Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαι με τον μεγαλύτερο κίνδυνο να παραλάβεις κάτι άλλο από αυτό που παρήγγειλες
Eτσι !!!!!! Γιαυτο :down:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λογικά θα το κάνουν από μόνοι τους... Μην τους βλέπεις έτσι... Τσακάλια είναι ;)

 

Μακάρι! Αλλιώς θα πρέπει να πληρώσω πολλά;

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι! Αλλιώς θα πρέπει να πληρώσω πολλά;

 

Νομίζω 23% επί της καθαρής αξίας συν 8-10€ έξοδα εκτελωνισμού...

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι! Αλλιώς θα πρέπει να πληρώσω πολλά;

Μην ανησυχείς.Οι κινέζοι ειναι γνώστες αυτών των κόλπων.Μόνο άμα είσαι πολύ γκαντέμης θα πιάσουν το δικό σου πακέτο απο τον σωρό των χιλιάδων πακέτων που διακινούνται κάθε μέρα με αυτόν τον τρόπο

Link to comment
Share on other sites

........ Οι απαγορεύσεις αφορούν μόνο μπαταρίες λιθίου και φυσικά όχι εξαγωγές όπως εννοείται παραπάνω αλλά μόνο σε ταχυδρομικά πακέτα. Κανένας δεν σου πει ότι δεν μπορεί να στείλει με μεταφορική (με οποιονδήποτε τρόπο) 1 παλέτα μπαταρίες...........

 

Βρε παλλικαρι ποιος ειπε για ... παλετες ? Μια μια πουλανε οι χιλιαδες ebay sellers

&

φυσικα η μπαταρια Λαπτοπ που μολις παραγγειλα εινα LI-on !

 

Κι επειδη το : http://www.iata.org/whatwe...batteries.aspx λεει ποσο ".... Dangerous Goods Regulations...."

κι επειδη επισης Δεν μιλαω για τα 2-3 μαγαζια εδω μεσα - εδω γυρω με τα κινητα .....

αλλα για τα .... χιλαδες ebay

οπως πχ :!: τα παρακατω 67,514 results for Lithium Batteries :!: :

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=batteries+li-on&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR11.TRC1.A0.X&_nkw=Lithium+Batteries&_sacat=0

 

& η Απορια μου ... Απλη ... ! ! ! Αυτοι Πώς ταχυδρομουν ?

Edited by turbogianos
ThL W7S, ThL W100S, Elephone P10C, Jiayu S3 advance
Link to comment
Share on other sites

γιατί αναρωτιέσαι? τους ρώτησες? όλοι πουλάνε.... ποιός μπορεί να στείλει με σιγουριά είναι η ερώτηση? Φίλος είχε κινητό στο δρόμο μία βδομάδα και γύρισε πίσω και τώρα στάλθηκε ξανά μέσω γερμανίας.

 

Το θέμα είναι ότι εγώ μιλάω για γενική απαγόρευση από τον διεθνή οργανισμό αερομεταφορών με ισχύ από 1/1/2013... τα ταχυδρομεία που μας ενδιέφεραν τα έπιασε το κακό τον Σεπτέμβριο... τί να κάνουμε. Τέλος πάντων δεν πρόκειται να συνεχίσω... όποιος θέλει να καταλάβει ας καταλάβει.

Link to comment
Share on other sites

...γιατί αναρωτιέσαι? τους ρώτησες? όλοι πουλάνε.... ποιός μπορεί να στείλει με σιγουριά είναι η ερώτηση? ...... τί να κάνουμε. Τέλος πάντων δεν πρόκειται να συνεχίσω... όποιος θέλει να καταλάβει ας καταλάβει.

 

...........Εγω παντως παραγγειλα ΠΡΟΧΤΕΣ μπαταρια (ΣΚΕΤΗ) Λαπτοπισια γκουμουτσα (μεγεθος - βαρος σαν ... 20-30 κινητων ! ! ! ) κι Εεεεεεεερχεται ...........φυσικα η μπαταρια Λαπτοπ που μολις παραγγειλα εινα LI-on ........

 

Sale date: 10/14/13 - Estimated Delivery: Fri. Nov. 1 - Fri. Nov. 22

Στο ebay δεν ... παιζουν :!: εχει Αυστηροτατους Κανονες δεν παιζουν τον παπα ... πουλαμε αλλα δεν στελνουμε ....ή τι να κανουμε γυρισαν πιαω ... θα το ξαναστειλουμε μεσω ..... σε 2-3 μηνες .......τα feedback κερδιζονται δυσκολα & καταρρεουν ΕΥΚΟΛΑ ......

.........ταδε εφη turbogianos = ebay buyer over 300 transactions - 500 items last 5 years....... :!:

 

...:!: τί να κάνουμε. Τέλος πάντων δεν πρόκειται να συνεχίσω... όποιος θέλει να καταλάβει ας καταλάβει.:!: . & _
Edited by turbogianos
ThL W7S, ThL W100S, Elephone P10C, Jiayu S3 advance
Link to comment
Share on other sites

Βρε παλλικαρι ποιος ειπε για ... παλετες ? Μια μια πουλανε οι χιλιαδες ebay sellers

&

φυσικα η μπαταρια Λαπτοπ που μολις παραγγειλα εινα LI-on !

