Jump to content

BlackBerry Curve 8900


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιστεύω οτι είναι θέμα λογισμικού και πρέπει ή να κάνεις αναβάθμιση ή να το στείλεις στο service να του κάνουν απο εκεί. Όχι βέβαια στην τελευταία έκδοση 4.6.1.378 που σου είπα αλλά στην τελευταία official της vodafone

 

Wind εχω,κ απο οτι ειδα στο official της blackberry,εχω την τελευταια απο wind.

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 857
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ποιες σελίδες σου βγάζει το πρόβλημα? Επίσης τι επιλογή έχεις στο browser settings? Πρέπει να χεις Internet Browser..
Link to comment
Share on other sites

Σε ολες τις σελιδες το ιδιο βγαζει.

Στο browser configuration μου εχει δυο επιλογες.Hotspot Browser και WIND Plus,το δευτερο ειναι επιλεγμενο.

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους να ρωτησω λιγο κατι?τι ειναι το ΒΙS Και γιατι η vodafone το χρεωνει 10 ευρω τον μηνα?χωρις αυτο δεν μπορω να μπαινω ουτε με το wi-fi του 8900 μου?
Link to comment
Share on other sites

Σε ολες τις σελιδες το ιδιο βγαζει.

Στο browser configuration μου εχει δυο επιλογες.Hotspot Browser και WIND Plus,το δευτερο ειναι επιλεγμενο.

 

Τότε δεν έχει Service Books ή δεν έχει ενεργοποιθεί το BIS στο λογαριασμό σου... Λύσε αυτά τα 2 και μετά επέλεξε στον browser σαν Internet Browser..

 

ΥΓ Ευτυχώς που δεν σου ανοίγει με το WIND Plus διότι θα έγραφε πολλα ο λογαριασμός σου...

Link to comment
Share on other sites

Τότε δεν έχει Service Books ή δεν έχει ενεργοποιθεί το BIS στο λογαριασμό σου... Λύσε αυτά τα 2 και μετά επέλεξε στον browser σαν Internet Browser..

 

ΥΓ Ευτυχώς που δεν σου ανοίγει με το WIND Plus διότι θα έγραφε πολλα ο λογαριασμός σου...

 

Αν δεν εχει ενργοποιηθει το BIS τοτε πως λαμβανω τα emails?

Τα Service Books πως μπορω να δω αν τα εχει?

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο bis account σου και επέλεξε resend service books

 

Πηγαινω σε ΑΥΤΟ το site για να δημιουργησω account κ μου λεει να το κανω απο την συσκευη.Αλλα απο την συσκευη δεν ανοιγει καμια σελιδα.

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους να ρωτησω λιγο κατι?τι ειναι το ΒΙS Και γιατι η vodafone το χρεωνει 10 ευρω τον μηνα?χωρις αυτο δεν μπορω να μπαινω ουτε με το wi-fi του 8900 μου?

Όλες οι απαντήσεις είναι εδώ

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινω σε ΑΥΤΟ το site για να δημιουργησω account κ μου λεει να το κανω απο την συσκευη.Αλλα απο την συσκευη δεν ανοιγει καμια σελιδα.

 

Βάζεις τα σωστά PIN & IMEI?

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινω σε ΑΥΤΟ το site για να δημιουργησω account κ μου λεει να το κανω απο την συσκευη.Αλλα απο την συσκευη δεν ανοιγει καμια σελιδα.

 

Δες στο troubleshooting post #4

Link to comment
Share on other sites

Ok καταφερα κ εφτιαξα το account και εστειλα τα Service books αλλα παλι τπτ.

Μηπως παιζει τπτ απο την wind και δεν ειναι θεμα ρυθμισεων?

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Αν έφτιαξες τώρα account τότε δεν είχες BIS... Αφού ξανάστειλες service books, βγάλε τη μπαταρία για 2΄ κ άλλαξε τη ρύθμιση που σου ειπα στον browser... αν πάλι δε δουλέψει πήγαινε το στη WIND
Link to comment
Share on other sites

Ok καταφερα κ εφτιαξα το account και εστειλα τα Service books αλλα παλι τπτ.

