Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο πρώτο ερώτημά σου απάντησες μόνος σου...2-3 εργάσιμες...27 (Τετάρτη) η παραγγελία, 28-29 είναι δύο εργάσιμες...δεν θα αποκλειόταν δλδ να παει και Δευτέρα χωρίς να υπάρχει κάποιο πρόβλημα

 

Ως προς την ακύρωση της παραγγελίας, μπορέι να μην υπάρχει απόθεμα χωρίς καθορισμένη και γνωστή ημερομηνία παραλαβής...

Το chat τους δουλεύει όλο το 24ωρο σχεδόν, οπότε καλύτερα ρώτα...

Διαφορετικά, αν δεν θέλεις κάτι άλλο και σου κάνουν κόλπα με την επιστροφή, τότε ασφαλώς ανοίγεις dispute.

 

Η παραγγελια εγινε 27/10, ως και εχθες ηταν χαρακτηρισμενη ως "cancelled".Δεν ειναι 2-3 μερες ειναι μια εβδομαδα,αλλα ακομη κι ετσι δεν ειχα καμια ενημερωση για την ακυρωση της,ουτε μου προτειναν κατι αλλο.

http://www.merimobiles.com/mini-s4_p/meri8052.htm βλεπεις εσυ να λενε οτι δεν υπαρχει σε αποθεμα?

 

Μολις εγινε το dispute στο PayPal αλλαξε και το στατους της παραγγελιας

An order you recently placed on our website has had its status changed.

The status of order #60782 is now Refunded

Edited by johnsot-1
Order Status Changed
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

βλεπεις εσυ να λενε οτι δεν υπαρχει σε αποθεμα?

Οι περισσότεροι δεν το λένε γιά να πουλήσουν ...

Εγώ παρήγγειλα τηλέφωνο και η ένδειξη που είχε ήταν ότι ήταν σε στόκ και το ταχυδρομούσαν σε 24 ώρες. Μετά την παραγγελεία, όταν πέρασαν 4 ημέρες και δεν μου έστειλαν αριθμό, τους έστειλα μήνυμα και "ξαφνικά" ανακάλυψαν ότι δεν το είχαν και θα το έφερναν ξανά μετά από 10 ημέρες ...

Edited by evansarmor
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα τα ιδια εκαναν αλλα με ενα dispute εληξαν ολα, πηρα τα $ πισω μεσα σε ενα 8ωρο ;) Το μονο οτι με καθυστερησαν 12 ολοκληρες μερες κοροιδευοντας. Για μενα :down::down::down: για παντα :mad:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια την βοηθεια σας.Κινητο μεχρι 100euro αλλα με την καλυτερη καμερα χωρις interpolation?Ευχαριστω......:!::!:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια την βοηθεια σας.Κινητο μεχρι 100euro αλλα με την καλυτερη καμερα χωρις interpolation?Ευχαριστω......:!::!:

Lenovo a706

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν μπαινεις στο live chat του merimobile?

 

το live chat τους πραγματικα ειναι οτι νανε παντα σου λενε ψεματα και μετα σου λενε οτι κανανε λαθος και καλυτερα να στιλεις email μπορει να απαντανε αμεσα στο chat αλλα πραγματικα ειναι αισχος...

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

το live chat τους πραγματικα ειναι οτι νανε παντα σου λενε ψεματα και μετα σου λενε οτι κανανε λαθος και καλυτερα να στιλεις email μπορει να απαντανε αμεσα στο chat αλλα πραγματικα ειναι αισχος...

 

Εγω παντως οποτε μιλησα μαζι τους εκει παντα εβγαλα ακρη!!

Link to comment
Share on other sites

κοιταζοντας στις προηγουμενες σελιδες επιβεβαιωθηκε ο φοβος μου:wacko:το δεμα που περιμενω απο geekbuying εχει σκαναριστει στο αεροδρομιο απο τις 26/10 και δε λεει να φυγει απο εκει!!! και το δικο μου μεσω German post εν τω μεταξυ.λετε να φαμε τελωνειο ρε παιδια?αν ναι ποσο?
Link to comment
Share on other sites

κοιταζοντας στις προηγουμενες σελιδες επιβεβαιωθηκε ο φοβος μου:wacko:το δεμα που περιμενω απο geekbuying εχει σκαναριστει στο αεροδρομιο απο τις 26/10 και δε λεει να φυγει απο εκει!!! και το δικο μου μεσω German post εν τω μεταξυ.λετε να φαμε τελωνειο ρε παιδια?αν ναι ποσο?

