Jump to content

Συλλογή Κερμάτων


RoadHog
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχήν θέλω να ζητήσω συγνώμη αν έχω κάνει Post σε λάθος περιοχή.

 

Θέλω να ρωτήσω αν ξέρετε στην Θεσσαλονίκη κάποιο συλλέκτη ή κάποιο κατάστημα για να βρώ παλιά κέρματα/χαρτονομίσματα δραχμής και ευρώ.

 

Επίσης θα με βοηθούσατε πολύ αν μου λέγατε απο που μπορώ να πάρω πληροφορίες για το πως μπορώ να καθαρίσω παλιά νομίσματα που έχουν οξυδωθεί απο τον καιρό.

 

 

Σας ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

στο μοναστηρακι θα βρειςτα παντα για την πολη σου δεν ξερω αλλ κοιτα σε αντικερι ''παλιατσιδικα''

οσο για τι καθαρισμα εχψ ακουσει οτι η coca cola κανει θαυματα

σοβαρα το λεω!!!

SMILE, LIFE IS NICE
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pastelios (17 Ιαν. 2004 , 02:22)

 

στο μοναστηρακι θα βρειςτα παντα για την πολη σου δεν ξερω αλλ κοιτα σε αντικερι ''παλιατσιδικα''

οσο για τι καθαρισμα εχψ ακουσει οτι η coca cola κανει θαυματα

σοβαρα το λεω!!!

 

 

Η coca cola πραγματει κανει θαυματα που δεν διαρκουν πολυ ομως, προσπαθησε να βρεις ενα γυαλιστικο-καθαριστικο ειδικα για ασημι, χαλκο κλπ που λεγεται BRASSO αυτο ΟΝΤΩΣ κανει ΘΑΥΜΑΤΑ και ΔΙΑΡΚΕΙ.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

:p βαλε coca cola που παει με ολα!!! :p

 

πραματι το Brasso κανει θαυματα αν δυσκολευεσαι να το βρεις πηγαινε σε ενα μαγαζι που πουλαει ασημικα θα εχει σιγορα και με τον καταλληλο τροπο θα σε βοηθησει

SMILE, LIFE IS NICE
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Silvo της RecKitt. Είχα καθαρίσει τα ευρώ και ήταν OK. Θα δοκιμάσω αυτό που μου προτείνατε.

 

Τhank You! :)

 

 

P.S.: Παιδιά κάνα μαγαζί στην Θεσσαλονίκη για κέρματα; Please!!!

P.S.2: Pastelios μπορείς σε παρακαλώ να στείλεις με pm την διεύθυνση

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο Μπιτ-Παζάρ (Δραγούμη με Ολύμπου μέσα στα σοκάκια, πιο πάνω από το Δημαρχείο, δεξιά)
http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

den xreiazontai verniki apla pare plastikes thikes mayrizoun poly pio dyskola egw ta syllekktika tou solomou kai feraiou apo th voulh se tetoies ta exw 4 xonia kai den exoun pathei tpt frontise mono na einai xwrista...h epafh me alla metalla vohthaei thn oxidwsh
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sigmacom (17 Ιαν. 2004 , 23:24)

 

Ψάξε στο Μπιτ-Παζάρ (Δραγούμη με Ολύμπου μέσα στα σοκάκια, πιο πάνω από το Δημαρχείο, δεξιά)

 

Σωστός! Εκεί πρέπει να έχει. ;)

Link to comment
Share on other sites

Pastelios σε ρώτησα άμα ξέρεις κάποια διεύθυνση στο Μοναστηράκι που μπορώ να βρω συλλέκτες, σε περίπτωση που κατέβω Αθήνα κάποια φορά.

Sorry που δεν ήμουν σαφής :p

 

SigmaCom ξέρεις κάποιον συγκεκριμένο ή να ψάξω γενικότερα σε εκείνη την περιοχή;

π.χ. να ρωτάω στα καταστήματα που μπορώ να βρω κάποιο συλλέκτη;

 

 

Thank You :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος RoadHog (18 Ιαν. 2004 , 02:26)

 

Pastelios σε ρώτησα άμα ξέρεις κάποια διεύθυνση στο Μοναστηράκι που μπορώ να βρω συλλέκτες, σε περίπτωση που κατέβω Αθήνα κάποια φορά.

Sorry που δεν ήμουν σαφής :p

 

SigmaCom ξέρεις κάποιον συγκεκριμένο ή να ψάξω γενικότερα σε εκείνη την περιοχή;

π.χ. να ρωτάω στα καταστήματα που μπορώ να βρω κάποιο συλλέκτη;

 

 

Thank You :)

 

 

Όχι δεν ξέρω κάποιον συγκεκριμένο, δυστυχώς. Υπάρχουν κάποιοι εκεί που πουλάνε, αλλά αμα δεν σε ικανοποιήσουν αυτά που θα βρείς, νομίζω ότι θα ξέρουν να σε κατευθύνουν σε κάποιον άλλο.

Καλή αναζήτηση! :)

http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

[

Pastelios σε ρώτησα άμα ξέρεις κάποια διεύθυνση στο Μοναστηράκι που μπορώ να βρω συλλέκτες, σε περίπτωση που κατέβω Αθήνα κάποια φορά.

Sorry που δεν ήμουν σαφής :p

 

 

 

Αν δεν ξερεις απο Αθηνα,απο οτι καταλαβα δεν πρεπει να ξερεις, κατεβα καλυτερα στη σταση Θυσιο του Ηλεκτρικου και πηγαινε απο εκει στο Μοναστηρακι.Στο δρομο απο Θυσειο για Μοναστηρακι θα δεις καμια 7-10 ατομα με παγκους που πουλανε νομισματα και χαρτωνομισματα.

Πεθανε τους στο παζαρι

SMILE, LIFE IS NICE
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους σας παιδιά! :)

 

Θα κατέβω αύριο κάτω να κοιτάξω.

 

 

Αν βρείτε κάποιον συγκεκριμένο please κάντε κάποιο Post.

 

 

 

Thanks Again!!! :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...