Jump to content

LG KP100


pythagoras_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To πείρα και είπα να δημιουργήσω νέο θέμα για αυτό το τηλεφωνάκι.Πολύ ωραίο σαν δεύτερο τηλ. όμορφο εξωτερικά πολύ ελαφρύ,το βασικό για μένα μιας και το πείρα για μνμτα έχει t9,

65536 χρώματα,

16 πολυφωνικοί ήχοι

παιχνίδι sudoku:p

475 ώρες αναμονή!!!!

εικόνα προς το παρόν στο google δε βρίσκω....:)

α από electro world 39 ευρώ!!!!!!

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

καλο για την τιμη του!!

καλοριζικο!;)

 

καμια φωτο??

 

ευχαριστώ!

Ορίστε και φώτοhttp://www.plaisio.gr/ProductImages/600x600/1107127.jpg;):)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Η LG έκανε το αδιανόητο

έβγαλε κινητό με χρόνο ομιλίας περισσότερο απο 4 ώρες

Της αξίζουν ειλικρινά συγχαρητήρια...:lol:

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν μετά από λίγες μέρες χρήσης μπορώ να πώ:τρομερή μπαταρία,πάρα πολύ ελαφρύ και βολικό!

μία ερώτηση:υπάρχει μετρητής μηνυμάτων και δε τον βρίσκω ή μπα?:shifty:

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Η LG έκανε το αδιανόητο

έβγαλε κινητό με χρόνο ομιλίας περισσότερο απο 4 ώρες

Της αξίζουν ειλικρινά συγχαρητήρια...:lol:

το έχει κάνει και με άλλες συσκευές όπως το chokolate που πιάνει 6 ώρες!!!:!:

 

λοιπόν μετά από λίγες μέρες χρήσης μπορώ να πώ:τρομερή μπαταρία,πάρα πολύ ελαφρύ και βολικό!

μία ερώτηση:υπάρχει μετρητής μηνυμάτων και δε τον βρίσκω ή μπα?:shifty:

 

τελικά δεν έχει μετρητή το έψαξα!

λοιπόν ένα καλό που έχει η συσκευή είναι ότι μπορείς να κρύψεις απ'την οθόνη το όνομα δυκτίου!π.χ. frog wind κλπ..!!!!:D

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

το έχει κάνει και με άλλες συσκευές όπως το chokolate που πιάνει 6 ώρες!!!:!:

 

τελικά δεν έχει μετρητή το έψαξα!

λοιπόν ένα καλό που έχει η συσκευή είναι ότι μπορείς να κρύψεις απ'την οθόνη το όνομα δυκτίου!π.χ. frog wind κλπ..!!!!:D

 

6 ώρες??? Μανούλα μου. Μα πως το κατάφερε αυτο?

Όταν η ποταπή SonyEricsson εβγαλε το G900 με 5mp touchscreen και χρόνο ομιλίας μόλις 12 ώρες...?

Και τι άλλο καταφερε να δώσει την επιλογή εμφάνισης δικτύου?

Γρήγορα ένα βραβειο καινοτομίας του 1998.:lol:

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

Tην τιμη που το πηρε την ειδες ή μπα?

Για 39ευρω μια χαρα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

κάτι που θέλω να ρωτήσω.Έχω το lg ks20 και είναι made in Korea.Το γεγονός ότι το kp 100 είναι made in china παίζει κάποιο ρόλο?Είναι λογικό η ίδια εταιρία να έχει δύο κινητά από διαφορετικές χώρες?:worry:
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

H καθε εταιρια (ειδικα οι μεγαλες) εχει εργοστασια σε διαφορες χωρες του κοσμου.

Για να αποφυγει τα υπερογκα εξοδα και να μην χανει χρονο με το να τα φτιαγνει ολα σε μια χωρα και να τα στελνει παντου!

Link to comment
Share on other sites

H καθε εταιρια (ειδικα οι μεγαλες) εχει εργοστασια σε διαφορες χωρες του κοσμου.

Για να αποφυγει τα υπερογκα εξοδα και να μην χανει χρονο με το να τα φτιαγνει ολα σε μια χωρα και να τα στελνει παντου!

