Jump to content

Sony Ericsson G705


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω σκάσει να βρώ που είναι τα κινούμενα εικονίδια που στέλνουμε με ένα απλό sms...όχι την επιλογή που έχει το κινητό για κινούμενα εικονίδια γιατι αυτά όταν πάω να τα χρησιμοποιήσω μου μετατρέπει το σμσ σε μμσ,το περίεργο είναι ότι όταν μου στέλνουν οι άλλοι ενα απλό μηνυμα με εικονίδια (τισ φατσούλες που γελανε κτλ)

μου εμφανίζονται κανονικά άρα υπάρχουν στο κινητό αλλα δεν μπορώ να βρώ που είναι..ασ πεί όποιος γνωρίζει,ευχαριστώ:rolleyes:

www.sa.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 500
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αμα το πηγες στο service της Omnitech στο κεντρο εκει στο στενο της Πατησειων θα περιμενεις πολυ καιρο...

 

Άραγες πόσος να είναι αυτός ο καιρός? Ακόμα περιμένω και η Omnitech δεν το σηκώνει το τηλέφωνο...

 

Πρέπει να έχουν τρομερό management....

Link to comment
Share on other sites

Άραγες πόσος να είναι αυτός ο καιρός? Ακόμα περιμένω και η Omnitech δεν το σηκώνει το τηλέφωνο...

 

Πρέπει να έχουν τρομερό management....

Αρκετός :down: :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω σκάσει να βρώ που είναι τα κινούμενα εικονίδια που στέλνουμε με ένα απλό sms...όχι την επιλογή που έχει το κινητό για κινούμενα εικονίδια γιατι αυτά όταν πάω να τα χρησιμοποιήσω μου μετατρέπει το σμσ σε μμσ,το περίεργο είναι ότι όταν μου στέλνουν οι άλλοι ενα απλό μηνυμα με εικονίδια (τισ φατσούλες που γελανε κτλ)

μου εμφανίζονται κανονικά άρα υπάρχουν στο κινητό αλλα δεν μπορώ να βρώ που είναι..ασ πεί όποιος γνωρίζει,ευχαριστώ:rolleyes:

 

απ'οτι γνωριζω αυτες οι φατσουλες που λες δεν υπαρχουν στο κινητο αυτο...εψαξα και εγω αλλα τιποτα:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω σκάσει να βρώ που είναι τα κινούμενα εικονίδια που στέλνουμε με ένα απλό sms...όχι την επιλογή που έχει το κινητό για κινούμενα εικονίδια γιατι αυτά όταν πάω να τα χρησιμοποιήσω μου μετατρέπει το σμσ σε μμσ,το περίεργο είναι ότι όταν μου στέλνουν οι άλλοι ενα απλό μηνυμα με εικονίδια (τισ φατσούλες που γελανε κτλ)

μου εμφανίζονται κανονικά άρα υπάρχουν στο κινητό αλλα δεν μπορώ να βρώ που είναι..ασ πεί όποιος γνωρίζει,ευχαριστώ:rolleyes:

Τα εικονίδια που λες μπορείς να τα βρεις εκεί που γράφεις το μήνυμα αν πατήσεις επιλογές και προσθήκη συμβολου.

Link to comment
Share on other sites

Κλικ με το κάτω πολυπλήκτρο ενώ γράφετε μήνυμα και 2η επιλογή από αριστερά(Προσθ. κιν. εικόν. )

 

Προσοχη:το SMS έτσι μετατρέπεται σε MMS!Οπότε,μάλλον ξεχνάτε τις κινούμενες εικόνες προς το παρόν :p

Link to comment
Share on other sites

Θέλω πολύ να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό αλλά μέσω επιδότησης που δικαιούμαι από την Wind. Έχω πάρει τουλάχιστον σε 10 καταστήματά της και δεν το έχει κανένα.

Μήπως υπάρχει κάποια λύση?

Ή αν γνωρίζετε κάποιο μαγαζί που να κάνει επιδοτήσεις και ας μην είναι της Wind...

