Jump to content

Γενικές πληροφορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφιερωμενο εξαιρετικα!!

Λοιπον για να μην εχετε προβληματα οσοι δουλευετε "τροποποιημενα" μεσω xsellize intellscreen kai irealsms διαβασα οτι στην 2.2 απεγκαταστηστε τα εντελως,εγκαταστηστε πρωτα απο cydia το backwards compatibility,και μετα καντε τα εγκατασταση το irealsms και το intellscreen και ολα καλα!!!

Σε μενα δουλεψε τελειαααααα!!!!

 

Αν δε βγει σύντομα το iRealSMS 2.0.3 στο xsellize θα το δοκιμάσω! Ευχαριστώ. Αυτο το backwards compatibility δε δημιουργεί κανένα άλλο πρόβλημα έτσι?

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν δε βγει σύντομα το iRealSMS 2.0.3 στο xsellize θα το δοκιμάσω! Ευχαριστώ. Αυτο το backwards compatibility δε δημιουργεί κανένα άλλο πρόβλημα έτσι?

 

Όχι, προχώρα άφοβα....;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους !αν και παρακολουθω καθημερινα το forum δεν συμμετεχω ενεργα σε αυτο...μετα απο update στην v2.2 εχω ενα μικρο θεματακι.....δεν μου εμφανιζει καποια applications απο cydia μετα απο installation.....αυτο πιθανολογω γινεται γιατι στην v 2.1 μεσω του categories ειχα φτιαξει ενα φακελο και τις ειχα μεσα σ αυτον........θα μπορουσε καποιος να μου πεο με ποιο τροπο μπορω να το λυσω??

 

ευχαριστω

 

καλημερα σε ολους !αν και παρακολουθω καθημερινα το forum δεν συμμετεχω ενεργα σε αυτο...μετα απο update στην v2.2 εχω ενα μικρο θεματακι.....δεν μου εμφανιζει καποια applications απο cydia μετα απο installation.....αυτο πιθανολογω γινεται γιατι στην v 2.1 μεσω του categories ειχα φτιαξει ενα φακελο και τις ειχα μεσα σ αυτον........θα μπορουσε καποιος να μου πεο με ποιο τροπο μπορω να το λυσω??

 

ευχαριστω

 

ok την βρηκα την λυση...ξεκολλησα λιγο το κεφαλι μου..να ναι καλα το sb settings!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ρε παιδιά γιατι ήδη εκανα 2 restore σε 2.2 και ακόμη λύση δεν βρηκα.

 

Στο bossprefs δεν μου δουλευει το κουμπακι on-off του wi-fi. αν έχω κλειστό το wi-fi απο τα settings και πάω να το ανοίξω απο το bossprefs ενώ μεσα στην εφαρμογή φαίνεται ότι εγινε ON (δεν πέρνει όμως ip) μόλις βγαινω βλέπω ότι δεν εχει ενεργοποιηθει. Μπαίνω ξανα στο bossprefs και βλέπω τον διακόπτη στο off.

 

Το ίδιο συμβαίνει και όταν το έχω ανοικτό απο τις ρυθμίσεις (δεν μου το κλείνει αυτή τη φορα)

 

το έκανα απεγκατάσταση απο το cydia reboot, και μετά εγκατάσταση reboot αλλα πάλι το πρόβλημα παραμένει. καποια βοήθεια ???

 

δεν ξέρω εαν το ποστάρω στο σωστό μέρος (αν κρίνει κάποιος mod οτι πρέπει να πάει αλλού ας το μεταφέρει)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ρε παιδιά γιατι ήδη εκανα 2 restore σε 2.2 και ακόμη λύση δεν βρηκα.

 

Στο bossprefs δεν μου δουλευει το κουμπακι on-off του wi-fi. αν έχω κλειστό το wi-fi απο τα settings και πάω να το ανοίξω απο το bossprefs ενώ μεσα στην εφαρμογή φαίνεται ότι εγινε ON (δεν πέρνει όμως ip) μόλις βγαινω βλέπω ότι δεν εχει ενεργοποιηθει. Μπαίνω ξανα στο bossprefs και βλέπω τον διακόπτη στο off.

 

Το ίδιο συμβαίνει και όταν το έχω ανοικτό απο τις ρυθμίσεις (δεν μου το κλείνει αυτή τη φορα)

 

 

το έκανα απεγκατάσταση απο το cydia reboot, και μετά εγκατάσταση reboot αλλα πάλι το πρόβλημα παραμένει. καποια βοήθεια ???

 

δεν ξέρω εαν το ποστάρω στο σωστό μέρος (αν κρίνει κάποιος mod οτι πρέπει να πάει αλλού ας το μεταφέρει)

 

Δοκίμασε να περάσεις το SBsettings και πες μας εάν συνεχίζει το πρόβλημα..;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

http://hackulo.us/img/news/installous.png

Installous v2.0

 

Εϊναι στην ουσία το Installous που όλοι ξέρουμε, με ενσωματωμένο AppShare :)

 

Βγήκε και το Κρακulous το οποίο "σπάει" τα IPA που έχετε αγοράσει και τα βάζει στο φάκελο /var/mobile/Media/DecryptedIPAs για να μπορέσετε να τα μοιραστείτε με φίλους σας... :) Το μόνο κακό είναι ότι βρίσκεται σε beta στάδιο ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ξαναγραφτεί και είπα να το μοιραστώ μαζί σας..

