Jump to content

Jaga Mobile v22 - Mobile TV Dual Sim


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είδε κανείς αυτο; http://www.jaga.gr βρισκεται στην αρχική σελίδα το κινητό jaga mobile v22. Σας δίνω και μια photo που βρήκα απο το site της εταιρείας, τα χαρακτηριστικά του είναι τα εξής:

Κινητό Τηλέφωνο με TV

Διπλό GSM και 2-standby GSM900/1800MHz

Γλώσσες: Κινέζικα, Ελληνικά, Αγγλικά, Αραβικά, Γαλλικά, Ρωσικά

Οθόνη: 3.0 ίντσες, 240x320 pixels, 262K χρώματα,

TFT LCD Οθόνη Αφής με δυνατότητα χειρογραφίας

Κάμερα: 1.3 mega pixels

Multimedia: MP3/MP4 player

υποστήριξη επέκτασης μέχρι 2GB Micro SD κάρτα

Λήψη Ραδιόφωνου FM

GPRS υποστήριξη

Υποστήριξη Bluetooth

Αποθήκευση στη συσκευή μέχρι 1000 τηλεφωνικών αριθμών

Διαστάσεις 120x60x17 mm

Βάρος: 120g

Συνολικό Βάρος (με τη συσκευασία):0.6Kg

Τάση 3.7V

Μέγιστη τάση φόρτισης 4.2V

Χρόνος αναμονής περίπου 120-150 ώρες

Χρόνος σε κλήση περίπου 2-3 ώρες

Ρεύμα: 100-240V 50/60Hz 200mA

 

 

 

Το βρήκα σε ηλεκτρονικό κατάστημα ελληνικό http://www.multistore.gr/shop/product_info.php?products_id=3983&ref=pathfinder

στα 249,90 ευρώ

Διατηρώ κατάστημα με αναλώσιμα πληροφορικής, και σήμερα περιμένω την πρώτη παρτίδα των κινητών αυτών. θα σας κάνω αναλυτική παρουσίαση του κινητού. και με τι δική σας βοήθεια, ρωτόντας διάφορα για να το δοκιμάζω.

Χωρίς να θέλω να γίνομαι κακός το κινητό θα βγαίνει πολύ φθηνότερα απο την

τιμή παραπάνω, μέχρι αύριο θα σας εχω ενημερώσει, κανονικά με την απόδειξή του,

το φπα του, την εγγύηση του γιατί πρόκειται για επίσημη εισαγωγή της εταιρείας.

Αν κάποιος φίλος έχει αγοράσει αυτό το τηλεφωνάκι παρακαλώ ας μοιραστεί μαζί μας τις εντυπώσεις του.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 56
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια παρένθεση μόνο, 105x46x13 mm δεν είναι ούτε τα κινητά με 2 ίντσες οθόνη... 3 ίντσες απλά δεν χωράνε σε αυτό το μέγεθος.

120x60x17 mm πρέπει να είναι οι διαστάσεις του, όπως είδα με ένα google search.

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως μπαινουν εδώ οι photos, γιαυτο τις βάζω συννημενες. Καλο το τηλεφωνάκι, λιγο μεγαλο σε μέγεθος αλλα για αυτά που έχει είναι SUPER!!!

Όσο για την τιμή του προτιμώ να μην την αναφέρω εδώ, γιατί θα είναι offtopic, όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει pm. Πάντως είναι πολύ πιο κάτω απο το ηλεκτρονικό κατάστημα που προανέφερα :D και μην ξεχνάτε ότι συνοδεύεται με απόδειξη, φπα, εγγύηση 1 χρονο. Ότι βρίσκω καλό η κακό θα σας ενημερώνω!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ακομη photos.

 

Οπως αναγράφεται και σε μια φωτο που εβαλα απο το κουτί του, περιλαμβάνεται κάρτα μνήμης 512ΜΒ. Η μπαταρία του είναι 2800μΑh

2 ηχειάκια στο πίσω μέρος που παίζουν πολύ καλά, και με μπάσο.

Έχει καλό φινήρησμα αλουμινίου, το καπάκι της μπαταριας κουμπωνει καλα και είναι σφιχτό.

Γενικά δείχνει για κάτι πολύ ακριβό. Ζωγραφίζουν οι Κινέζοι!!!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και έχει, υπάρχει καρτελάκι και στο κουτί και στο τηλέφωνο που αναγράφει μαρκα, μοντέλο. ΙΜΕΙ, S/N και φυσικά CE. θα ανεβάσω σε λίγο photos απλα σβήνοντας IMEI και SN
Link to comment
Share on other sites

Οπως υποσχέθηκα....