Link to comment
Share on other sites

Θέλω πολύ να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό αλλά μέσω επιδότησης που δικαιούμαι από την Wind. Έχω πάρει τουλάχιστον σε 10 καταστήματά της και δεν το έχει κανένα.

Μήπως υπάρχει κάποια λύση?

Ή αν γνωρίζετε κάποιο μαγαζί που να κάνει επιδοτήσεις και ας μην είναι της Wind...

Παρε το w705 που σιγουρα θα το εχει καταστημα της wind! τα ιδια κινητα ειναι..με καλυτερο walkman player και ελειψη του A-GPS.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω για το W705 και έχω δει και τις διαφορές τους αλλά προτιμώ το G705 και λόγω του agps και του στυλ του.

Ευχαριστώ πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω για το W705 και έχω δει και τις διαφορές τους αλλά προτιμώ το G705 και λόγω του agps και του στυλ του.

Ευχαριστώ πάντως...

ποιο στυλ?? ακριβως ιδια ειναι τα κινητα!! αλλωστε το A-GPS που εχει να ξερεις οτι δεν μπορεις να περασεις χαρτες μεσα και για να το δουλεψεις χρειαζεται συνδεση στο ιντερνετ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα αυτό. Νόμιζα ότι χάρτες θα μπορούσα να περάσω.

Αν είναι έτσι θα πάω αύριο κιόλας να το πάρω.

Σ'ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Κλικ με το κάτω πολυπλήκτρο ενώ γράφετε μήνυμα και 2η επιλογή από αριστερά(Προσθ. κιν. εικόν. )

 

Προσοχη:το SMS έτσι μετατρέπεται σε MMS!Οπότε,μάλλον ξεχνάτε τις κινούμενες εικόνες προς το παρόν :p

 

Τα τυποποιημενα κινουμενα σχεδια που ειχουν τα κινητα και οχι αυτα που που στελνεις ολοκληρα σαν εικονες με mms δεν πρεπει και αυτα καπου να υπαρχουν??? Αυτα που στελνεις με sms και δεσμευουν κατι λιγους χαρακτηρες και φυσικα σε καθε εταιρια ειναι διαφορετικα. Και εγω τα ψαχνω. Και πρεπει να ειναι καπου μεσα στο κινητο γιατι εστειλα απο προηγουμενο SE που εχω στο G705 και εμφανιστηκαν! Και ακριβως γιατον λογο του οτι δεν σταλθηκαν ως εικονες αλλα στην ουσια απλα σταλθηκε ενα αιτημα για να εμφανιστουν τα αντιστοιχα στο G705 σημαινει πως ειναι καπου μεσα!!!

Link to comment
Share on other sites

το εχω ψαξει και δεν εχω βρει κατι...ναι οντως δεχεται απο αλλα κινητα αν στειλεις!!!αν το ανακαλυψεις πεστο μας:D
Link to comment
Share on other sites

Τα τυποποιημενα κινουμενα σχεδια που ειχουν τα κινητα και οχι αυτα που που στελνεις ολοκληρα σαν εικονες με mms δεν πρεπει και αυτα καπου να υπαρχουν??? Αυτα που στελνεις με sms και δεσμευουν κατι λιγους χαρακτηρες και φυσικα σε καθε εταιρια ειναι διαφορετικα. Και εγω τα ψαχνω. Και πρεπει να ειναι καπου μεσα στο κινητο γιατι εστειλα απο προηγουμενο SE που εχω στο G705 και εμφανιστηκαν! Και ακριβως γιατον λογο του οτι δεν σταλθηκαν ως εικονες αλλα στην ουσια απλα σταλθηκε ενα αιτημα για να εμφανιστουν τα αντιστοιχα στο G705 σημαινει πως ειναι καπου μεσα!!!

