Jump to content

Becker 7914


daskalos1966
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω στα χερια μου ενα BECKER 7914 αγορασμενο απο Γερμανια.

Θα ηθελα αν καποιος φιλος γνωριζει να μου πει τον τροπο να του περασω το destinator.

Ευχαριστω εκ των προτερων

S.G.C TEAM
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.Το προβλημα μου εινα ιπως με κανενα τροπο δεν μπορω να μπω στον explorer του pna(απο οτι διαβασα πας settings ,information 3 χτυπηματα πανω στο εικονιδιο Navigon).Δεν με βαζει με τιποτα το ατιμο!!
S.G.C TEAM
Link to comment
Share on other sites

η εκδοση που σου εχω δωσει ειναι η ενδεδειγμενη για το μηχανημα σου,μη βαλεις αλλη εκδοση.

 

ΟΔΗΓΙΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΧΑΡΤΗ ΡΝΑ BECKER

2.Θα πας στο φάκελλο X-road, μετά Navigator αριστερό κλικ σε αυτόν για να ανοίξει– Δεξί ΚΛΙΚ στο Destinator –με το αριστερό επιλέγεις Επεξεργασία και εκεί που γράφει PORT =6(14η γραμμή) θα αντικαταστήσεις το 6 με το 2, δηλαδή PORT=2

 

3.ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΟΚΥΨΟΥΝ ΘΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙΣ ΣΤΗΝ STORAGE CARD.

 

4.Βάζεις την κάρτα στο BECKER , ανοίγεις-κλείνεις το κουμπί on-of πατάς setting-information –τρεις συνεχόμενες φορές κτύπημα στο MAVICON-από δυο συνεχόμενΑ κτυπήματα στη STORAGE CARD-MOBILE NAVIGATOR-και δυο κτυπήματα στο κόκκινο εικονίδιο mobile Navi….

 

Αυτό είναι όλο !!!!

GOOD LUCK δασκαλε...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδες.. έχω και έγω το becker 7914 και δεν βρισκω προγραμμα να λειτουργει.

Όταν ανοίγω το Navigation μου βγάζει το εξης: "the system couldn't find a map. either there is no map data available or the map is for an older or newer software version."

Έχω προσπαθησει με το papago R12 και με το destinator 6 αλλα τιποτα.

Αν έχετε λυση βοηθήστε με!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ο αδερφός μου έχει ένα Mio c710 και έτσι μπήκα στον πειρασμό να δοκιμάσω να το περάσω στο παρατημένo becker 7914 που είχα

Λοιπόν λειτουργεί άψογα το δοκίμασα μέσα στην αθηνα προς το παρόν και αργότερα στο εξωτερικό.

Δεν χωρά όλους τους χάρτες ολων των χωρών αλλά δεν πειράζει κάθε φοράς βάζεις στον κατάλογο maps όποια χώρα θες

Λοιπόν οι οδηγίες όπως τις βρηκα απο site σλλοβακιας που έχει γίνει επιστήμη το hacking gps ειναι στο site http://mikrom.cz/266-mio-map-v-becker-traffic-assist-7914

Δεν ξερω για το που βρισκει κανεις το miomap διότι είχα το πρωτότυπο και σε κάθε περίπτωση καλά είναι να σεβόμαστε και τους νόμους πνευματικής ιδιοκτησίας. Βασικά μετά την ολοκλήρωση των δοκιμών θα αγοράσω ένα license και για μενα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...