Jump to content

Samsung GT-B2700


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες,αλλά να πω την αλήθεια μπερδεύτηκα,

εχω το Μ8800 περίπου 1 χρόνο και άλλαξα οθόνη,με απογοήτευσε

τελικά πιο είναι το νεότερο και πιο το ανθεκτικότερο?

 

ευχαριστώ πολύ

 

;):wink:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 60
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημέρα

 

όπως κοιτούσα βρήκα και το nokia 3720 classic που απ`ότι είδα και σε βιντεάκια είναι σαν το samsung ίσως και καλύτερο (με την 1η ματιά)

 

εσείς τι λέτε?

 

 

:what::dizzy:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Χτες έριξα "για πλάκα" το 2700 σε μια σαμπανιέρα (μπύρες έπινα στην παραλία και όχι σαμπάνια βέβαια) και πήρε υγρασία.

 

Όχι ότι έπρεπε να αντέξει βέβαια, αλλά φίλος έκανε το ίδιο με το 2100 και άντεξε !!!

 

Τα συμπεράσματα δικά σας !

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

το B2100 είναι πιο γερό και από το 2700 και από το Nokia 3720,

φαίνεται και από τις προδιαγραφές

το 2100 είναι IP57 certified ενώ τα άλλα δύο IP54.

 

 

*καλά το 2100 περνάει από πάνω του αυτοκίνητο και δεν καταλαβαίνει τπτ, τι να λέμε τώρα..

 

**IP57 certified σημαίνει ότι το τηλέφωνο μπορεί να μπει για λίγη ώρα (30 λεπτά) μέσα στο νερό (μέχρι 1m βάθος),

για αυτό το 2700 σου πήρε υγρασία..

Edited by Lynx
Link to comment
Share on other sites

Και το 2700 "μοιάζει" αρκετά γερό, αλλά δεν έβγαλε τη συγκεκριμένη δοκιμασία. Βέβαια, στη σαμπανιέρα (η οποία είχε 500 παγάκια και λίγο νερό) είχε περίπου 0 βαθμούς ... αλλά και ? Εγώ ήθελα να αντέξει ! :lol: :lol:

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να το παρω με επιδοτηση cosmote;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Το B2700 πιστεύω πως θα αντικατασταθεί από το B2710:

http://www.gsmarena.com/samsung_b2710-3415.php

 

Με προδιαγραφές IP67.

Και τι σημαίνει αυτό;

http://en.wikipedia.org/wiki/IP_Code

 

Προσέξτε τι δηλώνει το πρώτο και τι το δεύτερο αριθμητικό ψηφίο.

 

Απλά τα σπάει σε αντοχή.Το B2100 με IP57 ακολουθεί.

Το ερώτημα είναι αν θάρθει στην Ελλάδα και πότε!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

γεια σας παιδια ειμαι καινουργιο μελος σε αυτο το forum και θελω την βοηθειά σας

 

Μηπως ξεραιτε πως μπορω να ξεκλειδωσω το πρωην κινητο μου (samsung B2700)

 

Δεν μπορω να το ανοίξω γιατι οταν βαζω αλλη καρτα sim ζητάει εναν κωδικό και δεν τον ξέρω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Συγνώμη που γράφω εδώ για το c3350 xcover 2 αλλά δεν έχει ανοιχτεί θέμα γι'αυτό το τηλέφωνο.Θα ήθελα τη γνώμη κάποιου αν το έχει γιατί πήγα να το δω, και ενώ έχει κάποια πολύ καλά χαρακτηριστικά όπως η μπαταρία του και η αξιοπρεπής του οθόνη για bar τηλέφωνο, με απογοήτευσε κάπως το πίσω πλαστικό καπάκι και η σαφώς λιγότερη χρήση rubber υλικού. Τώρα για τον opera mini που έχουν εγκαταστήσει, τι να πω...Απορώ χωρίς 3g να δω τι internet σ'αυτό το κινητό μπορεί να δει κάποιος.Πάντως φαίνεται αρκετά καλό κινητό μόνο που θα το ήθελα πιο στιβαρό. Έχω το b2100 και σας λέω ότι μετά από 3 περίπου χρόνια που το έχω είναι αγρατζούνιστο! Είναι τόσο καλή η αντιχαρακτική του θόνη καθώς και το ότι το κινητό είναι σχεδόν όλο rubberized που δεν γίνονται εύκολα γρατζουνιές!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδία.

 

Έχω το Galaxy S plus και θέλω να μεταφέρω τον τηλ κατάλογο σε ένα Samsung B2700, αλλά δε βρίσκω τρόπο.

 

Δοκίμασα με Bluetooth, επέλεξα όλο το τηλ κατάλογο και έκανα μεταφορά καρτών, αλλά στέλνει μόνο 1 επαφή κάθε φορά.

 

Έχει δοκιμάσει κανείς κάποιοτρόποαποστολήςολόκληρου τηλκαταλόγου από Android σε παλαιότερες συσκευές ?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-B2700

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...