Jump to content

[Επίσημο] Nokia N85


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λέτε ότι άμα πάω πίσω το κινητό να μου το αλλάξουν λόγω τζόγου? :p

Ευχαριστώ.

Χλωμό φίλε μου. Δεν είναι πρόβημα της συσκευής. Είναι γενικό κατασκευαστικό ελάττωμα. Απλά, μπορείς να πας και να τους πεις οτι το δικό σου κουνάει πολύ περισσότερο απο τα άλλα για να σου ανοίξουν άλλο κουτί μήπως πετύχεις πιο δεμένο slide.

Τελικά απενεργοποίησα τα εφέ θεμάτων γιατί μου φαίνεται πιο αργό έτσι,ειδικά με άλλα θέματα ενεργοποιημένα η περιστροφή είναι κάπως.....

Πάρτε άλλο ένα βιντεάκι με θέμα ποιο άλλο, τα γατιά της γειτόνισσας......

:lol: :lol: Φοβερό βιντεάκι. Αφασία τα γατάκια.

 

Όντως, με τα εφε απενεργοποιημένα, το τηλέφωνο γίνεται αισθητά πιο γρήγορο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

το έχει αγοράσει κανείς από εξωτερικό να μας πει αν τα περί τζόγου ισχύουν;

σκέφτομαι να το πάρω από ebay μπας κ γλιτώσω τον τζόγο (μαζί με κανα 50αρι εουρος)

Link to comment
Share on other sites

Όχι, και κει είναι τι θα τύχεις. Μπες στα φόρουμ των symbian-freak και mobile-review να δεις οτι γίνεται πανικός. Μαλώνουν όλοι μεταξύ τους γιατί άλλοι έχουν μπόλικο τζόγο και άλλοι καθόλου. Δεν μπορείς να ξέρεις.

 

Πάρε για παράδειγμα τον rostropol που πήρε 2 alpha copy συσκευές και ήταν εντελώς διαφορετικές μεταξύ τους. Τουλάχιστον όταν το πάρεις απο δω, ξέρεις οτι αν έχει οτιδήποτε τους το πας πίσω και τους ζητάς τα ρέστα. Αν σου τύχει καμία πατάτα συσκευή απο ιμπέϊ, άντε να βρεις το δίκιο σου.

Link to comment
Share on other sites

το έχει αγοράσει κανείς από εξωτερικό να μας πει αν τα περί τζόγου ισχύουν;

σκέφτομαι να το πάρω από ebay μπας κ γλιτώσω τον τζόγο (μαζί με κανα 50αρι εουρος)

 

Πιστεύω και σου εύχομαι να μην έχεις πρόβλημα αν και εφόσον το πάρεις από το εξωτερικό. Αν και δεν είναι και τόσο πρόβλημα να τζόγαρει λίγο το κινητό. Όλα είναι θέμα συνήθειας στη ζωή μας.:D

 

Χλωμό φίλε μου. Δεν είναι πρόβημα της συσκευής. Είναι γενικό κατασκευαστικό ελάττωμα. Απλά, μπορείς να πας και να τους πεις οτι το δικό σου κουνάει πολύ περισσότερο απο τα άλλα για να σου ανοίξουν άλλο κουτί μήπως πετύχεις πιο δεμένο slide.

 

Κατασκευαστικό πρόβλημα να λες :) Μπα δεν θα πάω. Εντάξει δεν έχω και τόσο πρόβλημα πια. Αυτό που περιμένω πως και πως είναι να βγεί κάποια αναβάθμιση να την περάσω ώστε να διορθωθούν τα μικροπροβλήματα που είχα αναφέρει χθες.

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον όταν το πάρεις απο δω, ξέρεις οτι αν έχει οτιδήποτε τους το πας πίσω και τους ζητάς τα ρέστα. Αν σου τύχει καμία πατάτα συσκευή απο ιμπέϊ, άντε να βρεις το δίκιο σου.

 

σωστο κ αυτο.. thanks

Link to comment
Share on other sites

Λέτε ότι άμα πάω πίσω το κινητό να μου το αλλάξουν λόγω τζόγου? :p

Ευχαριστώ.

Κατασκευαστικό πρόβλημα να λες :) Μπα δεν θα πάω. Εντάξει δεν έχω και τόσο πρόβλημα πια. Αυτό που περιμένω πως και πως είναι να βγεί κάποια αναβάθμιση να την περάσω ώστε να διορθωθούν τα μικροπροβλήματα που είχα αναφέρει χθες.

Ευχαριστώ.

