Jump to content

Μοντελισμός


Spanaks
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

serpent ase...ine akriva kai pio pro

gia ena pou ksekina tora synisto HPI...mpes http://www.towerhobbies.com

i http://www.hpiracing.com na dis ta modela

sou synisto to RTR 3Evo tis Hpi anepifylakta gia asfaltino...ine grigoro...aksiopisto kai antexi ;)

 

exo 12 xronia peira sta aftokinitakia...apo OLA osa perasan apo ta xeria mou apolamvano perisotero apo ola ENTOS PISTAS ta SERPENT kai gia pio fun alla xoris na ta ipotimo i na ta ipova8mizo ta HPI...exo dokimasi APEIRES markes (ektos apo mugen) kai exo lavi meros se pollous agones...opou oi markes aftes me dikaiosan apolyta...giafto epimeno.

 

tora to oti ksekinisa me Kyosho kai thunder tiger, TM k.t.l kai molis pira hpi den gyrisa na ksanado alli marka sas leei kati? vgalte monoi simperasmata sto http://www.hpiracing.com dite kai kanena clipaki kai 8a katalavete

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 753
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το θεμα ειναι οτι μετα απο λιγο καιρο θα θελησω να το αναβαθμισω...

και μου ειπαν οτι το v one s iii ειναι οτι καλυτερο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το οτι ο αδερφος μου ειναι δυο φορες πρωταθλητης Ελλαδας και με απτες αποδειξεις που εχω παραθεσει κατα καιρους μου λεει πολλα.:)Το σταματαω εδω λοιπον,μιας και πιστευω οτι δεν προκειται να βγαλουμε κατι.

 

ΥΓ)alani το FW05,αφου θα μεινεις σε Kyosho απ'οτι εχω καταλαβει,ειναι ενα κλικ πιο πανω.Απλα δες το.Πηγαινε στην Κyosho,στην Γλυφαδα να στα πουν καλυτερα.

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

file mou edo o ka8enas ekfrazi tin gnomi tou...ego synistousa synisto kai 8A SYNEXISO NA SYNISTO HPI kai SERPENT

 

apo tin peira mou afto mporo na po...tora an diafonis tote to vlepo askopo na to syzitame afou den 8a allakso gnomi...alloste ta kala aftokinita kai oi odigoi stin pista fenonte kai oxi sta logia ;)

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω αυτο ειπα πιο πανω και ακομα δεν εχω δει τις πραξεις σου στην πιστα.Εγω τις απεδειξα...Τωρα το πως προτεινεις κατι με τοση βεβαιοτητα,ειναι αλλο θεμα.Kανεις δε σου ειπε να μην εκφραζεις τη γνωμη σου,αλλα εσυ πλησιαζεις τα ορια του spamming.Σε μαγαζι-αντιπροσωπια εργαζομαι με τον αδερφο μου αλλα δεν βγηκα να κανω διαφημιση και να λεω "ΠΑΡΕ ΚΟΣΜΕ MUGEN!".Ισα ισα που προτεινω ολες τις διαθεσιμες επιλογες.

End of discussion.:X :)

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

kala...apo do kai pera 8a leo parte oloi Mugen mpas kai den 8imonis pou proteino alles markes :)

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

Αλλα λεω εγω...αλλα λες εσυ....Αμα δε διαβαζεις σωστα,δεν φταιω εγω.Πιο πανω(στην κορυφη) δεν ειδες που προτεινω και HPI?Μαλλον μας δουλευεις μου φαινεται....:wacko:

 

ΥΓ)Φιλε alani απο HPI δες και το RTR 3 Evo.;)

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

kala...apo do kai pera 8a leo parte oloi Mugen mpas kai den 8imonis pou proteino alles markes :)

 

file dn exeis dikio kai tzampa iparxei entasei oraia min xalasoume to thread kai as milisoume gia montelismo.....tha xairomoun na mas deixeis merikes foto i kipella dika sou na doume kai ti omorfo exete ekei giati exo varethei me tou rallista family kipella.............;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

MY HPI RS4 3.........

