Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ετσι το εδειχνε και εμένα όταν ειχα παραγγείλει απο bangood . Tελικά παρέλαβα γρήγορα αλλά το tracking εγραφε ακομα The shipment was received on .... in the international logistics center Singapore. Ολα καλά αλλά το tracking δεν ξέρω για ποιο λόγο δεν ειχε ενημερωθει.

Συνολο 15 μέρες έκανε να παραλάβω

 

Με λίγα λόγια, σταματάω να κοιτάω κάθε μέρα το tracking number :p:p:p

 

Ευχαριστώ!

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με λίγα λόγια, σταματάω να κοιτάω κάθε μέρα το tracking number :p:p:p

 

Ευχαριστώ!

 

Συμφωνώ... Αγχώνεσαι χωρίς λόγο ;)

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα.

Εχοντας το s3 που ο μικρος του εχει βγαλει λιγο τα ματια σκεφτομαι να ανανεωσω τη συσκευη μου.

Στην αρχη πηγαινα για το lenovo k900 αλλα επειδη για τα χερακια μου μοιαζει τεραστιο μαλλον καταληγω στο oppo find 5. Το επισημο ευρωπαικο site το εχει στα 400 ευρω αλλα το βρισκω στο fastcardtech στα 300 ευρω.

Ψωνιζω συχνα απο κινα απο το geekbuying Οπου το εμπιστευομαι με κλειστα τα ματια αλλα απο το fastcardtech δεν μου εχει τυχει?

Μπορω να το εμπιστευτω? και αν ξερει καποιος αν εχει καποια διαφορα το τηλ απο το ευρωπαικο μαγαζι εκτος απο τη ρομ που ουτως η αλλως αλλαζει πολυ ευκολα.

Σας ευχαριστω..

Πάρτο απ το ευρωπαϊκό να σαι καλυμένος και μ εγγύηση, δεν ειναι φθηνό κινητό για να ρισκάρεις..

Επίσης κοιτάς λάθος τιμή στο fastcardtech, καθώς αν προσέξεις η τιμή για το 16άρι WCDMA (το άλλο δεν υποστηρίζει 3G εκτός china mobile) ξεπερνάει τα 500$ (360€) και το λευκό έχει κι αλλα 15$, και το 32άρι άλλα 40$, κι επίσης δε δέχεται τόσο μεγάλο ποσό με paypal για αποφυγή υπάρβασης του ορίου συναλλαγών

Link to comment
Share on other sites

Πάρτο απ το ευρωπαϊκό να σαι καλυμένος και μ εγγύηση, δεν ειναι φθηνό κινητό για να ρισκάρεις..

Επίσης κοιτάς λάθος τιμή στο fastcardtech, καθώς αν προσέξεις η τιμή για το 16άρι WCDMA (το άλλο δεν υποστηρίζει 3G εκτός china mobile) ξεπερνάει τα 500$ (360€) και το λευκό έχει κι αλλα 15$, και το 32άρι άλλα 40$, κι επίσης δε δέχεται τόσο μεγάλο ποσό με paypal για αποφυγή υπάρβασης του ορίου συναλλαγών

 

324 ευρώ έχει το λευκό η ευρωπαϊκή εκδοση και 335 ευρώ το μαυρο παντα για τα 16 γιγα μιλάω. Αν βάλεις το site σε ευρώ αυτές οι τιμες βγαίνουν..απο τα 400 που έχει το επίσημο δεν είναι και λιγα. Λέω όμως να περιμένω λιγες μέρες να βγει και το nexus αλλά μήπως και το oppo ανακοινωσει καμία καλύτερη τιμή μιας και κρατάει απο τοτε που βγήκε αυτή.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, υπαρχει καποιο κουπονι εκπτωτικο για minideal? θελω να το χρησιμοποιήσω για το zte v967s.

