Jump to content

Αγορά αυτοκινήτου: Κατηγορία «Coupe και Cabrio»


Βασίλης
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τη τιμη δινουν για το Α5 με το νεο κινητηρα??μεγαλη διαφορα σε σχεση με τον 1,8??στανταρ εξοπλισμος..?αξιζει η αναμονη για να παρεις αυτο που πραγματικα θελεις..

320 με Μ-Πακ και 2,3 εξτρα ασπρη υπαρχει ετοιμοπαραδωτη σε γνωστο dealer στα Β.Π

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 405
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τη τιμη δινουν για το Α5 με το νεο κινητηρα??μεγαλη διαφορα σε σχεση με τον 1,8??στανταρ εξοπλισμος..?αξιζει η αναμονη για να παρεις αυτο που πραγματικα θελεις..

320 με Μ-Πακ και 2,3 εξτρα ασπρη υπαρχει ετοιμοπαραδωτη σε γνωστο dealer στα Β.Π

 

2400.. http://www.4troxoi.gr/default.php?pname=Model&model_id=429&sub_model_id=613

Link to comment
Share on other sites

40900 εχει το 180 ps.45900 exei to allo me ta 211 ps;)

4-5 η και 6 μηνες αναμονη εχει το ρημαδι!

 

Βεβαια η τιμη ανεβαινει αν βαλεις τα διαφορα καλουδια....οπως ηλιοροφη(μονο ανασηκωνεται)1700ευρω!Δερμα απο 1700 εως 3200 εχει 3ων τυπων!Και μετα εχει διαφορες "υπερβολες"!

 

Πηρα σχεδον σε ολη την βορειο Ελλαδα και δεν υπαρχει τιποτα πουθενα...μαλιστα δεν παιζει και πουθενα Test Drive....τι στο καλο κανουν?

 

 

Τελος να πω οτι μου ειπε η φιλη μου που εχουν την BMW οτι το τεστ το αμαξι μετα απο μενα θα το ΔΩΣΟΥΝ!(μαλιστα μου το δινει για week end και αν θελω και παραπανω)να το γουσταρω μου ειπε!Αραγε ειναι καλη ιδεα να παρω το BMW και με ποσα?Φανταζομαι οτι εινα καλη ευκαιρια.....

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

40900 εχει το 180 ps.45900 exei to allo me ta 211 ps;)

4-5 η και 6 μηνες αναμονη εχει το ρημαδι!

 

Βεβαια η τιμη ανεβαινει αν βαλεις τα διαφορα καλουδια....οπως ηλιοροφη(μονο ανασηκωνεται)1700ευρω!Δερμα απο 1700 εως 3200 εχει 3ων τυπων!Και μετα εχει διαφορες "υπερβολες"!

 

Πηρα σχεδον σε ολη την βορειο Ελλαδα και δεν υπαρχει τιποτα πουθενα...μαλιστα δεν παιζει και πουθενα Test Drive....τι στο καλο κανουν?

 

 

Τελος να πω οτι μου ειπε η φιλη μου που εχουν την BMW οτι το τεστ το αμαξι μετα απο μενα θα το ΔΩΣΟΥΝ!(μαλιστα μου το δινει για week end και αν θελω και παραπανω)να το γουσταρω μου ειπε!Αραγε ειναι καλη ιδεα να παρω το BMW και με ποσα?Φανταζομαι οτι εινα καλη ευκαιρια.....

 

Νομίζω ότι έχει φέρει ο ζησκατας στην Κατερίνη για test drive.

Αν θέλεις σου στέλνω το τηλέφωνο του πμ.

Link to comment
Share on other sites

Μακρυα ρε φιλε αλλα δε θα με χαλαγε να παω σ ενα φιλαρακι που εχω και να δω και το αμαξι;)Περιμενω ΠΜ ευχαριστω!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αν πας για το Α5 με τα 211, τοτε να παρεις το Quattro! Θα το χαρεις περισοτερο ετσι το αμαξι. Αληθεια εσυ πιο θελεις αυτο με τα 180 η με τα 211 ?? Μονο αν το παρεις προσθιοκινητο να μη το ζοριζεις πολυ στις στροφες θα ειναι υποστροφικο εχει και μεγαλο μεταξονιο :(! Γνωμη μου αν καταληξεις στο Α5 παρε αυτο με τα 211, γιατι αν παρεις αυτο με τα 180 και θελησεις μετα ενισχυση θα τα δωσεις σε αλλη εταιρεια και οτι ο TFSI ειναι σχεδιασμενος για 200 αλογα και σε αυτη την ιπποδυναμη λειτουργει καλυτερα κα απο πλευρας καταναλωσης (καιει καλυτερα τη βενζινη)! Το BMW ειναι αλλη φιλοσοφια!
Hello !
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αν παρω Α5 θα παρω το 180.Δε θελω περισσοτερα και δεν δινω περισσοτερα.