 

Το ίδιο ακριβώς λέμε :) Έχει αλλάξει η δομή του sms editor πλέον.Οι τυποποιημένες αυτές εικόνες(15 τον αριθμό)αποστέλλονται ως mms.Αν τις προσθέσεις δηλαδή σε sms,τότε το sms μετατρέπεται σε mms.Πιέσεις παρόχων κινητής τηλεφωνίας βλέπεις.. ;)

Link to comment
Share on other sites

οποτε ξεχναμε τα κινουμενα σχεδια ως ενα απλο sms...και θα αρκεστουμε να τα στελνουμε με mms....που μαλλον δεν συμφερει για ενα κινουμενο σχεδιο:lol:
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς λέμε :) Έχει αλλάξει η δομή του sms editor πλέον.Οι τυποποιημένες αυτές εικόνες(15 τον αριθμό)αποστέλλονται ως mms.Αν τις προσθέσεις δηλαδή σε sms,τότε το sms μετατρέπεται σε mms.Πιέσεις παρόχων κινητής τηλεφωνίας βλέπεις.. ;)

 

Ναι φιλε μου το θεμα ειναι ομως οτι αν στειλω τις τυποποιημενες εικονες απο αλλο κινητο sony erricson πχ το w850i στο G750 τοτε στο G705 δεν θα παρω τα "τυποποιημενα" καινουργια κινουμενα σχεδια αλλα τα παλια τα γνωστα... Αρα σημαινει οτι υπαρχουν καπου μεσα σωστα?? Τωρα εσυ απ οτι καταλαβα λες οτι τεινουν να εκλειψουν τα παλια και ετσι υπαρχουν αυτη τη μεταβατικη περιοδο και τα δυο??? Τουλαχιστον αν καποιος που εχει το παλιο συστημα να μπορει να το εμφανισει το G705?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας παιδιά,

Έχω και εγώ αυτό το κινητό και έχω κάποιες απορίες που ελπίζω να γνωρίζει κάποιος τις λύσεις:

1.Όταν μπαίνω στο net από Wi-Fi και στις σελίδες υπάρχουν βίντεο, όπως youtube κλπ δεν κάνει αναπαραγωγή. Μου βγάζει μήνυμα να εγκαταστήσω το Flash player, μεταβαίνω στη σελίδα της Adobe και μου ζητάει να επιλέξω το σύστημά μου, όπως Windows Xp, mac, Solaris κλπ. έτσι δεν είναι δυνατή η εγκατάσταση εφόσον το κινητό είναι JAVA.

Τι μπορεί να γίνει; Να μην είναι δυνατή καθόλου η αναπαραγωγή;

 

2. Διαβάζω ότι το gps μπορεί να χρησιμοποιηθεί και χωρίς internet ;;; Μέχρι στιγμής δεν το έχω καταφέρει γιατί μου ζητάει σύνδεση στο net και μάλιστα κατάργησα το Cosmote internet για να μην με φαλιρήσει στο τέλος...... και έτσι δεν μπαίνει καθόλου χωρίς διακομιστή. Επίσης για ποιο λόγο δεν κάνει είσοδο στο GPS με χρήση Wi-Fi; Ακόμα υπάρχει στην αγορά ή στο net πρόγραμμα με χάρτες για κινητά JAVA?

 

Συγνώμη για τα πάμπολα ερωτήματα μου, αλλά πήρα μια συσκευή που έλπιζα να κάνει περισσότερα αλλά.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας παιδιά,

Έχω και εγώ αυτό το κινητό και έχω κάποιες απορίες που ελπίζω να γνωρίζει κάποιος τις λύσεις:

1.Όταν μπαίνω στο net από Wi-Fi και στις σελίδες υπάρχουν βίντεο, όπως youtube κλπ δεν κάνει αναπαραγωγή. Μου βγάζει μήνυμα να εγκαταστήσω το Flash player, μεταβαίνω στη σελίδα της Adobe και μου ζητάει να επιλέξω το σύστημά μου, όπως Windows Xp, mac, Solaris κλπ. έτσι δεν είναι δυνατή η εγκατάσταση εφόσον το κινητό είναι JAVA.

