Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχουμε άποψη για το πως συμπεριφέρεται η κάμερα;

 

Δεν παρατήρησα καμιά διαφορά με την V3-29.Στα ίδια επίπεδα είναι!

Edited by MaFiOzOS_88

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.μπορειτε να μου δωσετε ακριβως το λινκ για να κατεβασω την V4 γιατι δεν μπορω να την βρω?και κατι αλλο....ειδατε καμια διαφορα στον ηχο απο την μαμισια?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.μπορειτε να μου δωσετε ακριβως το λινκ για να κατεβασω την V4 γιατι δεν μπορω να την βρω?και κατι αλλο....ειδατε καμια διαφορα στον ηχο απο την μαμισια?

 

Και γώ κοτζάμ υπογραφή με ένα κάρο λινκς τι στο καλό την έχω! :p :lol:

Τα έχω όλα μαζεμένα διαλέγεις, κατεβάζεις, και ότι απορία έχεις μας ρωτάς!

 

Όταν λες διαφορά στον ήχο, εννοείς της εγγραφής βίντεο;

Η διαφορά ποιότητας της ρομ (σε όλα τα επίπεδα) σε σχέση με την μανίσια ρομ είναι χαώδης!

Edited by MaFiOzOS_88

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχω περάσει εδώ και λίγες μέρες την v3 και ομολογώ ότι απογοητεύτηκα από 2 πράγματα...1ον η μπαταρία κρατάει μόνο μια μέρα από 3-4 με την μαμίσια, και 2ον δεν έχει την ίδια ένταση το ακουστικό όταν συνομιλώ (ακούγεται χαμηλά..). Βοηθήστε με, με τις γνώσεις σας, γιατί αλλιώς θα το σπάσω!!!!και είναι κρίμα......

 

οσον αφορα την ενταση, απλα προσπαθησε την στιγμη που συνομιλεις με καποιον να πατησεις το πληκτρο της εντασης + - κ θα εισαι οκ νομιζω, καταλαβες? τα πληκτρα +- αριστερα στο τηλεφωνο κατα τη διαρκεια συνομιλιας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και γώ κοτζάμ υπογραφή με ένα κάρο λινκς τι στο καλό την έχω! :p :lol:

Τα έχω όλα μαζεμένα διαλέγεις, κατεβάζεις, και ότι απορία έχεις μας ρωτάς!

 

Όταν λες διαφορά στον ήχο, εννοείς της εγγραφής βίντεο;

Η διαφορά ποιότητας της ρομ (σε όλα τα επίπεδα) σε σχέση με την μανίσια ρομ είναι χαώδης!

Διαθέτω Windows 7 και θα ήθελα να περάσω την V4 κάπου διάβασα ότι υπάρχει ένας άλλος τρόπος πέραν του κλασικού. Δοκίμασα στον υπολογιστή ενός φίλου που έχει τα XP αλλά δεν μπόρεσα ούτε απο εκει, ενώ η σύνδεση usb αναγνωρίζει κανονικά τη συσκευή.

Γι αυτό ξαναρωτάω μήπως υπάρχουν κάπου αναλυτικές οδηγίες να κάνω κάτι σε περιβάλλον Windows 7.

Link to comment
Share on other sites

Διαθέτω Windows 7 και θα ήθελα να περάσω την V4 κάπου διάβασα ότι υπάρχει ένας άλλος τρόπος πέραν του κλασικού. Δοκίμασα στον υπολογιστή ενός φίλου που έχει τα XP αλλά δεν μπόρεσα ούτε απο εκει, ενώ η σύνδεση usb αναγνωρίζει κανονικά τη συσκευή.

Γι αυτό ξαναρωτάω μήπως υπάρχουν κάπου αναλυτικές οδηγίες να κάνω κάτι σε περιβάλλον Windows 7.