 

ok thanks για τη πληροφορία!:)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

geia sas...να ρωτήσω κάτι .. επειδή μου φαίνεται ένα εύκολο τηλέφωνο και απλό το ΚΡ100, σκέφτομαι να το πάρω στη μαμά μου (ναι είμαι καλό παιδί).. μπορείς να μου πεις το εξής.. Η οθόνη του είναι μεγάλη και ευκρινής; Έχουμε και μια πρεσβυωπία .. έχει αρκετά μεγάλους χαρακτήρες...?

thnx!

Link to comment
Share on other sites

geia sas...να ρωτήσω κάτι .. επειδή μου φαίνεται ένα εύκολο τηλέφωνο και απλό το ΚΡ100, σκέφτομαι να το πάρω στη μαμά μου (ναι είμαι καλό παιδί).. μπορείς να μου πεις το εξής.. Η οθόνη του είναι μεγάλη και ευκρινής; Έχουμε και μια πρεσβυωπία .. έχει αρκετά μεγάλους χαρακτήρες...?

thnx!

έχει τρομερά μεγάλους αριθμούς βλέπει μέχρι και ο παππούς μυο (93 χρονών....:p)Είναι τέλεια επιλογή!;):)
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

έχει τρομερά μεγάλους αριθμούς βλέπει μέχρι και ο παππούς μυο (93 χρονών....:p)Είναι τέλεια επιλογή!;):)

Se eyxaristw poly poly!! Ελπίζω να ισχύει και την άλλη εβδομάδα θα σου πω εντυπώσεις ..κι αν τα βλέπει κι η μαμά μου που είναι κάπως πιο νέα από τον παππού σου! :) ;)

Link to comment
Share on other sites

to pira simera an kai diskoleytika na to vro para poli einai gia mena i kaliteri epilogi to pira 39 eyro pragmatika omordo kinito gia alli mia fora edikse i lg to poso mprosta vriskete opos genika i koreatikes eteries

kamia sxesi me ta idia kai ta idia nokia pou vlepoume sta 50 eyro kiolas....

Link to comment
Share on other sites

ok.. 1.ναι, έχει μεγάλους αριθμούς όταν τους πληκτρολογείς, φαίνονται πολύ ωραία. Αλλά: όταν κάνεις ή δέχεσαι κλήση δε γεμίζει η οθόνη από το όνομα... Το γράφει μόνο κάτω κάτω διακριτικά.

2. Τι μου έκανε εντύπωση;

*Δεν έχει καν υποδοχή για hands free-εννοείται πως δεν έχει bluetooth ή υπέρυθρες-αυτό το ξέραμε όμως.

*Δεν μπορείς να επιλέξεις να μην έχει ταπετσαρία, και φυσικά δεν προσθέτεις ήχους εικόνες κτλ. -πράγμα του δέχονταν και κινητά πιο παλιάς γενιάς.

3. Είναι πολύ όμορφο όμως... Έχει και μια κόκκινη απόχρωση πίσω, είναι λεπτό...είναι πολύ κομψό κινητό.

4. Άρεσε στη μαμά. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

+1 από μένα

 

έψαχνα ένα κινητό για να αποτοξινωθώ από ράδιο/mp3/ιντερνετ/3g κλήσεις στο κινητό που τόσο χρόνο χαραμίζουμε

και αυτό το LG όχι μόνο είναι back to basics

αλλά είναι πολύ όμορφο, ελαφρύ και

το σημαντικότερο το πιο εύχρηστο κινητό που χω πιάσει στα χέρια μου τελευταία (θυμίζει παλιά nokia π.χ. 3310)

το μενού είναι μικρό, συμπυκνωμένο, ταχύτατο, ακριβές!

μπράβο επίσης στην LG που παρόλο που είναι ένα φτηνό κινητό έχει πλήρη υποστήριξη μικρών ελληνικών χαρακτήρων με τόνο και με πληρέστατο t9 μάλιστα.