 

Οχι φιλε μου,απο οτι ξερω τουλαχιστον.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Και εγω περιμένω απο geekbuying ένα μικροδέμα (δεν περιέχει μπαταρία) με china post (μέγα λάθος δυστυχώς για παραγγελία το china post) που παρήγγειλα 23-8.Εγινε shipped 2-9-13 και απο τότε δεν έχει έρθει ακόμη.Επικοινώνησα μαζί τους στις 40 ημέρες και δεν απάντησαν οπότε και στις 44 ημέρες άνοιξα dispute και τότε αξιώθηκαν να μου απαντήσουν και το μόνο που έκαναν ήταν να μου ξαναστείλουν το tracking number το οποίο δείχνει ότι 12-10-13 ξαναεπέστρεψε στην πόλη μέσα στην κίνα από όπου ξεκίνησε και να μου πουν ότι ειναι φυσιολογική αυτή η καθυστέρηση.Το dispute στο paypal πλέον έχει γίνει claim με την αιτιολογία ότι δεν παρέλαβα το αντικείμενο και περιμένω.
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπου 20 ημέρες απο την στιγμή που ανοίγεις το dispute θα σε ενημερώσει αν θες,ειτε να κλείσεις το dispute,ειτε να περάσεις σε claim για περαιτέρω διερεύνηση της υπόθεσης.Οταν κάνεις το dispute σε ρωτάει τον λόγο που το ανοίγεις και το ίδιο όταν προχωράς σε claim.Αν περάσουν οι 20 ημέρες του dispute και δε κάνεις claim,κλείνουν αυτόματα την υπόθεση.Αλλη μια φορά που είχαμε κάνει την διαδικασία για ένα φίλο,πήρε τα χρήματά του πίσω (το ποσό ήταν 55$) μετά απο 2+ μήνες από την ημερομηνία που ανοίξαμε το dispute και τουλάχιστον 5-6 email παραπόνων προς το paypal αφου είχε περάσει ακόμη ένα δεκαήμερο απο την ημερομηνία του claim.Δυστυχώς βλέπω ότι όταν δεν πρόκειται για επιβεβαιωμένες περιπτώσεις απάτης στυλ hotinbuy,το paypal θα τρενάρει όσο γίνεται περισσότερο την επιστροφή των χρημάτων Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

Διάβασα για τα κινέζικα κινητά και σκέφτομαι να δοκιμάσω κι εγώ..το πρόβλημα μου είναι ότι δεν ξέρω πως να βάλω λεφτά στο paypal..έχω μόνο ένα τραπεζικό λογαριασμό (του πατέρα μου) χωρίς πιστωτική η χρεωστική..μπορώ να βάλω λεφτά κατευθείαν στον λογαριασμό μου στο paypal??απλά κατάθεση??

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

Διάβασα για τα κινέζικα κινητά και σκέφτομαι να δοκιμάσω κι εγώ..το πρόβλημα μου είναι ότι δεν ξέρω πως να βάλω λεφτά στο paypal..έχω μόνο ένα τραπεζικό λογαριασμό (του πατέρα μου) χωρίς πιστωτική η χρεωστική..μπορώ να βάλω λεφτά κατευθείαν στον λογαριασμό μου στο paypal??απλά κατάθεση??

 

Η θα το κανεις μέσω φίλου και θα του δώσεις εσύ τα λεφτά η θα πας στη τράπεζα σου και θα τους πεις να σου βγάλει μια prepaid κάρτα. Όπερ σημαίνει θα βάζεις όσα λεφτά θες στη prepaid θα ψωνιζεις και θα τα τραβανε απο εκεί.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Η θα το κανεις μέσω φίλου και θα του δώσεις εσύ τα λεφτά η θα πας στη τράπεζα σου και θα τους πεις να σου βγάλει μια prepaid κάρτα. Όπερ σημαίνει θα βάζεις όσα λεφτά θες στη prepaid θα ψωνιζεις και θα τα τραβανε απο εκεί.

 

Απλά κατάθεση χωρίς prepaid δεν γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Απλά κατάθεση χωρίς prepaid δεν γίνεται?