 

i8910HD φλασαρισμα σε Windows Vista/7

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.μολισ περασα και εγω την v4.απλα καμια σχεση με πριν.σας παρακαλω πειτε μου πως να περασω το garmin xt η το ndrive. χιλια ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.μολισ περασα και εγω την v4.απλα καμια σχεση με πριν.σας παρακαλω πειτε μου πως να περασω το garmin xt η το ndrive. χιλια ευχαριστω

 

Προφανώς για το πριν αναφέρεσαι στη μαμίσια rom γιατί και η v3-29 πετάει :).

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω ενθουσιαστεί με την 4... μου τη δίνει απίστευτα το cube widget και δε ξέρω πως να το αφαιρέσω.

βασικά έχω βαρεθει να φτιάχνω φακέλους και να εγγαθιστώ προγράμματα με κάθε αναβάθμηση, μια χαρά ήμουν με τη 3.29

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω ενθουσιαστεί με την 4... μου τη δίνει απίστευτα το cube widget και δε ξέρω πως να το αφαιρέσω.

 

Μα γιατί το πέρασες;;

Δεν ήταν υποχρεωτικό!! :p

Μπορείς να ξαναφλασάρεις και να μην το βάλεις αυτή τη φορά και θα είσαι μια χαρά! :)

 

βασικά έχω βαρεθει να φτιάχνω φακέλους και να εγγαθιστώ προγράμματα με κάθε αναβάθμηση, μια χαρά ήμουν με τη 3.29

 

Τι να πούμε και εμείς που ξεκινήσαμε από την 1.4 και από τότε έχει περάσει καιρός... (1.4, 1.5, 1.72, 2.02, 2.11, 3-17, 3-29, 4-28 από αυτές πέρασα εγώ...) :p

Edited by MaFiOzOS_88

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί το πέρασες;;

Δεν ήταν υποχρεωτικό!! :p

 

για να το δοκιμάσω το πέρασα, αλλα δε ξέρω πως να το βγάλω πέρα απο το να το ξαναφλασάρω! γιατι εσένα σ'αρέσει??

γλυτώσαμε απο το λουκετάκι στη κάτω γωνία και αποκτήσαμε 3 κυβάκια στη κορυφη.

 

 

 

Τι να πούμε και εμείς που ξεκινήσαμε από την 1.4 και από τότε έχει περάσει καιρός... (1.4, 1.5, 1.72, 2.02, 2.11, 3-17, 3-29, 4-28 από αυτές πέρασα εγώ...) :p

 

κ εγω ξεκίνησα με την 2.02, μετά έβαλα την 1.72 και μετά όλες τις τελευταίες με τη σειρά :lol:

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

κ εγω ξεκίνησα με την 2.02, μετά έβαλα την 1.72 και μετά όλες τις τελευταίες με τη σειρά :lol:

 

Οκ πάσο! :p

 

για να το δοκιμάσω το πέρασα, αλλα δε ξέρω πως να το βγάλω πέρα απο το να το ξαναφλασάρω! γιατι εσένα σ'αρέσει??

γλυτώσαμε απο το λουκετάκι στη κάτω γωνία και αποκτήσαμε 3 κυβάκια στη κορυφη.

 

Ναι είναι μακράν η καλύτερη ρομ!

Αλλά να σημειώσω ότι δεν πέρασα κανένα cube widget pack και αηδίες! :lol:

 

Η ρομ πετάει και έχει ότι και οι προηγούμενες + το kinetic scrolling στα μενού!

 

Τι άλλο να ζητήσω;;

Κάνα symbian 3 ίσως..... :rolleyes:

 

Δυστυχώς για να φύγει το cube widget πρέπει να ξαναφλασάρεις... :/

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Γεια,

 

Στην προσπάθειά μου να φτιάξω μία δική μου ROM, "κατάφερα" και διέγραψα τον bootloader. :p Έτσι, ναι μεν τώρα το κινητό λειτουργεί κανονικά, αλλα δε μπορώ να κάνω reflashing, αφού δε μπαίνει στην οθόνη του bootloader (εκείνη τη μπλε). Επιπλέον, μιας και είμαι στο εξωτερικό, κάτι τέτοιο δεν επισκευάζεται από το εδώ service της Samsung, μιας και λένε πως δεν έχουν το ελληνικό firmware - το κινητό είναι αγορασμένο από Ελλάδα - και δεν τους επιτρέπεται να περάσουν κάτι άλλο.