 

Κι επειδη το : http://www.iata.org/whatwe...batteries.aspx λεει ποσο ".... Dangerous Goods Regulations...."

κι επειδη επισης Δεν μιλαω για τα 2-3 μαγαζια εδω μεσα - εδω γυρω με τα κινητα .....

αλλα για τα .... χιλαδες ebay

οπως πχ :!: τα παρακατω 67,514 results for Lithium Batteries :!: :

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=batteries+li-on&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR11.TRC1.A0.X&_nkw=Lithium+Batteries&_sacat=0

 

& η Απορια μου ... Απλη ... ! ! ! Αυτοι Πώς ταχυδρομουν ?

Ρε άνθρωπε τώρα ξεκινησαν τα προβληματα με τις μπαταρίες. ΚΑΝΕΙΣ δεν στελνει στο εξης μπαταρία απο Κίνα, Χονγκ Κονγκ και Σιγκαπούρη, τι δεν καταλαβαίνεις; Αλλο τι εκαναν μεχρι τώρα

 

Έχω την εντύπωση ότι το πιο φθηνό σάιτ και με τη μεγαλύτερη ποικιλία κινέζικων μαρκών είναι το http://www.fastcardtech.com

 

Κάνω λάθος;;

δεν το λες και φθηνο. απλα δεν ενσωματωνει στις τιμες το paypal fee, και στο βγαζει αφου επιλεξεις πληρωμη με paypal. Αν ξερεις τι παιρνεις, δεν εχει προβλημα, αλλα το να επιλεξεις ενα αγνωστο οεμ, δεν ειν κι οτι καλύτερο. Και το χουν κινεζοι, που δεν ξερουν καν καλά αγγλικα, σκετη ταλαιπωρια. Είχα κανει πανω απο 50 αγορες απο κει, αλλά απ' όταν αυξησαν τις τιμες τους, τους παρατησα, εχανα κ την υπομονη μου με τ αγγλικα τους κ τη βλακεια τους
Link to comment
Share on other sites

ο μόνος τρόπος μέχρι στιγμής για να έρθει μπαταρία είναι με κολπάκια...

όπως έγινε με τον asterisd... EMS με deutch post για γερμανία και από εκεί Ελλάδα. Ή κάτι παρόμοιο με μένα... Nord Post για Σουηδία και από Στοκχόλμη Ελλάδα (αλλά δυστυχώς με απλό ταχυδρομίο και όχι EMS όπως του Γερμανικού... για τον ενδιάμεσο σταθμό), οπότε και αργεί ακόμα περισσότερο από απλό china post (που παρεμπιπτόντως χθες έλαβα σε 16 σύνολο μέρες)

Link to comment
Share on other sites

Κακό μαγαζί, ταμπλετ για πέταμα. Ζήτα ακυρωση της παραγκελίας κι αν χρειαστεί κάνε dispute. Σ αυτά τα χρήματα παίρνεις 7άρι διπύρηνο με 1GB RAM κι android 4.2, με λίγα παραπάνω και 9άρι ίδιων χαρακτηριστικών

:rolleyes: Γιατί έτσι? Βγαίνει στα 65€ περίπου και το θέλω για την.... πεθερά (να βλέπει η γυναίκα στο 9αρι):p

Είδα κάποια reviews δεν φαίνεται τόσο χάλια, το ίδιο και για το μαγαζί :) Ποιο 9αρι 2πύρηνο βγαίνει περίπου σε αυτά τα χρήματα?

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: Γιατί έτσι? Βγαίνει στα 65€ περίπου και το θέλω για την.... πεθερά (να βλέπει η γυναίκα στο 9αρι):p

Είδα κάποια reviews δεν φαίνεται τόσο χάλια, το ίδιο και για το μαγαζί :) Ποιο 9αρι 2πύρηνο βγαίνει περίπου σε αυτά τα χρήματα?

 

Για την πεθερά μια χαρά είναι... χαχαχααχαχ :lol::lol:

 

-edit-

Προφανώς και κάνω πλάκα... Μην παρεξηγηθώ

Edited by christoforas

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

.... Σ αυτά τα χρήματα παίρνεις 7άρι διπύρηνο με 1GB RAM κι android 4.2, με λίγα παραπάνω και 9άρι ίδιων χαρακτηριστικών

 

Δώσε κανένα link και σε εμάς φίλε που ενδιαφερόμαστε.....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,υποψηφιος κατοχος και εγω.Απο το παρακατω καταστημα?Ειναι οκ,αξοιοπιστο?Το εχει παρει καποιος απο εκει?

http://www.etotalk.com/zte-v967s_p3733.html

Ευχαριστω,περομενω μια απαντηση να προχωρησω στην αγορα του

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,υποψηφιος κατοχος και εγω.Απο το παρακατω καταστημα?Ειναι οκ,αξοιοπιστο?Το εχει παρει καποιος απο εκει?

http://www.etotalk.com/zte-v967s_p3733.html

Ευχαριστω,περομενω μια απαντηση να προχωρησω στην αγορα του

 

