Jump to content

Κλοπή Laptop


s80johnny
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε ναι, έπεσα θύμα κλοπής του φορητού μου υπολογιστή.. Για πρώτη φορά το ξέχασα μέσα στο αυτοκίνητο τη νύχτα και μετά από μία αποτυχημένη προσπάθεια να παραβιαστεί η κλειδαριά, οι επίδοξοι (και επιτυχημένοι τελικά) δράστες έσπασαν το τζάμι και βούτηξαν την τσάντα με τον φορητό. Η κλοπή έγινε στη Λ.Κύπρου του Δήμου Παπάγου (ύψος σταθμού Μετρό Εθνικής Άμυνας) μεταξύ Πέμπτης 10/4/2008 και Σαββάτου 12/4/2008.

 

Δεν έχω ελπίδες (!) αλλά εάν κάποιος ακούσει για ένα laptop Toshiba Satellite P105-S5XXX (δε θυμάμαι τα τελευταία νούμερα) Intel Core 2, 17'' οθόνη, 2GB RAM,120GB HDD και (το πιο πρωτότυπο) μηχανισμό αναγνώρισης δακτυλικών αποτυπωμάτων παρακαλώ ας με ενημερώσει μέσω προσωπικού μηνύματος. Δε σκοπεύω να "κυνηγήσω" κανέναν, απλά ελπίζω μήπως (για μία φορά στη ζωή μου) σταθώ (πολύ!!!) τυχερός.

 

Ευχαριστώ που σπαταλήσατε το χρόνο σας να διαβάσετε το μήνυμά μου!

 

Υ.Γ. Πήρα την απόφαση να στείλω αυτό το μήνυμα σε διάφορα forum, καθώς είμαι πεπεισμένος για τη δύναμη του διαδικτύου και την καλοπροαίρετη βοήθεια της συντριπτικής πλειοψηφίας των χρηστών του.

Link to comment
Share on other sites

μακαρι αλλα .....

και εσυ και το ξεχνας στο αμαξι

και ΔΥΟ ολοκληρες μερες !

 

αν εχεις τα χαρτιΑ της εγγυησης πανε στην αντιπροσωπεια μηπως...(οταν χαλασει)

το ειχες ενεργο το δαχτυλικο ?????

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως δεν εχει σημασια το δακτυλικο αποτυπωμα γιατι ακομη και με αυτο στο boot με esc η f10 κανει restore ..!

ευχομαι να σταθεις τυχερος γιατι δεν ειναι μονο το laptop αλλα για μενα κυριως η δουλεια που κουβαλαω εκει μεσα και μη μου πει κανενας για backup γιατι δεν μπορεις να κανεις καθε μερα backup με αυτο τον φοβο γιατι πολυ απλα ολο και κατι θα ξεχασεις ..

 

καλυ τυχη παντος και ενημερωσε σιγουρα την αντιπροσωπεια ..

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμα κακό είναι ότι δεν έχω απόδειξη αγοράς, γιατί ήταν κι αυτή μέσα στην τσάντα (...), οπότε δε νομίζω ότι έχει νόημα να πάρω την αντιπροσωπεία, σωστά δεν τα λέω;
Link to comment
Share on other sites

Καλά και να την πάρεις δεν έχεις να χάσεις κάτι.Πάρτην και ποτέ δεν ξέρεις!Ίσως κάποιος κάποια μέρα να το πάει για service και να δουν από την db τους πως η αγορά είχε γίνει σε άλλο όνομα!
Να έχεις φαντασία για να μην πεθάνεις από έκπληξη._
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ εκανες ουτε δηλωση μεσω ιντερνετ η εγγραφος για την εγγυηση στην Toshiba (οταν το αγορασες)?

αν εκανες φαινονται τα στοιχεια σου !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...