Μία τέτοια βλάβη μπορεί να επισκευαστεί από το service στην Ελλάδα; Ξέρω πως είμαι εκτός εγγύησης, δε με πειράζει αυτό. Εχετε να προτείνετε κάποιον που να είναι καλός και γρήγορος στη δουλειά του; Έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε κάποιον και αν ναι, πόσο γρήγορα επισκευάστηκε;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.σκεφτομαι να αναβαθμισω απο την μαμισια ρομ στην 3-29 η' στην 4.σχετικα με την 4,απο bugs πως παει?σε σχεση με την 3-29 ειναι πιο σταθερη?καμερα,βιντεο?θα ηθελα μια συγκριση των 2 αυτων εκδοσεων.επισης πιο μοντεμ ειναι καλυτερο?ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ ένα τέτοιο συγκριτικό θα το ήθελα και εγώ :)

MAFIOZOSSSSSS :lol:

 

Απάντησα στον φίλο atithasos στο bytheway και είπα να μην τα λέω και εδώ! :lol:

Τα βίντεο και ο φωτογραφίες έχουν την ίδια ποιότητα και στις 2 εκδόσεις και επιπλέον η V4 έχει μερικά καλούδια παραπάνω!

Πλήρες changelog με τις αλλαγές ανάμεσα στις εκδόσεις υπάρχει πάντα στο blog του Γερμανού οπότε το να κάτσω να τα γράψω και εγώ όλα είναι λίγο ανώφελο.

 

Η V4 πάντως είναι εξαιρετική και χωρίς bugs. Enjoy Responsively! :cool:

Edited by MaFiOzOS_88

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

παμε για αλλη συσκευη, βγαλαμε απ τη μυγα ξυγκι, σιγα μην κρεμομαστε απ τον καθε ιδιωτη!!! που ειναι η samsung? εγω παντως παω προς htc desire
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παμε για αλλη συσκευη, βγαλαμε απ τη μυγα ξυγκι, σιγα μην κρεμομαστε απ τον καθε ιδιωτη!!! που ειναι η samsung? εγω παντως παω προς htc desire

 

εσύ παλικάρι μου να πας όπου θες...

τώρα που θα βγάλει και το Symbian ^3 για το ι8910 θα έχει πολύ ξύγκι να βγάλει απο τη μύγα...

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

παμε για αλλη συσκευη, βγαλαμε απ τη μυγα ξυγκι, σιγα μην κρεμομαστε απ τον καθε ιδιωτη!!! που ειναι η samsung? εγω παντως παω προς htc desire

κι εγω, παρολο που το πηρα σχετικα προσφατα, και περιμενω και εγω να δω τι θα γινει με το symbian 3, την επομενη φορα φυσικα και ΔΕΝ ξαναπαιρνω symbian συσκευη :mad: ( το χω ξαναπει, αλλα αυτη τη φορα θα το κανω)... android σου'ρχομαι!!!!!! :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Απάντησα στον φίλο atithasos στο bytheway και είπα να μην τα λέω και εδώ! :lol:

Τα βίντεο και ο φωτογραφίες έχουν την ίδια ποιότητα και στις 2 εκδόσεις και επιπλέον η V4 έχει μερικά καλούδια παραπάνω!

Πλήρες changelog με τις αλλαγές ανάμεσα στις εκδόσεις υπάρχει πάντα στο blog του Γερμανού οπότε το να κάτσω να τα γράψω και εγώ όλα είναι λίγο ανώφελο.