οταν φτασεις στην πληρωμη θα δεις οτι ζηταει 25 δολλαρια εξοδα αποστολης με απλο συστημενο,μειονεκτημα τεραστιο

Link to comment
Share on other sites

οταν φτασεις στην πληρωμη θα δεις οτι ζηταει 25 δολλαρια εξοδα αποστολης με απλο συστημενο,μειονεκτημα τεραστιο

Α μαλιστα αυτο δεν το ηξερα ευχαριστω,καποιο αλλο καταστημα εχουμε?Εκτος απο τα γνωστα mindeal κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Α μαλιστα αυτο δεν το ηξερα ευχαριστω,καποιο αλλο καταστημα εχουμε?Εκτος απο τα γνωστα mindeal κτλ?

 

μεινε σε αυτα που ξερουμε,μινιντιλ η to2c,τουλαχιστον θα το παραλαβεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα από τα Lenovo Α850 ή S890.

Για την αγορά είμαι ανάμεσα στο Minideal και το to2c για την παραγγελία αλλά παρατηρώ ότι ο αντιπρόσωπος του δεύτερου έχει να απαντήσει στο φόρουμ από τις 14 -10.

Λέτε να συμβαίνει τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Για την πεθερά μια χαρά είναι... χαχαχααχαχ :lol::lol:

 

-edit-

Προφανώς και κάνω πλάκα... Μην παρεξηγηθώ

Εννοείται η πλάκα δεκτή:)

Να σε δω να πας κόντρα μαζί της στο hill climb, να σε πατήσει (χωρίς πλάκα):lol:

Το προηγούμενο 10άρι το έλιωσε στο παιχνίδι:blink:

Link to comment
Share on other sites

κανένα δοκιμασμένο σε αυτά τα κυβικά τιμής έχετε να μου προτείνετε?

 

http://www.everbuying.com/product490127.html

 

το κατάστημα αυτό δεν το βρήκα πουθενά να το συζητάμε......φαίνεται πολύ πλούσιο πάντως!

Link to comment
Share on other sites

4 παραγγελίες από δαύτο... ε, καλούτσικο είναι, στο μέσο όρο των κινεζομάγαζων και αργό από ChinaPost, συσκευασία μέτρια
Link to comment
Share on other sites

4 παραγγελίες από δαύτο... ε, καλούτσικο είναι, στο μέσο όρο των κινεζομάγαζων και αργό από ChinaPost, συσκευασία μέτρια

 

Οταν λες αργο απο ChinaPost,ποσες μερες δηλαδη κανει η ChinaPost να ερθει?

Link to comment
Share on other sites

χθες παρέλαβα δέμα με china post που έκανε 16 μέρες (αλλά είναι η εξαίρεση). Γενικά τον τελευταίο καιρό υπολογίζεις 20 τουλάχιστον μέρες για οποιαδήποτε παραλαβή και οποιοδήποτε ταχυδρομείο.
Link to comment
Share on other sites

Σε ρωταω φιλε γιατι και η singpost κανα 20ημερο κανει (τοσο εκανε το κενο μου πακετο που θα επρεπε να εχει το zte v967s μεσα)και απο aliexpress που θελω να παρω τηλεφωνο ζητανε εξτρα χρηματα για την singpost ενω με china ειναι δωρεαν,αξιζει να δοσω τα εξτρα χρηματα για sing?
Link to comment
Share on other sites

με τα προβλήματα που υπάρχουν στα ταχυδρομεία φίλε μου.... τίποτα δεν είναι σίγουρο. Τεράστιο μέρος δεμάτων ελέγχεται για μπαταρίες και επιστρέφει πίσω. Και η singpost έχει μεγάλο θέμα. Πολλοί από εδώ μέσα το βιώνουν καθημερινά. 20+ μέρες γενικός κανόνας πλέον.

 

edit

KENO πακέτο??? ouch... αυτό πόνεσε.

Link to comment
Share on other sites

με τα προβλήματα που υπάρχουν στα ταχυδρομεία φίλε μου.... τίποτα δεν είναι σίγουρο. Τεράστιο μέρος δεμάτων ελέγχεται για μπαταρίες και επιστρέφει πίσω. Και η singpost έχει μεγάλο θέμα. Πολλοί από εδώ μέσα το βιώνουν καθημερινά. 20+ μέρες γενικός κανόνας πλέον.

 

edit

KENO πακέτο??? ouch... αυτό πόνεσε.

 

Ξαναβάζω λοιπόν την ερώτηση μου (επειδή κολλάει σε αυτά που λες)

Και αν ξέρεις απαντάς εσύ ή όποιος άλλος ξέρει...

 

 

 

 

Οπότε?

Ποτέ μπορεί να θεωρηθεί ότι πέρασε το πακέτο χωρίς πρόβλημα?

Εμένα ας πούμε είναι στο :

 

16/10/2013 - Despatched to overseas (Country code: GR)

 

Αν ήταν θα το είχανε γυρίσει πίσω?

Ή ακόμα κινδυνεύει να ελεγχθεί το πακέτο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...