Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

13 μερες μετα και ο τελωνιακος μαλλον νυσταζει...

RS806916741NL

Ελεος.

 

Αν επιτρέπετε, από ποιο μαγαζί αγόρασες και με τι μέθοδο αποστολής;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ποια ειναι η τελικη γνωμη για το geekbuying.

 

δεν υπάρχει τελική γνώμη, κατά διαστήματα είναι καλό, κατά άλλα δεν είναι καλό.....δεν είναι όπως το vickmall που ξέρεις ότι κατά ένα πολύ μεγάλο ποσοστό έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει τελική γνώμη, κατά διαστήματα είναι καλό, κατά άλλα δεν είναι καλό.....δεν είναι όπως το vickmall που ξέρεις ότι κατά ένα πολύ μεγάλο ποσοστό έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

Ευχαριστω αρχοντα. Αυτα που αναφερης διαβασα σε σελιδες πισω και μου μπηκαν ψυλλοι στα αυτια.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλυσπερα

εχει αγορασει κανεισ κινιτο απο το aliexpress ειναι αξιοπιστο και αν οχι πια ειναι τα πιο αξιοπιστα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλυσπερα

εχει αγορασει κανεισ κινιτο απο το aliexpress ειναι αξιοπιστο και αν οχι πια ειναι τα πιο αξιοπιστα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=385264

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

αν εκανες εισοδο μεσω facebook , gmail τοτε αλλαζεις τον κωδικο απο αυτα. Αλλιως σιγα τα ωα

 

Πολυ κακο αυτο που λες και ασχετο.

Το καθε site δεν βλεπει τον κωδικο που εχεις στο facebook και στο google, απλα χρησιμοποιει api που πιστοποιουν ποιος εισαι και συνδεουν τις υπηρεσιες.

 

Αλιμονο αν εβλεπε ο καθε τυχαρπαστος τα login credentials στο fb και στο google.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την έφαγα και εγώ από το BANGGOOD έκανα μια παραγγελία δύο κινητά τηλέφωνα και ως γνωστόν εστειλαν μόνο το ένα ενώ στην απόδειξη και στο τρακιν είχαν χρέωσει και τα δύο. Τους άνοιξα διαφορά στο PayPal και έκαναν τους Κινέζους τους ανέβασα και video αλλά τίποτα. Και αυτό που έκαναν είναι να ζητάνε να τους γυρίσω και αυτό που μου εστειλαν πίσω για να πάρω τα χρήματα πίσω. Οπότε καταλάβατε αν τους το στέλνω πίσω θα πουν ότι τους έστειλα ΜΌΝΟ το ένα και θα γυρίσουν πίσω τα μισά χρήματα. Αυτό δυστυχώς το κανουν αρκετά site και καλό είναι αν κάποιος θέλει δύο να τους κάνει δύο ξεχωριστές παραγγελίες και όχι μόνο μία.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την έφαγα και εγώ από το BANGGOOD έκανα μια παραγγελία δύο κινητά τηλέφωνα και ως γνωστόν εστειλαν μόνο το ένα ενώ στην απόδειξη και στο τρακιν είχαν χρέωσει και τα δύο. Τους άνοιξα διαφορά στο PayPal και έκαναν τους Κινέζους τους ανέβασα και video αλλά τίποτα. Και αυτό που έκαναν είναι να ζητάνε να τους γυρίσω και αυτό που μου εστειλαν πίσω για να πάρω τα χρήματα πίσω. Οπότε καταλάβατε αν τους το στέλνω πίσω θα πουν ότι τους έστειλα ΜΌΝΟ το ένα και θα γυρίσουν πίσω τα μισά χρήματα. Αυτό δυστυχώς το κανουν αρκετά site και καλό είναι αν κάποιος θέλει δύο να τους κάνει δύο ξεχωριστές παραγγελίες και όχι μόνο μία.

 

παραγγελια το ενα και μολις το στειλουν, παραγγελνεις και το αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την έφαγα και εγώ από το BANGGOOD έκανα μια παραγγελία δύο κινητά τηλέφωνα και ως γνωστόν εστειλαν μόνο το ένα ενώ στην απόδειξη και στο τρακιν είχαν χρέωσει και τα δύο. Τους άνοιξα διαφορά στο PayPal και έκαναν τους Κινέζους τους ανέβασα και video αλλά τίποτα. Και αυτό που έκαναν είναι να ζητάνε να τους γυρίσω και αυτό που μου εστειλαν πίσω για να πάρω τα χρήματα πίσω. Οπότε καταλάβατε αν τους το στέλνω πίσω θα πουν ότι τους έστειλα ΜΌΝΟ το ένα και θα γυρίσουν πίσω τα μισά χρήματα. Αυτό δυστυχώς το κανουν αρκετά site και καλό είναι αν κάποιος θέλει δύο να τους κάνει δύο ξεχωριστές παραγγελίες και όχι μόνο μία.

