Jump to content

[Customisation] Fonts / Ringtones / Themes / Wallpapers κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ουτε και εμενα το slider το αλλαζει. Αν καποιος ξερει καποια ρυθμιση, ή αν σε καποιο πετυχαινει η διαδικασια ατοφια οπως τη λεει το ποστ παραπανω, ας μας πει κι εμας. Και αν εκανε κατι διαφορετικο.

 

Φίλε areian0s στο δικο μου iPhone υπάρχει μονο ένας φάκελος με θέματα. Μήπως πρέπει να απεγκαταστησεις το winterboard να σβησεις και τους δυο φακέλους και μετα να ξαναεγκαταστησεις το winterboard?

 

Edit: και για του λόγου το αληθές http://tapa.tk/mu/4d31fa61-d93e-ca1a.jpg

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 558
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε areian0s στο δικο μου iPhone υπάρχει μονο ένας φάκελος με θέματα. Μήπως πρέπει να απεγκαταστησεις το winterboard να σβησεις και τους δυο φακέλους και μετα να ξαναεγκαταστησεις το winterboard?

 

Edit: και για του λόγου το αληθές http://tapa.tk/mu/4d31fa61-d93e-ca1a.jpg

Εκανα απεγκατασταση, εσβησα και τους 2 φακελους, το περασα ξανα, και παλι τιποτα. Τις εικονες, το slider και τη φορτιση δεν τ'αλλαζει...

 

Edit: Τα καταφερα. Βαλτε το sumerboard mode που εχει στις ρυθμισεις του winterboard στο on. Και αλλαζουν οι εικονες.

Edited by Areian0s
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Αντε και τα θεματα τα φτιαξαμε, και χαιρομαστε... Μπαταρια και slider γιατι δεν μπορουμε να βαλουμε; Οεο;

 

Edit: Μαλλον πρεπει να φταινε τα θεματα. Να μην ειναι δλδ συμβατα. Γιατι κατεβασα ενα θεμα απο το cydia και αλλαξε τα παντα. Απο εικονες, μπαταρια, μεχρι και το slider. Αρα πρεπει να βρισκουμε πιο συμβατα θεματα.

Edited by Areian0s
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Αντε και τα θεματα τα φτιαξαμε, και χαιρομαστε... Μπαταρια και slider γιατι δεν μπορουμε να βαλουμε; Οεο;

 

Edit: Μαλλον πρεπει να φταινε τα θεματα. Να μην ειναι δλδ συμβατα. Γιατι κατεβασα ενα θεμα απο το cydia και αλλαξε τα παντα. Απο εικονες, μπαταρια, μεχρι και το slider. Αρα πρεπει να βρισκουμε πιο συμβατα θεματα.

 

έτσι είναι φιλε ariane

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πειτε κανενα καλο & πληρες theme για το iPhone 4 guys.. Το 2g του ειχα αλλαξει τα φωτα, σ'αυτο εχω μεινει με το default. :p

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πειτε κανενα καλο & πληρες theme για το iPhone 4 guys.. Το 2g του ειχα αλλαξει τα φωτα, σ'αυτο εχω μεινει με το default. :p

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Εγω εχω το halloween iOS4. Εχει τα παντα μεσα.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το halloween iOS4. Εχει τα παντα μεσα.

 

Θα το δοκιμασω, απο πιο repo ειναι;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω, απο πιο repo ειναι;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Εχμ... Θα σε γελασω... Λεει παντως from ModMyi...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Εχμ... Θα σε γελασω... Λεει παντως from ModMyi...

 

Ναι εκει ειναι, thanks.

 

Για gr logos απο cosmote/voda ποιο ειναι το repo;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

 

Είμαι κάτοχος iphone 4 και έχω το εξής πρόβλημα. Κατεβασα από το itunes store της συσκευής ένα album με έτοιμα ringtones. Το πρόβλημα ξεκιναει εδώ. Το κινητό το αναγνωρίζει σαν μουσική και δεν το βάζει στους ήχους κλήσης. Έκανα sync με τον υπολογιστή και το πέρασα στη μουσική του itunes. Ό,τι και να σας πω μετά από αυτό είναι λίγο. Το πέρασα στα ringtones του itunes, έκανα sync δοκίμασα και drag/drop. Το κινητο αρνειται να μου το περάσει στα ringtones και το παίζει αποκλειστικα σαν μουσική. Πέρα από αυτό εξαφανίστικε και το ringtones tab από την απεικόνιση του iphone στο itunes.

Εχω πελαγώσει...

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων....!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

 

Είμαι κάτοχος iphone 4 και έχω το εξής πρόβλημα. Κατεβασα από το itunes store της συσκευής ένα album με έτοιμα ringtones. Το πρόβλημα ξεκιναει εδώ. Το κινητό το αναγνωρίζει σαν μουσική και δεν το βάζει στους ήχους κλήσης. Έκανα sync με τον υπολογιστή και το πέρασα στη μουσική του itunes. Ό,τι και να σας πω μετά από αυτό είναι λίγο. Το πέρασα στα ringtones του itunes, έκανα sync δοκίμασα και drag/drop. Το κινητο αρνειται να μου το περάσει στα ringtones και το παίζει αποκλειστικα σαν μουσική. Πέρα από αυτό εξαφανίστικε και το ringtones tab από την απεικόνιση του iphone στο itunes.

