Jump to content

Σταθερό στο "εξοχικό".


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα εξοχικό -ή σπίτι στο χωριό, αν προτιμάτε.

Πηγαίνουμε για λίγο καιρό κάθε χρόνο, το μέγιστο 1 μήνα, σε διάσπαρτες ημερομηνίες όλο το χρόνο.

Θέλω να έχω σταθερό τηλέφωνο, είτε "αληθινό" είτε απλώς με σταθερό αριθμό κλήσης.

Αυτή τη στιγμή έχω σταθερό ΟΤΕ και μου φαίνεται πολύ ακριβή λύση -δεν με βολεύει και το "κατ'εξοχήν".

 

Υπάρχει κάτι που:

1. Να έχει ελάχιστο πάγιο, φτηνότερο από το PTSN του ΟΤΕ*.

2. Να έχει οπωσδήποτε σταθερό αριθμό.

3. Να μην απαιτεί τη μόνιμη εγκατάσταση ακριβών συσκευών.

(4. προαιρετικό: δυνατότητα για σύνδεση στο ίντερνετ)

 

Αδιάφορος ο προπληρωμένο "δωρεάν" χρόνος ομιλίας.

 

Δεν έχω συμβόλαιο κινητού Cosmote, Wind.

 

*Η Vodafone πχ δείχνει φτηνότερη αλλά αν προσθέσεις το ότι

"To Vodafone για το Σπίτι επιβαρύνεται με το τέλος συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας."

έρχεται το ίδιο -και τα 500' προπληρωμένα δεν με ενδιαφέρουν.

 

Υπάρχει κάτι που δεν το ξέρω;

Link to comment
Share on other sites

AN σε ενδιαφέρει το internet δεν έχεις άλλες επιλογές. Αν σε ενδιαφέρει να καλείς δες το cu land ή το F2G της παρέας αν τέλος ενδιαφέρεσε να σε καλούν δες την εκτροπή σε κινητό
Link to comment
Share on other sites

Vasileios εγγύηση σε όλα τα θέματα! :)

Θέλω, κυρίως, να διατηρήσω τον ίδιο σταθερό αριθμό (του παπού) που τον έχουμε 40+ χρόνια στο εξοχικό μας. Και αυτό να γίνει με το ελάχιστο κόστος.

Το ίντερνετ θα το ήθελα θεωρητικά, αλλά, εντάξει, αν είναι να πληρώνω πάγια 180€ το χρόνο μόνο και μόνο για να έχω διαθέσιμη μια dial up, άστο, το διαγράφω αυτό, δεν βαριέσαι, κάπως αλλιώς θα βολευτώ.

 

Αλλιώς, το ξέρω το σύστημα, έχω ήδη f2g που το χρησιμοποιώ όταν πηγαίνω στο άλλο σπίτι στο νησί (του άλλου παπού :lol:) -το οποίο δεν είχε ποτέ σταθερό.

Link to comment
Share on other sites

Θα μεταφέρεις τον αριθμό σου στο Vodafone για το σπίτι ή στο Cosmote at home.

Σύμφωνα με τους όρους των προγραμμάτων αυτών μπορείς να μεταφέρεις τον αριθμό σου όπου θες κάθε 3 μήνες.

Μπορείς λοιπόν να χρησιμοποιείς τα 500 λεπτά τον μήνα και απο το κανονικό σου σπίτι και κάθε καλοκαίρι για 3 μήνες τον μεταφέρεις στο εξοχικό σου .

Αυτή τιην στιγμή υπάρχουν προσφορές και από τις 2 εταιρείες και με χαμηλό πάγιο γύρω στα 6 ευρώ αν δεν πάρεις συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Το Vodafone είναι 8,5€ το μήνα πάγιο με ΦΠΑ και τέλος συνδρομητή κινητής τηλεφωνίας.

Συμφέρει όντως...

