Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα στην παρεα !!! θελω να αγορασω απο alixpress.. ειναι αξιοπιστο σαιτ?? να προτιμησω paypal η escrow?? και επισης στον τροπο πληρωμης στο τελευταιο βημα παραγγελιας ποια επιλογη ειναι για paypal η escrow?επισης τι αλλο θα πρεπει να προσεξω? σορρυ αλλα πρωτη φορα παραγγελνω απο εκει και δεν ειμαι και τοσο εμπειρος !!
Το aliexpress ειναι σαν το ebay. Πληρώνεις μόνο με escrow, που ειναι καλύτερο από το paypal, δεν έχει άλλη επιλογή. Αυτό που πρέπει να προσέξεις, ειναι η αξιολόγηση του πωλητή απ τον οποίο θα αγοράσεις. Δώσε το λινκ του προϊόντος που θες να δούμε
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γο merimobiles.com δινει δωρεαν κινητα.Εγω παρηγγειλα 6 τετραπυρηνα 5 ιντσα κινητα και δεν πληρωνω τιποτα ουτε κινητα ουτε μεταφορικα.Καλο αυτο.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Γο merimobiles.com δινει δωρεαν κινητα.Εγω παρηγγειλα 6 τετραπυρηνα 5 ιντσα κινητα και δεν πληρωνω τιποτα ουτε κινητα ουτε μεταφορικα.Καλο αυτο.

E ?

Link to comment
Share on other sites

E ?

 

Παντως περιμενω να εγκριθει η παραγγελια.Μπορει να το ψαξει κανεις να δει τι παιζει?Μου αναφερει στα Αγγλικα τα εξης:The status of your recent orders is shown below.Click View Order to see complete details.Order #50201. Order date.25th may 2013.This order is marked as Awaiting Fulfillment. Your order contains.Μπορει να μου πει κανεις τι σημαινουν ολα αυτα που εγραψα στα Αγγλικα?Ευχαριστω.

Edited by MPOMP
Ξεχασα να αναφερω κατι.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Παντως περιμενω να εγκριθει η παραγγελια.Μπορει να το ψαξει κανεις να δει τι παιζει?

Μας δουλεύεις; Αν δεν πληρώσεις δεν θα εγκριθεί η παραγγελία και δεν θα σου στείλουν τίποτα:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Παντως το merimobiles.com για καποια κινητα λεει την τιμη και μετα την προσφορα παει στα 0.00 ευρω.Ειναι πραγματι δωρεαν η κατι αλλο παιζει?Μπορει να το ψαξει κανεις?Ευχαριστω.Μπορει επισης κανεις να δει τα αγγλικα που εγραψα στο προηγουμενο μηνυμα τι σημαινουν στα Ελληνικα?Και παλι ευχαριστω.Τα αγγλικα μου τα εγραψαν η σελιδα merimobiles.com για την παραγγελια που εκανα με τα 6 κινητα. Edited by MPOMP
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Παντως το merimobiles.com για καποια κινητα λεει την τιμη και μετα την προσφορα παει στα 0.00 ευρω.Ειναι πραγματι δωρεαν η κατι αλλο παιζει?Μπορει να το ψαξει κανεις?Ευχαριστω.Μπορει επισης κανεις να δει τα αγγλικα που εγραψα στο προηγουμενο μηνυμα τι σημαινουν στα Ελληνικα?Και παλι ευχαριστω.Τα αγγλικα μου τα εγραψαν η σελιδα merimobiles.com για την παραγγελια που εκανα με τα 6 κινητα.

Βγάλε ένα screenshot να καταλάβουμε. Θες να πεις ότι η παραγγελία ειναι 0€ και την έχουν σημειώσει awaiting Fulfillment, που σημαίνει ότι περιμένουν να μαζευτουν τα προϊόντα για αποστολή;;

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

μάλλον κάτι άλλο παίζει.αλλιώς θα κάνε όλοι παραγγελία 10 κομμάτια και θα μας τε στέλανανε τσάμπα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παντως το merimobiles.com για καποια κινητα λεει την τιμη και μετα την προσφορα παει στα 0.00 ευρω.Ειναι πραγματι δωρεαν η κατι αλλο παιζει?Μπορει να το ψαξει κανεις?Ευχαριστω.Μπορει επισης κανεις να δει τα αγγλικα που εγραψα στο προηγουμενο μηνυμα τι σημαινουν στα Ελληνικα?Και παλι ευχαριστω.Τα αγγλικα μου τα εγραψαν η σελιδα merimobiles.com για την παραγγελια που εκανα με τα 6 κινητα.

