Jump to content

Αγορά αυτοκινήτου: Κατηγορία «Coupe και Cabrio»


Βασίλης
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπα.....η μαλλον κοιτα¨ο φιλος μου ειχε το rx8 και το πηρα αυτο γιατι σε ενα μηνα παντρευεται και ισως κανει μου ειπε και παιδακι γρηγορα!οποτε καλα το σκεφτηκε:)

Εγω παλι ειμαι 27,χωρις τετοια σχεδια:lol:Εργενη με κοβω μια 5ετια ακομα χαλαρα,οποτε γιατι να παρω αμαξι οικογενειακο?Εχω χρονο για περισσοτερες πορτες αλλωστε.

Επισης το Α5 απο χωρους ειναι μια χαρα!Δεν ειναι ΔΑ και κανα αμαξακι!

 

δεν αντιλεγω αν το θες για παρτη σου Α5 και ξερο ψωμι απλα το μπες βγες δε μου αρεσει στα κουπε και στα 3πορτα.εγω προτιμαω να εχω αυτο που με βολευει 5πορτο.αυριο θα παω να δω και για δερμα :D δε το ειχα παραγγειλει με δερμα το εργαλειο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 405
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλοταξιδο λοιπον το Αουντι τοτε:D

για τη gt,θεωρω οτι ειναι πολυ πισω σε ποιοτητα,εικονα εσωτερικου(ολοιδιο με 147),τεχνολογια, και κινητηρα(οχι τοσο σε γκαζι αλλα καταναλωση...)..για την αξιοπιστια δε θα μιλησω αφου στις μερες μας ειναι και τυχη αν θα πεσεις se monday car,ωστοσο εχω ακουσει τρελα περιστατικα για το συγκεκριμενο αμαξι,χωρις φυσικα να κατηγοριοποιω αναλογα ολοκληρη τη φιρμα....

Link to comment
Share on other sites

καλοταξιδο λοιπον το Αουντι τοτε:D

για τη gt,θεωρω οτι ειναι πολυ πισω σε ποιοτητα,εικονα εσωτερικου(ολοιδιο με 147),τεχνολογια, και κινητηρα(οχι τοσο σε γκαζι αλλα καταναλωση...)..για την αξιοπιστια δε θα μιλησω αφου στις μερες μας ειναι και τυχη αν θα πεσεις se monday car,ωστοσο εχω ακουσει τρελα περιστατικα για το συγκεκριμενο αμαξι,χωρις φυσικα να κατηγοριοποιω αναλογα ολοκληρη τη φιρμα....

 

καλα η συγκεκριμενη εταιρεια εχει ολοκληρη ιστορια με τους τουιν σπαρκ :lol: ειχα δει μια καινουργια 159 εξω απο την αντιπροσωπεια και το τζαμι ειχε υγρασια απο μεσα :lol: μου αρεσε που ηθελα και να παρω το συγκεκριμενο μοντελο καποτε,ειχαν γυρισει τα μυαλα μου αναποδα μολις την ειδα,αλλα τελικα η ομορφια δεν ειναι η τελειοτητα.ειδες που λεει απ'εξω κουκλα κι απο μεσα πανουκλα,κατι τετοιο ισχυει για τη συγκεκριμενη εταιρεια,οσον αφορα την ιστορια της.

Link to comment
Share on other sites

οκ ειχαν και εχουν θεματα αξιοπιστιας,αλλα ποια εταιρια δεν εχει τη σημερινη εποχη??οχι τοσα πολλα οπως οι αλφα ενδεχομενως, αλλα ολες μπορουν να βγαλουν μια ελλατωματικη παρτιδα..στα περι ομορφιας δε διαφωνω,αλλα ειναι καθαρα τι κριτιρια βαζει ο καθενας οταν τα σκαει για καινουργιο καρο...
Link to comment
Share on other sites

οκ ειχαν και εχουν θεματα αξιοπιστιας,αλλα ποια εταιρια δεν εχει τη σημερινη εποχη??οχι τοσα πολλα οπως οι αλφα ενδεχομενως, αλλα ολες μπορουν να βγαλουν μια ελλατωματικη παρτιδα..στα περι ομορφιας δε διαφωνω,αλλα ειναι καθαρα τι κριτιρια βαζει ο καθενας οταν τα σκαει για καινουργιο καρο...