To τηλέφωνο εισάγεται κανονικά και με το νόμο από την εταιρεία JAGA, και είναι κανονικά εκτελωνισμένα, αγορασμένα με τιμολόγια, και γραπτή εγγύηση ενός έτους.

Link to comment
Share on other sites

Οπως υποσχέθηκα....

To τηλέφωνο εισάγεται κανονικά και με το νόμο από την εταιρεία JAGA, και είναι κανονικά εκτελωνισμένα, αγορασμένα με τιμολόγια, και γραπτή εγγύηση ενός έτους.

mporo auti tin stigmi pou milame na sou fero 10 montela opos auto me to idio tampelaki CE kai na einai fake .opos ksereis ola ta CE sinodeuontai apo ena tetrapsifio noumero. pros theou den kakologo esena epoudeni, apla sizitisi kano

sigoura me auto to tampelaki h etaireia kaliptetai gia eisagogi stin eu.

emas mas kaliptei?

(p.s apo oti exo katalabei oute auto exei ikanoipoihtiki metafrash.... παικτης ηχου...)

Link to comment
Share on other sites

κινεζικα ειναι τι περιμενεις? εδω επωνυμα κινητα ακομη και τωρα μεταφραζουν λαθος, το κινητο αυτο είναι αν οχι ιδιο παρομοιο με το mobiletv v98 που παρουσιαζουν εδω οι φιλοι μας. Οσο για το CE και αν ειναι νομιμο ι οχι ι μαϊμου, σου ξαναλέω οτι εισάγεται επίσημα απο την αντιπροσωπια jaga, και για να κοβει κανονικα δελτια αποστολης τιμολογιο, να βαζει φπα και serial number σημαινει οτι εχει γινει κανονικα εισαγωγή. Στο πισω μερος το λογοτυπο JAGA ειναι σκαλισμένο και οχι τυπωμένο. Όπως μου εξήγησε ο προμηθευτής κανουν συνεργασιες με διαφορα εργοστασια, και εισαγουν πραγματα με καποιες δικες τους προδιαγραφες.

 

ΚΑι οι πρώτες εντυπώσεις απο την tv του. Στο κεντρο της πολης εξω στο δρομο τα επιασε ολα αλλα τα μισα με χιονακια, στον 3ο οροφο που μένω, τα πιανει ολα καμπανα, ακομη και μεσα στο σπιτι. Πολυ καλύτερα απο μια φορητή Casio που έχω. Ειμαι εδω να λυσω καθε απορία.

Link to comment
Share on other sites

κινεζικα ειναι τι περιμενεις? εδω επωνυμα κινητα ακομη και τωρα μεταφραζουν λαθος, το κινητο αυτο είναι αν οχι ιδιο παρομοιο με το mobiletv v98 που παρουσιαζουν εδω οι φιλοι μας. Οσο για το CE και αν ειναι νομιμο ι οχι ι μαϊμου, σου ξαναλέω οτι εισάγεται επίσημα απο την αντιπροσωπια jaga, και για να κοβει κανονικα δελτια αποστολης τιμολογιο, να βαζει φπα και serial number σημαινει οτι εχει γινει κανονικα εισαγωγή. Στο πισω μερος το λογοτυπο JAGA ειναι σκαλισμένο και οχι τυπωμένο. Όπως μου εξήγησε ο προμηθευτής κανουν συνεργασιες με διαφορα εργοστασια, και εισαγουν πραγματα με καποιες δικες τους προδιαγραφες.

 

ΚΑι οι πρώτες εντυπώσεις απο την tv του. Στο κεντρο της πολης εξω στο δρομο τα επιασε ολα αλλα τα μισα με χιονακια, στον 3ο οροφο που μένω, τα πιανει ολα καμπανα, ακομη και μεσα στο σπιτι. Πολυ καλύτερα απο μια φορητή Casio που έχω. Ειμαι εδω να λυσω καθε απορία.

kai enas gnostos mou efere 10 komatia me tileorasi exei magazi plirose teloneio kai kobei apodeikseis kanonika den ennoo auto.

apla mou tin dinei na me paramithiazoun oti exei CE eno stin ousia den exei. (kai den ennoo esena fisika). sou euxomai kales poliseis file mou.

