Jump to content

Γενικές πληροφορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμένα στο δικό μου δεν το πέρασε και το πέρασα με το redsnow (redsn0w_mac_0.9.6b4) και δουλεύει κανονικά!!

Σε άλλα δύο που έσπασα το πέρασε χωρίς προβλήματα και καθυστερήσεις , μάλλον έχει να κάνει με το server τους...

Και δεν το περνάει poison, σου δίνει μία εφαρμογή που αν δεν θυμάμαι πως λέγεται και μπαίνεις σε αυτή και το κατεβάζεις...

 

Πιο redsnow χρησιμοποίησες ???

 

το ιδιο εκανα κι εγω και δουλεψε τελικα,με χε αγχωσει το ατιμο:p

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το ιδιο εκανα κι εγω και δουλεψε τελικα,με χε αγχωσει το ατιμο:p

 

Τέλος καλό όλα καλά!!!:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

tetherme και ειναι free

 

Σ´ευχαριστω. Λεω να το δοκιμασω :)

 

ifunbox , ειναι ευκολο και λειτουργικο

Edited by avid
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους ξέρει κάποιος να μου πει που θα βρω το SbSettings (free) για την 4.2.1 (τελευταία εκδοσή του SbSettings) Το repo του bigBoss δε μου δουλεύει και δε το βρίσκω πουθενά!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους ξέρει κάποιος να μου πει που θα βρω το SbSettings (free) για την 4.2.1 (τελευταία εκδοσή του SbSettings) Το repo του bigBoss δε μου δουλεύει και δε το βρίσκω πουθενά!

 

 

 

Το sbsettings Ειναι δωρεάν ουτως η αλλως.

Τι θελεις να πεις;

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Απο που θα το βρω?? Κάνω serch στο cydia και δε μου βγάζει την εφαρμογή μόνο καμιά 20αρια θέματα του sbsettings βλέπω! την εφαρμογή σε ποιο repo θα τη βρω το repo του bigboss δε μου δουλεύει ξέρει κανείς κανένα άλλο repo που να έχει την εφαρμογή η πως θα τη βρω ?????
Link to comment
Share on other sites

Απο που θα το βρω?? Κάνω serch στο cydia και δε μου βγάζει την εφαρμογή μόνο καμιά 20αρια θέματα του sbsettings βλέπω! την εφαρμογή σε ποιο repo θα τη βρω το repo του bigboss δε μου δουλεύει ξέρει κανείς κανένα άλλο repo που να έχει την εφαρμογή η πως θα τη βρω ?????

 

Όπως σωστά λέει και ο Δημήτρης είναι δωρεάν, αλλά από που και να το βρεις το ίδιο είναι, και απορώ γιατί δεν δουλεύει, ενώ παίζει γενικός στην 4.. Εγώ έχω σταματήσει να το χρησιμοποιώ και έτσι δεν έχω άποψη...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ο Δημήτρης με έβαλε να ψάξω λίγο παραπάνω το cydia και το βρήκα στην αρχική αλλά όταν πάω να του κάνω εγκατάσταση μου βγάζει αδυναμία εντοπισμού πακέτου.... καμιά βοήθεια ρε παιδιά είναι πολύ χρήσιμη εφαρμογή και δε την έχω

 

 

ξέρει κανείς κανένα repo που να το έχει????

Edited by parex
Link to comment
Share on other sites

Ο Δημήτρης με έβαλε να ψάξω λίγο παραπάνω το cydia και το βρήκα στην αρχική αλλά όταν πάω να του κάνω εγκατάσταση μου βγάζει αδυναμία εντοπισμού πακέτου.... καμιά βοήθεια ρε παιδιά είναι πολύ χρήσιμη εφαρμογή και δε την έχω

 

 

ξέρει κανείς κανένα repo που να το έχει????

 

Κάτι συμβαίνει τελικά...

 

Για δες εδώ..

iclarified

 

Πάντως όπου διάβασα γράφουν ότι το διόρθωσαν το πρόβλημα..

 

Good news keep coming for early iOS 4.2.1 jailbreakers: if you installed Cydia on your newly updated device this morning using redsn0w, you might want to fire up Cydia again and check for updates. SBSettings, the popular utility to access iPhone and iPad functionalities such as respring, reboot and a variety of shortcuts, is now fully compatible with iOS 4.2.1.

 

The new 3.2.1 update fixes a statusbar free memory issue, the date display on iOS 4.2.1 and permissions on SBSettings data storage folder. It’s available now in Cydia.

