Jump to content

Samsung GT-S8300 Ultra Touch


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπότε η ουσιαστική χρησιμότητα του GPS πάει περίπατο...

Εκτός άν υπάρχει κάποιο άλλο αξιόπιστο πρόγραμμα που μπορεί να τρέξει.

 

Στα reviews αναφερεται οτι εχιε προεγκαταστημενο το Route66 σε ειδικη εκδοση για μή smartphones.

Οσοι το παρουνε ας μας πουνε αν ισχυει αυτο τελικα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 125
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μόλις μίλησα με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της Samsung στο τηλέφωνο 210 9468800 και μου είπαν ότι GPS της συσκευής λειτουργεί μόνο για tracking και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για πλοήγηση.

Κρίμα πάντως, γιατί κατά τα λοιπά είναι μια πολύ ενδιαφέρουσα συσκευή.

Η αλήθεια είναι ότι ο συνδυασμός οθόνης αφής και κανονικού πληκτρολογίου είναι κάτι που με ενδιαφέρει .

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Το πρωι κατεβηκα Αθηνα και το πηρα!!:)

Πρωτη εντυπωση αψογο σλαιντ και ποιοτητα(αν και λιγο μου τη σπαει το πισω πλαστικο καπακι της μπαταριας),οθοναρα σε συγκριση με απλα κινητα,ευχρηστο περιβαλον(UI),και με συντομευσεις στα πληκτρα(κλασικα).

Ειναι και ελαφρυ το ατιμο!:)

 

Το εχω βαλει για φορτιση οποτε το βραδυ αν εχω χρονο απανταω σε οποιον θελει να ρωτηση κατι,και θα γραψω περισσοτερα μολις ασχοληθω λιγο μαζι του!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο Μάνο, περιμένουμε αναλυτικά τις εντυπώσεις σου.

Εγώ ώς κάτοχος ήδη αυτή τη στιγμή του HD αλλά και του TyTN II, είναι αλήθεια ότι ψάχνομαι αυτή την εποχή για μια συσκευή με οθόνη Touch που να διαθέτει όμως ταυτόχρονα και πληκτρολόγιο στην κλασική διάταξή του, όπως αυτό του 8300.

Γι΄αυτό εκτός των άλλων μου φάνηκε ενδιαφέρουσα η πρόταση της Samsung με το 8300.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Δεν εγραψα τπτ ακομα για το 8300 γιατι δεν ηθελα να πω κατι εν θερμο!

Ξεκινωντας να πω οτι σημερα πρωι ξανα κατεβηκα Αθηνα και πηρα το Ν85!!

Αυτο σημαινει οτι το 8300 ΔΕ με καλυψε σε πολλα!

 

Τα καλα του πρωτα.

Ειναι φινετσατο,λεπτο,ελαφρυ ποιοτικο,ενα κλασικο Samsung δλδ!:)

Η οθονη που τοσος λογος γινετε εχει εκπληκτικα χρωματα καλυτερα απ το Ν85 που τα εχω διπλα διπλα αλλα και απ το C905.

Αυτα το βραδυ η με χαμηλο φωτισμο γιατι μερα...αστα,δεν ειναι πολυ ευδιακριτη,εδω το 905 αντιστρεφει κ παει μπροστα!

Οταν κλειδωνει δειχνει με 1 απλο πατημα του κοκκινου πληκτρου την ωρα(ψηφιακο ρολοι) το οποιο ομως δε μενει για 1 ωρα συνεχως φωτιζομενο οπως του Ν85 π.χ.

Το σημαντικοτερο προβλημα ειναι οτι το τηλεφωνο ειναι αργο!

Δεν εχει αυτη την αμεσοτητα του 905 η ακομα και του Ν85(το οποιο ακομα και με τα εφε θεματος ΟΝ ειναι πιο σβελτο)

Τα ζα μου παν αργα λοιπον οπως λενε και στα χωρια(δυστυχως)!:lol:

 

Απο καμερα βγαζει αρχεια ανω των 2,2.5ΜΒ περιπου σα του 905,και σχεδον συγκρισιμα τη μερα(πολυ καλο αυτο)!

Το βραδυ χανει κατα κρατος ομως

Στο βιντεο ειναι κορυφαιο.

Στα συν και η καλη προεπισκοπιση της οθονης χωρις θαμπωματα κ.α. κουλα!

Επισεις βραδυ οπως ειπα ειναι ΠΟΛΥ φωτεινη και την ευχαριστιεσε!

Η καλυτερη απ τα 3 που αναφερω.

Το τατς θελει ΕΞΟΙΚΙΩΣΗ ακομα και απο καποιον που ξερει απο τατς!

Βοηθουν οι αριθμιτικες συντομευσεις,αλλα γενικα το τελικο handling του τηλεφωνου μειονεκτη και θελει το χρονο του!

 

Το Τ9 ειναι μια απ τα ιδια(αιωνια Σαμυ)!!