Όχι, μόνο κάρτες δέχεται το PayPal.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Eίσαι σίγουρος γιατί διάβασα αυτό https://www.paypalobjects.com/en_US/SE/html/TopUp/buyer.html

Καινούριο είναι, λέει να κάνεις κατάθεση σε λογαριασμό δικό τους, η γνώμη μου είναι να βγάλεις prepaid όπως είπε και ο φίλος παραπάνω.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καινούριο είναι, λέει να κάνεις κατάθεση σε λογαριασμό δικό τους, η γνώμη μου είναι να βγάλεις prepaid όπως είπε και ο φίλος παραπάνω.

 

Ok..είναι γρήγορο και εύκολο η χρονοβόρο?και κάνει ότι κάρτα να είναι αρκεί να είναι prepaid?μετά απλά την συνδέω στο paypal και κάνω την αγορά μέσω paypal?

Συγγνώμη για τις τόσες ερωτήσεις και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Link to comment
Share on other sites

Ok..είναι γρήγορο και εύκολο η χρονοβόρο?και κάνει ότι κάρτα να είναι αρκεί να είναι prepaid?μετά απλά την συνδέω στο paypal και κάνω την αγορά μέσω paypal?

Συγγνώμη για τις τόσες ερωτήσεις και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Εύκολο είναι, την βγάζουν πολύ γρήγορα. Μετά, την συνδέεις με λογαριασμό που ανοίγεις στο PayPal, και βάζεις στην κάρτα όταν θέλεις να αγοράσεις και όσα χρήματα χρειάζονται.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ρωταω σημερα στο live chat στο minideal σχετικα με την εγγυηση που δινουν των 6 μηνων,γιατι θελω ενα κντ που κανονικα εχει 1 χρονο εγγυηση στο επισημο site του κατασκευαστη.....

--Ποση εγγυηση δινεται?

-6 μηνες....λεει.

--Μα καλα δινουν στο επισημο site του κατασκευαστη 1 χρονο και εσεις μονο 6 μηνες....γιατι??

-Γιατι θελει καποιο χρονο να ερθει σε εμας....λεει.

--Ποσο ρωτα εγω,6μηνες??

Μου αρχισε τα γνωστα χαριτωμενα.....

 

Να αναφερω βεβαια οτι το ιδιο κντ σε αλλο γνωστο καταστημα,μελος και αυτο εδω,το δινουν κανονικα με 1 χρονο εγγυηση

Τα σχολια δικα σας.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

λοιπον θελω τα φωτα σας δεν ξερω αν ειμαι και στο σωστο θεμα

παραγγελια κινητου αρχες Ιουλιου ζητησα τα λεφτα μου πισω αρχες Σεπτεβριου και το καταστημα μου τα επεστρεψε

το κινητο ηρθε τωρα ξερει κανεις να μου πει αν το παραλαβω αν μου ξανα χρεωσουν την χρεωστικη καρτα μου

thlw8s

Xiaomi_Redmi_Note_3 Pro

Link to comment
Share on other sites

λοιπον θελω τα φωτα σας δεν ξερω αν ειμαι και στο σωστο θεμα

παραγγελια κινητου αρχες Ιουλιου ζητησα τα λεφτα μου πισω αρχες Σεπτεβριου και το καταστημα μου τα επεστρεψε

το κινητο ηρθε τωρα ξερει κανεις να μου πει αν το παραλαβω αν μου ξανα χρεωσουν την χρεωστικη καρτα μου

Εάν υπογράψεις ότι το παρέλαβες πρέπει να το πληρώσεις, ιδίως εάν η συναλλαγή έγινε μέσω PayPal.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Εάν υπογράψεις ότι το παρέλαβες πρέπει να το πληρώσεις, ιδίως εάν η συναλλαγή έγινε μέσω PayPal.

 

δεν εγινε με paypal

thlw8s

Xiaomi_Redmi_Note_3 Pro

Link to comment
Share on other sites

λοιπον θελω τα φωτα σας δεν ξερω αν ειμαι και στο σωστο θεμα

παραγγελια κινητου αρχες Ιουλιου ζητησα τα λεφτα μου πισω αρχες Σεπτεβριου και το καταστημα μου τα επεστρεψε

το κινητο ηρθε τωρα ξερει κανεις να μου πει αν το παραλαβω αν μου ξανα χρεωσουν την χρεωστικη καρτα μου

Και εγω ηθελα να γραψω για αυτο το θεμα αλλα δεν ηξερα ..που...Εγω εχω ενα φιλο που εκανε παραγγελια απο ενα κινεζικο μαγαζι 2 κινητα ..τα εννα ειρθε γρηγορα αλλα το αλλο περασαν 2-3 μηνες και ζητησε τα λεφτα πισω...Μολις του βαλανε

τα λεφτα ειρθε το κινητο....δεν το παραλαβε και μετα απο 2 εβδομαδες το ταχυδρομιο του το ξαναεφερε ...