 

Ηθελα λοιπόν να στείλω μία Photo (τραβηγμένη από το iPhone) με email σε ένα φίλο και διαπιστώνω ότι το iPhone για το email την τροποποιεί και την κάνει 800x600...

Κάποτε είχαμε το send pics το οποίο δεν της άλλαζε το size..

 

Kαι λέω έτσι είσαι... Kαι ανοίγω το Mobile Finder (from cydia) και πάω στις Photo και την ξαναστέλνω από εκεί με email και βλέπω τελικά ότι την έστειλε 1600x1200...:D

 

Ο επιμένων νικά!!!!:p:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Στην 1.1.4 θυμάμαι οτι όταν έβαζες κάτι απο Installer χανόταν στο usage οι χρόνοι usage & standby, ενώ απο Cydia όχι(έτσι είχα διαβάσει εδώ, γιατί στην 1.1.4 δεν είχα βάλει Cydia)! Στην 2.1/2.2 που έχω Cydia μου χάνονται οι χρόνοι μόλις κάνω κάτι:( Γιατί?

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι το λεγόμενο soft respring και hard respring. Στο soft respring ανανεώνεις το springboard χωρίς να καταλήγεις σε lock screen και να μηδενίζεις το usage ενώ στο hard repsring καταλήγεις σε lock screen και μηδενίζει με αυτό τον τρόπο το usage.

 

Γιατί πλέον το respring του Cydia καταλήγει σε lock screen. Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος γι' αυτό, νομίζω ότι γίνεται λόγω του πλήθους των εφαρμογών που υπάρχουν στο springboard. Ο χρόνος που δίνεται για ανανέωση στο soft respring μπορεί να οδηγήσει σε κολλήματα εάν οι εφαρμογές είναι πολλές.

 

Η πρακτική χρησιμότητα του respring είναι να φορτωθούν συγκεκριμένες εφαρμογές ή λειτουργίες τους, χωρίς να επανεκκινήσουμε τη συσκευή. Κανονικά αυτό δεν υποστηρίζεται επίσημα από τη συσκευή, δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή στο App Store που να απαιτεί επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Είναι το λεγόμενο soft respring και hard respring. Στο soft respring ανανεώνεις το springboard χωρίς να καταλήγεις σε lock screen και να μηδενίζεις το usage ενώ στο hard repsring καταλήγεις σε lock screen και μηδενίζει με αυτό τον τρόπο το usage.

 

Γιατί πλέον το respring του Cydia καταλήγει σε lock screen. Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος γι' αυτό, νομίζω ότι γίνεται λόγω του πλήθους των εφαρμογών που υπάρχουν στο springboard. Ο χρόνος που δίνεται για ανανέωση στο soft respring μπορεί να οδηγήσει σε κολλήματα εάν οι εφαρμογές είναι πολλές.

 

Η πρακτική χρησιμότητα του respring είναι να φορτωθούν συγκεκριμένες εφαρμογές ή λειτουργίες τους, χωρίς να επανεκκινήσουμε τη συσκευή. Κανονικά αυτό δεν υποστηρίζεται επίσημα από τη συσκευή, δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή στο App Store που να απαιτεί επανεκκίνηση.

 

Στην ουσία να προσθέσω ότι το respring δεν είναι τίποτε άλλο από μία επανεκκίνηση του X-server του mac os x . Ο X server είναι ουσιαστικά το μέρος εκείνο του OS που είναι υπεύθυνο για την απεικόνιση και επεξεργασία των γραφικών. Επομένως όποτε μία καινούρια εφαρμογή εισάγει εικονίδιο στο Springboard είναι απαραίτητη η ανανέωση και η επανεκκίνηση του Xserver ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα με το cydia παταω πανω του και δεν ανοιγει καμια ιδεα;

ξανα εκανα jailbroke αλλα τα ιδια

 

έχεις δοκιμάσει να τρέξεις την εντολή apt-get update μέσω terminal?

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Είναι το λεγόμενο soft respring και hard respring. Στο soft respring ανανεώνεις το springboard χωρίς να καταλήγεις σε lock screen και να μηδενίζεις το usage ενώ στο hard repsring καταλήγεις σε lock screen και μηδενίζει με αυτό τον τρόπο το usage.

 

Γιατί πλέον το respring του Cydia καταλήγει σε lock screen. Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος γι' αυτό, νομίζω ότι γίνεται λόγω του πλήθους των εφαρμογών που υπάρχουν στο springboard. Ο χρόνος που δίνεται για ανανέωση στο soft respring μπορεί να οδηγήσει σε κολλήματα εάν οι εφαρμογές είναι πολλές.