Ηχειο καλο με καλη ανοικτη ακροαση παρ ολο που ειναι λεπτο.

 

Και παμε στα μειον που για μενα το μεγαλυτερο ειναι η αργοπορεια του και μετα η ελειψη joystic(πολυπληκτρου).

Νομιζα δε θα ειναι προβλημα λογο τατς αλλα τελικα θα βοηθουσε παρα πολυ αν υπηρχε καθως η αισθηση της οθονης δεν ειναι τοσο καλη ουτε στο scroling αλλα ουτε και στο αγγιγμα!

Ισως ομως δεν ειμαι αντικειμενικος καθως μεχρι σημερα ειχα μαζι και το iPhone εκτος απ το HD οποτε το λεω με επιφυλαξη.

Γενικα δεν ειναι τοσο ευχρηστο σε εξωτερικη χρηση,καθως εκτος απ την θαμπη σε ηλιο οθονη,αν βιαζεσε το τατς δεν ανταποκρινετε τοσο γρηγορα και επιασα τον εαυτο μου να παταει 2 φορες το πληκτρο μενου και αυτο να ανταποκρινετε αργοτερα απ οτι πρεπει και μετα να μπαινει κατευθειαν στο μενου τον μηνυματων.

Στο γρηγορο textng με Τ9 υστερη επισεις!

Τη νυχτα το φλας ειναι το κλασικο λεντακι(καμια σχεση με το xenon του 905).

WiFi δεν εχει για οσους το χρειαζοντε ενω το GPS ειναι πιο πολυ διακοσμητικο.

Και για μερικους που ρωτησαν ΔΕ παιρνει εφαρμογες πλοηγησεις τυπου dest η Garmin η iGO γιατι ΔΕΝ εχει ανοικτο λειτουργικο(συμπιαν,Windows).

Το μενου του επισεις ΔΕ παραμετροποιητε και θεματα δεν εχω βρει και μαλλον δε παιρνει οπως το G600 π.χ. που ειχα!

 

Οτι ξεχασα ρωτατε αν θελετε..

Το τηλεφωνακι μου αφησε 1 αναμικτη εντυπωση.

Θα το προτιμουσα με πολυπληκτρο και τελικα 2.6 οθονη ΧΩΡΙΣ τατς,πιο γρηγορο και με πιο πολυ χωρο για τα πληκτρα.

Ειναι φινετσατο,το βραδυ looks great αλλα εμενα ΔΕ με καλυψε οποτε..

Παμε για αλλα!!:):lol:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Να σημειωσω κατι σημαντικο που ξεχασα,την επισεις αργη μεταφορα αρχειων φωτο και βιντεο απ το τηλεφωνο στο PC μεσω του New PC Studio,κανια σχεση με το C905 παλι που ειναι σφαιρατο,ενω και η παρακολουθηση των φωτογραφιων στο τηλεφωνο κολαει καμια φορα,φταει βεβαια και το μεγεθος των πανω απο 2ΜΒ.

 

Τελος,καλο ειναι οτι εχει δυνατοτητα iso εως 1600 αν και με το μικρο του φακο(σε φυσικο μεγεθος) δε μπορει να το αξιοπιηση,παντως καλο ειναι που υπαρχει!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Μανο σε ευχαριστουμε για το κατατοπιστικοτατο σου Post. Καπως ετσι το περιμενα οπως το περιεγραψες. Αυτος ο υβριδικος συνδυασμος Touch και πληκτρων-χωρις ομως πολυπληκτρο- θα το χαντακωσει το τηλεφωνακι στο τελος.

 

Τελικα τα πολλα φρου-φρου και αρωματα δινουνε αποτελεσμα δυσχρηστο για καθημερινη χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Μάνο σε ευχαριστούμε για το quick review, το συμπέρασμα για μένα είναι ότι πάμε γι΄άλλα που λένε και το ψάξιμο συνεχίζεται...:shifty:
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

 

Τελικα τα πολλα φρου-φρου και αρωματα δινουνε αποτελεσμα δυσχρηστο για καθημερινη χρηση.

 

Εχεις απολυτο δικιο,ολα αυτα δυστυχως ειναι πολυ καλα οταν χαζευεις τα βιντεο στο youtube η την ανεση του σπιτιου σου αλλα δυστυχως ειναι λιγο εως πολυ δυσχρηστα εξω στη πραγματικη ζωη σε συγκριση με 1 "κανονικο" κινητο!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μάνο σε ευχαριστούμε για το quick review, το συμπέρασμα για μένα είναι ότι πάμε γι΄άλλα που λένε και το ψάξιμο συνεχίζεται...:shifty:

 

Σταυρο,αυτο..ξαναπεστο!!!:):lol::p

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το πρωι κατεβηκα Αθηνα και το πηρα!!:)

Πρωτη εντυπωση αψογο σλαιντ και ποιοτητα(αν και λιγο μου τη σπαει το πισω πλαστικο καπακι της μπαταριας),οθοναρα σε συγκριση με απλα κινητα,ευχρηστο περιβαλον(UI),και με συντομευσεις στα πληκτρα(κλασικα).

