Jump to content

Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παρακαλώ μπορώ να έχω ένα πιστοποιητικό για το ΙΜΕΙ: 353205030222028

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Άλλαξαν τα πράγματα. Δες το πρώτο ποστ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Έκανα την περιγραφόμενη διαδικασία και περιμένω.

Να είσαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την εγγραφή για να πάρω account,αλλά όταν βάζω username και password δε με αφήνει να μπω:cry:Μήπως στέλνουν e-mail επιβεβαίωσης;Άνοιξα το e-mail,αλλά δε βλέπω τίποτα:cry:

 

 

OK τα κατάφερα,έβαλα άλλο username και password και μπήκα κανονικά:D

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δε προχωραει καν οσο με το πιστοποιητικο που εχω εγω, μου βγαζει σφαλμα πιστοποιητικου.

Ευχαριστω παντως για τη προσπαθεια. :)

 

Eαν δεν κανω λαθος το Kaspersky δεν μπορει να κανει εγκατασταση με το πιστοποιητικο που εχεις παρει. Ειναι απο τις σπανιες περιπτωσεις. Mπορεις να κανεις εγκατασταση το HelloOX και μετα να τρεξεις το patche Installserver.rmp που κανει απευθειας εγκατασταση τις unsigned εφαρμογες θα το βρεις ακριβως απο κατω.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=230114

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Eαν θελεις να κανεις εγκατασταση συγκεκριμενη εφαρμογη Ναι! θα πρεπει να το κανεις hack.. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε τα αρχεια απο το OPDA ολα οκ.

Απλα μια ερωτηση ενος newbie,

signed και unsigned τι ειναι?Free και non free προγραμματα?

Ενα παραδειγμα προγραμματοσ μπορειτε να μου δωσετε?

 

Και κατι αλλο,

αυτο εχει να κανει με το hackαρισμα του τηλεφωνου?

 

ΥΓ.Και εχω ριξει τρελλο διαβασμα εδω μεσα γμτ....

Link to comment
Share on other sites

signed και unsigned τι ειναι?Free και non free προγραμματα?

Ενα παραδειγμα προγραμματοσ μπορειτε να μου δωσετε?

Καμία σχέση.

Signed είναι οι υπογεγραμμένες εφαρμογές, ενώ οι unsigned οι μη υπογεγραμμένες.

Οι εφαρμογές πρέπει να είναι ψηφιακά υπογεγραμμένες ώστε να μπορούν να εγκατασταθούν στο κινητό για λόγους ασφαλείας. Δηλαδή είναι μια δικλείδα ασφαλείας του λειτουργικού ώστε να ελέγχεται το τι θα μπορεί να εγκατασταθεί και τι όχι.

Όλες οι νόμιμες εφαρμογές είναι φυσικά υπογεγραμμένες εάν τις αγοράσεις. Αν τις βρεις στο "παρα-εμπόριο", φυσικά θα πρέπει να τις υπογράψεις.

 

Και κατι αλλο,

αυτο εχει να κανει με το hackαρισμα του τηλεφωνου?

Δες το αντίστοιχο θέμα. Στη πρώτη σελίδα υπάρχει οδηγός.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

To θεμα ειναι εαν το εκανε για να μας προστατεψει η για να βγαλει κερδος! Οπως και να εχει η nokia ανακοινωσε (εαν θυμαμαι καλα) οτι μεχρι το τελος του 2010 θα καταργηθουν τα πιστοποιητικα. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ολη την διαδικασια, οταν παω και παταω πανω στο cer και στο key δεν μου βγαζει παραθυρο να τα κατεβασω,με επαναφερει στην ιδια σελιδα, ξερει καποιος τι φταιει?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο μου έκανε κ εμένα. Αν μεταφράσεις τα μηνύματα που βγάζει θα δεις πως λέει πως δεν έχεις coins.Ίσως επειδή από παλιά έχεις κατεβάσει πράγματα. Δοκίμασε να κάνεις καινούργιο λογαριασμό κ δεν θα έχεις πρόβλημα. Γενικά για κάθε νέο πιστοποιητικό πρέπει να κάνεις νέο λογαριασμό αλλιώς να τους πληρώσεις για να σου δώσουν coins.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο μου έκανε κ εμένα. Αν μεταφράσεις τα μηνύματα που βγάζει θα δεις πως λέει πως δεν έχεις coins.Ίσως επειδή από παλιά έχεις κατεβάσει πράγματα. Δοκίμασε να κάνεις καινούργιο λογαριασμό κ δεν θα έχεις πρόβλημα. Γενικά για κάθε νέο πιστοποιητικό πρέπει να κάνεις νέο λογαριασμό αλλιώς να τους πληρώσεις για να σου δώσουν coins.

 

Σε ευχαριστω Balantis7.