Έχεις πάντα κι αυτή τη λύση βέβαια που παρέθεσε χτες ο rostropol. :D

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

αγαπητοι κατοχοι του Ν85 ας μου απαντησει καποιος καποτε :worry::worry:

 

μαμα τα παιδια δε με παιζουν :([/quote

Εχω ακριβώς του ειδιους

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα σε κατηγορήσουν ότι είσαι "τζογαδόρος".....:p:lol:

 

εισαι θεος χααχαχαχαχαχαχαχα

:lol::lol::lol:

τζογος είναι γιατι ειναι στα χερια της τυχης αν θα έχει τζογο το κινητο :p

Link to comment
Share on other sites

Μην σε ανησυχεί το κόλλημα στη περιστροφή, θα διορθωθεί σίγουρα σε επόμενη αναβάθμιση.

Ορίστε και το message tone.

Σ'ευχαριστω πολυ για τον ηχο,και κατι αλλο....επειδη εχω αρκετους φορτιστες που χρησιμοποιοθσε η νοκια προσφατα( το ψιλο) πως μπορω να τους χρησιμοποιησω στπ ν85?

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα δεν έχει βγει κάποιος αντάπτορας που να δέχεται το κλασσικό jack φόρτισης της Nokia σε microUSB.

Ίσως στο άμεσο μέλλον βγει...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όπως επίσης μέχρι τώρα δεν έχει βγει και κάποια αναβάθμιση για το Ν85. Περίεργο πάντως. Το Ν96 σχεδόν μόλις κυκλοφόρησε έβγαλαν και αναβάθμιση. Εδώ τι γίνεται και δεν? Ποιος ξέρει...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλισπερα, να σας πω... ξερει κανεις αν κανουν σε κανενα καταστημα 12 ατοκες δοσεις? Επειδει στον Γερμανο που ρωτησα μου ειπαν μονο 3 ελεος...:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

Δες το κατάστημα Πλαίσιο!

[i]Εξοφλώντας με πιστωτική κάρτα την παραγγελία σας έχετε και τη δυνατότητα εξόφλησης του ποσού της παραγγελίας με εώς 48 δόσεις, από 0 ευρώ. (Το επιτόκιο εξαρτάται από την τράπεζά σας).[/i]

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλισπερα, να σας πω... ξερει κανεις αν κανουν σε κανενα καταστημα 12 ατοκες δοσεις? Επειδει στον Γερμανο που ρωτησα μου ειπαν μονο 3 ελεος...:(:(:(

 

στο πλαισιο έχει 6 ατοκες δοσεις

Link to comment
Share on other sites

στο πλαισιο έχει 6 ατοκες δοσεις

 

Στο καταστημα ρωτησες? Γιατι οχι 12 ρε παιδια? για επυτοκιο ξερετε τιποτα?

παρακαλω απαντιστε οσο πιο γρηγορα γινετε γιατι το θελω πολυ αυτο το κινητο ΤΩΡΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Οσοι αντιμετωπιζουν "παγωματα-κοληματα" κατα την διαρκεια εγγραφης βιντεο,

βρηκα μαλλον τι το προκαλει : η παρεχομενη καρτα μνημης της νοκια.

Το προβλημα τουλαχιστον σε μενα εμφανιστηκε μαλλον

απο τοτε που γεμισα την καρτα (εχω ~ 2.5GB ελευθερα).

Ή γενικοτερα ,ανεξαρτητα απο τον ελευθερο χωρο,

φταιει η καρτα τελικα.

 

Αν αλλαξω τον χωρο αποθηκευσης στην μνημη του τηλεφωνου,

δεν παρουσιαζεται κανενα "παγωμα" κατα την διαρκεια εγγραφης

βιντεο.

 

Μπορει να το διασταυρωσει κανεις αλλος?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Για διαγραφή θεμάτων θα διαβάσεις αυτό.

 

-Μια ερώτηση. Τo UnSis που χρειαζεται?? πηγα στο φακελο import και τα εσβησα. αν ανοιξεις το .skn το θέμα δηλαδή με notepad, στην πρώτη σειρά λεει και το όνομα του θέματος.

 

-Giannis ετσι το πήρα με 6 ατοκες. αν θες 12 τι να σου πω πάρε τηλ να σου πουν τι το ψανεις δυο μέρες :p

 

-Θέλω να πω ότι δοκίμασα το κινητο με wi fi και πηγαινε μια χαρα. ουτε καν κολλησε :D μεχρι και youtube videakia έβλεπα :p

 

-Επίσης έβαλα και το καλώδιο για συνδεση με τηλεόραση μια χαρα κι εκει. βλεπεις και κανεις τα πάντα σε μεγάλη οθόνη.