 

ειναι και σε τι εχεις κολλησει,εγω παραδειγμα δεν αλλαζω το γερμανο εσυ δεν αλλαζεις τον ιταλο και ο αλλος τον ιαπωνα και παει λεγοντας,τι να κανω που μου αρεσουν τα γερμανικα πολυτελη αυτοκινητα;σκοτωστε με :p

Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου και τι στρώσιμο θα έχει γίνει στο test-drive car..

 

Δε φανταζομαι θα σας πω απο Δευταρα,οταν θα το εχω σκυσει ΗΔΗ για 2 μερουλες;)

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Nα της φερθείς όπως της αξίζει, να την ταπεινώσεις, να την κυριεύσεις, να δείξεις οτι εσύ είσαι ο άνδρας.

Άντε καλό weekend!:D

Link to comment
Share on other sites

Nα της φερθείς όπως της αξίζει, να την ταπεινώσεις, να την κυριεύσεις, να δείξεις οτι εσύ είσαι ο άνδρας.

Άντε καλό weekend!:D

 

Ευκολα θα της πιω το αιμα!:lol::lol::lol:

 

Προχτες ειχα για μια μερα ενα RX8 ενως φιλου.....εχω μεινει με την γλυκα στα χερια-ποδια-μυαλο ΑΚΟΜΑ!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως χωρίς να θέλω να επιρεάσω έκανα την επιλογή μου :

http://i168.photobucket.com/albums/u186/geotzam/6a1c_27.jpg

το περιμένω Φεβρουάριο με 47 χιλιαρικάκια!:D

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως χωρίς να θέλω να επιρεάσω έκανα την επιλογή μου :

http://i168.photobucket.com/albums/u186/geotzam/6a1c_27.jpg

το περιμένω Φεβρουάριο με 47 χιλιαρικάκια!:D

47?????:confused:

Τι του εβαλες επανω????:blink:

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως χωρίς να θέλω να επιρεάσω έκανα την επιλογή μου :

http://i168.photobucket.com/albums/u186/geotzam/6a1c_27.jpg

το περιμένω Φεβρουάριο με 47 χιλιαρικάκια!:D

 

Αυτο ειναι το S5.... ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ 47,000:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

To S5 είναι αυτό, έβαλα την φωτό γιατί δεν έβρισκα Α5 σε κοκκινάκι!!!

Γλυτώνεις 1000 ευρώ αν το πάρεις σε κόκκινο και δεν είναι άσχημο.

47.000 πάει με το πακέτο που δίνει η εταιρία, ζαντολάστοιχα και καθρέπτες.

Link to comment
Share on other sites

το διλιτρο???

Πρεπει να πηρες το 211ps στην εκδοση Sline προφανως:)

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

To S5 είναι αυτό, έβαλα την φωτό γιατί δεν έβρισκα Α5 σε κοκκινάκι!!!

Γλυτώνεις 1000 ευρώ αν το πάρεις σε κόκκινο και δεν είναι άσχημο.

47.000 πάει με το πακέτο που δίνει η εταιρία, ζαντολάστοιχα και καθρέπτες.

 

Ααα... ΟΚ τοτε! Καλορίζικο φιλε μου! Καλοταξιδο με ασφαλή χιλιόμετρα! Προσοχή στους Ελληνικούς κολοδρομους.:D

Link to comment
Share on other sites

Το δίλιτρο είναι με τα 180ps, δεν αξίζει να δίνεις 5.000 παραπάνω για έναν αναπρογραμματισμό εγκεφάλου, η τιμή του είναι 40.900+4.600 το πακέτο με δέρμα+1.200 επι πλέον για 18άρες ζάντες και κάτι ψιλά για καθρέπτες, έγχρωμες οθόνες κ.λ.π.

Όταν θα έρθει θα φάει και ένα s line και θα είναι ακριβώς όπως στη φωτό!

Link to comment
Share on other sites

Το δίλιτρο είναι με τα 180ps, δεν αξίζει να δίνεις 5.000 παραπάνω για έναν αναπρογραμματισμό εγκεφάλου, η τιμή του είναι 40.900+4.600 το πακέτο με δέρμα+1.200 επι πλέον για 18άρες ζάντες και κάτι ψιλά για καθρέπτες, έγχρωμες οθόνες κ.λ.π.