 

Cosmote θα πάω αύριο.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ένα πρόγραμμα από τον ΟΤΕ

 

σου παραθέτω το κείμενο

 

το πρόγραμμα ΚΑΤΕΞΟΧΗΝ αναβαθμίζεται… τώρα το νέο ΚΑΤΕΞΟΧΗΝ σας προσφέρει :

 

Σταθερή σύνδεση

 

* 6 ολόκληρους μήνες

o 4 μήνες το Καλοκαίρι (Ιούνιος – Σεπτέμβριος)

o 1 μήνα τα Χριστούγεννα (15 Δεκεμβρίου – 15 Ιανουαρίου)

o 1 μήνα το Πάσχα (15 ημέρες πρίν και 15 ημέρες μετά την Κυριακή του Πάσχα)

 

Πληρώνοντας πάγιο …μόνο για το διάστημα που η σύνδεσή σας είναι ενεργή.

 

* και όλα τα Σαββατοκύριακα του χρόνου

(από Παρασκευή 12:00 έως Κυριακή 24:00)

 

προαιρετικά για εσάς που επισκέπτεσθε πιο συχνά το εξοχικό σας…

μόνο με €2,5 (με ΦΠΑ) το μήνα

 

Αυτόματη και δωρεάν ενεργοποίηση και απενεργοποίηση της τηλεφωνικής σύνδεσης

Δωρεάν φραγή εξερχομένων κλήσεων

Διατήρηση του τηλεφωνικού αριθμού όλο το χρόνο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, makis855, το γνωρίζω αυτό το πρόγραμμα, αλλά

Πηγαίνουμε για λίγο καιρό κάθε χρόνο, το μέγιστο 1 μήνα, σε διάσπαρτες ημερομηνίες όλο το χρόνο.

Αυτή τη στιγμή έχω σταθερό ΟΤΕ και μου φαίνεται πολύ ακριβή λύση -δεν με βολεύει και το "κατ'εξοχήν".

και έτσι δεν με βολεύουν οι "ενεργές περίοδοι" που προβλέπει το ΚΑΤ' ΕΞΟΧΗΝ.

Θέλω να έχω σταθερό όποτε πραγματικά είμαι εκεί κι όχι όποτε νομίζει ο ΟΤΕ ότι θα είμαι εκεί.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Επειδη δεν καταλαβαινω τι λεει (στο 134 απο εδω που ειμαι δεν μπορω να καλεσω) https://www.cosmote.gr/fixed/sl/203651/gia_to_eksoxiko?lastLayoutId=954

 

εδω λεει: 7,63€(+φπα φανταζομαι) τον μηνα για εξι μηνες που ειναι το προγραμμα?

Με ενδιαφερει το προγραμμα να εχω και ιντερνετ,στα 16,41€.ειναι παλι ετησιο η για εξι μηνες?

Δυστηχως δεν ειναι σε εμενα ο λογαριασμος αλλα θυμαμαι στο απλο κατεξοχην που ειχαμε κανει ηταν καπου 20€(το διμηνο).Πανε πολλα χρονια.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν καταλαβαινω τι λεει (στο 134 απο εδω που ειμαι δεν μπορω να καλεσω) https://www.cosmote.gr/fixed/sl/203651/gia_to_eksoxiko?lastLayoutId=954

 

εδω λεει: 7,63€(+φπα φανταζομαι) τον μηνα για εξι μηνες που ειναι το προγραμμα?

Με ενδιαφερει το προγραμμα να εχω και ιντερνετ,στα 16,41€.ειναι παλι ετησιο η για εξι μηνες?

Δυστηχως δεν ειναι σε εμενα ο λογαριασμος αλλα θυμαμαι στο απλο κατεξοχην που ειχαμε κανει ηταν καπου 20€(το διμηνο).Πανε πολλα χρονια.

Oι τιμές είναι ΜΑΖΙ ΦΠΑ.Η γραμμή λειτουργεί έξι μήνες αλλά πληρώνεις 12 πάγιο.Δηλαδή 16Χ12.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Oι τιμές είναι ΜΑΖΙ ΦΠΑ.Η γραμμή λειτουργεί έξι μήνες αλλά πληρώνεις 12 πάγιο.Δηλαδή 16Χ12.

Ευχαριστώ.

 

πανεξυπνο φαινεται.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...