Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για αυτο τι λετε; ψαχνει φιλος για τετοιο λεπτο design με γωνιες και τιμη μεχρι τα $100-110. απλα δεν εχω βρει review κλπ και στο ali καπου το πετυχα και σαν star a4500. btw ειναι dual.

http://www.geekbuying.com/item/A4500-4-5Inch-MTK6582-Quad-Core-SmartPhone-IPS-QHD-Screen-512MB-4GB-8-0MP-Camera-Android-4-2-3G-GPS-324898.html

 

Έχει πάρει ο κουμπάρος μου ένα star Α3 (το έχει κανά τριάρι χρόνια) το οποίο ήταν κλώνος ενός μοντέλου της htc (νομίζω του hd).

Ακόμα δουλεύει σα σκυλί (έχει και δέκτη τηλεόρασης -αναλογικό- ) και γενικά από ποιότητα και ταχύτητα είναι μια χαρά.

Το είχε πάρει για λιγότερο από 100€.

Σίγουρα δεν τα λες και κορυφαίες συσκευές, αλλά για τα χρήματά τους νομίζω πως είναι παραπάνω από καλά.

Αν και αυτό που λες εσύ κυμαίνεται πάνω κάτω στα ίδια στάνταρ, νομίζω πως θα είναι πολύ καλή αγορά.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα ηθελα να με συμβουλεψει καποιος που ξερει στην επιλογη καταστηματος αγορας του κινητου

TCL hero N3 Y910

http://www.to2c.com/tcl-hero-n3-y910-mtk6589t-quad-core-3g-mobile-phone-6-fhd-2gb-16gb-bluetooth-gps-fm-dual-camera-13-0mp-android-4-2.html

http://www.aliexpress.com/item/Original-TCL-Hero-N3-Y910-MTK6589T-Quad-Core-3G-Android-4-2-6-inch-FHD-IPS/1418749323.html

Απο το to2c.com εχω κανει 2 αγορες εως τωρα χωρις κανενα προβλημα , αλλα εδω υπαρχει διαφορα 62$ + δωρα

το φοβαμαι το aliexpress.com αλλα το ποσο διαφορας για μενα ειναι αρκετα μεγαλο για να το αγνοησω ...

τι να κανω , τι να προσεξω ...

Link to comment
Share on other sites

Aρχικά πες στο to2c ότ το βρήκες 60$ χαμηλότερα μήπως σου κάνουν κάτι καλύτερο

 

το εκανα και μου ειπαν θα μου κανουν δωρο ενα φορτηστη αυτοκινητου ... 1€ δηλαδη ...

Link to comment
Share on other sites

για αυτο τι λετε; ψαχνει φιλος για τετοιο λεπτο design με γωνιες και τιμη μεχρι τα $100-110. απλα δεν εχω βρει review κλπ και στο ali καπου το πετυχα και σαν star a4500. btw ειναι dual.

http://www.geekbuying.com/item/A4500-4-5Inch-MTK6582-Quad-Core-SmartPhone-IPS-QHD-Screen-512MB-4GB-8-0MP-Camera-Android-4-2-3G-GPS-324898.html

 

θα σου έλεγα να δεις και το Cubot P5 με καλύτερη μπαταρία.Και διαβάζω πως η εταιρεία είναι καλή

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και μου ειπαν θα μου κανουν δωρο ενα φορτηστη αυτοκινητου ... 1€ δηλαδη ...