Όταν θα έρθει θα φάει και ένα s line και θα είναι ακριβώς όπως στη φωτό!

 

προσωπικη μου γνωμη,το εξωτερικο πακετο s-line ειναι πεταμενα λεφτα διοτι ετσι οπως ερχεται απο το εργοστασιο ειναι σαν s εξωτερικα οποτε εγω θα εβαζα εσωτερικο πακετο s-line με ναβιγκειτορ και δε συμμαζευεται.

Link to comment
Share on other sites

Ααα... ΟΚ τοτε! Καλορίζικο φιλε μου! Καλοταξιδο με ασφαλή χιλιόμετρα! Προσοχή στους Ελληνικούς κολοδρομους.:D

 

Σευχαριστώ, να σαι καλά!

Αν και δυσκολεύτηκα να διαλέξω ανάμεσα σε Α5 και 320 κουπέ πιστεύω οτι έκανα την καλύτερη επιλογή.

 

προσωπικη μου γνωμη,το εξωτερικο πακετο s-line ειναι πεταμενα λεφτα διοτι ετσι οπως ερχεται απο το εργοστασιο ειναι σαν s εξωτερικα οποτε εγω θα εβαζα εσωτερικο πακετο s-line με ναβιγκειτορ και δε συμμαζευεται.

Το ίδιο είναι απλά με λίγα λεφτά θα χαμηλώσει με άλλα ελατήρια θα μπουν διπλές εξατμίσεις και το σηματάκι του s line!!!!

Το ναβιγκέιτορ το δίνουν στην AUDI 5.800 ευρώ, απο ι-νετ θα το βρώ πιο φθηνά.

Link to comment
Share on other sites

βασιικα καποια πραγματα ειναι καλυτερα να τα βαλεις εξ αρχης,αφου αν πας αργοτερα να τα αγορασεις απο την αντιπροσωπεια,η τιμη ειναι πολυ υψηλοτερη...καλοταξιδο το Αουντι..
Link to comment
Share on other sites

Ισχυει και αυτο που λες αλλα κατ εμε οχι σε εταιρειες οπως η audi!

Σε Xιουνται και τετοιες ναι αλλα εδω...:worry:

Π,χ με το Navi που ειπε ο φιλος με 5800:blink:

Σιγουρα ουτε τα μισα δεν θα δωσεις αν το βαλεις απο εξω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ισχυει και αυτο που λες αλλα κατ εμε οχι σε εταιρειες οπως η audi!

Σε Xιουνται και τετοιες ναι αλλα εδω...:worry:

Π,χ με το Navi που ειπε ο φιλος με 5800:blink:

Σιγουρα ουτε τα μισα δεν θα δωσεις αν το βαλεις απο εξω...

 

5800 ειναι παρα πολλα,δε ξερω αν ειναι το αμαξι που κανει τη διαφορα στη τιμη η ειναι καποιο λαθος,το navi στο Α3 εχει 2700

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει και αυτο που λες αλλα κατ εμε οχι σε εταιρειες οπως η audi!

Σε Xιουνται και τετοιες ναι αλλα εδω...:worry:

Π,χ με το Navi που ειπε ο φιλος με 5800:blink:

Σιγουρα ουτε τα μισα δεν θα δωσεις αν το βαλεις απο εξω...

 

φιλε μου,εγω ειχα στο νου μου την αγορα αυτων των εξτρα απο την αντιπροσωπεια..με το Ναβι κατι τετοιο δε παιζει,αφου νομιζω οτι δεν υπαρχει ρετροφιτ για μετα...

τεσπα,εγω προσωπικα ειμαι κατα των πολλων εξτρα...

Link to comment
Share on other sites

τα δυο καλυτερα εξτρα ειναι φωτα xenon και δερματινο σαλονι......καλα για μεταλλικο χρωμα δε συζηταμε εννοειται πως το βαζουμε κι αυτο σαν εξτρα.τωρα κατι navi,υποβραχιονια,πολυλειτουργικα τιμονια δε μπορω να πω πως ειναι και τοσο απαραιτητα,παντα μιλαω για αυτοκινητα αξιας ανω των 30000 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...