Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic (Pre-Release)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια και καλυ χρονια!πρωτο ποστ εδω για μενα και θα ηθελα τη βοηθεια σασ.θα ειναι το πρωτο νοκια που θα παρω.σασ διαβαζω εδω και καιρο.η βοντα χιου απο χιο ειμαι το εχει 330ε.λεω να το παρω αν και εχω 200e αναβαθμιση απο την wind.τι να κανω?στην wind δεν ξερουν ποτε θα ερθει.η alpha copy μου ειπαν για φεβρουαριο.να περιμενω?θα σασ παρακαλεσω οταν με το καλο το παρω για λιγη ΒΟΗΘΕΙΑ!ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!εινα οντοσ ΦΟΒΕΡΟ!ευχαριστω πολυ!παρησ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκίμασες να κάνεις αναβάθμιση over the air? Αν ναι, σου δείχνει ότι είναι διαθέσιμη η ν11?

 

 

Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα γιατί θέλω να το έχω φορτίσει πλήρως πριν κάνω κάτι τέτοιο (για λόγους ασφαλείας κυρίως).

Και μια και με ρωτάς, για να την κάνω θα πρέπει να το έχω συνδέσει μέσω wifi ή αναγκαστικά μέσω gprs?

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

γεια και καλυ χρονια!πρωτο ποστ εδω για μενα και θα ηθελα τη βοηθεια σασ.θα ειναι το πρωτο νοκια που θα παρω.σασ διαβαζω εδω και καιρο.η βοντα χιου απο χιο ειμαι το εχει 330ε.λεω να το παρω αν και εχω 200e αναβαθμιση απο την wind.τι να κανω?στην wind δεν ξερουν ποτε θα ερθει.η alpha copy μου ειπαν για φεβρουαριο.να περιμενω?θα σασ παρακαλεσω οταν με το καλο το παρω για λιγη ΒΟΗΘΕΙΑ!ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!εινα οντοσ ΦΟΒΕΡΟ!ευχαριστω πολυ!παρησ.

 

Παρε το 5800 και παρε απο την επιδοτηση σου ενα κινητο 200ευρω και πουλα το μετα....

 

Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα γιατί θέλω να το έχω φορτίσει πλήρως πριν κάνω κάτι τέτοιο (για λόγους ασφαλείας κυρίως).

Και μια και με ρωτάς, για να την κάνω θα πρέπει να το έχω συνδέσει μέσω wifi ή αναγκαστικά μέσω gprs?

 

βασικα wifi ειναι το καλυτερο....και τσαμπα ειναι και δε θα χρεωθεις τιποτα!ενω με το gprs...θα σου ερθει λιγο ο κουκος αηδονι...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚBytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα γιατί θέλω να το έχω φορτίσει πλήρως πριν κάνω κάτι τέτοιο (για λόγους ασφαλείας κυρίως).

Και μια και με ρωτάς, για να την κάνω θα πρέπει να το έχω συνδέσει μέσω wifi ή αναγκαστικά μέσω gprs?

 

Και μέσω WiFi γίνεται. Και φυσικά είναι προτιμότερο λόγω κόστους. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

οπως?(σοβαρη ερωτηση ειναι δεν προσπα8ω να φανω ειρωνικος)

 

 

Και μονο το ενδεχομενο να πας σε ανυποπτο χρονο π.χ 1 χρονο μετα την αγορα σε καποιο καταστημα για service και να σου αρνηθουν την δωρεαν επισκευη της συσκευης σου ειναι αρκετος λογος για μενα.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι το πηρατε απο βονταφον σας ειπαν οτι πρεπει να κανετε συνδεση???Γιατι σε εμενα ετσι μου ειπαν και δεν μου το εδιναν μονο συσκευη.
ΕΛΛΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι το πηρατε απο βονταφον σας ειπαν οτι πρεπει να κανετε συνδεση???Γιατι σε εμενα ετσι μου ειπαν και δεν μου το εδιναν μονο συσκευη.

 

Κράχτους λέμε, σε δουλεύουν.