Ειναι και ελαφρυ το ατιμο!:)

 

Το εχω βαλει για φορτιση οποτε το βραδυ αν εχω χρονο απανταω σε οποιον θελει να ρωτηση κατι,και θα γραψω περισσοτερα μολις ασχοληθω λιγο μαζι του!:)

 

Καλημέρα! Από μπαταρία πως τα πάει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Από μπαταρία πως τα πάει?

 

Δυστυχως δε ξερω καθως δεν ασχολειθηκα περετερω μαζι του!

Παντως για 2 μερες το κοβω ανετα μιας και με αρκετο ψαξιμο δεν επεφτε ευκολα παρα τη μεγαλη φωτεινη οθονη!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με ποιο πρόγραμμα να κάνω Convert τις ταινιες για να καλύπτουν όλη την οθόνη του κινητού?

 

Ευχαριστώ Πολύ.

 

Edit: Και τίποτα για να αλλάξω θέματα ?

99% JERK
Link to comment
Share on other sites

Καπως ετσι το περιμενα οπως το περιεγραψες. Αυτος ο υβριδικος συνδυασμος Touch και πληκτρων-χωρις ομως πολυπληκτρο- θα το χαντακωσει το τηλεφωνακι στο τελος.

 

 

Ξανακανω παραθεσει τα γραφομενα σου να πω οτι οντως για μενα χαντακωνει το συγκεκριμενο τηλεφωνακι μα απ την αλλη αναδυκνειη 1 αλλο και δειχνει ποσο καλο θα ηταν και το 8300 αν ειχε πολυπληκτρο κ κανονικη οθονη οχι τατς με τις καθυστερησεις της κ τα χαζα της πατηματα!

Λοιπον χθες ειμουν στο Μολ(παλι) και ειδα το S7350 κ αμεσως το παρηγγειλα!!

Ειναι 1 κανονικο ομορφο τηλεφωνο φτυστο το 8300 χωρις τα 2 μειον του!!

Γρηγορο μενου με ομορφα animations,μεγαλα καθαρα γραμματα(ειμαστε κ κοντα 40!),βιντεο ιδιο με του 8300(κορυφη) και μονο η καμερα εχει 5ΜΡ αλλα ειναι τοσα πολλα τα θετικα του που αυτο ειναι πταισμα!!:):lol:

Λιγο off topic αλλα δειτε το παρακατω βιντεακι.

Εμενα παντως μου εκανε κλικ κανονικο τηλεφωνο μετα απο πολυ καιρο!!

 

http://www.youtube.com/watch?v=KXRCrJ07xps

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγω σημερα που το ειδα στο πλαισιο ανοιχτό, μου φανηκε, ασχημο, κουμουτσα, και ιδιατερα δυσχρηστο.(ειχα και εχω samsung κινητα).

 

Δεν θα το αγοραζα ουτε για 50 ευρω.Προσωπικη αποψη.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Σ'ένα καταστημα Wind που ήμουν σήμερα,το περιεργαζόταν ένας και δεν του άρεσε το χρώμα!Το είχε σε κόκκινο!Και εξαιτίας χρωματος δεν το αγόρασε! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα που το ειδα στο πλαισιο ανοιχτό, μου φανηκε, ασχημο, κουμουτσα, και ιδιατερα δυσχρηστο.(ειχα και εχω samsung κινητα).

 

Δεν θα το αγοραζα ουτε για 50 ευρω.Προσωπικη αποψη.

 

γουστα ειναι αυτα,εγω παντως το πηρα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

γουστα ειναι αυτα,εγω παντως το πηρα.

 

Μεγειά ταξιδιώτη :rolleyes:.. Όταν μπορέσεις ανέβασε καμία φώτο (εξωτερική/ημέρα) να δούμε τι λέει η κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Μεγειά ταξιδιώτη :rolleyes:.. Όταν μπορέσεις ανέβασε καμία φώτο (εξωτερική/ημέρα) να δούμε τι λέει η κάμερα.

 

Πρωτη φορα κανω αποπειρα ανεβασματος φωτο μας και δεν ασχολουμε ιδαιετερα!

Προσπαθησα να ανεβασω λοιπον για το 8300 αλλα ειναι πανω απο 2ΜΒ κ δε με αφηνει.

Ανεβασα λοιπον απ το αδερφακη του(που εχω τωρα) S7350 1 απο παραλια Χαλκιδας.

Οποιος κατεχει το σπορ ας με καθοδηγηση να ανεβασω και απ το 8300 αλλα και σωστα με μικρογραφειες και πιο πολλες απο 1 τη φορα!

http://www.imageshack.gr/css/nothumb.jpg

 

http://www.imageshack.gr/css/nothumb.jpg

 

http://www.imageshack.gr/css/nothumb.jpg

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-S8300 Ultra Touch

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...