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος σου μπορεί εκτός απο απλή απόδειξη λιανικής μπορεί να κόψει δελτίο αποστολής τιμολόγιο με περασμένα s/n? Τελος παντων το προϊόν έχει εισαχθεί απο επίσημη εταιρεία επώνυμη που έχει χρόνια στην αγορά και ειναι γνωστή κυρίως για τα ρολογια της, απο εκεί και πέρα οταν η εταιρεία λέει οτι εχει CE σημαίνει οτι έχει, αλλιώς δεν μπορεί να εισαχθεί το προϊόν. Απο εκεί και περα ειναι καλο να γινονται τετοιες κινήσεις απο μεγάλες εταιρείες και να μην τρεχει ο κοσμακης στο ebay η παρομοια, και να ρισκάρει μη γνωρίζοντας τι θα του ερθει και ποσο θα το πληρώσει (βλεπε τελωνεία), και ειναι καλο να υπαρχει η εγγύηση εδώ ελλάδα, και η τηλεφωνική εξυπηρέτηση κτλ κτλ. αρκεί να μην υπάρχει αισχροκέρδια, εκεί ο τελικός καταναλωτής πρεπει να κανει την ερευνά του. Ηδη στο πρώτο post εγινα "κακος" για ενα ηλεκτρονικο καταστημα....
Link to comment
Share on other sites

JAVA εχει? WiFi ?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σε ρωτήσω φίλε μου και εγώ μπορώ να στείλω και να λάβω μηνύματα στα ελληνικά και αν αναγράφει κάποια ένδειξη κάπου όσον αφορά την ακτινοβολία ,γιατί για το V98 δεν έχουμε μάθει τίποτα ακόμη...
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Τα παιχνίδια που έχει εγκατεστημένα το τηλεφωνάκι ειναι 3

1) MAHJONG (το γνωστο)

2) PUZZLE (αυτο που εχει ανακατεμένη μια εικονα)

3) MAGICSUSHI (δεν το καταλαβα τι ειναι)

Link to comment
Share on other sites

gtsakas καλημέρα και με γεια το τηλεφωνο που προβάλεις στο forum. Σε ευχαριστουμε για τις πληροφορίες που μας διέθεσες για το mobile tv της jaga. Θα σταθω στην κουβέντα σου που λες οτι γίνεσαι κακός απο το πρωτο σου Post για το multistore που διαθέτει το προιόν που εισάgει η εταιρεία Κ. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Α.Ε.Ε(http://www.jaga.gr) και θα σου πω πως, κατα την γνωμη μου, η τιμή μεταπώλησης του τηλεφωνου απο το multistore σίγουρα δεν θα ειναι αυθαίρετη, καθως όπως μας τα παρουσιάζεις σχετικά με την υποστηριξη του προιοντος και τα ωραία κουτια με τα s/n, τα αυτοκόλλητα, τα σκαλιστά κ.λ.π, σίγουρα η εταιρεία θα εχει θέσει και προτεινόμενη λιανική τιμή πώλησης στην αγορά καθότι αντιπρόσωπος του εργοστασίου στην Ευρωπαική ένωση αν διαβάζω καλά απο το προφίλ της εταιρείας. Σίγουρα ένας τρόπος για εύκολες πωλήσεις είναι να διατυμπανίζεις ότι είσαι, ή θα είσαι, φθηνότερος σε σχέση με κάποιο άλλο κατάστημα, ηλεκτρονικό ή μη, αλλα νομίζω πως εδω στο φορουμ είναι αθέμιτο να προβάλλονται πολιτικές μάρκετινγκ και υποσχέσεις καλύτερων τιμών. Θα ήταν καλύτερο να σταθείς στα χαρακτηριστικά της συσκευής και να γίνεται σχολιασμός επί αυτής και μόνο μιας και για αυτό υφίστανται τα forum.

 

Φιλικά,

Θανάσης

Link to comment
Share on other sites

Καταρχής στο forum εδω δεν εχω αναφέρει τιμή, αυτό το εχω κανει στο BUY-SHEL οπου εχω την αγγελία, δεν ειναι κακο όμως να λέω ότι το κινητό σε συγκεκριμένο μαγαζι το έχω βρει πολύ ακριβότερο, ελευθερη ειναι η αγορα δε λέω, οπως και καλό ειναι να προστατευουμε το καταναλωτικό κοινό. Σε παρόμοια θέματα, 10αδες ατομα παλευουν να συγκρινουν τιμες απο το ebay, η άλλα sites. Γιαυτό κι εγώ το ανέφερα και παντα χωρίς νούμερα. Ενισχύω την τσέπη μου αλλα προστατεύω και την τσέπη του καταναλωτή ταυτόχρονα. :)
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν έχει java ούτε wifi, όπως και τα υπόλοιπα παρόμοια κινητά

σε ευχαριστω

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ναι κλασικα εχει μια κεραιουλα που ειναι περιπου 15 εκατοστα πτυσόμενι. Και βγαινει απο κατω δεξιά, έτσι ώστε οταν το γυριζεις οριζόντια να βλέπεις full screen τηλεόραση η κεραιούλα να ειναι πάνω δεξιά. Πιανει τέλεια πάντως tv!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Jaga Mobile v22 - Mobile TV Dual Sim

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...