Edit: Δεν βγαζω ακρη με αυτους.Εκανα οπως μου ειπες νεο λογαριασμο,κανω παλι την διαδικασια με το ΙΜΕΙ και μου βγαζει μην. οτι το πιστοποιητικο ειδη υπαρχει!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θυμασαι ποιος ειταν ο αριθμος σου? Μηπως και μπορεσουμε να το βρουμε απο αλου?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Θυμασαι ποιος ειταν ο αριθμος σου? Μηπως και μπορεσουμε να το βρουμε απο αλου?

 

Γιαννη, κοιτα πως εχει η κατασταση: Εκανα ανταλλαγη αυτες τις μερες στον Καιζερ, το 5800 που ειχα(κοκκινο) με ενα 5800 μαυρο.Προσπαθησα με τον νεο τροπο να βγαλω πιστοποιητικο για αυτο το νεο τηλ.

Δυο σεναρια πρεπει να παιζουν:ή οταν εκανα την αιτηση δεν με αφηνε να το κατεβασω οπως λεει ο Βαλαντης επειδη τοσο καιρο βγαζαμε πιστοποιητικα στα παιδια,δηλ. ειχαμε χρησιμοποιησει πολυ τις υπηρεσιες του OPDA, ή ο τυπος που ειχε για λιγες μερες το κινητο πριν απο μενα ειχε βγαλει πιστοποιητικο με αυτο το ΙΜΕΙ, και αυτο το αναφερω γιατι μολις βαλω το ιμει του κινητου και ολοκληρωσω την αιτηση μου λεει οτι το πιστοποιητικο ειδη υπαρχει....Ευχαριστω παντως!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το imei της συσκευης ποιο ειναι?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε στους λογαριασμούς που έχεις να πας στο βήμα 8. Σου εμφανίζει εκεί το ΙΜΕΙ που θες σε κάποιον από όλους?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα.ειμαι καινουργιος στο forum και ακομα ψαχνομαι.

Μολις αγορασα και γω το 5800 και θα ηθελα ενα πιστοποιητικο με imei: 354183029874191 και αν μπορει καποιος να μου εξηγησει που και πως θα το χρησιμοποιησω. Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς τους γνωστες των πιστοποιητικων.

Με το SIngsis μπορεις να κανεις sign ολες τις Unsign εφαρμογες.

Η ερωτηση γινετε γιατι προσπαθωντας να βαλω την εφαρμογη με το ονομα reboot παρολο που την εκανα sign οταν πηγα να την εγκαταστησω ελεγε οτι δεν εχω πιστοποιητικο.

Ευχαριστω.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε στους λογαριασμούς που έχεις να πας στο βήμα 8. Σου εμφανίζει εκεί το ΙΜΕΙ που θες σε κάποιον από όλους?

Μου βγαζει μηνυμα οτι το ΙΜΕΙ ειναι διπλογραμμενο και οτι εαν το ΙΜΕΙ ειναι δικο μου να το ταυτοποιησω στα ΙΜΕΙ.....

Edit: Την πρωτη ημερα που το εκανα, μου εβγαλε το cer και το key αλλα οπως σου ειπα δεν με αφησε να το κατεβασω.

Το imei της συσκευης ποιο ειναι?

 

353205033949908

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε αφηνε να το κατεβασεις γιατι εχεις κατεβασει πιστοποιητικο με το συγκεκριμενο ονομα. Για να μην ειχες προβληματα επρεπε να κανεις καινουρια εγγραφη και μετα να προχωρουσες στην διαδικασια. Καλυτερα ανοιξε ενα νεο λογαριασμο μκαι προσπαθησε να το κατεβασεις! :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Στο δεύτερο tab αν βάλεις το ΙΜΕΙ κ είσαι συνδεδεμένος με τον πρώτο λογαριασμό που σου έβγαζε τα cer, έχει κάποια επιλογή ώστε να αποσυνδεθεί το ΙΜΕΙ από τον συγκεκριμένο λογαριασμό. Οπότε το αποσυνδέεις, και μετά ζητάς το ΙΜΕΙ από έναν καινούργιο λογαριασμό. Κ απο εκεί πρέπει να σου εμφανίσει άμεσα τα cer,key αφού τα κρατάνε σε βάση όπως έχω καταλάβει, ώστε να μπορέσεις να τα κατεβάσεις!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει προβλημα το link του οδηγου του Βαλαντη στο 1ο ποστ?

 

Το κλικαρω και οταν το ανοιγει ο Adobe Reader,εμφανιζει ενα μηνυμα:

Adobe Reader could not open 'opda_cert_balantis7.pdf' because it is either not a supported file type or because the file has been damaged (for example,it was sent as an email attachment and wasn't correctly decoded)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...