Το 211 και quattro ειναι πολλα τα λεφτα μετα παω σε μεγαλυτερη κατηγορια.

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Τελος να πω οτι μου ειπε η φιλη μου που εχουν την BMW οτι το τεστ το αμαξι μετα απο μενα θα το ΔΩΣΟΥΝ!(μαλιστα μου το δινει για week end και αν θελω και παραπανω)να το γουσταρω μου ειπε!Αραγε ειναι καλη ιδεα να παρω το BMW και με ποσα?Φανταζομαι οτι εινα καλη ευκαιρια.....

Λιώστο το weekend, κανα κανα γύρο της Ελλάδας και δώστο πίσω μετά!:grin:

 

Νομίζω ότι έχει φέρει ο ζησκατας στην Κατερίνη για test drive.

Αν θέλεις σου στέλνω το τηλέφωνο του πμ.

Που πάει με τέτοιο όνομα ο άλλος.

Link to comment
Share on other sites

και με τα 170 αλογα μια χαρα γκαζι εχει το Α5..Αν βαλεις οτι η κινηση ειναι μπροστα αλλα και τη φιλοσοφια του αυτοκινητου με παραπανω αλογα θα εχεις θεματα torque steer ,εφοσον το πιεζεις στο οριο...τωρα το 2λιτρο ειναι πυραυλος,34 κιλα ροπης ειναι αυτα...

αν θες τεστ ντραιβ με 320 μπορω να σε παω εγω μια βολτα απο λιμανακια...

λολ ελεος τζονερ....να παρει το αμαξι να κανει κανα χιλαρι κμ,να λιωσει τακακια-λαστιχα και τη δευτερα να τη κανει με ελαφρα..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Λετε δηλαδη οτιειαι ασχημη ιδεα να αγορασεις απο τεστ ντριβ αυτοκινητο?

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Λετε δηλαδη οτιειαι ασχημη ιδεα να αγορασεις απο τεστ ντριβ αυτοκινητο?

 

Εννοειται πως ειναι ασχημη ιδεα.Αυτα τα αυτοκινητα τα ξεσκιζουν,δεν τους νοιαζει αν παθουν κατι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λετε δηλαδη οτιειαι ασχημη ιδεα να αγορασεις απο τεστ ντριβ αυτοκινητο?

 

Αν το παρεις με κανονικη εργοστασιακη εγγυηση (που συνηθως ετσι τα δινουν), δεν εχεις κατι να φοβηθεις. Αν παθει κατι ή βγαλει προβλημα εχεις την εγγυηση.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται πως ειναι ασχημη ιδεα.Αυτα τα αυτοκινητα τα ξεσκιζουν,δεν τους νοιαζει αν παθουν κατι.

 

Αναλογως.. Υπαρχουν μοπντελα που τα δινουν στους πελατες χωρις να ειναι καποιος πωλητης μαζι οπου εκει τα ξεσκιζουν.. Υπαρχουν ομως κ μοντελα που στο τεστ ντραιβ βρισκεται κ ενας απο την αντιπροσωπεια μεσα στο αμαξι.. Κ εκει δεν μπορεις να το σκισεις το αμαξι..

Link to comment
Share on other sites

Αναλογως.. Υπαρχουν μοπντελα που τα δινουν στους πελατες χωρις να ειναι καποιος πωλητης μαζι οπου εκει τα ξεσκιζουν.. Υπαρχουν ομως κ μοντελα που στο τεστ ντραιβ βρισκεται κ ενας απο την αντιπροσωπεια μεσα στο αμαξι.. Κ εκει δεν μπορεις να το σκισεις το αμαξι..