Εγώ πιστεύω ότι καθυστερούν λόγω του καινούριου "κόλπου" που ψάχνουν γιά αρώματα, καλυντικά κλπ. Εγώ περιμένω κάτι μικροδεματάκια από το ebay και πρώτη φορά έχουν τόση καθυστέρηση.

Άλλωστε, αν και δεν ξέρω ακριβώς τι ενδείξεις έχουν τα δέματα, εφ'όσον είναι μέσω Γερμανικών ταχυδρομείων κανονικά δεν φορολογούνται ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

κοιταζοντας στις προηγουμενες σελιδες επιβεβαιωθηκε ο φοβος μου:wacko:το δεμα που περιμενω απο geekbuying εχει σκαναριστει στο αεροδρομιο απο τις 26/10 και δε λεει να φυγει απο εκει!!! και το δικο μου μεσω German post εν τω μεταξυ.λετε να φαμε τελωνειο ρε παιδια?αν ναι ποσο?

 

 

Εγω "εφαγα" τελωνειο με ems. Αν καποιο δεμα πεσει στο τελωνειο επικοινωνουν μαζι σου στον αριθμο τηλεφωνου που εχεις δωσει κ σου ζητανε να τους στειλεις με φαξ την παραγγελια που εχεις κανει αναγραφοντας ονοματεπωνυμο και track number.

Τα δεματα που πεφτουν τελωνειο πανε στα ελτα κουριερ (αμα ειμαι λαθος ας διορθωθω).

Ειναι 23% + 2 -3% δασμοι. Το 23% περιλαμβανει την αξια του κινητου + τα εξοδα της μεταφορικης που επελεξες και απο εκει βγαινει το 23%. Και βαλε και κανενα 10ευρο δασμους. Σου ευχομαι βεβαια να μην περασει τελωνειο ;);)

[color="Purple"

 

Αν θες να κάνεις root το MT6572 (αλλά και οποιοδήποτε άλλο) κατέβασε αυτό --->

http://www.4shared.com/file/j2tEWkUX/[/color]

Link to comment
Share on other sites

Λογικά έλεγχος είναι, για κρέμες και συμπληρώματα διατροφής όπως μου είπανε και μένα. Οπότε δεν νομίζω να εκτελωνιστεί κάτι. Αλλά ενδέχεται να πάρει και κάνα δεκαήμερο...
Link to comment
Share on other sites

κοιταζοντας στις προηγουμενες σελιδες επιβεβαιωθηκε ο φοβος μου:wacko:το δεμα που περιμενω απο geekbuying εχει σκαναριστει στο αεροδρομιο απο τις 26/10 και δε λεει να φυγει απο εκει!!! και το δικο μου μεσω German post εν τω μεταξυ.λετε να φαμε τελωνειο ρε παιδια?αν ναι ποσο?

 

To tracking δεν είναι πάντα αξιόπιστο. Εμένα ενα κινητό από To2c το δείχνει στο tracking ότι είναι κολλημένο στο αεοροδρόμιο στην Αθήνα, αλλά έχω πάρει το ειδοποιητήριο και το πρωί θα πάω να το παραλάβω (καλώς εχόντων των πραγμάτων) .

 

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για οσους παραπονιουνται επειδη αργουν να παρουν tracking number.

Πριν 1 1/2 μηνα παρηγγειλα ενα κινητο απο το (για πολλους αναξιοπιστο,για εμενα πολυ καλο με καποια θεματακια) Pandawill.Πηρα tracking μετα απο 3 μερες και το κινητο μπηκε αεροπλανο μετα απο 2-3 μερες και σε 4 μερες (!) εφτασε Ελλαδα.

Στις 25/10 παρηγγειλα απο το αξιοπιστο και εξαιρετικο minideal ενα κινητο.Πηρα tracking number σε 2 ωρες (!) και απο τοτε ειναι ακομα Information Received(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article .Δεν ξερω δηλαδη αν εχει καν δωσει το σαιτ το κινητο ή αν ειναι στο αεροδρομιο λογω ογκου αποστολων.Γι αυτο μην αγχωνεστε στην πρωτη βδομαδα.Μετα το 20ημερο αν δεν εχετε εξελιξεις ισως υπαρχει θεμα.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το Deutsch Post.

 

Περιμένω και γω δέμα από banggood και την Παρασκευή φάνηκε στο Ελληνικό tracking ενώ στο deutsch ακόμη λέει ότι είναι singapore.

