Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην ακούτε τι λένε στο κάθε κατάστημα. Το πιθανότερο (χωρίς να είναι κάτι απόλυτα σίγουρο) είναι να κυκλοφορήσει ταυτόχρονα και από τις δύο εφόσον και οι δύο συνεργάζονται πλέον επίσημα με την Apple. Έτσι γίνεται σε όλες τις χώρες.

 

Λίγη υπομονή κάντε μόνο και αφήστε τις φήμες. Αύριο μπαίνει ο Ιούλιος.

 

Ακριβώς σιγά μην γνωρίζουν οι υπάληλλοι σε κάθε κατάστημα τον σχεδιασμό των εταιρειών.

 

και μένα αυτό μου φαίνεται το λογικό..Αφού είναι επίσημοι reseller (και αναφέρονται κ στη σελίδα της Apple,που κάπου το πήρε το μάτι μου),ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ να το φέρει ο ένας κ όχι ο άλλος...

 

πάλι καλά,γιατί έχω επιδότηση στη κοσμοτέ :shifty:

 

ΤΕΛΙΚΑ,όσο πιο αντικειμενικά γίνεται,αξίζει να δώσει κάποιος τόσα λεφτά για την εν λόγω συσκευή;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πιστεύω ότι με το νέο 3GS, η Apple για πρώτη φορά μετά

από 2 χρόνια(και για χρονικό διάστημα που θα διαρκέσει τουλάχιστον 1 χρόνο=μέχρι να παρουσιάσει την επόμενη πρότασή της, εκτός κι αν στο μεταξύ παρουσιάσει κάποιο ριζοσπαστικά νέο OS)

χάνει(εν γνώσει της και βάσει συνειδητής επιλογή της)

την πρωτοβουλία των κινήσεων, επειδή επέλεξε ουσιαστικά να αφιερώσει περισσότερο χρόνο

για την ανάπτυξη του επόμενου iPhone το οποίο θα είναι και ο αληθινός διάδοχος του 3G.

Το 3GS ουσιαστικά δεν αποτελεί εξέλιξη της πλατφόρμας της(μια μερική εξέλιξη ήταν το iPhone OS 3.0), αλλά ένα ενδιάμεσο μεταβατικό στάδιο.

Ο σκοπός του, κατά την αποψή μου, ήταν εξαρχής άλλος, να κρατήσει την Apple

στην αγορά για έναν ακόμη χρόνο με την ίδια ουσιαστικά συσκευή

και να της δώσει περισσότερο χρόνο για την ανάπτυξη της ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΕΑΣ πρότασής της.

Ουσιαστικά δηλαδή πιστεύω ότι η Apple έκανε μια στρατηγική επιλογή οικονομίας χρόνου-resources με στόχο αυτά να τα διοχετεύσει στην ανάπτυξη της ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΕΑΣ ΠΡΟΤΑΣΗΣ ΤΗΣ, η οποία πιστεύω ξεκίνησε ταυτόχρονα με εκείνη του 3GS.

Τώρα αν η συγκεκριμένη επιλογή είναι σωστή ή όχι δεν ξέρω, μόνον ο χρόνος θα το δείξει.

Αυτό που ξέρω είναι ότι σίγουρα ο κόσμος περίμενε και απαιτεί

κάτι πολύ πιο αναβαθμισμένο, κάτι αληθινά νέο, και επιπλέον

ότι ο ανταγωνισμός (Palm, RIM, Android) πλησιάζει επικίνδυνα και με προοπτικές υπερφαλάγγισης.

Ο χρόνος θα δείξει ...

Link to comment
Share on other sites

πράγματι,έτσι είναι καλώς ή κακώς...βέβαια,κρίνωντας και απο το πρώτο iphone που βγήκε,το οποίο διαφέρει πολύ απο το νέο,3GS και το καινούργιο τηλέφωνο που ενδεχομένως να βγάλει η apple,δε θα παραγκωνίσει εντελώς τα παλιότερα..είναι ένα μεγάλο πλεονέκτημα αυτό της εταιρίας,διότι οι χρηστες των παλαιότερων μοντέλων,μπορούν να συνεχίσουν να έχουν αυτά,χωρις προβλήματα συμβατότητας κλπ κλπ

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι με το νέο 3GS, η Apple για πρώτη φορά μετά

από 2 χρόνια(και για χρονικό διάστημα που θα διαρκέσει τουλάχιστον 1 χρόνο=μέχρι να παρουσιάσει την επόμενη πρότασή της, εκτός κι αν στο μεταξύ παρουσιάσει κάποιο ριζοσπαστικά νέο OS)

χάνει(εν γνώσει της και βάσει συνειδητής επιλογή της)

την πρωτοβουλία των κινήσεων, επειδή επέλεξε ουσιαστικά να αφιερώσει περισσότερο χρόνο

για την ανάπτυξη του επόμενου iPhone το οποίο θα είναι και ο αληθινός διάδοχος του 3G.