 

Τα ξεσκιζουν ομως οι ιδιοι.Αλλα γενικως αυτη ειναι η λογικη του test drive.Να το πας στα ορια για να δεις τις δυνατοτητες του.Οταν ομως καθημερινως το αμαξι πηγαινει στα ορια απο διαφορετικους οδηγους σκιζεται.Σκισιμο δεν ειναι μονο τα χειροφρενα και τα παντιλικια.

Γνωμη μου,ΜΑΚΡΙΑ απο αυτοκινητα test drive και ιδιως τετοιας αξιας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελος να πω οτι μου ειπε η φιλη μου που εχουν την BMW οτι το τεστ το αμαξι μετα απο μενα θα το ΔΩΣΟΥΝ!(μαλιστα μου το δινει για week end και αν θελω και παραπανω)να το γουσταρω μου ειπε!Αραγε ειναι καλη ιδεα να παρω το BMW και με ποσα?Φανταζομαι οτι εινα καλη ευκαιρια.....

το οτι στο δινουν εσενα 2ημερο δεν παει να πει οτι το δινουν σε ολους...

αν ειναι με -10χιλ πες μου να το παρω εγω...ποιο μοντελο ειναι?

 

τα αυτοκινητα δεν χαλανε τοσο ευκολα...επισης θα χει κ κανονικη εγγυηση.

τι εννοει οτι μετα απο σενα το δινει?το χει κλεισει καποιος ή οτι περασαν π.χ. 5-10 μηνες κ πρεπει να το αντικαταστησουν?

Link to comment
Share on other sites

Με τοσα λεφτα που δινει ο Γιωργος εγω στη θεση του ποτε δε θα τα εδινα για ενα αυτοκινητο που το εχουν για τεστ ντραιβ.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω στη θεση του δε θα επαιρνα αυτοκινητο απο test drive!! Μετα απο το ξεσκισμα που θα εχουν φαει γιατι να πληρωνα εγω τις οποιες τυχον βλαβες εβγαζε???

Τελικα μαθαμε τι παρηγγειλα ο φιλος??

Φιλε cicilianos πως και δεν εχεις σκεφτει καμια Alfa Romeo GT???

Ελπιζω να μη πεσει καμια σφαλιαρα!!:)

Hello !
Link to comment
Share on other sites

εγω του ειπα σε pm για την C-Class σε ασπρη ειναι πανεμορφη,μιλαμε για τη σπορ εκδοση,θα του κοστισει το πολυ 40 χιλιαρικα και θα εχει κομπρεσορα.τη βλεπω καθημερινα και δε τη χορταινω.δεν ειναι κουπε αλλα ειναι μια παρα πολυ καλη προταση.
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αν παρω Α5 θα παρω το 180.Δε θελω περισσοτερα και δεν δινω περισσοτερα.

Το 211 και quattro ειναι πολλα τα λεφτα μετα παω σε μεγαλυτερη κατηγορια.

 

φιλε μου μια χαρα ειναι το a5,πολυ ωραιο αυτοκινητο,ποοτικο,με εσωτερικο αψογο και μεγαλο αμαξι,το αυτοκινητο ειναι ωραια στημενο διχως ομως υπερβολες ετσι?

κι αργοτερα του βαζεις κι ενα προγραμματακι απο revo η απο καπου αλλου και η ιπποδυναμη θα αλλαξει κατα πολυ.εγω παντως εγκρηνω και τολμω να πω οτι αν και μου αρεσουν τα bmw το a5 ειναι πιο ωραιο απο την νεα coupe.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω στη θεση του δε θα επαιρνα αυτοκινητο απο test drive!! Μετα απο το ξεσκισμα που θα εχουν φαει γιατι να πληρωνα εγω τις οποιες τυχον βλαβες εβγαζε???

Τελικα μαθαμε τι παρηγγειλα ο φιλος??

Φιλε cicilianos πως και δεν εχεις σκεφτει καμια Alfa Romeo GT???

Ελπιζω να μη πεσει καμια σφαλιαρα!!:)

 

περα απο την εμφανιση, δεν νομιζω οτι υπαρχει θεμα συγκρισης της gt με τα αλλα 2...γερασμενο αμαξι...

ειναι και μια κατηγορια κατω...