Link to comment
Share on other sites

pista gia buggy iparxei kai einai sta loutra tis thermis iparxei kai pista gia 1/10 touring stin peraia alla einai kleisti gia agnostous logous. Agones perisi ginotan kai stis 2 katigories alla fetos den to vlepo gia tin 1/10 touring poios kserei vevaia. Stin buggy ginontai kanonika malista auti tin kiriaki exei kai filiko. Oti allo thes rota
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εξακολουθω να επιμενω στο FW05 εναντι του Vone SIII...Η επιλογη ειναι δικη σου παντως!Αν σου ταιριαζει περισσοτερο το Vone,hit it!:D Εγω για πρωτο αμαξι ειχα το Vone S I,αλλα τοτε δεν υπηρχε FW05.;)

 

Τσοτσο μη μου πεις οτι κατεβηκες Αθηνα για τον αγωνα του Κουτρα???Ημουν το παιδι με τα γυαλια που προσεχε την πιστα!

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Λεω οχι στο fw05t γιατι είναι αξονατο, και βγαζει προβληματα στο δυταχυτο.ασε που το vone ειναι και κιτ... μετράει!! αλλα γιατι επιμένεις στο fw rallista?

 

μη μου γυρισει το μυαλο και παρω κανα RRR :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατι αν το αμαξι το θελεις για χαβαλε να παιζεις εξω,θα εχεις προβληματα με τους ιμαντες.Μεγαλες πιθανοτητες καταστροφης απο χαλικια κτλ.;)
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν κόβονται τοσο ευκολα οι ιμάντες ρε συ ραλλίστα...δε θα το πηγαίνω όπου ναναι, σε καθαρά μέρη αν όχι σε πίστες!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι ομως κοβονται φιλε μου...Δεν σου φαινεται,αλλα κοβονται.Η επιλογη ειναι δικη σου!:happy: ;)
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα. Θέλω να αγοράσω ένα βενζινοκινητό τηλεκατευθυνόμενο αλλά δεν γνωρίζω πολλά πράγματα καθώς πρώτη φορά θα ασχοληθώ.Θα ήθελα να μπορώ να το χρησιμοποιώ σε προαύλια σχολίων σε πάρκινγκ αυτοκινήτων και όχι μόνο σε πίστα. Τι θα μου προτείνατε να αγοράσω με 400ευρώ όλα κομπλέ έτοιμο για χρήση . Αξίζει να πάρω κάποιο μεταχειρισμένο σε 1/8 ή 1/10 καλύτερα; ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

paidia HOBBISTAS ime kai oxi figouratzis gia na epidiknyo ta aftokinita ta aeroplana kai ta elikoptera pou exo...oso apo kypella exo arketa sto ypogeio na ta vlepo otan megaloso kai na xerome.

 

Den exo dia8esi na tsako8o me kanena kai oute milo me entasi...efxaristo

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα. Θέλω να αγοράσω ένα βενζινοκινητό τηλεκατευθυνόμενο αλλά δεν γνωρίζω πολλά πράγματα καθώς πρώτη φορά θα ασχοληθώ.Θα ήθελα να μπορώ να το χρησιμοποιώ σε προαύλια σχολίων σε πάρκινγκ αυτοκινήτων και όχι μόνο σε πίστα. Τι θα μου προτείνατε να αγοράσω με 400ευρώ όλα κομπλέ έτοιμο για χρήση . Αξίζει να πάρω κάποιο μεταχειρισμένο σε 1/8 ή 1/10 καλύτερα; ευχαριστώ.

 

Oπου και να πηγαίνεις δεν υπάρχει πρόβλημα, απλά να μην υπάρχουν χαλίκια ;) Εγω πήρα κομπλε 350 Ε ένα thunder tiger ts4n pro, είμαι αρκετά ευχαριστημένος και νομίζω πως είναι ότι πρέπει για να ξεκινήσει κανείς.

 

Στα 400 ε από την άλλη βγαίνουν αυτά που είπε ο rallistas μια σελίδα πριν

Λοιπον,στα λεφτα που διαθετεις εχεις τις παρακατω επιλογες,κομπλε πακετο(συγνωμη αν μου ξεφευγει καποια):

Kyosho FW05

Mugen Seiki MSX

HPI RS4

Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα. Θέλω να αγοράσω ένα βενζινοκινητό τηλεκατευθυνόμενο αλλά δεν γνωρίζω πολλά πράγματα καθώς πρώτη φορά θα ασχοληθώ.Θα ήθελα να μπορώ να το χρησιμοποιώ σε προαύλια σχολίων σε πάρκινγκ αυτοκινήτων και όχι μόνο σε πίστα. Τι θα μου προτείνατε να αγοράσω με 400ευρώ όλα κομπλέ έτοιμο για χρήση . Αξίζει να πάρω κάποιο μεταχειρισμένο σε 1/8 ή 1/10 καλύτερα; ευχαριστώ.

