Jump to content

Google Chrome


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οταν παταω σε ενα τορεντ λινκ στον chrome μου κατεβαζει το αρχειακι .torrent στο desktop κατευθειαν χωρις να με ρωτησει με ΠΟΙΟ προγραμμα θελω να το ανοιξω.πχ το utorrent.ειναι σπαστικο γιατι μετα πρεπει να παω στο desktop και διπλοκλικαρω το αρχειακι αυτο για να ανοιξει με το utorrent.

ενω στον firefox κατευθειαν με το που κλικαρω το τορεντ λινκ με ρωταει τι να κανει το αρχεριο και επιλεγω το utorrent και τελειωνω.

γινεται και στον chrome καπως?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 475
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οταν παταω σε ενα τορεντ λινκ στον chrome μου κατεβαζει το αρχειακι .torrent στο desktop κατευθειαν χωρις να με ρωτησει με ΠΟΙΟ προγραμμα θελω να το ανοιξω.πχ το utorrent.ειναι σπαστικο γιατι μετα πρεπει να παω στο desktop και διπλοκλικαρω το αρχειακι αυτο για να ανοιξει με το utorrent.

ενω στον firefox κατευθειαν με το που κλικαρω το τορεντ λινκ με ρωταει τι να κανει το αρχεριο και επιλεγω το utorrent και τελειωνω.

γινεται και στον chrome καπως?

Ανάλογα το site που κατεβάζεις, θα έχει ένα μαγνητακι κοντά στο Download. Το πατάς και θα ανοίξει άμεσα.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

τα extensions απο το chrome web app δεν κατεβαινουν, μου λεει σφαλμα δικτυου. το εχει παρατηρησει καποιος αλλος; υπαρχει τροπος το adblock να το κατεβασω απο αλλου και να το κανω εγκατασταση στον chrome; Edited by panos_27
Link to comment
Share on other sites

τα extensions απο το chrome web app δεν κατεβαινουν, μου λεει σφαλμα δικτυου. το εχει παρατηρησει καποιος αλλος; υπαρχει τροπος το adblock να το κατεβασω απο αλλου και να το κανω εγκατασταση στον chrome;

 

Έχω και εγώ ένα θέμα με τα extensions από το Kaspersky...Ενώ δουλεύανε μια χαρά τον τελευταίο καιρό έχουνε απενεργοποιηθεί ο «Σύμβουλος URL Kaspersky» και το «Anti-Banner» από το Chrome ως μη αξιόπιστα! :blink:

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ ένα θέμα με τα extensions από το Kaspersky...Ενώ δουλεύανε μια χαρά τον τελευταίο καιρό έχουνε απενεργοποιηθεί ο «Σύμβουλος URL Kaspersky» και το «Anti-Banner» από το Chrome ως μη αξιόπιστα! :blink:

Τι παίζει δηλαδή; αφαίρεσε όλα τα πρόσθετα ο Chrome;

Link to comment
Share on other sites

Τι παίζει δηλαδή; αφαίρεσε όλα τα πρόσθετα ο Chrome;

 

Ναι εντελώς ξαφνικά...Είχα φάει μια μέρα να βρω κάποια λύση αλλά δεν κατάφερα κάτι.Μου έχει σαν επέκταση μόνο το "Kaspersky Protection" τα άλλα τα έχει απενεργοποιήσει και μου λέει να επικοινωνήσω με τον προμηθευτή του προγράμματος.Το antivirus μου δουλεύει βέβαια κανονικά απλά έχουνε αφαιρεθεί αυτές οι επεκτάσεις... :worry:

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη παντα μπερδευομαι και οταν κλεινω την τελευταια καρτελα κλεινει ολος ο chrome,γινεται να ΜΗΝ κλεινει ολος ο chrome οταν κλεινω την τελευταια καρτελα?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μετά τις τελευταίες ανβαθμήσεις του Chrome οταν παταω το βελάκι να πάω πίσω ο chrome κλείνει την σελίδα .

Μήπως γνωρίζει κάποιος πως μπορεί να λυθεί αυτό το πρόβλημα;

Η έκδοση είναι η 42.0.2292.0 dev-m.

Ευχαριστώ.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

@pfg

Το πρόβλημα οφείλεται στο ότι έχεις έκδοση για προγραμματιστές (beta)

Η τρέχων εκδοσή έιναι 40.0.2214.111

Link to comment
Share on other sites

@pfg

Το πρόβλημα οφείλεται στο ότι έχεις έκδοση για προγραμματιστές (beta)

Η τρέχων εκδοσή έιναι 40.0.2214.111

 

Δυστυχώς και με την έκδοση 40.0.2214.111 κάνει τα ίδια.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω να γίνεται να μην κλείνει ο chrome όταν κλείνεις την τελευταία καρτέλα

 

Κ' όμως γίνεται όταν κάνω κλικ στο βελάκι Back ο chrome κλείνει.

Και μάλιστα αν έχω πολλές καρτέλες ανοιγμένες τότε κλείνει αυτή στην οποία κάνω το back χωρίς να επηρεάζονται οι άλλες.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Με την τελευταία έκδοση για Windows έχει γίνει ο chrome πολύ πιο γρήγορος η μου φαίνεται;

Γίνεται να ΜΗΝ αναβαθμίζεται μόνος του ο chrome παρά μόνον όταν θέλω εγώ;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Αυτό το network fail όταν πας να κατεβάσεις add-on γίνεται να διορθωθεί κάπως εκτός από απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση μετά;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Πως φεύγουν οι συντομεύσεις κουτάκια.....???

 

http://s27.postimg.org/k2awoe66b/Picture0002.png

image upload no limit

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

@mariodj

Μέσω πρόσθετου Hide Most Visited in New Tab page

 

Ευχαριστώ.....!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια καλησπερα. Εχω ενα θεματακι οταν μπαινω fb μεσω chrome. Καποιες φορες δεν μου εμφανιζει εικονες οπως φαινεται στο σκρινσοτ παρακατω και πρεπει συνεχεια να κλεισω τη σελιδα του φβ και να την ξανα ανοιγω. Με windows 10 ειμαι αν αυτο βοηθαει. Γινεται να διορθωθει καπως; το εχει κανας ακομα αυτο το θεματακι;; https://www.dropbox.com/s/i3r7efmi3ulq7y0/Screenshot_1.png?dl=0
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
υπαρχει τροπος/add on να μην συνωστιζονται οι πολλες καρτελες σε μια σειρα και να πηγαινουν και 2η,3η κλπ? Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

οι συντομευσεις στην αρχικη οθονη πως φευγουν/αλλαζουν για να βαλω οποιες ιστοσελιδες θελω εγω?

 

???????????????????????????????????

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...