 

Αυτό δείχνει το tracking: ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 02-11-2013 10:39 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

Τελευταία που περίμενα κάτι άλλο, 1-2 ημέρες μετά από αυτή την ένδειξη, το είχα σπίτι. Και τότε ήμουν και επαρχεία. Θέλω να πιστεύω πως αύριο θα το έχω Θεσσαλονίκη.

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Ειναι η πρωτη φορα στα τοσα χρονια που καθομαι να γραψω εναντιον καποιου αλλα η υπομονη και η κοροιδια εχουν τα ορια τους .Στις 20/8/2013 παραγγειλα ενα κινητο (thl w100) απο το συγκεκριμενο καταστημα , υστερα απο γνωμες που πηρα απο παιδια απο εδω που ειχαν πει οτι ειναι αξιοπιστο (δεν κατηγορω κανεναν για να μην παρεξηγούμαι). Απο βλακεια μου και μονο,δεν ξερω τι με επιασε, για πρωτη φορα στην ζωη μου εκανα αγορα με εμβασμα σε τραπεζα και αυτο γιατι μονο αυτην την επιλογή ειχε τοτε ο site (παντα εκανα μεσω καρτας ή paypal). Απο τοτε ο τυπος παρολο τα εκαντονταδες mail μου και τις συνομιλιες στο skype με κοροιδευει. Καταρχην εκλεισε τον συγκεκριμενο λογαριασμο που ειχε αναρτημενο στο site του,εβαλε αλλον,την μια ισχυριζεται οτι δεν τα πηρε τα λεφτα, την αλλη οτι η τραπεζα θα τα στειλει πισω ή τα εχει στειλει ηδη κτλ. Ετσι περασαν 2,5 μηνες και ακομα δουλεμα. Απλως τα γραφω ολα αυτα για να προφυλαξω καποιον απο αυτον τον απατεωνα τον Justin Sun οπως βγαινει στο skype ή tmallbox.com οπως ειναι το site. Συγνωμη για το μεγαλο post και ευχαριστω για το χωρο
Link to comment
Share on other sites

Ειναι η πρωτη φορα στα τοσα χρονια που καθομαι να γραψω εναντιον καποιου αλλα η υπομονη και η κοροιδια εχουν τα ορια τους .Στις 20/8/2013 παραγγειλα ενα κινητο (thl w100) απο το συγκεκριμενο καταστημα , υστερα απο γνωμες που πηρα απο παιδια απο εδω που ειχαν πει οτι ειναι αξιοπιστο (δεν κατηγορω κανεναν για να μην παρεξηγούμαι). Απο βλακεια μου και μονο,δεν ξερω τι με επιασε, για πρωτη φορα στην ζωη μου εκανα αγορα με εμβασμα σε τραπεζα και αυτο γιατι μονο αυτην την επιλογή ειχε τοτε ο site (παντα εκανα μεσω καρτας ή paypal). Απο τοτε ο τυπος παρολο τα εκαντονταδες mail μου και τις συνομιλιες στο skype με κοροιδευει. Καταρχην εκλεισε τον συγκεκριμενο λογαριασμο που ειχε αναρτημενο στο site του,εβαλε αλλον,την μια ισχυριζεται οτι δεν τα πηρε τα λεφτα, την αλλη οτι η τραπεζα θα τα στειλει πισω ή τα εχει στειλει ηδη κτλ. Ετσι περασαν 2,5 μηνες και ακομα δουλεμα. Απλως τα γραφω ολα αυτα για να προφυλαξω καποιον απο αυτον τον απατεωνα τον Justin Sun οπως βγαινει στο skype ή tmallbox.com οπως ειναι το site. Συγνωμη για το μεγαλο post και ευχαριστω για το χωρο

 

Δεν εχω διαβασει ποτε κανεναν να λεει οτι αγορα εκτος paypal μπορει να θεωρηθει ασφαλης,κακως πιστεψες οποιον σου ειπε οτι ενα κατ/μα διχως αυτο θα σου εγγυοταν την αποστολη σε οτι παραγγελνες,και να στο ειπαν κακως απο μονος σου δεν σκεφτηκες οτι αυτο δεν μπορει να συμβει,δεν αγοραζουμε ποτε διχως paypal,ποτέ,εχασες μαλλον τα χρηματα αλλα θα το ξερεις απο τωρα και μπρος,

Link to comment
Share on other sites

Παιδες με λιγα λογια αν καναμε εναν καταλογο με τα καλυτερα αποδεδειγμενα site η τουλαχιστον με τα λιγοτερα λαθη ποια θα ηταν τα καλυτερα 5 ή τουλαχιστον τα 3 καλυτερα?

