Jump to content

[Off-topic] Microsoft Windows 7


ioanna70
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια κατεβασα τα 7,αυτη την στιγμη ειμαι με vista,εχω 1 partition στον δισκο μου,αν κανω εγκατασταση τα 7 θα μπορω να τα δουλευω μαζι με τα vista;η εγκατασταση γινετε οπως στα vista;συγνωμη που ρωταω πραγματα που εχουν προφανως ισως απαντηθει,αλλα φοβαμε μην κανω καμμια πατατα:X
Link to comment
Share on other sites

παιδια κατεβασα τα 7,αυτη την στιγμη ειμαι με vista,εχω 1 partition στον δισκο μου,αν κανω εγκατασταση τα 7 θα μπορω να τα δουλευω μαζι με τα vista;η εγκατασταση γινετε οπως στα vista;συγνωμη που ρωταω πραγματα που εχουν προφανως ισως απαντηθει,αλλα φοβαμε μην κανω καμμια πατατα:X

Κανε ενα 2ο partition και βαλτα εκει. Η εγκατασταση ειναι σχεδον ιδια με τα vista

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι με τι να το κανω το partition;διαβασα για το Partition Magic αλλα λεγανε οτι δεν υποστηριζει τα vista

Φυσικα και τα υποστηριζει. Αλλα και τα ιδια τα vista εχουν partitioner. Απο αυτα που γραφεις ομως βλεπω οτι δεν εισαι η μεγαλυτερη expert on computers!:) Γιατι θελεις να βαλεις επομενως ενα beta version?

Link to comment
Share on other sites

για partition, πας στο computer management->storage->επιλέγεις δίσκο->δεξί κλικ->shrink

 

:)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

για partition, πας στο computer management->storage->επιλέγεις δίσκο->δεξί κλικ->shrink

 

:)

ευχαριστω alex,εφτασα μεχρι το σημειο να δωσω την τιμη για το δευτερο partition και ενω εχω ελευθερα 45 giga μου δινει μια τιμη μονο μεχρι 250 mb unallocated για να προχωρησω:blink:

 

Curiosity killed the cat:) Φιλικα:)
δεν μπορω παρα να μην συμφωνησω:O
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω alex,εφτασα μεχρι το σημειο να δωσω την τιμη για το δευτερο partition και ενω εχω ελευθερα 45 giga μου δινει μια τιμη μονο μεχρι 250 mb unallocated για να προχωρησω:blink:

 

δεν μπορω παρα να μην συμφωνησω:O

Right click and then shrink volume πανω στο main partition. Μετα βαλε 20-25GB για τα 7.

Link to comment
Share on other sites

εκει παω και στο amount of space to shrink in mb που λεει δεν με αφηνει να βαλω τιποτα:(:(

Ιωαννα,πρεπει να κανεις δεξι κλικ πανω στο μπλε κομματι οτι στο μικρο μαυρο,δεξια δεξια.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

στο μπλε κανω,και μου δινει

total size before strink in mb 152244

size of available strink space in mb 382

enter the amount of space to shrink in mb 382

total size after shrink in mb 152244

και φυσικα δεν μπορω να μεγαλωσω την τιμη αφου μου λεει οτι δεν εχω

Link to comment
Share on other sites

Κριμα τα windows δεν βλεπουν ελευθερο χωρο.

 

Σε εμενα επισης ο ελευθερος χωρος στους σκληρους δεν συμπιπτει με τον χωρο που μου δινει στο shrink.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

κριμα:(οποτε μενω με τα vista δεν δοκιμαζω σε καμμια περιπτωση να κανω καθαρη εγκατασταση μονο με 7,δεν ειμαι για να μπλεκω και ειδικα απο την στιγμη που ολα δουλευουν σωστα,σας ευχαριστω παιδια για τον χρονο σας και την διαθεση για βοηθεια:happy:
Link to comment
Share on other sites

λες ε;κατα την γνωμη σου ποιο ειναι καλο;εχω ακουσει για το partition magic αν το λεω σωστα,απλα ειδα εδω http://en.wikipedia.org/wiki/PartitionMagic οτι δεν κανει για vista
Link to comment
Share on other sites

τωρα ειναι αργα:pτην εκανα την χαζομαρα βεβαιως!!!κατεβασα ενα προγραμμα της paragon για partition και μου τα εσβησε ολα απο τον σκληρο:(αλλα το partition εγινε:pαντε φτου και απο την αρχη παλι,προφανως θα ειχε καποια ρυθμιση το προγραμμα αλλα εγω την εκανα την εξυπναδα
Link to comment
Share on other sites

πω, πω πικρα...

επρεπε να προσεξεις αν ειχε την επιλογη για διαγραφη αρχειων...

εγω λειτουργω το partitionmagic σε xp Ομως. για βιστα δεν το εχω δοκιμασει αν λειτουργει...

Link to comment
Share on other sites

τωρα ειναι αργα:pτην εκανα την χαζομαρα βεβαιως!!!κατεβασα ενα προγραμμα της paragon για partition και μου τα εσβησε ολα απο τον σκληρο:(αλλα το partition εγινε:pαντε φτου και απο την αρχη παλι,προφανως θα ειχε καποια ρυθμιση το προγραμμα αλλα εγω την εκανα την εξυπναδα

από msft

 

While the Windows 7 Beta is stable and has been thoroughly tested, it’s not the finished product. Your computer could crash and you could lose important files. So please don’t beta test Windows on your primary PC.

 

Other problems you might encounter include:

 

* Software that doesn’t install or work correctly, including anti-virus or security programs

* Printers, video cards, or other hardware that doesn’t work

* Problems accessing corporate or home networks

* Files may become corrupted

 

δηλαδή άνθρωποι που δεν ξέρουν τόσο καλά από υπολογιστές ας μείνουν με τα vista.

 

θα τρέχετε και δε θα φτάνεται. να πειραχτεί ο bootloader και θα υπάρχουν φωνές.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

πω, πω πικρα...

επρεπε να προσεξεις αν ειχε την επιλογη για διαγραφη αρχειων...

εγω λειτουργω το partitionmagic σε xp Ομως. για βιστα δεν το εχω δοκιμασει αν λειτουργει...

ενταξει δεν πειραζει,ευτυχως που μου εκοψε να σωσω τα αρχεια μου στον εξωτερικο πριν ξεκινησω τα πειραματα,το ηξερα οτι στο τελος θα την κανω την βλακεια,ευκαιρια να στησω το pc απο την αρχη καθαρο:)

 

από msft

 

 

 

δηλαδή άνθρωποι που δεν ξέρουν τόσο καλά από υπολογιστές ας μείνουν με τα vista.

 

θα τρέχετε και δε θα φτάνεται. να πειραχτεί ο bootloader και θα υπάρχουν φωνές.

με τρομαζεις alex,δηλαδη μπορει να γινει καμμια στραβη αν βαλω τα 7 στο δευτερο partition να τα δω λιγο;:Oδευτερη ζημια σε 2 μερες δεν θα την αντεξω:X
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...