Link to comment
Share on other sites

Άραγε στα καταστήματα της Vodafone στο Βόλο να κυκλοφόρησε?... :devil:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μολις τωρα ακυρωσα απο το e-click! Το βρηκα στη βονταφον κ επειδη δεν προλαβα να το παρω λογω ωραριου (ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ) το εκανα κρατηση κ αυριο πρωι θα το εχω στα 349ε κ σε μπλε χρωμα! Αν ο φιλος το βρηκε στη Χιο με 330 ακομη καλυτερα για αυτον! χαχα!
Link to comment
Share on other sites

Μολις τωρα ακυρωσα απο το e-click! Το βρηκα στη βονταφον κ επειδη δεν προλαβα να το παρω λογω ωραριου (ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ) το εκανα κρατηση κ αυριο πρωι θα το εχω στα 349ε κ σε μπλε χρωμα! Αν ο φιλος το βρηκε στη Χιο με 330 ακομη καλυτερα για αυτον! χαχα!

 

Η τιμή είναι λόγω ΦΠΑ 13% :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Μου χει σπάσει τα νεύρα στο ίντερτεν από χθες που το παλεύω δε μπαίνω με τίποτα, ενώ βρίσκει το speedtouch κάνει σύνδεση και έλεγχο δε φορτώνει τίποτα και μου λέει αδυναμία εμφάνισης ιστού, τι ρεσετ έκανα στο ρούτερ, τι έβαλα έβγαλα κλειδιά τίποτα, το pc συνδέεται κανονικά το 5800 τίποτα.

 

Επίσης πλέον όταν το ανοίγω είτε με το στανταρ θέμα είτε με άλλο μάταια περιμένω να εμφανίσει την αρχική οθόνη αν δε πατήσω το κουμπί του μενού να μπει και να πατήσω έξοδος δεν παίρνει μπροστά με τίποτα μένεις να σου δείχνει μια οθόνη με το χρώμα του θέματος και κενή τελειως...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Άραγε αν έχει κάποιος ξένο με περασμένα τα ελληνικά, αν κάνει αναβάθμιση over the air, θα χαθούν τα ελληνικά;

Αν δεν χάνονται, τότε ξεπερνιέται ο σκόπελος των αναβαθμίσεων από το σπίτι.

 

Μάλλον είναι νωρίς ακόμα, τώρα που ρωτάω. Στην πράξη θα φανεί στην επόμενη αναβάθμιση των ελληνοποιημένων ξένων 5800.

Τώρα στην αρχή όμως θα έρχονται απανωτές οι αναβαθμίσεις οπότε θα το μάθουμε σύντομα.

 

Απλά λέω μήπως το ξέρει κάποιος από τώρα τι γίνεται σε μια τέτοια περίπτωση.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

αντε να πεσει η τιμη να πιεστει και αλφα κοπυ και να το φερει σε καλυτερη.Προσπαθησα να κανω αναβαθμιση μεσω της συσκευης αλλα δεν βρεθηκε νεοτερη μου εβγαλε μυνημα.αρα παραμενουμε στη 10 και περιμενουμε για νεοτερη.

 

 

για το φιλο παραπανω,το δινουν και σκετο, πιεσε τους λιγο

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ στο music player αν εχεις ονομα καλλιτέχνη και βάλεις να παίξει γίνεται χαμός, επάνω στη μπάρα τα γράμματα πέφτουν πάνω σε άλλα και δε βλέπεις τίποτα, αν το γυρίσεις πλάγια καθαρίζει και φτιάχνει όταν επανέλθει σε όρθια στάση. Πολλές φορές όμως η πάνω γραμμή απλά μένει λευκή και κολλάει σαν κενό εκεί είτε το γυρίσεις είτε όχι. Και αυτό το έχω πετύχει και σε άλλες οθόνες, επίσης σε κάποιες εφαρμογές java αν δε καταφέρεις να τις κλείσεις από μέσα πατώντας το κόκκινο δε κλείνουν;; και πρέπει απλά να βγεις με το μενού αλλά μετά πως τις κλείνεις τελικά αφού μένουν ενεργές και δεν εχει το C να πατήσεις πάνω σε αυτή που θες να κλείσει...

 

Πολλά bugs πιστεύω με την 11 να επιλυθούν γιατί το τηλεφωνάκι λέει και μετά από λίγες ώρες συνηθίζεις τα πατήματα πολύ εύκολα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου στην γωνία πάνω από το + ανοίγει λίγο και όταν ανάβει η οθόνη φαίνετε από το άνοιγμα ο φωτισμός. Στα δικά σας συμβαίνει αυτό ; δεν ξέρω αλλά εστί σε λίγο καιρό θα γεμίσει σκόνη μέσα .
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου στην γωνία πάνω από το + ανοίγει λίγο και όταν ανάβει η οθόνη φαίνετε από το άνοιγμα ο φωτισμός. Στα δικά σας συμβαίνει αυτό ; δεν ξέρω αλλά εστί σε λίγο καιρό θα γεμίσει σκόνη μέσα .