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Το "κακως" το καταλαβε και ο ιδιος, εκ των υστερων βεβαια, αλλα δεν χρειαζεται να τον επικρινουμε.

Ολοι ανθρωποι ειμαστε, ολοι καποτε ειμασταν αρχαριοι στις αγορες μεσω ιντερνετ, καποιοι καναμε λαθη, καποιοι οχι, καποιοι ειμασταν τυχεροι, καποιοι ατυχοι.

Ευτυχως τουλαχιστον ο φιλος μας δεν πηρε κανενα ακριβο κινητο..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Το "κακως" το καταλαβε και ο ιδιος, εκ των υστερων βεβαια, αλλα δεν χρειαζεται να τον επικρινουμε.

Ολοι ανθρωποι ειμαστε, ολοι καποτε ειμασταν αρχαριοι στις αγορες μεσω ιντερνετ, καποιοι καναμε λαθη, καποιοι οχι, καποιοι ειμασταν τυχεροι, καποιοι ατυχοι.

Ευτυχως τουλαχιστον ο φιλος μας δεν πηρε κανενα ακριβο κινητο..

 

γιατι μεταφραζεις το κακως σαν επικριτικο?>Εγω εχω κανει πολλες πατατες με τις αγορες μου αλλα παντα τις εκανα με paypal,πιο προσφατη αυτη του hotinbuy,βλεποντας την σελιδα του απατεωνα βλεπω οτι εχει paypal

http://www.tmallbox.com/

Edited by tsopanos
Link to comment
Share on other sites

γιατι μεταφραζεις το κακως σαν επικριτικο?>Εγω εχω κανει πολλες πατατες με τις αγορες μου αλλα παντα τις εκανα με paypal,πιο προσφατη αυτη του hotinbuy

Μπορει το παιδι να μην ηξερε περι paypal, οταν εγω πριν πολλααα χρονια ανοιξα λογαριασμο στο paypal, δεν το εκανα για ασφαλεια, αλλα γιατι βαρυομουν να δινω εδω κι εκει καθε φορα τα στοιχεια της καρτας μου:lol::lol:

Το "κακως" παντως, αν εγω ημουν στη θεση του φιλου μας, ετσι θα το μετεφραζα οντας σε αυτην την δυσαρεστη θεση, νομιζω κι εσυ ετσι θα το εισεπραττες.

Τες πα, δεν αξιζει να το συζηταμε, καλα εκανε ο φιλος μας και προειδοποιησε τον κοσμο.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Αν εγω ημουν στη θεση του φιλου μας, ετσι θα το μετεφραζα ων σε αυτην την δυσαρεστη θεση, νομιζω κι εσυ ετσι θα το λαμβανες.

Τες πα, δεν αξιζει να το συζηταμε, εγω καποτε εστειλα εξτρα λεφτα σε καποιον που ελεγε οτι το shipping για Ελλαδα κοστιζει παραπανω απ οτι ζητουσε στο site..:rolleyes::rolleyes: και απο τοτε..επαθα και εμαθα..!!

 

επειδη λογικα θα ειμαι πολυ μεγαλυτερος και απο εσενα και απο τον φιλο μας,οταν λεω κακως το λεω με ανησυχια και συμβουλευτικα,μην μεταφραζεις τους αλλους,κι αυτο συμβουλευτικα το λεω.

Link to comment
Share on other sites

επειδη λογικα θα ειμαι πολυ μεγαλυτερος και απο εσενα και απο τον φιλο μας

 

Τι σχέση έχει αυτό;

Πάντως μια χαρά τα έχεις γράψει.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλυτερος εχει σχεση με τις εμπειρες μαλλον..

Αλλα για μεγαλυτερος, μαλλον εγω "τοχω"..ετσι γινεται τα τελευταια δεκα χρονια χαχαχα

Ας τα καταλαβει λοιπον ο ιδιος για τον εαυτο του οπως νομιζει.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κάποιος τον τελευταίο καιρό από το συγκεκριμένο site, :ninja: διότι του έστειλα προχθές ένα μύνημα και δεν έχει απαντήσει .
Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κάποιος τον τελευταίο καιρό από το συγκεκριμένο site, :ninja: διότι του έστειλα προχθές ένα μύνημα και δεν έχει απαντήσει .

 

ναι,περιμενω ενα κινητο απο αυτους,δεν απαντανε ευκολα,τους εχω σε dispute για την ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...