 

Σε ανεβαζω λιγο κατηγορια,αλλά επειδη το ψάχνω και εγω αρκετα τελευταια για κατι παρομοιο,θα σου έλεγα Kyosho V ONE S III. Δεν ειναι Ready to Run(RTR), δεν ειναι κομπλέ,δεν έχει τηλεκατεύθυνση,θέλει χρόνο και διάθεση αλλά δεν ειναι και παχνιδι όπως τo FW05t,που το αγοράζεις και το τρέχεις κατευθειαν(αν και ειναι παρόμοια σε πολλά πράγματα). Εχει 360 το κιτ μόνο του,και κομπλέ ετοιμο για αντράλες το έχεις με 460, τη στιγμη που το FW05t το βρίσκεις με τα πάντα!!Άμα ενδιαφέρεσαι για ένα απλό,καλό,γρήγορο,αξιόπιστο αμάξι έφυγες για fw05t. Αμα πάλι εισαι πωρωμενος και γουσταρεις μοντελισμό παίρνεις V one να το δέσεις και μόνος σου.Κοιτα και το HPI rs4 RTR3 evo kai to HPI rs4 3 18SS, το τελευταίο είναι πυραυλάκι, αλλά δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα για HPI στην Ελλαδα,απο θεμα ανταλακτικών και εξυπηρέτησης, εκτος αμα εισαι του internet!!

To V One S III απο εμένα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως είναι και ότι πιο εύκολο για κάποιον που ασχολείται για πρώτη φορά με το χόμπυ να στήσει αμάξι. Επίσης ξεφεύγεις πολύ απο το όριο που έχει βάλει.. Δεν ξέρω αν τον πειράζει βέβαια, πάντως ξεφεύγεις από τα 400 που είχε ως όριο για κομπλε..
Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

Mouyia δεν μπορω να καταλάβω γιατι εισαι τοσο απολυτος μ'αυτες τις δυο μαρκες...:rolleyes:

 

Λοιπον,στα λεφτα που διαθετεις εχεις τις παρακατω επιλογες,κομπλε πακετο(συγνωμη αν μου ξεφευγει καποια):

Kyosho FW05

Mugen Seiki MSX

HPI RS4

 

Αν θελεις αμαξι καλυτερο απο το V One S II,ανεβαινεις ψηλα σε λεφτα γιατι πας αλλη κατηγορια,μιας και το S,ειναι ας πουμε το οριο.H γνωμη μου ειναι να τα δεις και τα τρια απο κοντα και αποφασιζεις.ΗPI θα βρεις στην Κηφισια,Kyosho στη Γλυφαδα και Mugen στο Ψυχικο και στο Περιστερι.Αυτες ειναι οι αντιπροσωπιες.Πρωτα δες τα απο κοντα ομως.Ο,τι αλλο θελεις,ειμαστε εδω.:happy:

iason 8essaloniki min to psaxneis.hpi rs4 evo 3 450+ vganei.kala ekanes kai pires ts4n gia proto amaxaki

Link to comment
Share on other sites

πρωτον στη θεσσαλονικη τα μαγαζια μοντελισμου(μηχανοκινητου) ειναι μετρημενα στα δακτυλα του ενος χεριου.

και δευτερον οσον αφορα τους ιμαντες,εδω με το hpi r40 που εχω επεσα σε λακουβα κανονικη-καθιζιση εδαφους και το μονο που επαθα ηταν να βγει απλα ο ιμαντας...:D :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνω για τον ιμαντα.Απο λακουβα δεν παθαινεις τπτ.Οταν τραβηξει χαλικι ειναι το θεμα.Για να μην παρεξηγουμαι,τα καλυτερα αυτοκινητα ειναι με ιμαντες παντα,απλα εγω προτιμω περισσοτερο αξονα για χαβαλε στο δρομο και ειπα το λογο.;)

 

Παντως οι τιμες ειναι κουφες ακομα και στην Αθηνα.Καπακι που εχει 20 ευρω αβαφτο,υπαρχει μαγαζι(οποιος θελει μπορω να του στειλω pm)το δινει 38 ευρα...:blink:

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...