 

Η V4 πάντως είναι εξαιρετική και χωρίς bugs. Enjoy Responsively! :cool:

 

Τελικά την πέρασα και εγώ χτες μαζί με τα goodies στο Ε αλλά χωρίς το cube widget...πρώτες εντυπώσεις....πολύ καλή με γρήγορη απόκριση και το ks στο menu είναι όλα τα λεφτά αλλά θα πρέπει να βάζουμε έναν επιπλέον φάκελλο στα menu ώστε να βγαίνει η μπάρα δεξιά και να λειτουργεί σωστά...από τα goodies το skyfire δεν μπαίνει και το έβαλα manually...για όσους ενδιαφέρονται μέτρησα λίγο την ταχύτητα με το speedy go και πιο γρήγορο μου έβγαλε το Nero (902 !!)...

Δοκιμάζοντας το όντως η διαφορά του στην ταχύτητα με τα άλλα θέματα μου φάνηκε ΟΡΑΤΗ!!!!

Το μόνο που με εκνευρίζει είναι ότι μου βγάζει άσχετα εικονίδια στο media browser κάτι που το έκανε και στην V3...(έχω περάσει το Mame και τα εικονίδια λειτουργείας του τα βλέπω συνεχώς μέσα στο media browser:mad:

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

1) To OVI maps μπορεί να εγκατασταθεί :ninja:;

 

2) Πήγα να κατεβάσω την HX-V4-SPEED-S αλλά το site δεν λειτουργεί. Έχει σοβαρές διαφορές από την HX-V4-main;

Edited by aptaliko
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με εκνευρίζει είναι ότι μου βγάζει άσχετα εικονίδια στο media browser κάτι που το έκανε και στην V3...(έχω περάσει το Mame και τα εικονίδια λειτουργείας του τα βλέπω συνεχώς μέσα στο media browser:mad:

 

Ναι τελικά υπάρχει αυτό το bug...

Δεν έχει κάναι και πολύ καλή δουλεία ο Hyperx στον αποκλεισμό των φακέλων που κάνει search το gallery για photos... :/

 

To σοκ το έπαθα και εγώ χθες που έκανα εγκατάσταση το dayhand input και γέμισε την έκθεση με εικονίδια! :(

 

Υπάρχει και αυτό βέβαια:

Mediabrowser fix: unpack this file to c:\ Download and delete E:\private\20018901\mediabrowser.db (from mass storage) now mediabrowser doesn´t show every icons anymore.

 

Μάλλον το πρόβλημα λύνεται με αυτό το patch...θα δοκιμάσω και θα δώσω αναφορά! :p

 

To OVI maps μπορεί να εγκατασταθεί :ninja:;

 

Αν περάσεις το 8Gb Contents Pack μπαίνει και το Ovi maps! :cool:

 

Δεν είμαι σίγουρος αν μπορούμε να το εγκαταστήσουμε μόνοι μας και ποιες εκδόσεις λειτουργούν.

 

2) Πήγα να κατεβάσω την HX-V4-SPEED-S αλλά το site δεν λειτουργεί. Έχει σοβαρές διαφορές από την HX-V4-main;

 

Βασικά είναι η πιο πετσοκομμένη αλλά συνάμα και γρήγορη ρομ που έχει φτιάξει ο Γερμανός.Changelog έχει στο blog του ώστε να δεις τι αλλάζει ακριβώς από έκδοση σε έκδοση.

 

Το λινκ είναι down αλλά αν ψάξεις στο ξένο φόρουμ όλο και κάποιο λινκ από rapidshare θα βρεθεί! ;)

Edited by MaFiOzOS_88

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Mafiozos αυτό με το dayhand input μπορείς να γράφεις και ελληνικά ; Είναι βολικό ; Αν ναι μπορεί να το περάσω και εγώ...

Το ovi maps το βρήκα σε ένα φάκελλο της Ε ονόματι PNHT !! Το κατέβασα χωρίς πρόβλημα άλλά επειδή δεν έχω internet (wifi) εδώ που βρίσκομαι θα ολοκληρώσω την εγκατάσταση του από το σπίτι για να σιγουρευτώ ότι δουλεύει...

Το patchaki για το media browser το δοκίμασα ήδη αλλά ΔΕΝ βρίσκω το αρχείο που λέει ο γερμανός να κάνουμε delete!!!!

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...