 

Η πρακτική χρησιμότητα του respring είναι να φορτωθούν συγκεκριμένες εφαρμογές ή λειτουργίες τους, χωρίς να επανεκκινήσουμε τη συσκευή. Κανονικά αυτό δεν υποστηρίζεται επίσημα από τη συσκευή, δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή στο App Store που να απαιτεί επανεκκίνηση.

 

Στην ουσία να προσθέσω ότι το respring δεν είναι τίποτε άλλο από μία επανεκκίνηση του X-server του mac os x . Ο X server είναι ουσιαστικά το μέρος εκείνο του OS που είναι υπεύθυνο για την απεικόνιση και επεξεργασία των γραφικών. Επομένως όποτε μία καινούρια εφαρμογή εισάγει εικονίδιο στο Springboard είναι απαραίτητη η ανανέωση και η επανεκκίνηση του Xserver ;)

 

Σας ευχαριστώ κ τους δύο! Για ακόμη μια φορά είσαστε κατατοπιστικότατοι!

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

την ετρεξα

αλλα παλι δεν ανοιγει

καμια αλλη βοηθεια?!

 

μετά από restore σε 2.2 και Jailbreak δεν σου ανοίγει ο cydia? ακόμα και πριν κάνεις restore from backup? ποιο εργαλείο χρησιμοποιείς για το jailbreak? δώσε μας περισσότερες πληροφορίες ...

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχει εγκαταστήσει κανένας το Video Recorder της Dreamcatcher? Το εγκατέστησα, αλλά δε δουλεύει. Όταν πάω να γράψω video σε .mov με πετάει έξω από την εφαρμογή, ενώ σε .mp4 όταν τελειώνω κολάει στο "Encoding ... [0%]" και δεν κάνει τίποτα.

 

Με την ευκαιρία, ποιο είναι κατά τη γνώμη σας το καλύτερο πρόγραμμα για video recording?

iPhone 3G user
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχει εγκαταστήσει κανένας το Video Recorder της Dreamcatcher? Το εγκατέστησα, αλλά δε δουλεύει. Όταν πάω να γράψω video σε .mov με πετάει έξω από την εφαρμογή, ενώ σε .mp4 όταν τελειώνω κολάει στο "Encoding ... [0%]" και δεν κάνει τίποτα.

 

Με την ευκαιρία, ποιο είναι κατά τη γνώμη σας το καλύτερο πρόγραμμα για video recording?

μακράν καλύτερο το cycorder !

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μολις χθες αγορασα το iphone 16gb. απο την ωρα εκεινη, προσπαθω να καταλαβω τι μου γινεται. πχ cydia? τι ειναι αυτο που το βρισκω και πως μπαινει? (εγω απλα ελληνικα θελω να βαλω ο ανθρωπος), installer? το ιδιο με προηγουμενως, μηπως υπαρχει καποιο tutorial? οποιος μπορει ας βοηθησει ρε παιδια.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μολις χθες αγορασα το iphone 16gb. απο την ωρα εκεινη, προσπαθω να καταλαβω τι μου γινεται. πχ cydia? τι ειναι αυτο που το βρισκω και πως μπαινει? (εγω απλα ελληνικα θελω να βαλω ο ανθρωπος), installer? το ιδιο με προηγουμενως, μηπως υπαρχει καποιο tutorial? οποιος μπορει ας βοηθησει ρε παιδια.

 

 

http://www.myphone.gr/forum/announcement.php?f=94&a=84

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=222188

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=222286

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=222231

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλορίζικο

Ξεκίνα από εδώ μετά εδώ και τέλος εδώ

Εγώ έτσι έκανα και τα κατάφερα ;)

 

edit: με πρόλαβαν sorry για το διπλό post

 

Να ρωτήσω κάτι.. απεγκατέστησα 2 εφαρμογές από το cydia και παρατήρησα ότι πριν πατήσω "remove" έλεγε για μέγεθος 0.0 bytes.

Όταν απεγκαθιστούμε λοιπόν κάποια εφαρμογή από το cydia, τα αρχεία της σβήνονται από το κινητό ή πρέπει να το κάνουμε εμείς χειροκίνητα?

iPhone 3G user
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μολις χθες αγορασα το iphone 16gb. απο την ωρα εκεινη, προσπαθω να καταλαβω τι μου γινεται. πχ cydia? τι ειναι αυτο που το βρισκω και πως μπαινει? (εγω απλα ελληνικα θελω να βαλω ο ανθρωπος), installer? το ιδιο με προηγουμενως, μηπως υπαρχει καποιο tutorial? οποιος μπορει ας βοηθησει ρε παιδια.

 

σορρυ που ξαναπαρεμβαινω, αλλα ξεχασα να πω οτι ειναι το iphone to -3g- (γιατι δεν το ειχα γραψει και δεν ξερω αν παιζει ρολο)

Link to comment
Share on other sites

σορρυ που ξαναπαρεμβαινω, αλλα ξεχασα να πω οτι ειναι το iphone to -3g- (γιατι δεν το ειχα γραψει και δεν ξερω αν παιζει ρολο)

 

διαβασες καθολου τα link?

εκανες jailbreak?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...