δλδ ενα πληκτρολογιο θέλω να μπαινω και ιντερνετ απο τηλεόραση καλη ιδεα αυτη πως θα γίνει :happy:

θα μπαινουμε με wi fi μετα θα συνδεουμε πληκτρολογιο και το κινητο στην οθόνη και μετα όλα δικά μας :p

τα βιντεακια οταν τα βλεπα στην τηλεόραση, στην οθόνη τοθ κινητο κολλουσαν αλλα χεστηκαμε :p

Link to comment
Share on other sites

-Μια ερώτηση. Τo UnSis που χρειαζεται?? πηγα στο φακελο import και τα εσβησα. αν ανοιξεις το .skn το θέμα δηλαδή με notepad, στην πρώτη σειρά λεει και το όνομα του θέματος.

Το unsis σου αναλύει που πηγαίνει το κάθε αρχείο όταν κάνεις εγκατάσταση σε ένα sis (θέμα, εφαρμογή, παιχνίδι). Έτσι, πας με τον x-plore και διαγράφεις χειροκίνητα ένα ένα όλα αυτά τα αρχεία. Αυτό το κάνεις είτε όταν δεν μπορείς να κάνεις απεγκατάσταση απο το κινητό σου για οποιονδήποτε λόγο, είτε όταν θες να καθαρίσεις το κινητό σου απο σκουπιδάκια που έχουν μείνει απο τυχόν απεγκαταστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι αντιμετωπιζουν "παγωματα-κοληματα" κατα την διαρκεια εγγραφης βιντεο,

βρηκα μαλλον τι το προκαλει : η παρεχομενη καρτα μνημης της νοκια.

Το προβλημα τουλαχιστον σε μενα εμφανιστηκε μαλλον

απο τοτε που γεμισα την καρτα (εχω ~ 2.5GB ελευθερα).

Ή γενικοτερα ,ανεξαρτητα απο τον ελευθερο χωρο,

φταιει η καρτα τελικα.

 

Αν αλλαξω τον χωρο αποθηκευσης στην μνημη του τηλεφωνου,

δεν παρουσιαζεται κανενα "παγωμα" κατα την διαρκεια εγγραφης

βιντεο.

 

Μπορει να το διασταυρωσει κανεις αλλος?

Καλά,αν είναι να βάλουμε την εσωτερική μνήμη δεν κάνουμε τίποτα,σε κάθε περίπτωση στο δικό μου δεν το κάνει παρα μόνο σπάνια και θεωρώ ότι είναι bug της κάμερας και αναμένω αναβάθμιση που θα το διορθώνει-επι τούτου δοκίμασα και μια 2άρα κάρτα και στο 1 στα 5 βίντεο που έγραψα μου έκανε λίγα σπασίματα οπότε μάλλον δεν ευθύνεται η 8άρα κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη δοκίμασε και συ με κάποια άλλη κάρτα (όχι της nokia) να δεις αν φταίει όντως η κάρτα έχει να κάνει με την εγγραφή του βίντεο γενικά στην κάρτα μνήμης και είναι αποκλειστικά πρόβλημα software.

 

Απεγκατέστησε επίσης και το foreca weather να δεις αν σταματήσουν τα χθεσινά κολλήματα.

 

Μου κάνει εντύπωση γιατί τα κολλήματα στο βίντεο δεν είναι γενικό φαινόμενο αλλά προυσιάζεται σε ορισμένες μόνο συσκευές. Άρα παίζει ή πρόβλημα με εγκατεστημένες εφαρμογές ή η μαμίσια κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη δοκίμασε και συ με κάποια άλλη κάρτα (όχι της nokia) να δεις αν φταίει όντως η κάρτα έχει να κάνει με την εγγραφή του βίντεο γενικά στην κάρτα μνήμης και είναι αποκλειστικά πρόβλημα software.

 

Απεγκατέστησε επίσης και το foreca weather να δεις αν σταματήσουν τα χθεσινά κολλήματα.

 

Μου κάνει εντύπωση γιατί τα κολλήματα στο βίντεο δεν είναι γενικό φαινόμενο αλλά προυσιάζεται σε ορισμένες μόνο συσκευές. Άρα παίζει ή πρόβλημα με εγκατεστημένες εφαρμογές ή η μαμίσια κάρτα μνήμης.