ΠΟΤΕ δεν ανοίγουμε δέμα με αντικείμενα αξίας χωρίς βίντεο ...

Το δεύτερο το έφαγε κάποιο Κινεζόπουλο στην συσκευασία ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

ΠΟΤΕ δεν ανοίγουμε δέμα με αντικείμενα αξίας χωρίς βίντεο ...

Το δεύτερο το έφαγε κάποιο Κινεζόπουλο στην συσκευασία ...

Αυτό ακριβώς που λες ποτέ μην ανοίγεται κάποιο δέμα αν πρώτα δεν τραβήξετε video αυτό το φαινόμενο έχει γίνει από αρκετά site

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια αναφορά για την κατεύθυνση που κινείται (εκ νέου) το Banggood...

 

...αγόρασα ένα Leeco Le Max 2 κινητό, το οποίο παρουσίασε πρόβλημα στο Fingerprint Reader.

 

1) τους είπα ότι έχω πρόβλημα με το FP και πειδή δεν φέρνουν πλέον την έκδοχη Χ829 ζητάω partial refund.

...μου απαντάνε πως μου δίνουν 41$ αν δεχθώ να παραιτηθώ της 12μηνης εγγύησης του κινητού

2) Τους λέω ξεχάστε το, σας το επιστρέφω για Full Refund

...και μου απαντάνε κατά σειρά πως

- θα είμαι υπεύθυνος για χρέωση τελωνείου (τρέχα γύρευε, ισχυρίζονται ό,τι θέλουν και σου κόβουν από την επιστροφή)

- πως θα μου κόψουν 20% ως "restocking fee", λες και τους το επιστρέφω για να το ξαναβάλουν στη "βιτρίνα"

- πως θα πρέπει να το στείλουν στον κατασκευαστή για να ελέγξει τις άλλες λειτουργίες του κινητού.

 

Πρακτικά προσπαθούν να με αποθαρρύνουν από τη διεκδίκηση οποιασδήποτε μορφής αποζημίωση...μόνο αν το κρατήσω ως προβληματικό, χωρίς οποιαδήπτε διεκδίκηση, θα είναι ευχαριστημενοι...

..κι άντε να τους ελέγξειις αποτελεσματικά, ισχυρίζονται ό,τι θέλουν και σου κατακρατούν χρήματα...

 

...κι αυτά ενώ είμαι VIP-4 πελάτης...

 

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!

 

Θα τους άνοιγα κατευθείας διένεξη στο Paypal, αλλά επειδή είναι 6μηνη προστασία δεν θέλω να την χρησιμοποιήσω τόσο νωρίς, άσε που στις επιστροφές τελευταία το Paypal κάνει ό,τι θέλουν οι πωλητές...

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την έφαγα και εγώ από το BANGGOOD έκανα μια παραγγελία δύο κινητά τηλέφωνα και ως γνωστόν εστειλαν μόνο το ένα ενώ στην απόδειξη και στο τρακιν είχαν χρέωσει και τα δύο. Τους άνοιξα διαφορά στο PayPal και έκαναν τους Κινέζους τους ανέβασα και video αλλά τίποτα. Και αυτό που έκαναν είναι να ζητάνε να τους γυρίσω και αυτό που μου εστειλαν πίσω για να πάρω τα χρήματα πίσω. Οπότε καταλάβατε αν τους το στέλνω πίσω θα πουν ότι τους έστειλα ΜΌΝΟ το ένα και θα γυρίσουν πίσω τα μισά χρήματα. Αυτό δυστυχώς το κανουν αρκετά site και καλό είναι αν κάποιος θέλει δύο να τους κάνει δύο ξεχωριστές παραγγελίες και όχι μόνο μία.

 

Τι βαρος γραφει επανω το χαρτι του ταχυδρομειου?

Οταν παρελαβες δεν καταλαβες απο τον ογκο οτι ηταν ενα κινητο και οχι δυο?

Ακομα και το μεγεθος της σακουλας θα ειναι αποδειξη οτι ειχε μεσα ενα κινητο και οχι δυο ,δεν βλεπω πως μπορεις να χασεις την υποθεση.