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε νομιζω οτι η GT μπορει να υστερει σε εσωτερικο, σε ποιοτητα κατασκευης και σε οτι αλλο θες φιλε μου! Αλλα για το στησιμο της στο δρομο νομιζω οτι δε μπορουμε να πουμε και πολλα! Εχω βρεθει ως συνοδηγος σε αυτο το αυτοκινητο και μπορω να πω οτι μπαινει πολυ καλα για προσθιοκινητο! Και εχει και καλες ρεπριζ!
Hello !
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μια χαρα ειναι το a5,πολυ ωραιο αυτοκινητο,ποοτικο,με εσωτερικο αψογο και μεγαλο αμαξι,το αυτοκινητο ειναι ωραια στημενο διχως ομως υπερβολες ετσι?

κι αργοτερα του βαζεις κι ενα προγραμματακι απο revo η απο καπου αλλου και η ιπποδυναμη θα αλλαξει κατα πολυ.εγω παντως εγκρηνω και τολμω να πω οτι αν και μου αρεσουν τα bmw το a5 ειναι πιο ωραιο απο την νεα coupe.

 

Ετσι ακριβως τα βλεπω τα πραγματα και εγω!

99% θα παρω το Α5,περιμενω το σαββατο το 320 και βλεπω.Θα πρεπει να με τρελανει για να το παρω(πραγμα δυσκολο)!Σχεδιαστικα μου αρεσει πολυ περισσοτερο το Α5!

Οσο για το τεστ ντραιβ ειναι απλα τα πραγματα,το αμαξι το παιρνω εγω για 2ημενρο γιατι ειμαι πολυ καλος φιλος-συμφοιτητς της κοπελας.

Παντα σε τεστ ηταν με ατομο της εταιρειας.Απλα και εγω τα ιδια λεω...αν ειναι να δωσω 40000+ και να παρω μεταχειρησμενο ειναι κριμα....

 

Νεοτερα μετα το τεστ λοιπον.

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

εγω του ειπα σε pm για την C-Class σε ασπρη ειναι πανεμορφη,μιλαμε για τη σπορ εκδοση,θα του κοστισει το πολυ 40 χιλιαρικα και θα εχει κομπρεσορα.τη βλεπω καθημερινα και δε τη χορταινω.δεν ειναι κουπε αλλα ειναι μια παρα πολυ καλη προταση.

Την εκανα βολτα προχτες!Την εχει φιλος μου και μαλιστα με το πακετο της AMG!Φοβερο ειναι και απιστευτα ομορφο!

Μου αρεσει αλλα τωρα πια ειναι αργα.Εχω φτασι σχεδον στο λοιπον.....Ειμαι ενα βμα πριν το Α5.....εκτος και αν πια.....χεχε.

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Την εκανα βολτα προχτες!Την εχει φιλος μου και μαλιστα με το πακετο της AMG!Φοβερο ειναι και απιστευτα ομορφο!

Μου αρεσει αλλα τωρα πια ειναι αργα.Εχω φτασι σχεδον στο λοιπον.....Ειμαι ενα βμα πριν το Α5.....εκτος και αν πια.....χεχε.

 

Γιωργο κακα τα ψεματα ενα τετραπορτο βολευει ενω ενα κουπε καθολου,απλα το κουπε ειναι θεμα εμφανισης και μουρης,διαλεγεις και παιρνεις φιλε.θες κουπε παιρνεις κουπε ΤΕΛΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο κακα τα ψεματα ενα τετραπορτο βολευει ενω ενα κουπε καθολου,απλα το κουπε ειναι θεμα εμφανισης και μουρης,διαλεγεις και παιρνεις φιλε.θες κουπε παιρνεις κουπε ΤΕΛΟΣ

Μπα.....η μαλλον κοιτα¨ο φιλος μου ειχε το rx8 και το πηρα αυτο γιατι σε ενα μηνα παντρευεται και ισως κανει μου ειπε και παιδακι γρηγορα!οποτε καλα το σκεφτηκε:)

Εγω παλι ειμαι 27,χωρις τετοια σχεδια:lol:Εργενη με κοβω μια 5ετια ακομα χαλαρα,οποτε γιατι να παρω αμαξι οικογενειακο?Εχω χρονο για περισσοτερες πορτες αλλωστε.

Επισης το Α5 απο χωρους ειναι μια χαρα!Δεν ειναι ΔΑ και κανα αμαξακι!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...