Τι μπορεί να γίνει; Να μην είναι δυνατή καθόλου η αναπαραγωγή;

 

2. Διαβάζω ότι το gps μπορεί να χρησιμοποιηθεί και χωρίς internet ;;; Μέχρι στιγμής δεν το έχω καταφέρει γιατί μου ζητάει σύνδεση στο net και μάλιστα κατάργησα το Cosmote internet για να μην με φαλιρήσει στο τέλος...... και έτσι δεν μπαίνει καθόλου χωρίς διακομιστή. Επίσης για ποιο λόγο δεν κάνει είσοδο στο GPS με χρήση Wi-Fi; Ακόμα υπάρχει στην αγορά ή στο net πρόγραμμα με χάρτες για κινητά JAVA?

 

Συγνώμη για τα πάμπολα ερωτήματα μου, αλλά πήρα μια συσκευή που έλπιζα να κάνει περισσότερα αλλά.....

 

Για να δεις :blink: βιντεο yutube `πρεπει να κατεβασεις την εφαρμογη mtube (στο w995 αυτη η εφαρμογη ειναι προεγκατεστημενη) απο μονος σου μπαινωντας απλα σε μια σελιδα δεν μπορεις να δεις βιντεο.οτι και flash player να κατεβασεις.δεν δουλευει τιποτα.

τωρα για το A-GPS για να το δουλεψεις χρειαζεται χρηση internet,τωρα με WIFI δεν ξερω εαν παιζει..αλλα εφοσν υπαρχει επικοινωνια δεδομενων..γιατι να μην γινεται??

οτι προγραμμα με χαρτες..δεν μπορεις να τα περασεις σε αυτο το κινητο.εχει κλειστο λειτουργικο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Υπάρχει κάποιο link για το mtube? Δεν βρίσκω στην αναζήτηση κάτι σχετικό για να το κατεβάσω?

Είναι συμβατό με όλα τα κινητά, τουλάχιστον στο δικό μου?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Υπάρχει κάποιο link για το mtube? Δεν βρίσκω στην αναζήτηση κάτι σχετικό για να το κατεβάσω?

Είναι συμβατό με όλα τα κινητά, τουλάχιστον στο δικό μου?

θα το κατεβασεις απο το κινητο.θα μπεις κανονικα νετ..και θα βαλεις αναζητηση mtube και θα στο βγαλει για να το ξατεβασεις κατευθειαν.

νομιζω οτι η εφαρμογη υπαρχει και στο επισημο Site της Sony Ericsson.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την πεμπτη πηρα το G705 τον γερμανο ως αναβαθμιση απο την συνδεση. δυστηχως οταν λειτουργω καθε 1 λεπτο κανει restart μονο του. ξαναπερασα το λογισμικο μεσα απο το ιντερνετ αλλα τιποτα. ειμαι να το δινω πισω.αραγε θα μου το αλλαξουν κατευθειαν ή θα με ταλαιπωρησουν κανα μηνα?
Link to comment
Share on other sites

Την πεμπτη πηρα το G705 τον γερμανο ως αναβαθμιση απο την συνδεση. δυστηχως οταν λειτουργω καθε 1 λεπτο κανει restart μονο του. ξαναπερασα το λογισμικο μεσα απο το ιντερνετ αλλα τιποτα. ειμαι να το δινω πισω.αραγε θα μου το αλλαξουν κατευθειαν ή θα με ταλαιπωρησουν κανα μηνα?

Δικαιουσαι

αλλαγη μεσα σε 5 εργασιμες μερες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δικαιουσαι

αλλαγη μεσα σε 5 εργασιμες μερες.

 

15 ημερολογιακες

:)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πηρα και εγω το κινητο αυτο πριν μερικες ημερες μηπως ξερετε που μπορω να βρω εφαρμογες οπως ελληνικο εορτολογιο παιχνιδια κτλπ η τι εφαρμογες ειναι συμβατες με το τηλεφωνο(αναλυση,λειτουργικο και αλλα) και θα τις βρω :) :D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson G705

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...