 

το foreca το απεγκατεστησα ,αλλα χωρις αποτελεσμα .

Εκανα και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα τιποτα..

Θα δοκιμασω και με μια 4αρα sandisk .

Την 8αρα του Ν82 μυο,παντως δεν προκειται να την δοκιμασω.

 

Το θεμα ειναι οτι δεν μου το παρουσιασε στην αρχη ,

αλλα μονο οταν γεμισα την καρτα με τραγουδια κλπ .

Επισης απο περιεργεια καποια στιγμη ,

θα αδειασω την καρτα απο τα albums ,

να δω να υπαρξει διαφορα.

 

Αν δεν εχει προβλημα η καρτα παντως τοτε ειναι θεμα s/w της συσκευης

με r/w .

 

@rostropol : Επειδη εχουν παρουσιαστει και αλλες φορες προβληματα με τις καρτες

μνημης της νοκια για αυτο και το ανεφερα .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

......@rostropol : Επειδη εχουν παρουσιαστει και αλλες φορες προβληματα με τις καρτες

μνημης της νοκια για αυτο και το ανεφερα .

Ειδικά αυτή του Ν82 είναι για τα μπάζα τελείως,πάντως πιστεύω ότι είναι θέμα s/w

By the way μια που είμαστε στα bugs θα αναφέρω και λίγα ακόμα:

1) Στο αθόρυβο προφίλ ενίοτε δεν λειτουργεί η δόνηση,μετά από επανεκκίνηση ναι.

2) Στην σύνδεση με USB την 1η φορά (πριν καν επιλέξουμε λειτουργία USB) δεν ξεκινάει η φόρτιση,αμέσως μετά στην δεύτερη φορά ξεκινάει.

3) Εφόσον έχουμε επιλέξει το screensaver της Ωρας/Ημερομηνίας που εμφανίζεται φωτιζόμενο σε μάυρη οθόνη(τέλειο αυτό) αυτό δεν κρατάει για πάνω από μισή ώρα ας πούμε.(Αν είναι bug δηλαδή,μπορεί να πρέπει να λειτουργεί έτσι για τόσο χρονικό διάστημα αλλά ήμουν της εντύπωσης ότι θα έπρεπε να είναι μόνιμα ενεργό,για απεριόριστο χρόνο)

http://imageshack.gr/files/v0d6sq89booua25g8s73.jpg http://imageshack.gr/files/ka0dmltbup81fopn1eth.jpg

 

Γενικά πάντως δεν έχει πολλά bugs,σίγουρα σε σύγκριση με το Ν96 δεν χρήζει άμεσων αναβαθμίσεων(όπως έγινε με το Ν96,αν και δεν το ωφέλησε ιδιαίτερα αυτό-η κατάσταση παραμένει τραγική για κινητό 700 €:lol::lol:),αλλά όποτε βγει καλοδεχούμενη θα είναι;):)

Link to comment
Share on other sites

αλλά όποτε βγει καλοδεχούμενη θα είναι;):)

 

το 3 το εχω παρατηρησει και εγω ,δεν ξερω και εγω αν ειναι bug παντως.

Ενα 4ο ,καποιες φορες δεν λειτουργει η αναπαραγωγη μουσικης

εαν πας να την ξεκινησεις απο το εικονιδιο του κεντρικου μενου.

Με restart ολα οκ .

 

Αυτο εννοειται , δεν νομιζω να αργησει παντως .:)

 

 

430 ευρώ στη Γερμανια. Περιλαμβάνει κ χειριστήριο

 

το ειδα σε ενα καταστημα που εφερε Ν85 με παραλληλη εσαγωγη.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

αν θέλω να βαλω φωτογραφιες απο τον υπολογιστη στο κινητο που να τις βαζω???

εκανα ένα άλλο φακελο Photos και τις έβαλα εκει.

Μονο στο όλα φαινονται? αλλιως πρεπει να τις κάνω άλμπουμ??

 

-το αλμπουμ και ετικέτες τι διαφορα έχουν? δεν καταλαβαινω :p

 

oταν ειχα βάλει τα θέματα στην κάρτα, μου βγαλε κατι σαν εικόνες στις φωτογραφιες. ( και η μλκια ειναι οταν περνας απο πάνω απο αυτα ψιλοκολλαει)

πήγα και τα έσβησα αλλα αυτα δεν έφυγαν πάλι. αλλα και πάλι εκει που κολλάει να τα βγαζει?

Α εννοειται αν παω πανω και πατησω διαγραφη με με αφηνει να το σβησω..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...