 

κυκλοφορεί επίσης σε πακέτο cosmote kp105 -35 ευρώ- που έχει ράδιο και μενού με μεγαλύτερα εικονίδια (αλλά μόνο σε μαύρο γι αυτό προτίμησα το kp100 -free2go 35 ευρώ-, το λευκό το βρίσκω πιο όμορφο και ξεχωριστό)

 

μπράβο LG! :-)

 

υγ.: έχει υποδοχή handsfree κανονικά, στην αριστερή πλευρά, εκεί που μπαίνει ο φορτιστής

Link to comment
Share on other sites

ok.. 1.ναι, έχει μεγάλους αριθμούς όταν τους πληκτρολογείς, φαίνονται πολύ ωραία. Αλλά: όταν κάνεις ή δέχεσαι κλήση δε γεμίζει η οθόνη από το όνομα... Το γράφει μόνο κάτω κάτω διακριτικά.

2. Τι μου έκανε εντύπωση;

*Δεν έχει καν υποδοχή για hands free-εννοείται πως δεν έχει bluetooth ή υπέρυθρες-αυτό το ξέραμε όμως.

*Δεν μπορείς να επιλέξεις να μην έχει ταπετσαρία, και φυσικά δεν προσθέτεις ήχους εικόνες κτλ. -πράγμα του δέχονταν και κινητά πιο παλιάς γενιάς.

3. Είναι πολύ όμορφο όμως... Έχει και μια κόκκινη απόχρωση πίσω, είναι λεπτό...είναι πολύ κομψό κινητό.

4. Άρεσε στη μαμά. :)

Δεν έδινε ακουστικά το κουτί,αλλά η υποδοχή ακουστικών είναι η ίδια με του φορτιστή απ'τα πλάγια!;)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

sar jeroume?

http://www.myspace.com/alexis747

http://www.alexis747.hi5.com

 

Η μεγαλυτερη αποδειξη της αγαπης, ειναι να αφηνουμε αυτους που αγαπαμε ν να ζησουν ελευθεροι ....

Link to comment
Share on other sites

2 μέρες χρήσης μετά, η ικανοποιησή μου μεγαλώνει:

- Εξαιρετική ανοιχτή ακρόαση

- Δυνατό και καθαρό κουδούνισμα, γεμάτη δόνηση

- σταθερά δυνατό σήμα

- και πολύ καλή μπαταρία (ακόμα γεμάτες και οι 3 γραμμούλες στο εικονίδιο της μπαταρίας)

 

+1 βολικό: η επιλογή όταν λαμβάνεις μήνυμα να σε ειδοποιεί περιοδικά μέχρι να το δεις

Link to comment
Share on other sites

2 μέρες χρήσης μετά, η ικανοποιησή μου μεγαλώνει:

- Εξαιρετική ανοιχτή ακρόαση

- Δυνατό και καθαρό κουδούνισμα, γεμάτη δόνηση

- σταθερά δυνατό σήμα

- και πολύ καλή μπαταρία (ακόμα γεμάτες και οι 3 γραμμούλες στο εικονίδιο της μπαταρίας)

 

+1 βολικό: η επιλογή όταν λαμβάνεις μήνυμα να σε ειδοποιεί περιοδικά μέχρι να το δεις

 

Ξερει κανεις sar?

An μπορει καποιος απο τους ηδη κατοχους ας το ελεγξει στο βιβλιο χρησης.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

λοιπόν το κινητό το σακάτεψα,έβγαλε τα λεφτά του μέχρι τελευταίας σταγώνας και προτείνω σε όσους έχουν ενδιασμούς να το πάρουν...Εμένα μου έσπασε και εσωτερική και εξωτερική οθόνη οπότε είπα να το ομορφίνω λίγο!Παραθέτω φωτό να θαυμάσετε το έργο μου!:p

http://www.imageshack.gr/files/jyhnguw3xg30awewr5jw_thumb.jpg

http://www.imageshack.gr/files/kgz92srwg2f0yhwa1btq_thumb.jpg

:lol::D

αν μπορείτε βγάλτε καλύτερο...:p

sorry για τις λίγο χάλια φωτό τα παράπονα στο km380...

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...