Jump to content

Πόσα mp3 έχετε;


aggelopas
 Κοινοποίηση

Posa mp3 ehete??  

623 members have voted

  1. 1. Posa mp3 ehete??

    • 0-500 (mp3 newbie..)
      55
    • 501-2000 (a good start..)
      111
    • 2001-5000 (poromenos mp3as..)
      151
    • 5001-10.000 (sinergasia me mavrous..)
      101
    • 10.001- ??? (R.I.A.A.'s blacklist..)
      205


Recommended Posts

Πρεπει να ειναι πανω απο 25.000 mp3 απο ολα τα ειδη μουσικης.Ολα σε cd's γραμμενα για να μην τρεχουμε... :whistle:

Ομολογω οτι τα 2 χρονια που εκατσα Αγγλια και λογο του οτι ειχα βαλει broadband 1 Mb αυτο βοηθησε παρα μα παρα πολυ στο να εχω τοσα πολλα :D !!Τωρα το αν τα εχω ακουσει ολα???Εδω ουτε τα μισα δεν πρεπει να εχω ακουσει :p .

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 436
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hunk (12 Μάρ. 2004 , 18:02)

 

e an exeis mp3 sto pc pou den exeis akousei pote kai den prokeitai na akouseis pote to briskw spatalh wrou..den kserw ti lete eseis...

 

 

Αν θελεις να εχεις ολοκληρωμενη συλλογη απο καθε ειδος μουσικη τοτε ειναι λογικο αφου κατεβαζεις ολη την ωρα να μην προλαβαινεις να τα ακουσεις ολα.Εγω προσωπικα δεν το βλεπω σαν σπαταλη χωρου γιατι τα γραφω σε cd ολα. :cool:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Μη ξεχνάτε ότι κάποιοι κάνουν τεράστιες συλλογές και για εμπορικούς λόγους :whistle:

I would be crying tears of laughter

If I could see me smile again

 

I still reach for the stars, but all I touch is my horizon

I still believe my eyes, but all I see is my blindness

I still reach for the stars, but all I touch is my horizon

I still believe my ears, but all I hear is lasting silence

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θα έλεγα πως έχω γύρω στα 8500 με 9000 κομμάτια τόσο στο σκληρό όσο και σε CD.

 

Και η συλογή συνεχίζετε... :D

kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Siemens M55: SIE-M55/10 UP.Browser/6.1.0.5.c.6 (GUI) MMP/1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από aggelopas

Psifiste posa arheia mousikou periehomenou ehete asheta an ta katevasate, sas ta dosane, ta vrikate(?),ta ripparate...Episis opoios thelei mporei na pei kai ti eidous einai..Afta! :cool:

 

2600arxeia.metal-elliniko rock-entexno

 

...όχι άλλο κάρβουνο... :X ...
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Siemens M55: SIE-M55/10 UP.Browser/6.1.0.5.c.6 (GUI) MMP/1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από alfa 156

καλά βάλε και άλλη μια κατηγορία. Τι στο καλό όλοι όσοι είναι πάνω απο 10.000 είμαστε ίδια και όμοια?

 

έχουμε και λέμε (reporting from winamp library)

 

17.582 mp3

1321 ώρες 17 λεπτά και 12 δευτερόλεπτα μουσικής, δηλαδη

 

1 μήνας, 25 μέρες 2 ώρες και 17 λεπτά μουσικής περίπου

 

Όλα αυτά σε network drives....

 

genre: chillout, lounge, ambient, ethnic, house, jazz, 60's, mainstream, παλιά ελληνικά, classic metal.

 

opa re file!mporei na exo mono 2600 alla asxoloume mono me rock,ta exo ola ripparismena k ta exo mazepsei se ena kalokairi!

...όχι άλλο κάρβουνο... :X ...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tso ( 1 Απρ. 2004 , 01:31)

 

Wirelessly posted (Siemens M55: SIE-M55/10 UP.Browser/6.1.0.5.c.6 (GUI) MMP/1.0)

 

 

 

opa re file!mporei na exo mono 2600 alla asxoloume mono me rock,ta exo ola ripparismena k ta exo mazepsei se ena kalokairi!

 

 

Kala den sou eipe kaneis tipota. :confused:

Kai eis' anotera...!