 

Κι εγώ κανά δίωρο που το έχω στα χέρια μου το μοναδικό που μ έχει απασχολήσει-ψιλοχαλάσει είναι ακριβώς αυτό το "περίεργο φαινόμενο" .... Δε ξέρω......

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κανά δίωρο που το έχω στα χέρια μου το μοναδικό που μ έχει απασχολήσει-ψιλοχαλάσει είναι ακριβώς αυτό το "περίεργο φαινόμενο" .... Δε ξέρω......

 

Δηλαδή και σ΄εσένα ανοίγει στην γωνία λίγο ; Γιατί λέω μήπως έπεσα σε ελαττωματικό και δεν κούμπωσε η γωνία καλά από το εργοστάσιο να το πάω πίσω μπας και κάνουν καμία αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

παιδια και το δικο μου εχει αυτο το ανεπεσθητο κενο αλλα δεν νομιζω οτι ειναι τοσο τραγικο,βεβαια θα μαζεψει ισως καποια στιγμη σκονη αλλα δεν ειναι και του θανατα
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοώ όταν λέω με ψιλοχάλασε. Ακόμα δε το πιάσαμε στα χέρια μας θα τρέχουμε....

Περιμένω να δω αν θα υπάρξουν κι άλλες αναφορές ή είμαστε εμείς οι 2 μόνο.....

το 2 κάντο 3 ! lol

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ειπαν οτι εχουν μονο μαυρο.

 

Μηπως επεσες σε ασχετο ?

Γιατι 1ον δεν εχουν κυκλοφορησει ακομα μαυρα απο οσο

ξερω σε αλλες αγορες,και κατα 2ον ,ολα μαυρα ειναι ουσιαστικα :D

 

Οσοι το αγορασατε χτες και σημερα , μπλε βρηκατε μονο ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μηπως επεσες σε ασχετο ?

Γιατι 1ον δεν εχουν κυκλοφορησει ακομα μαυρα απο οσο

ξερω σε αλλες αγορες,και κατα 2ον ,ολα μαυρα ειναι ουσιαστικα :D

 

Οσοι το αγορασατε σημερα , μπλε βρηκατε μονο ?

 

Στην vodafone μου είπαν ότι μόνο μπλε παρέλαβαν.

Link to comment
Share on other sites

βασικα wifi ειναι το καλυτερο....και τσαμπα ειναι και δε θα χρεωθεις τιποτα!ενω με το gprs...θα σου ερθει λιγο ο κουκος αηδονι...

 

Και μέσω WiFi γίνεται. Και φυσικά είναι προτιμότερο λόγω κόστους. ;)

 

 

 

Γιαυτό ρώτησα παιδιά!

Θα το φορτίσω το 3ωράκι του και θα δοκιμάσω το βράδυ!

Ελπίζω να «κλειδώσει» εύκολα στο router μου (Linksys) και να μη μου σπάσει τα νεύρα όπως σε άλλο παιδί που διάβαζα πιο πάνω......

Θα δείξει..........

 

Με χαλάει πάντως που έχει γεμίσει δακτυλιές αλλά θα το συνηθήσω......

Όμορφο, άριστη οθόνη, ταχύτατο, άριστο μουσικά και σε αναπαραγωγή βίντεο (δεν έβαλα ακόμα, απλά έπαιξα τα βιντεάκια της ΝΟΚΙΑ) αλλά θα ήθελα περισσότερα πράγματα στη διαχείριση αρχείων. Υπάρχει πρόγραμμα διαχείρισης? Αυτό που έχει είναι σαφέστατα υποδεέστερο από του 7710.

Θα ήθελα βασικά να μπορώ να δημιουργησω ευκολότερα φακέλους και υποφακέλους και να μεταφέρω αρχεία στον «αέρα» όπως στο 7710.

Ίσως να μη το χρησιμοποιώ σωστά ακόμα γιατί πρέπει να το μάθω.....

Ελπίζω......

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...