Jump to content

Πρόβλημα με εγκατάσταση Windows Vista


strawb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σε όλους του φόρουμ.Έχω έναν σκληρό δίσκο -western digital-200GB και τον χώρισα σε δύο partitions,στο d: έβαλα τα vista και στο c: τα xp. Ενώ όλες τις προηγούμενες φορές η διαδικασία πήγαινε καλά ,σήμερα μου παρουσιάστηκε πρόβλημα κατά την διαδικασία εγκατάστασης των vista. Συγκεκριμένα η εγκατάσταση φτάνει μέχρι το σημείο της πρώτης επανακκίνησης και μετά μου εμφανίζει το μήνυμα "press any key to boot from CD or DVD...." και σταματά. Αν και περίμενα και πάτησα διάφορα κουμπιά στο πληκτρολόγιο, τίποτα τσίφος η προσπάθεια. Ξανά επιχείρησα να κάνω format και πάλι διαμόρφωση του σκληρού, αλλά και πάλι τα ίδια. Επιχείρησα κάνοντας πάλι format να βάλω τα XP και εκεί μετά την πρώτη οθόνη καλως ορίσματος σταματούσε και μου έδειχνε μία μαύρη οθόνη χωρίς τον κέρσορα να αναμοσβήνει όπως ήταν στην περίπτωση των vista ultimate Greek. Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει ,ποιά είναι η αιτία του προβλήματος και πως μπορώ να ξαναεπαναφέρω το σύστημα στα καλά του; Έχω αρκετό διάβασμα και να κάνω αρκετές εργασίες σε αυτόν τον Η/Υ και δεν ξέρω τι να κάνω.

Περιμένω τις απαντήσεις σας.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

:(strawb:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...