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ακομα να μου δειξει το phone στα toggles. Δε θελει με τιποτα... Ενω ολα τα αλλα τα εμφανιζει κανονικα. Μονο σε αυτο εχει μουλαρωσει.

 

Ψαχνοντας στο google βρηκα αυτο που στο τελος λεει ενας οτι εστειλε mail μεσω cydia και του απαντησαν "4.2.1 and newer users: Phone toggle does not work and has been disabled. It is not a "bug" that it does not show up. Use airplane.".

Οποτε, αν εχει κανενας αλλος το ιδιο προβλημα, μονο με το airplane πια.

Edited by Areian0s
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!μια ερωτηση θα ηθελα να κανω παρακαλω!

iphone 4 με 4.2.1 και greenpoison.μπορω να κατεβασω κατι απο installous στον υπολογιστη και μετα να το περασω το set up μεσω itunes στο κινητο?

Eπισης μπορειτε να με βοηθησετε λιγο σχετικα με τα shs και λοιπα γιατι δεν καταλαβαινω τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Ο Δημήτρης με έβαλε να ψάξω λίγο παραπάνω το cydia και το βρήκα στην αρχική αλλά όταν πάω να του κάνω εγκατάσταση μου βγάζει αδυναμία εντοπισμού πακέτου.... καμιά βοήθεια ρε παιδιά είναι πολύ χρήσιμη εφαρμογή και δε την έχω

 

 

ξέρει κανείς κανένα repo που να το έχει????

 

 

Κατι δεν Εχει παει καλα στην εγκατάσταση του cydia. Αναζητησε το cydia μεσα στο cydia και καντο reinstall ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν Εχει παει καλα στην εγκατάσταση του cydia. Αναζητησε το cydia μεσα στο cydia και καντο reinstall ;)

 

διάβασα πως όσοι έχουν κάνει jailbreak με Greenpois0n έχουν αυτό το πρόβλημα

υπάρχει κανείς με jailbreak Greenpois0n σε 4.2.1 που να του δουλεύει το sbsettings ?????

Link to comment
Share on other sites

διάβασα πως όσοι έχουν κάνει jailbreak με Greenpois0n έχουν αυτό το πρόβλημα

υπάρχει κανείς με jailbreak Greenpois0n σε 4.2.1 που να του δουλεύει το sbsettings ?????

 

μια χαρα παιζει με greenpois0n σε 4.2.1

Εκανα ενός φιλου πριν 1 ωρα!

Link to comment
Share on other sites

διάβασα πως όσοι έχουν κάνει jailbreak με Greenpois0n έχουν αυτό το πρόβλημα

υπάρχει κανείς με jailbreak Greenpois0n σε 4.2.1 που να του δουλεύει το sbsettings ?????

 

Παιζει κανονικα

:)
Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλα θελει προσοχη για να γινει σωστα. Κρατα πατημενο το home button σε ολη την διαδικασια και αφησε το μονο οταν δεις τη νεκροκεφαλι-μηλο στην οθονη σου.

Μετα θα χρειαστεις να περασεις με το redsn0w το cydia.

 

 

φιλε μου το λινκ που εδωσες κατεβαζει .exe αρχειο. εγω εχω macbook . μπορειις να μου πεις απο που θα το κατεβαζω; ευχαριστω

 

ακυρο ειχα κανει *******!

 

νομιζω τα καταφερα! ευχαριστω πολυ!

 

 

 

μια ακομα βοηθεια.. ξερει κανεις πως βαζω αναφορα παραδοσης για τα μηνυματα;

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,να χρησιμοποιείς την Τροποποίηση Μηνύματος
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

παιδιά δε ξέρω πως το έκανα αλλά τελικά μου δούλεψε το repo του BigBoss και το έχω και εγώ τώρα....

 

 

ξέρει κανείς να μου πει πως θα βάλω κανένα themes τώρα στο sbsettings??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!μια ερωτηση θα ηθελα να κανω παρακαλω!

iphone 4 με 4.2.1 και greenpoison.μπορω να κατεβασω κατι απο installous στον υπολογιστη και μετα να το περασω το set up μεσω itunes στο κινητο?

Eπισης μπορειτε να με βοηθησετε λιγο σχετικα με τα shs και λοιπα γιατι δεν καταλαβαινω τιποτα?