Εχω πελαγώσει...

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων....!!!

Τα αρχεια μουσικης που θες για ηχους κλησης, ειναι σε μορφη .m4r; Γιατι μονο τετοια θελει. Και πρεπει να τα βαλεις στο itunes σε ενα φακελο που λεγεται ringtones αριστερα στη library, και μετα να πας στου iphone το ringtones και να κανεις συγχρονισμο, αφου επιλεξεις οσα εβαλες.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία είναι σε .m4a μορφή. Τα έχω βάλει στο ringtones του itunes αλλά έχει εξαφανιστεί το ringtone tab του iphone από το οποίο θα μπορούσα να κάνω sync. Εξαφανίστηκε...Καμία ιδέα για το πώς να το επαναφέρω?
Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία είναι σε .m4a μορφή. Τα έχω βάλει στο ringtones του itunes αλλά έχει εξαφανιστεί το ringtone tab του iphone από το οποίο θα μπορούσα να κάνω sync. Εξαφανίστηκε...Καμία ιδέα για το πώς να το επαναφέρω?

Εκει που ειναι τα τραγουδια, κανε τα μια μετονομασια σε .m4r. Μονο ετσι θα τα παιξει το κινητο. Οσο για το tab, δες στις ρυθμισεις του itunes. Ισως να ειναι εκει για να το ενεργοποιησεις.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Κάτι έγινε! Ευχαριστώ!!

 

Ερώτηση Νο2: Μπορώ να εισάγω στο iphone photos χωρίς παρέμβαση στο μεγεθός τους?

Edited by avid
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα να ρωτησω και γω κατι?Εχω εγκαταστησει το winterboard παρολα αυτα κανω εγκατασταση θεματα πληρη αλλα το wallpaper τοσο του homescreen οσο και του lockscreen μενει το ιδιο το default!!Πως το αλλαζω αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δουλεψα τον guide για να βαλω ringtone ολοκληρο τραγουδι, και ενω το βαζω στην σωστη διαδρομη stash/ringtones δεν μου το εμφανιζει!!Εχει αλλαξει κατι στον τροπο για το Iphone 4 γιατι στο 2G εμπαινε κανονικα.Ή διαφορετικα πως βαζω ringtone δικο μου τραγουδι?

EDIT:Δουλεψε!!!

Edited by nik1975
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
θελω να βαλω την εικονα του cosmote στο ονμα του παροχεα. πως μπορω?

 

Δοκιμασε αυτο http://www.iphonehellas.gr/forum/topic/31791-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CF%83-iphone-4-carrier-logos/

σε vodafone δουλευει:lol:

Link to comment
Share on other sites

 

τα καταφερα τελικα απο το cydia.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
παιδες μπορει καποιος να μ πει πως θα βαζω ολοκληρο τραγουδι ΜΡ3 ως ηχο κλησης???ΤΟ ΜΕΤατρεπω σε .m4r το περναω στο itunes αλλα δεν περναει στο κινητο..και οταν περασει που αποθηκευεται???το εχω κανει jb στην 4.2.1 και εχω ο itunes 10.μπορει καποιος να το γραψει βημα βημα και θα τον χρυσοσω

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

παιδες μπορει καποιος να μ πει πως θα βαζω ολοκληρο τραγουδι ΜΡ3 ως ηχο κλησης???ΤΟ ΜΕΤατρεπω σε .m4r το περναω στο itunes αλλα δεν περναει στο κινητο..και οταν περασει που αποθηκευεται???το εχω κανει jb στην 4.2.1 και εχω ο itunes 10.μπορει καποιος να το γραψει βημα βημα και θα τον χρυσοσω

 

oλοκληρο τραγουδι δε μπορει να περαστει..πρεπει να ειναι μεχρι 40 δευτερολεπτα.αφου λοιπον το εχεις μετατρεψει σε m4r,το πετας στην καρτελα ringtones του itunes,μετα συνδεεις το κινητο και απλα κανεις sync;)

Link to comment
Share on other sites

oλοκληρο τραγουδι δε μπορει να περαστει..πρεπει να ειναι μεχρι 40 δευτερολεπτα.αφου λοιπον το εχεις μετατρεψει σε m4r,το πετας στην καρτελα ringtones του itunes,μετα συνδεεις το κινητο και απλα κανεις sync;)

 

Το κανω κ παταω συγχρονισμο αλλα δεν τα περναει στο κινητο εκτος αν τα περναει σε φακελο που δεν ξερω που ειναι(αληθεια που βρισκω αυτα που περναω;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Το κανω κ παταω συγχρονισμο αλλα δεν τα περναει στο κινητο εκτος αν τα περναει σε φακελο που δεν ξερω που ειναι(αληθεια που βρισκω αυτα που περναω;)

 

Ρυθμισεις->Ηχοι->Κουδουνισμα.εκει αποθηκευονται τα ringtones

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...