Τη γινεται σε αυτη την περιπτωση ? μπορουν οι κινεζοι να παρουν τα λεφτα πισω ?

Η Πληρωμη εγινε καρτα viza

Edited by john_68
Link to comment
Share on other sites

Απλά κατάθεση χωρίς prepaid δεν γίνεται?

 

Φιλέ μου οτι και να γίνεται εσύ θα αγορά σεις μόνο μέσω PayPal. Μονο έτσι θα εξασφαλίσεις οτι αν κάτι δεν παει καλά θα μπορέσεις να πάρεις τα λεφτά σου πίσω. Δεν κάνουνε πειράματα με κινέζους όσο αξιόπιστο και αν είναι ενα μαγαζί

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

οι θήκες για iphone που κυκλοφορούν.....(ζωάκια γατάκια κτλ) αυθεντικές και κινέζικες.....μπαίνουν και σε άλλα τηλέφωνα ή μόνο στα iphone αν πάρω δηλαδή ένα 4 ιντσο κινέζικο θα ταιριάζουν???

(απορία της 11 χρονης!!!!:lol::lol: αυτό την ενδιαφέρει και όχι τι κινητό θα της πάρω!!!!):O:O

Link to comment
Share on other sites

Εύκολο είναι, την βγάζουν πολύ γρήγορα. Μετά, την συνδέεις με λογαριασμό που ανοίγεις στο PayPal, και βάζεις στην κάρτα όταν θέλεις να αγοράσεις και όσα χρήματα χρειάζονται.

 

Ευχαριστώ..αυτό θα κάνω τότε..απλά δεν θέλω να τραβήξει πολύ γιατι το θέλω για πριν τα χριστούγεννα!

 

Φιλέ μου οτι και να γίνεται εσύ θα αγορά σεις μόνο μέσω PayPal. Μονο έτσι θα εξασφαλίσεις οτι αν κάτι δεν παει καλά θα μπορέσεις να πάρεις τα λεφτά σου πίσω. Δεν κάνουνε πειράματα με κινέζους όσο αξιόπιστο και αν είναι ενα μαγαζί

 

Ευχαριστώ για την απάντησή σου αλλά παραπάνω μιλάω για το πως μπορώ να βάλω λεφτά στο paypal επειδή δεν έχω prepaid και είδα ότι γίνεται με απλή κατάθεση από τραπεζικό λογαριασμό!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ..αυτό θα κάνω τότε..απλά δεν θέλω να τραβήξει πολύ γιατι το θέλω για πριν τα χριστούγεννα!

 

 

 

Ευχαριστώ για την απάντησή σου αλλά παραπάνω μιλάω για το πως μπορώ να βάλω λεφτά στο paypal επειδή δεν έχω prepaid και είδα ότι γίνεται με απλή κατάθεση από τραπεζικό λογαριασμό!

-H καρτα βγαίνει την ίδια μέρα, πρέπει πρώτα να ενεργοποιηθεί απο την τράπεζα σου, συνήθως αυθημερόν γινεται και αυτο

-Μπαινεις στο paypal και τη δηλώνεις. Μετά θα ζητήσει το paypal να την κάνεις ''confirmation'' .

-Μολις γινει αυτο θα ζητήσει το paypal ένα κωδικό τον οποίο εσύ θα πάρεις απο την τράπεζά σου σε 2-3 εργάσιμες μετα.

 

Συνοπτικά σε 3-4 εργάσιμες από τη στιγμή που θα πας στην τράπεζα θα μπορείς να κανεις αγορά μέσο Paypal

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...