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Siemens M55: SIE-M55/10 UP.Browser/6.1.0.5.c.6 (GUI) MMP/1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από aggelopas

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tso ( 1 Απρ. 2004 , 01:31)

 

Wirelessly posted (Siemens M55: SIE-M55/10 UP.Browser/6.1.0.5.c.6 (GUI) MMP/1.0)

 

 

 

opa re file!mporei na exo mono 2600 alla asxoloume mono me rock,ta exo ola ripparismena k ta exo mazepsei se ena kalokairi!

 

 

Kala den sou eipe kaneis tipota. :confused:

Kai eis' anotera...!

 

euxaristo!alla k eseis oi megalokarxaries ton mp3 prepei na seveste emas tis mikroatherines!!!

...όχι άλλο κάρβουνο... :X ...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

basika egw pernw cd filwn mou kai ta metatrepw....

exw kanei arxeio ston ipologisti kai exw perasei ola ta tragoudia pou exw se mp3... gifto exw arketaaaaaaaaaa......... tha elega ;)

AplA^ o OneiroS
Link to comment
Share on other sites

Δείτε τι πιστεύω εγώ: Η φάση με τα mp3 είναι πολύ καλή. Σημασία όμως δεν έχει να κατεβάζεις συνέχεια ή να ripάρεις συνέχεια μέχρι που να γεμίσεις όλους τους σκληρούς του κόσμου.

Φερ' ειπείν, προσωπικά τι να το κάνω εγώ αν έχω mp3 στην ποσότητα που τα έχει ο φίλος alfa_156 και αυτά είναι ανακατεμένα ελληνικά και ξένα και τα έχω στο στυλ:

Papakwnstantinou - Maxairi

Papakonstantinou - Maxeri

Vasilis Ppapkwnstantinou - To maxairi

με άπειρα διπλά και για να τα βρω πρέπει να θυμάμαι ποια Γραμμική ακολούθησα (την Β' ή την Α' :lol: );

Πρέπει να έχεις μεράκι και να ασχολείσαι συνεχώς. Επίσης πρέπει να έχεις δυνατά εργαλεία μαζικής μετονομασίας και καταγραφής ID3 tags. (π.χ. το εξαιρετικό Tag&Rename) Επίσης να έχεις αξιόλογη database (π.χ. Dapyx MP3 Explorer που μπορεί να μην γεμίζει το μάτι αλλά είναι σπουδαίο) που θα σου λεει σε ποιο cd έχεις το εκάστοτε mp3 ή να μπορείς να κάνεις πολύ καλό search (στο εν λόγω πρόγραμμα δεν έχει search αλλά filter δηλαδή όσο γράφεις και προσδιορίζεις το τραγούδι που ψάχνεις τόσο μειώνονται οι εγγραφές σε πραγματικό χρόνο.... πολύ καλό).

Χωρίς να θέλω να κάνω τον εξύπνο ή να γίνω επιδειξίας (εξ άλλου ο αδερφός μου τα μαζεύει) έχω:

17.225 πλήρως ταξινομημένα αμιγώς ελληνικά mp3

ή αλλιώς 1025 ώρες μουσικής

ή αλλιώς 55 GB περίπου

(και συνεχίζουμε το downloading καθημερινώς)

αλλά όπως είναι ταξινομημένα τέλεια (από το filename μέχρι και το tag που έχει album στα περισσότερα και συμπληρωμένα αρκετά πεδία) δεν θα τα αντάλλασσα ούτε με τα 10πλάσια αταξινόμητα και διπλά!

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λες fmayakos. Και'γω είχα ένα σωρό MP3 αλλά τα έγραψα σε CD και τα έσβησα από το δίσκο. Αρχίζω τακτοποιημένη συλλογή από την αρχή. Ότι έχω θα το κατεβάζω και ότι έχω θα το ακούω. ;)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω φτιάξει ένα partition για να βάζω μόνο τη συλλογή με τα mp3. Μέχρις στιγμής είναι 5.80 GB γύρω στα 1300+. Άρχισα να φορτώνω από το napster με την άθλια σύνδεση της xtreme που ήταν δωρεάν (μάλιστα το πρώτο τραγούδι ήταν το Shake Your Bon-Bon του Ricky Martin) συνέχισα με audiogalaxy, kazaa ktl Φυσικά τα περισσότερα δεν τα έχω φορτώσει [isdn 64 :o ] αλλά είναι από συλλογές φίλων. Ευτυχώς χρησιμοποιώ ένα καλό mp3 organiser (MP3 Observer Pro) και ότι θέλω το βρίσκω αμέσως.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ έχω (μόλις) 5,5GB mp3 τα οποία όμως τα έχω ακούσει ΟΛΑ. Να ρωτήσω όμως κάτι ρε παιδιά εσάς που έχετε 15000+ mp3:

-Τι συνδέσεις έχετε επιτέλους??? Μόνο με DSL 384+ πιστεύω ότι μπορείς να κατεβάσεις τόσα τραγούδια. Έγω πάντως ο κακομοίρης με την 56αρα τι να κάνω που μου βγαίνει η πίστη για να κατεβάσω ένα τραγούδι :cry:

-Καλά πού βρίσκετε τους τίτλους όλων αυτών των τραγουδιών που κατεβάζετε??? (από τα 15000 τα 2000-3000 το πολύ θα είναι γνωστά τραγούδια)

 

Και η άποψη μου... Το θεωρώ τελέιως ανούσιο να κατεβάζεις με τις ώρες(και να πληρώνεις) αμέτρητα τραγούδια, από τα οποία τα μισά τουλάχιστον είναι ή σαβούρες ή δεν πρόκειται να τα ακούσεις ποτέ, απλώς και μόνο για να τα έχεις στο δίσκο "για τη συλλογή". Δηλαδή τι νόημα έχει μια συλλογή που το 50% είναι γεμάτο με τραγούδια που δεν σου αρέσουν ή είναι σαβούρες ή ούτε καν ξέρεις γιατί πώς βρέθηκαν στο δίσκο σου. Προτιμώ 10 φορές καλύτερα μια συλλογή με 2000 τραγούδια που μου αρέσουν, τα αγαπώ και ευχαριστιέμαι να τα ακούω παρά μια συλλογή με 15000 mp3 που τα μισά δεν ξέρω καν γιατί τα έχω. Ουσία δεν έχει να κατεβάζεις απλά και μόνο γιατί δεν έχεις κάτι να κάνεις και βαριέσαι...

 

Απλά η άποψή μου και πάντα φιλικά, :)

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

Revan

οταν με το καλο μπορεσεις να βαλεις DSL τοτε θα δεις οτι τα μουσικα σου γουστα θα εχουν μεγαλες απαιτησεις σε ηχητικο υλικο ;)

Το θεμα ειναι τι μουσικη αγαπας και ποσο θελεις να ασχοληθεις μαζι της

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμμμμμμμ έχω εδώ και καιρό να τα μετρήσω (βασικά 1 χρόνο) αλλά τότε είχα 80GB σε cd και άλλα 30GB στο pc...όλα είναι μαύρη μουσική (πλην της full δισκογραφίας της Madonna) soundtrack, συλλογές κλπ κλπ.

Προσωπικά έχω φτιάξει μουσικές συλλογές για το cd του αμαξιού που φτάνουν τα 50 cd και μαζεύω λεφτά να πάρω mp3 player. για το αμάξι.

Οπότε βάλε και γύρω στα 30 album που έχω αποκτήσει απο τότε...ανεβαίνουμε..

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος VarX (20 Απρ. 2004 , 04:54)

 

Revan

οταν με το καλο μπορεσεις να βαλεις DSL τοτε θα δεις οτι τα μουσικα σου γουστα θα εχουν μεγαλες απαιτησεις σε ηχητικο υλικο ;)

Το θεμα ειναι τι μουσικη αγαπας και ποσο θελεις να ασχοληθεις μαζι της

 

 

 

nomizo den xriazete na balis dsl gia na katebazis opos lene meriki edo mesa ;)

 

 

P.s -Revan- exo pano apo 25.000 song ola 3ena kai peripou 80.00gk greece kai exo gramoyla 56 :mad:

 

 

p.s2 kai dsl na exis esi ...o allos pezi rolo ti exi :whistle: (oxi sto tripaki gia dsl kai adsl einai noris akoma gia greece :mad: :mad: )

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

ego exo tora 6500+ alla siga siga anevaino!as einai kala to friend sharing!
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...