Ναι τα κανουν κατι τετοια κουβαρντιλικια........:lol:Εχω κανει παρα πολλες αγορες απο εκει,και ακομα τα ιδια μου λενε-απαντουν....:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό μέρος αλλά δεν ήξερα που να γράψω τον πόνο μου

Αγόρασα ένα κινητό απ το fastcardtech είχε πρόβλημα.... ανέβαζε θερμοκρασία.... κάνω dispute και μου λέει το PayPal στειλτο πίσω... έτσι και έκανα.... Το έστειλα στην διεύθυνση που μου είπαν συστημένο ταχυδρομείο.... Έχω τρακινγκ αριθμό.... Όμως κανείς δεν πάει να το παραλάβει και φαίνεται άγνωστος παραλήπτης.... Μου λέει το PayPal θέλω αποδεικτικό ότι το έστειλες σωστά.... Πάω στα ΕΛΤΑ μου λένε δεν μπορώ να σου δώσω πρέπει να κάνεις αίτηση, αλλά να ξέρεις θα πάρουμε απάντηση σε 3μήνες.... Ζητά αποδείξεις από την China post στέλνω στο PayPal την απάντηση του ταχυδρομείου και κλείνει την υπόθεση και μου λέει βρείτε τα με τον πωλητή!

 

Τι να κάνω.... Έχασα και το κινητό και τα λεφτά μου.... Στα ΕΛΤΑ όταν τους ρώτησα αν μπορώ να το ζητήσω πίσω μου είπαν ποτέ δεν γύρισε κάτι πίσω απ την Κίνα!! Βοηθήστε με σας παρακαλώ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό μέρος αλλά δεν ήξερα που να γράψω τον πόνο μου

Αγόρασα ένα κινητό απ το fastcardtech είχε πρόβλημα.... ανέβαζε θερμοκρασία.... κάνω dispute και μου λέει το PayPal στειλτο πίσω... έτσι και έκανα.... Το έστειλα στην διεύθυνση που μου είπαν συστημένο ταχυδρομείο.... Έχω τρακινγκ αριθμό.... Όμως κανείς δεν πάει να το παραλάβει και φαίνεται άγνωστος παραλήπτης.... Μου λέει το PayPal θέλω αποδεικτικό ότι το έστειλες σωστά.... Πάω στα ΕΛΤΑ μου λένε δεν μπορώ να σου δώσω πρέπει να κάνεις αίτηση, αλλά να ξέρεις θα πάρουμε απάντηση σε 3μήνες.... Ζητά αποδείξεις από την China post στέλνω στο PayPal την απάντηση του ταχυδρομείου και κλείνει την υπόθεση και μου λέει βρείτε τα με τον πωλητή!

 

Τι να κάνω.... Έχασα και το κινητό και τα λεφτά μου.... Στα ΕΛΤΑ όταν τους ρώτησα αν μπορώ να το ζητήσω πίσω μου είπαν ποτέ δεν γύρισε κάτι πίσω απ την Κίνα!! Βοηθήστε με σας παρακαλώ!

 

Για αυτο παντα τραβαω βιντεο και φωτο απο τα παντα.......δυστηχως εμπλεξες και μαλιστα ασχημα,την στιγμη που με το paypal δεν βρηκες ακρη,το μονο που μενει ειναι μια ανταποκρισηαπο το fastcardtech,αληθεια τι σου λενε αυτοι?Ποιο κντ πηρες και ποτε?Ποτε καταλαβες οτι εχει θεμα το κντ σου?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Εχω καιρό να ασχοληθω με τα καταστήματα και δεν ξέρω αυτη την περίοδο τι παίζει.. Για το buyincoins.com τι γνώμη έχετε? Για ένα φθηνό τηλέφωνο των 40 ευρό ενδιαφέρομαι να πάρω.. Ευχαριστώ προκαταβολικά!!:)
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τον κλώνο του i5s και ανέβαζε θερμοκρασία έκαψε το καλώδιο USB αγόρασα άλλο αλλά είχε και κινέζικα και γενικά και με χίλια ζόρια και ενώ είχα κάνει dispute δούλεψε αλλά όταν μου είπαν να το γυρίσω πίσω το έστειλα.... Το fastcardtech δεν απαντά στα email

 

Αλλά προφανώς δεν έπρεπε

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τον κλώνο του i5s και ανέβαζε θερμοκρασία έκαψε το καλώδιο USB αγόρασα άλλο αλλά είχε και κινέζικα και γενικά και με χίλια ζόρια και ενώ είχα κάνει dispute δούλεψε αλλά όταν μου είπαν να το γυρίσω πίσω το έστειλα.... Το fastcardtech δεν απαντά στα email

