Jump to content

βρηκα ελευθερο wi-fi


adomax
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα ,παρακαλω δωστε μου τα φωτα σας ειμαι λιγο ασχετος με αυτα.

 

Εχει στην περιοχη μου ελευθερο wi-fi σε 24 ωρη βαση με καλη ταχυτητα και μπαινω με το pda μου,απλα θελω να μπαινω και απο to pc.

 

τι πρεπει να αγορασω ?usb stick για wi-fi?

 

θελει μηπως καποιο προγραμμα στον υπολογιστη ταυτοχρονα.

 

και μετα που παω στον υπολογιστη να κανω την νεα συνδεση ενεργη?

 

thanks

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενα wifi stick προτεινω linksys μιας και το εχω.Θα εγκατστησεις τους οδηγους που εχει μεσα και θα σου βαλει ενα προγραμμα της linksys και απο εκει κανε συνδεση στο δικτυο και θα σε ρωτησει να αποθηκευσει την συνδεση και θα πεις ναι.Μετα οταν θα ανοιγεις το pc θα μπαινει αυτοματα.(ολα αυτα στα xp).Στα vista θα το συνδεσεις θα το αναγνωρίσει και μετα θα σου ζητησει τον δισκο τον βαζεις το εγκαθιστα και ετοιμος.Πας στις οθονιτσες στο κατω μερος και κανεις δεξι κλικ πανω τους και πατας συνδεση σε δικτυο πατας το wifi free network που εχει στην περιοχη σου και θα σε ρωτηξει αν θες να το αποθηκευσεις σαν δικτυο και ενα ακομα και τα τσεκαρεις και τα 2.Τελος και στα vista.

Στα xp θα σου αλλαξει καποιες παραμετρους για παραδειγμα θα σου αλλαξει την logonscreen θα σε βαζει στην δευτερη logon τον xp.

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.615129 την εδωσε και οφιλος απο πανω αυτη σου λεω.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...