβαια, το κακό της όλης υπόθεσης είναι πως θα πρέπει να το κάνεις για κάθε επαφή ξεχωριστά.

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε και δες αυτό το αρχείο και δες το βιντεάκι που περιέχει μέσα.

Αφού ακολουθήσεις τη διαδικασία, στείλε το βίντεο στο κινητό σου.

Μπες στην προβολή του βίντεο και επέλεξε το κάτω δεξιά "κουμπάκι" και ακολούθως πάτα στο "Ταυτότητα καλούντος".

Όπως έχω πει βέβαια, το κακό της όλης υπόθεσης είναι πως θα πρέπει να το κάνεις για κάθε επαφή ξεχωριστά.

 

Ευχαριστω othon...πολυ κατατοπιστικος!

Εκανα ακριβως αυτο αλλα τιποτα!

Πηγαινω απο τα αρχεια μου, βιντεο, επιλεγω το βιντεο, παταω κατω δεξια

και μου εμφανιζει 3 επιλογες(αποστολη μεσω, ετικετες, λεπτομερειες).

Μηπως πρεπει να το κανω απο αλλου?

Link to comment
Share on other sites

Σε οσους δεν αρέσουν τα ακουστικά που εχει μεσα το κινητό σας φτηνή λύση των 10 ευρώ σας προτείνω τα mx-360 sennheiser!

 

http://images.e-shop.gr/images/PER/PER.500827.jpg

 

(http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.500827&u=SENNHEISER-MX-360-WHITE)

 

μολις τα παρέλαβα και μπορώ να πω οτι ειναι αρκετά καλα (για τα λεφτά τους παντα). Ακομα έβαλα και μια κάρτα 8 γιγα και πλέων το beatdj ειναι κομπλέ:music:!

Link to comment
Share on other sites

Ουφ..αντε τωρα φτιαξε το videotone να ξεκιναει μετα τα δυο δευτερα...:p;)

Ε ρε φίλε, εσύ θες όλο το σύμπαν στα πόδια σου!:lol:

Η λύση στο πρόβλημά σου είναι ο Total Video Converter.

Ψάξε στο γούγλη, θα το βρεις.

Σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέγεις ακριβώς τη διάρκεια, καθώς και τα σημεία εκκίνησης και λήξης. Αλλά είναι trial...

 

Ευχαριστω othon...πολυ κατατοπιστικος!

Εκανα ακριβως αυτο αλλα τιποτα!

Πηγαινω απο τα αρχεια μου, βιντεο, επιλεγω το βιντεο, παταω κατω δεξια

και μου εμφανιζει 3 επιλογες(αποστολη μεσω, ετικετες, λεπτομερειες).

Μηπως πρεπει να το κανω απο αλλου?

Πφφφ, θα τρελαθώ!!!!

Μα είναι δυνατόν;

Θα σου στείλω με pm ένα βιντεάκι, δοκίμασέ το και αν πάλι δεν σου το εμφανίσει, σηκώνω τα χέρια ψηλά.

Αν στο στο βγάλει, μάλλον θα πρέπει να το ξαναελέγξεις.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω! Στειλε για να μου φυγει και η περιεργεια!

 

και θα ορκιζομουν οτι την πρωτη μερα που το πηρα ειχα δει αυτη την επιλογη!!!

 

Εκανα και επαναφορα του κινητου στις αρχικες ρυθμισεις...αλλα τζιφος!

 

Thanx Othon, το δικο σου το παιζει...τι να πω!!!

Παιζει να φταει το τελικο μεγεθος το βιντεο, για να το αναγνωρισει ως βιντει κλησης!

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Thanx Othon, το δικο σου το παιζει...τι να πω!!!

Παιζει να φταει το τελικο μεγεθος το βιντεο, για να το αναγνωρισει ως βιντει κλησης!

Ξανατσέκαρε τις ρυθμίσεις, κάπου μάλλον ξεχνάς κάτι.

Το βίντεο πάντως που σου έστειλα, μ' αυτές τις ρυθμίσεις το έφτιαξα.

Το τελικό μέγεθος δεν παίζει ρόλο, έχω κι ένα άλλο που είναι 130mb και το δέχεται κανονικά!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταλαβα οτι για να εχεις βιντεο που να καταλαμβανει ολη την οθονη του κινητου, δε φτανουν μονο οι σωστες κωδικοποιησεις αλλα ρολο παιζει και το πρωτοτυπο βιντεο.

 

Othon θα σου στειλω ενα βιντεακι για να δουμε αν θα μπορεσεις να το κανεις βιντεο tone. Οσο και αν προσπαθησα δεν το καταφερα, και ακολουθω πιστα τις οδηγιες σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη δεν ξερω τι videotone να φτιαξω, αν εχετε κανα ετοιμο που ν΄ακουγεται καλα και δεν σας ειναι κοπος ανεβαστε το...;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung M7600 Beat DJ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...