Το 3GS ουσιαστικά δεν αποτελεί εξέλιξη της πλατφόρμας της(μια μερική εξέλιξη ήταν το iPhone OS 3.0), αλλά ένα ενδιάμεσο μεταβατικό στάδιο.

Ο σκοπός του, κατά την αποψή μου, ήταν εξαρχής άλλος, να κρατήσει την Apple

στην αγορά για έναν ακόμη χρόνο με την ίδια ουσιαστικά συσκευή

και να της δώσει περισσότερο χρόνο για την ανάπτυξη της ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΕΑΣ πρότασής της.

Ουσιαστικά δηλαδή πιστεύω ότι η Apple έκανε μια στρατηγική επιλογή οικονομίας χρόνου-resources με στόχο αυτά να τα διοχετεύσει στην ανάπτυξη της ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΕΑΣ ΠΡΟΤΑΣΗΣ ΤΗΣ, η οποία πιστεύω ξεκίνησε ταυτόχρονα με εκείνη του 3GS.

Τώρα αν η συγκεκριμένη επιλογή είναι σωστή ή όχι δεν ξέρω, μόνον ο χρόνος θα το δείξει.

Αυτό που ξέρω είναι ότι σίγουρα ο κόσμος περίμενε και απαιτεί

κάτι πολύ πιο αναβαθμισμένο, κάτι αληθινά νέο, και επιπλέον

ότι ο ανταγωνισμός (Palm, RIM, Android) πλησιάζει επικίνδυνα και με προοπτικές υπερφαλάγγισης.

Ο χρόνος θα δείξει ...

 

Ισως η πιο ευστοχη και αντικειμενικη αποψη που εχω διαβασει για το 3GS :!::respect:

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως μου ήρθε μόλις απο ιταλία το 3gs 32gb..

:D

το μόνο πρόβλημα που έχει είναι οτι αντι για μαύρο είναι ασπρο!!

:lol: που δεν με χαλάει κιόλας μια και είναι πραγματικά τέλειο.

σοβαρά τώρα δεν παρουσιάζει κανένα απο όλα αυτά τα προβληματα που έχω διαβάσει ..

ίσως να είμαι τυχερός ίσως και να υπάρχει υπερβολή ως προς την έκταση των φαινομένων.

πάντως σε σχέση με το 3g 8gb που έχω έχει πράγματι άλλον αέρα...

έτσι έπρεπε να είναι το 3g.

:D

τα λεμεεε

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά,μπορεί να ανεβάσει κάποιος δείγμα απο την κάμερα του 3GS?

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

α δεν τις είδα τις φωτογραφίες..ευχαριστώ πολύ..αυτό είναι το μέγεθος της φωτογραφίας το κανονικό ή έχει γίνει σμίκρυνση;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

παρακαλω αγαπητη!

 

σημερα και αυριο κανω ενα τεστ.

δεν θα χρησιμοποιησω ΚΑΝΕΝΑ αλλο μου κινητο παρα μονο το 3GS να δω τελικα πως βρισκομαι..

 

μεχρι τωρα πρεπει να πω οτι σε κλησεις κλπ η διαφορα ειναι αισθητη...

 

ασε που το ασπρο ειναι...:w00t:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

θα ήταν ιδιαίτερα χρήσιμα τα συμπεράσματα αυτού του "τεστ"...

 

οι φωτογραφίες που ανέβασες είναι στο κανονικό μέγεθος ή έχουν σμικρυνθεί για να ανέβουν στο image host?

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

ναι δίνουν...γίνεται να ανεβάσεις κάπου (ΑΝ γίνεται παντα) το κανονικό μέγεθος της φωτογραφίας;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ο Γερμανος/Cosmote το πουλανε ''σκετη'' συσκευη το 3G???:mad:

Η μονο με συνδεση οπως η Voda?:X::mad::X:!::!:

ναι την δίνουν με 499 ευρώ τα 8gb & 569 ευρώ τα 16gb (μόνο μαύρο) .

Link to comment
Share on other sites

βασικα εδω Ιταλια τα αγοραζουν 699 και τα πουλανε 820...αρα η διαφορα ειναι κερδος...

 

ομως πολλους στο εξωτερικο τους συμφερει γιατι μπορει να μην θελουν να βαλουν χαλκα στο λαιμο με συμβολαια διετη...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

θα δωσεις τοσα χρηματα σε καποιον που εχει κανει 1 πωληση σε τοσο καιρο;

 

εμενα μουφα μου μυριζει και μαλιστα καραμπινατη...

 

εξαλλου το κινητο καινουριο στοιχιζει 699Ε το λιγοτερο.

ΑΡΑ η κλεμμενο ειναι η κατι αλλο παιζει...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο πρέπει να θέλει κανείς αυτή τη συσκευή που να μην περιμένει λίγες εβδομάδες και να επιλέγει να ρισκάρει στη γκρίζα περιοχή ?

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...