Δεν μιλαμε για μια θηκη να λειπει απο ενα πακετο ,εδω μιλαμε για περιπτωση που κανει κρα απο μακρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,σε γενικες γραμμες τι λεει το geek?Ειναι σωστο περα του αν εχει στοκ η οχι?Τσιμπανε στο τελωνειο δεματακια του?

 

2ον απο gearbest ποια η διαφορα του flat και του expited shipping?ειναι καποιο πιο επιφοβο στο να μας το τσιμπησουν?Γιατι με το δευτερο βλεπω πολυ πιο συντομο χρονικο διαστημα στο να ερθει

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Τι βαρος γραφει επανω το χαρτι του ταχυδρομειου?

Οταν παρελαβες δεν καταλαβες απο τον ογκο οτι ηταν ενα κινητο και οχι δυο?

Ακομα και το μεγεθος της σακουλας θα ειναι αποδειξη οτι ειχε μεσα ενα κινητο και οχι δυο ,δεν βλεπω πως μπορεις να χασεις την υποθεση.

Δεν μιλαμε για μια θηκη να λειπει απο ενα πακετο ,εδω μιλαμε για περιπτωση που κανει κρα απο μακρια.

Καλησπέρα δεν την έχασα την υπόθεση αλλά το μαλακισμενο paypal μου ζητάει να γυρίσω πίσω και αυτό που μου εστειλαν για να πάρω πίσω τα χρήματα μου. Πήρε θέση χωρίς να έχει απαντήσει καν το BANGGOOD και χωρίς να έχει κλείσει ο χρόνος που του έδινε κάτι τέτοιο πρώτη φορά μου συμβαίνει.. Και δεν ξέρω τι να κάνω. Αν το στείλω πίσω το BANGGOOD μπορεί να πει ότι τους γύρισα μόνο το ένα και είναι και χρησιμοποιημένο.. Μεγάλο ρίσκο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα δεν την έχασα την υπόθεση αλλά το μαλακισμενο paypal μου ζητάει να γυρίσω πίσω και αυτό που μου εστειλαν για να πάρω πίσω τα χρήματα μου. Πήρε θέση χωρίς να έχει απαντήσει καν το BANGGOOD και χωρίς να έχει κλείσει ο χρόνος που του έδινε κάτι τέτοιο πρώτη φορά μου συμβαίνει.. Και δεν ξέρω τι να κάνω. Αν το στείλω πίσω το BANGGOOD μπορεί να πει ότι τους γύρισα μόνο το ένα και είναι και χρησιμοποιημένο.. Μεγάλο ρίσκο

Εαν ειναι να παρεις ολο το ποσο στειλτο πισω.Αφου εχει video απο το ξεπακεταρισμα,κανε και ενα με το πακεταρισμα να εισαι κομπλε.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

παίδες, μια ερώτηση για εναν φίλο.... γνωρίζεται κάποιο αξιοπρεπές κινητό που να παίρνει 2 σιμ και μια sd ταυτόχρονα;;....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

παίδες, μια ερώτηση για εναν φίλο.... γνωρίζεται κάποιο αξιοπρεπές κινητό που να παίρνει 2 σιμ και μια sd ταυτόχρονα;;....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Και τι σχέση έχει αυτό με το νήμα....:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

καμία, σόρυ.... είμαι εκτός....

απλα ειπα μπας και είδατε τίποτα...

 

υγ να διαγραφεί το ποστ

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

καμία, σόρυ.... είμαι εκτός....

απλα ειπα μπας και είδατε τίποτα...

 

υγ να διαγραφεί το ποστ

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

η δυο σιμ που εχουν τα περισσοτερα η μια σιμ και καρτα μνημης δεν εχω δει κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!απο το vickmall αν παραγγηλεις εχει τελωνειο παιδια?θελω να παραγγηλω ενα κινητο που κανει 380:):):)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!απο το vickmall αν παραγγηλεις εχει τελωνειο παιδια?θελω να παραγγηλω ενα κινητο που κανει 380:):):)

 

 

 

Δεν είναι θέμα καταστήματος, θέμα τύχης είναι. Είναι προφανές πλέον ότι έχουν εντατικοποιηθεί οι έλεγχοι στα τελωνεία.

 

Sent from my Lumia 950XL through mTalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!απο το vickmall αν παραγγηλεις εχει τελωνειο παιδια?θελω να παραγγηλω ενα κινητο που κανει 380:):):)

 

Αφού θα δώσεις τόσο χρήμα....διάλεξε την "τριγωνική" αποστολή με 20$ έξτρα....Για σιγουριά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...