 

Αλλά προφανώς δεν έπρεπε

Επρεπε πρωτα φυσικα να ερθεις σε επαφη με το fastcardtech για τις λεπτομεριες τις επιστροφης,ωστε να εισαι καλυμενος με emais-αποδεικτικα κτλ.Τι ποσο ειχες δωσει εαν επιτρεπεται?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες στην αρχή η συνεννόηση για την επιστροφή έγινε με το κατάστημα... Τώρα που δεν παραλαμβάνει κάνει τουμπεκί 146 δολάρια
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες στην αρχή η συνεννόηση για την επιστροφή έγινε με το κατάστημα... Τώρα που δεν παραλαμβάνει κάνει τουμπεκί 146 δολάρια

Αφου λοιπον υπαρχουν αποδεικτικα τις επαφη σου με το καταστημα,που αποδεχεται το προβλημα λογικα,γιατι το paypal δεν το δεχεται και δεν πιαζει το καταστημα ωστε να σε καλυψη......?Απο ποτε εχει φθασει το πακετο εκει?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το κατάστημα δεν πάει να παραλάβει το πακέτο ενώ είναι στο ταχυδρομείο

Ok ποσες μερες ειναι στο ταχυδρομείο ξερεις?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Από της 20/3

Mαλιστα.......το πιο πιθανον λοιπον εαν δεν παραλαβουν,θα ειναι να επιστρεψει σε εσενα καποια στιγμη το πακετο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι ακόμη Κίνα, πώς να επιστρέψει ακόμη?

Ας ελπίσουμε να έρθει αργότερα.

Πίεζε το κατάστημα με καθημερινά emails...

Link to comment
Share on other sites

Να πιέζω το κατάστημα να παραλάβει? Και αν παραλάβει τι θα γίνει αφού το PayPal X έκλεισε την υπόθεση.... Μπορώ να απαιτήσω να γυρίσει πίσω?
Link to comment
Share on other sites

Η φυσιολογική εξέλιξη ενος πακέτου που δε βρίσκει παραλήπτη είναι να γυρίσει πίσω στον αποστολέα.

Δε σου είπαν κάτι τέτοιο στα Ελτα?

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς, το fastcardtech ειναι εντάξει στις εγγυήσεις, κι ας αργεί. Είναι θέμα του ταχυδρομείου η καθυστέρηση, συμβαίνει με κάθε κατάστημα
Link to comment
Share on other sites

Στα ΕΛΤΑ μου είπαν ότι δεν έχει γυρίσει ποτέ κάτι πίσω από την Κίνα

 

 

Σταυρό τι εννοείς? Αν παραλάβει το fastcardtech αφού το PayPal έκλεισε το dispute τι θα κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Και σου είπαν οτι δε θα γυρίσει ποτέ...???

Μπορεί να γυρίσει πιο μετά.

Μην ξεχνάς οτι θέλει αρκετές ημέρες να πάει και να έρθει.

Κι εγω εχω στείλει πακέτο στο minideal και είναι στο αεροδρόμιο του Πεκίνου απο τις 18/03/14.

Ας ελπίσουμε οτι κάποια στιγμή θα παραλάβουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι λενε για το fast food tecη, αλλα εχω να πω τα χειροτερα.

ό,τι του φανεί του Λωλοστεφανή ενα πραγμα. Οτι να ναι με απαντουσαν σε προβλημα που ειχα με μικρης αξιας κινητο, και ακομα μετα απο 7 μηνες περιμενω απαντηση. Βρεθηκε η ακρη, αλλα οχι απο αυτους

Γιαυτο θα το ξαναπω. Αν θελετε την ψυχικη υγεια σας και τα λεφτα σας, μην ψωνιζεται απο το μαγαζι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...