 

Μπορεις μια Χαρα να το κανεις και αν θελεις να συγχρονιζονται οι σπασμενες εφαρμογες σου με τις εφαρμογες κανονικα στο iTunes υπαρχουν πολλοί τρόποι να το κανεις.

 

Ο πιο απλός Ειναι να τις κατεβαζεις κατευθειαν στον υπολογιστη σου και Μετα να τις εισαγεις στο itunes και να συγχρονιζεις το κινητο σου.

Ενας άλλος Ειναι να τις κατεβαζεις κατευθειαν Μεσω instalous, να μην τις σβήνεις απο το download directory του instalous και ΠΡΙΝ συγχρονίσεις το κινητο με το iTunes!!! Να τις παίρνεις απο το τηλ Μεσω diskaid,iPhone browser κλπ και να τις περνας στο iTunes και ΜΕΤΑ να συγρονιζεις!

Άλλος ενας Ειναι να απενεργοποιησεις την επιλογη του instalous να συγχρονιζει τις εφαρμογες με το iTunes ετσι οτι κατεβαζεις Απλα να μένουν στο τηλ και να μην ενημερώνει το itunes για αυτες αλλα και με αυτες.

 

Επισης Μπορεις Απλα να τις σώνεις στον υπολογιστη σου απο το download directory του instalous χωρις να συγχρονιζεις Επισης,

Απλα για να μην χρειαζεται να τις ξαναψαχνεις/ξανακατεβαζεις σε μελοντικο setup as new ;)

 

Εγω Απλα κατεβαζω και εγκαθιστω μεσα απο το μηλο και οτι Ειναι Πολυ μεγάλο,η οτι μου Ειναι απαραιτητο για μελλοντική χρήση,το σώνω και στο pc μου.

Με Μόνη διαφορα οτι οποια εφαρμογη μου Ειναι απαραίτητη,αφου την τεσταρω αρκετα,την αγοραζω ;)

 

Ps

Ηλιθια αυτοματη διόρθωση του iPhone .......

Πρεπει να διορθώνω χειροκίνητα,οτι η ηλιθια εφαρμογη διορθώνει αυτόματα.

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δε ξέρω πως το έκανα αλλά τελικά μου δούλεψε το repo του BigBoss και το έχω και εγώ τώρα....

 

 

ξέρει κανείς να μου πει πως θα βάλω κανένα themes τώρα στο sbsettings??

 

Μαλλον θα Πρεπει να αρχίσεις να διαβάζεις προσεκτικοτερα το φορουμ. Ολα Αυτα που ζητας εχουν απαντηθεί ;)

 

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα Πρεπει να αρχίσεις να διαβάζεις προσεκτικοτερα το φορουμ. Ολα Αυτα που ζητας εχουν απαντηθεί ;)

 

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

 

εννοείται πως έχεις δίκιο άλλα δεν είναι και τόσο εύκολο να ψάξεις 72 σελίδες!

το βρήκα στο youtube παντός

 

παιδιά ξέρει κανείς πως θα κάνω το βασικό πληκτρολόγιο (μηνύματα) μαύρο???

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,να χρησιμοποιείς την Τροποποίηση Μηνύματος!
Link to comment
Share on other sites

Βαλε το iphonedelivery απο cydia! Πολυ καλο!
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

εννοείται πως έχεις δίκιο άλλα δεν είναι και τόσο εύκολο να ψάξεις 72 σελίδες!

το βρήκα στο youtube παντός

 

παιδιά ξέρει κανείς πως θα κάνω το βασικό πληκτρολόγιο (μηνύματα) μαύρο???

 

Εδω δεν θα σου συνιστούσα να μπλεξεις. Ειναι μεγάλο κομμάτι το customizing του πληκτρολογιου και το Μονο που θα καταφέρεις να αλλάξεις θα Ειναι το αγγλικό κομμάτι του πληκτρολογιου.

 

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας λίγο please... το έκανα jailbreak αλλά μέσα από το cydia δεν μπορώ να περάσω το installous η το ifile και γενικά δεν μπορώ να περάσω τίποτα... όσο και να προσπαθώ μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα... τι πρέπει να κάνω?

http://img402.imageshack.us/img402/5465/pnga.png

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο πρόγραμμα έκανες jb και σε πια συσκευή, και σε πιο iOS??

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο πρόγραμμα έκανες jb και σε πια συσκευή, και σε πιο iOS??

εκανα με το greenpois0n-rc5 σε iphone 4 με περασμενη την 4.2.1!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...