Μηπως παιζει τπτ απο την wind και δεν ειναι θεμα ρυθμισεων?

 

Δες εδώ στο post #24

 

Γενικά απ ότι βλέπεις αρκετές απο τις πιο συνηθισμένες απορρίες είναι μαζεμένες στο FAQ και Troubleshooting.

 

Tα μέλη λοιπόν θα πρέπει να ρίχνουν μια ματιά στο φόρουμ πρίν ρωτήσουν κάτι και ειδικά στο blackberry FAQ και Troubleshooting. Εκεί έχουν συγκεντρωθεί τα περισσότερα κοινά προβλήματα και απορρίες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
απ οτι θυμαμαι ειχα περασει ενα αρχειο χωρις ομως να το διαβαζει-περιεργο αν δεν το κανει γιατι ενα τετοιο κινητο θα εβλαπτα την χρηστικοτητα του-εδω αλλα και αλλα διαβαζουν pdf εν ετη 2009
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις docs to go premium σου τα ανοίγει ως ppt.

 

 

 

δεν καταλαβα καλα ουτε το docs to go premium ουτε το ppt-εγω μια φορα ειχα βαλει με το καλωδιο ενα pdf και καποια word,ta word τα εβρισκε κανονικα και ανοιγαν,το pdf Ουτε καν το εβρισκε το τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Το dogs to go είναι εφαρμογή για office. Το premium περιέχει και pdf viewer. Ορισμένα pdf τα ΒΒ τα ανοίγουν σαν powerpoint (ppt).

 

Το αρχείο που πέρασες μπορεί να μην το είδες γιατί ο explorer κολλάει καμία φορά. Κατέβασε το bb file scout

Link to comment
Share on other sites

babis21 λυθηκε το προβλημα σου?Κ εγω το ιδιο αντιμετωπιζω...κανονικα λαμβανω κ στελνω e-mail αλλα φαινεται οτι η BIS δν ειναι ενεργοποιημενη.Π.χ. στο blackberry maps μου λεει "your device is not configured for BIS or BES access."
Link to comment
Share on other sites

babis21 λυθηκε το προβλημα σου?Κ εγω το ιδιο αντιμετωπιζω...κανονικα λαμβανω κ στελνω e-mail αλλα φαινεται οτι η BIS δν ειναι ενεργοποιημενη.Π.χ. στο blackberry maps μου λεει "your device is not configured for BIS or BES access."

 

Δυστηχως οχι. Αλλα ενταξει στο παιδι που ανηκει το blackberry βολευτεικαι κ με τα email.

Μαλλον προβλημα απο τον παροχο πρεπει να ειναι...

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το προβλημα λυθηκε "απο μονο του"...Καποια στιγμη που θα εχω χρονο θα αναφερω κ την εμπειρια μ απο την εξυπηρετηση πελατων της wind...
Link to comment
Share on other sites

Access Point Name. Μερικές εφαρμογές στο ζητάνε προκειμένου να συνδεθούν με το νετ. Πρόσεχε με το apn. Αν έχεις vodafone δεν εχεις πρόβλημα γιατί ακόμα και με apn σου περνάει μέσα από τον δωρεάν όγκο σου, όμως με την wind πολλοί έχουν πρόβλημα με επιπλέον χρεώσεις.

 

Για τις ρυθμίσεις μπορείς να καλέσεις τον παροχο σου

Link to comment
Share on other sites

Access point name

Πας options και το συμπληρωνεις. Αναλογα με τον παροχο σου υπαρχει και το αντιστοιχο. Τι παροχο εχεις;;; Χρειαζεται προσοχη γιατι μπορει να χρεωθεις εξτρα.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

και μου ζηταει το apn

 

username και password για apn-ξερει κανεις τι ειναι αυτο?

Για vodafone ειναι internet.vodafone.gr ......για wind μην βαλεις...χρεωνει........για cosmote dont know nothin'......

Rock n' Roll will never die...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...