 

μηπως τα κινητα ειναι σε preorder κατασταση?δηλαδη δεν εχουν κυκλοφορησει ακομα και σου βγαζει τιμη μηδεν??ποια κινητα παρηγγηλες?

:blink:

δεν πιστευω να σου φαινεται και πολυ λογικο να σου χαριζουν κινητα...

Γίνε εκκεντρικός τώρα. Μην περιμένεις να πάρεις σύνταξη για να φορέσεις μοβ χρώμα!:happy:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σας παραθετω αυτα που μου εγραψε η σελιδα merimobiles.com για την παραγγελια.Ειναι τα εξης:Order Status

The status of your recent orders is shown below. Click

'View Order' to see complete details.

Order #50201

Order Date: 25th May 2013

This order is marked as Awaiting Fulfillment

Your Order Contains:

6 x NEO N003 5.0 " IPS with Android 4.2 MTK6589

Quad core 1.2GHz 1GB RAM 3G Smartphone 13.0MP

1920x1080

(MERI0362: No, MERI0685: No, MERI0076: No, Color

(s): None, MERI521: No, MERI4831: No, MERI10000:

No, MERI4830: No, MERI522: No, MERI99902: No,

Screen Protector Install: No)

Επειδη δεν ξερω καλα αγγλικα, μπορειτε να μου πειτε τι σημαινουν ολα αυτα που μου εγραψε η σελιδα για την παραγγελια με τα 6 δωρεαν κινητα?Ευχαριστω πολυ.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Preorder price =0 euro το λέει καθαρά. Ακόμα το έχει και σε αλλά μοντέλα που δεν έχουν έρθει ακόμα. Λες να σου χρεώσουν 6 κινητά ?? Edited by argiris3
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις οταν λες λες να σου χρεωσουν εξι κινητα?Αν τελικα δεν ειναι δωρεαν θα με χρεωσουν με αντικαταβολη μεσω ελτα η γινεται μονο μεσω paypal και αρα δεν υπαρχει προβλημα αφου στην καρτα μου δεν εχω χρηματα (paypal) και δεν θελω να χρεωθω. Edited by MPOMP
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το γραφει καθαρα

O$ Preorder, Full Balance due on the release date, Reserve yours Now!Κανε κρατηση στο δικο σου τωρα!

Προφανως για να μην παθουν οπως αλλα site με το Jiayu G4 που το προπληρωσαν ολοι και ακομα ειναι στο δρομο και κανουν dispute,σου λεει κανε κρατηση δωρεαν οσα κομματια θες και μολις ερθει τα πληρωνεις.

Δεν υπαρχει περιπτωση να δινει τετοια κινητα δωρεαν.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις οταν λες λες να σου χρεωσουν εξι κινητα?Αν τελικα δεν ειναι δωρεαν θα με χρεωσουν με αντικαταβολη μεσω ελτα η γινεται μονο μεσω paypal και αρα δεν υπαρχει προβλημα αφου στην καρτα μου δεν εχω χρηματα (paypal) και δεν θελω να χρεωθω.

Λογικα μολις γινουν διαθεσιμα τα κινητα (σε στοκ) θα σου στειλουν το λογαριασμο.Προφανως επειδη ειναι κρατηση και επειδη θελω να πιστευω ειναι αξιοπιστο site δεν μπορουν να σε χρεωσουν χωρις να σε ρωτησουν.Οποτε αν δεν τα θελεις δεν τα πληρωνεις και δεν ερχονται.Μακαρι να ηταν αληθεια αλλα ηταν παρα παρα πολυ καλο για να ειναι αληθινο...

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Πως απενεργοποιω την παραγγελια στο merimobiles.com αν ειναι να χρεωθω μετα?Θα πληρωσω μεσω κουριερ,ελτα η δεν ξερω τι η μονο μεσω paypal?Ευχαριστω.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Πως απενεργοποιω την παραγγελια στο merimobiles.com αν ειναι να χρεωθω μετα?Θα πληρωσω μεσω κουριερ,ελτα η δεν ξερω τι η μονο μεσω paypal?Ευχαριστω.

δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα. Καταρχάς δεν στέλνουν εξωτερικο με αντικαταβολή φυσικά:lol: απλά όταν είναι διαθεσιμο, θα σου ζητηθεί να πληρώσεις. Αν δεν πληρώσεις, δεν στέλνουν. Κι ούτε γινεται να σου χρεώσουν το paypal μόνοι τους φυσικά

Link to comment
Share on other sites

Το aliexpress ειναι σαν το ebay. Πληρώνεις μόνο με escrow, που ειναι καλύτερο από το paypal, δεν έχει άλλη επιλογή. Αυτό που πρέπει να προσέξεις, ειναι η αξιολόγηση του πωλητή απ τον οποίο θα αγοράσεις. Δώσε το λινκ του προϊόντος που θες να δούμε

 

μπορεις να μου πεις τι ειναι το escrow ?? πως διαλεγω την επιλογη πληρωμης μεσω escrow ? για αρχη δεν θα παραγγειλω κατι ακριβο απλα θελω να παραγγειλω κατι θηκες για να εξοικιωθω λιγο με το συστημα αγορας... ο πωλητης που βρηκα εχει 100.0% positive feedback οποτε φανταζομαι ειναι αξιοπιστος

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις οταν λες λες να σου χρεωσουν εξι κινητα?Αν τελικα δεν ειναι δωρεαν θα με χρεωσουν με αντικαταβολη μεσω ελτα η γινεται μονο μεσω paypal και αρα δεν υπαρχει προβλημα αφου στην καρτα μου δεν εχω χρηματα (paypal) και δεν θελω να χρεωθω.

 

Λογικά μόλις ειναι διαθέσιμα τα κινητά θα σε βγάλει λογαριασμό με την κανονική τους τιμή όπου άμα θέλεις συνεχίσεις την παραγγελία η την σταματάς. Δεν υπάρχει περίπτωση να σου πάρουν λεφτά χώρος μα το ξέρεις (εται νομίζω τουλάχιστον)

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καποιο κουπόνι για minideal να αγοράσω το THL W8 ???

 

Δοκίμασε το 44ABED αν ισχύει ακόμα έχει 15$ έκπτωση. Δούλευε μέχρι πριν 2-3 μέρες σίγουρα, το χρησιμοποίησαν αρκετοί (και εγώ)

..κάτι μαγικό!
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το 44ABED αν ισχύει ακόμα έχει 15$ έκπτωση. Δούλευε μέχρι πριν 2-3 μέρες σίγουρα, το χρησιμοποίησαν αρκετοί (και εγώ)

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

Εχω αρχισει και ανυσηχω παλι...Απο 18/5 despached to overseas...ειναι φυσιολογικο ρε ****το?τοσο πολυ?

μπορω να βαλω το tracking no αλλου?

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου πεις τι ειναι το escrow ?? πως διαλεγω την επιλογη πληρωμης μεσω escrow ? για αρχη δεν θα παραγγειλω κατι ακριβο απλα θελω να παραγγειλω κατι θηκες για να εξοικιωθω λιγο με το συστημα αγορας... ο πωλητης που βρηκα εχει 100.0% positive feedback οποτε φανταζομαι ειναι αξιοπιστος

Μα τι λες; δεν επιλέγεις τίποτα, ειναι ο μοναδικός τροπος πληρωμής στο aliexpress. εκεί που σου ζητάει να πληρώσεις, και λέει πάνω aliexpress buyers protection κλπ (δεν θυμαμαι ακριβώς), αυτό ειναι το escrow. Εκτός απ το 100% να κοιτάς και πόσες αξιολογήσεις έχει. Αν είναι λίγες δηλαδή, μην ασχοληθείς, καλύτερα να βρεις κάποιον με πολλά «παράσημα» (τα μπλε ειναι τα περισσότερα) και 3ψήφιο τουλαχιστον αριθμό αξιολογήσεων

Λογικά μόλις ειναι διαθέσιμα τα κινητά θα σε βγάλει λογαριασμό με την κανονική τους τιμή όπου άμα θέλεις συνεχίσεις την παραγγελία η την σταματάς. Δεν υπάρχει περίπτωση να σου πάρουν λεφτά χώρος μα το ξέρεις (εται νομίζω τουλάχιστον)
Εννοείται ΚΑΝΕΙΣ δε μπορεί να χρεώσει το paypal σου χωρίς να το εγκρίνεις

Εχω αρχισει και ανυσηχω παλι...Απο 18/5 despached to overseas...ειναι φυσιολογικο ρε ****το?τοσο πολυ?

μπορω να βαλω το tracking no αλλου?

φυσιολογικότατο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...