Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro (Raphael)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...και τέσπα ποιός θα είναι ο πρώτος που θα φτιάξει ΚΑΝΟΝΙΚΟ για το Pro;

 

:)

Δεν πρεπει να ειναι δυσκολο αλλα πρεπει να εχεις καποιες ιδιαιτερες γνωσεις ή να διαβασεις αρκετα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μπορεί κάποιο καλό παιδί να μου δώσει μέσω pm ένα σωστό link για το Destinator 7? ότι κατευάζω απο το μαγαζάκι είναι μη-λειτουργίσιμο.

 

ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιο καλό παιδί να μου δώσει μέσω pm ένα σωστό link για το Destinator 7? ότι κατευάζω απο το μαγαζάκι είναι μη-λειτουργίσιμο.

 

ευχαριστώ :)

 

Γιατι δεν ψαχνεις στο navimania;;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν ψαχνεις στο navimania;;)

Εσύ γιατί λές; Προφανώς στο navimania έχει Links για τους νόμιμους χρήστες.

 

Καλορίζικο σε όλους τους κατόχους (έστω και λίγο καθυστερημένα ελέω διακοπών)

Link to comment
Share on other sites

Εσύ γιατί λές; Προφανώς στο navimania έχει Links για τους νόμιμους χρήστες.

 

Καλορίζικο σε όλους τους κατόχους (έστω και λίγο καθυστερημένα ελέω διακοπών)

 

Καλα συγγνωμη! Ξεχασα την ενεργοποιηση!:cry::cry::cry::p Aν και 8α μπορουσε να κατεβασει μονο το .dll απο το μαγαζακι και το υπολοιπο προγραμμα απο το navimania... ( λεω τωρα εγω... )

Link to comment
Share on other sites

μα και εγώ για να τους δοκιμάσω θέλω για μερικά χρόνια και αν μου κάνουν να τους αγοράσω.
Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή εγώ πάντως κατέληξα στο dest 6.1 στο diamond. Το 7 όλο προβλήματα και δεν μπόρεσα να το δουλέψω. Δε μπόρεσα να βρω μια έκδοση να δουλεύει καλά όπως πρέπει. Αν κάποιος έχει βέβαια ας στείλει ένα pm.
Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή εγώ πάντως κατέληξα στο dest 6.1 στο diamond. Το 7 όλο προβλήματα και δεν μπόρεσα να το δουλέψω. Δε μπόρεσα να βρω μια έκδοση να δουλεύει καλά όπως πρέπει. Αν κάποιος έχει βέβαια ας στείλει ένα pm.

 

τι εννοεις δεν δουλευε καλα; Εχανε το σημα ή κατι αλλο;

Link to comment
Share on other sites

το 7 μου την σπάει και μένα, απλώς με το 6 πρέπει να ανοίγω το gpsGate συνέχεια και δεν μ'αρέσει.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά δε δούλευαν καθόλου, ή άνοιγαν και κρέμαγαν. Δεν κατάφερα να βάλω κάποια έκδοση και να ανοίξω να δω χάρτη. Αυτά όλα προφανώς έγιναν πριν 2 μήνες όταν πρωτοπήρα το diamond γιατί από τότε δεν έχω ξαναδοκιμάσει να πάω στο dest 7 αφού το 6.1 δεν αντιμετωπίζει προβλήματα. Ίσως από τότε να έχουν ανέβει στα μαγαζάκια καλύτερες εκδόσεις.

 

Λίγο offtopic: Εγκατέστησα ένα destinator 7 σε car pc (αυτό) και μετά από καμιά ώρα κρεμούσε. Δυστυχώς δεν υπήρχε άλλη έκδοση του 7 που να δουλεύει σε Pc και δεν είχα χρόνο να απομονώσω τα αρχεία του 6.1 για να δω μήπως μπορούσα να κάνω αυτό να τρέχει σε Pc.

Link to comment
Share on other sites

το 7 μου την σπάει και μένα, απλώς με το 6 πρέπει να ανοίγω το gpsGate συνέχεια και δεν μ'αρέσει.

 

Γιατί ρε; κάνε hard reset, τρέξε το gpstest πριν κάνεις οτιδήποτε άλλο, άστο να βρει δορυφόρους και μετά πέρνα το 6.1. Εγώ έτσι δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αν μου βρεις working dest 7 για pda τότε σου υπόσχομαι να αναβαθμιστώ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρεπει να ειναι δυσκολο αλλα πρεπει να εχεις καποιες ιδιαιτερες γνωσεις ή να διαβασεις αρκετα...

 

ιδιαίτερες γνώσεις; δεν νομίζω

να διαβάσεις αρκετά επίσης όχι

 

το aekmap έχει ένα πρόγραμμα που σου λέει τι keycode πάτησες

μετά εκεί βάζεις αυτό που θες εσύ

 

το ερώτημα είναι άλλο:

 

θέλουμε το ACTIVATED ή αρκεί το free aekmap;

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν μου βρεις working dest 7 για pda τότε σου υπόσχομαι να αναβαθμιστώ.

 

οκ θα το ψάξω (έτσι κι αλλιώς για μένα)

αν δεν παίξει το 7 προτιμώ να είμαι στο PN

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν το έφτιαξα το dest 7, θα κοιτάξω μήπως μπορώ να του βάλω το skin του 6 τώρα γιατί αυτό που έχει είναι απαίσιο, θα κοιτάξω να το φτιάξω να παίζει και απο την μνήμη, θα το βάλω σε ένα rar και θα σας το δώσω να μην παιδεύεστε.
Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή για skins δες στο navimania. Έχει πολλά για το 7, και όλα τα άλλα απαραίτητα. Εδώ για την ακρίβεια
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άσχετο;

Προφανώς για να δουλέψει το ραδιόφωνο που έχει, θα θέλει να συνδέσεις τα ακουστικά για να λειτουργήσουν ως κεραία, έτσι δεν είναι;

Δηλαδή, υπάρχει περίπτωση να μπορώ να ακούω ραδιόφωνο χρησιμοποιώντας τα bluetooth μου ακουστικά, όπως κάνω τώρα για τα mp3 μου;

Και επίσης, έχει κανείς καμιά ενημέρωση για το πότε είναι να βγεί η ελληνική έκδοση; (αν και μάλλον θα την περιμένω όπως και να'χει...)

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω ότι θα παίζει το radio με bluetooth. θα προσπαθήσω να το δοκιμάσω όμως.

 

Νίκο φαντάζομαι το skin του Dest 6 δεν παίζει στο 7 ε?

Link to comment
Share on other sites

Νίκο φαντάζομαι το skin του Dest 6 δεν παίζει στο 7 ε?

Δεν το έχω δοκιμάσει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

ηθελα να ρωτησω σχετικα με την αντοχη της οθονης και το παχος.

 

οσο αφορα την οθονη αντεχει να το εχεις ετσι χυμα στην τσεπη ή θελει απαραιτητως θηκη? σιγουρα οι παλαιοτερες οθονες αφης, ηταν μαλακες και επιφοβες. τωρα με αυτην τι γινεται? ειναι μεγαλη εξυπηρετηση να το εχεις στην τσεπη σου και να μη χαλαει κατι...

επισης υπαρχει καποιο lock της οθονης/ πληκτρων ωστε να μην πατιεται κατι κατα λαθος οταν ειναι σε τσεπη/ τσαντα?

 

οσο αφορα το παχος πως ειναι σε σχεση με το htc s710? οποιος εχει εμπειρια και απο τα 2 τηλεφωνα φυσικα.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

για κλείδωμα κουμπιών ναι υπάρχει. όσο για την τσέπη έχει μαζί του μια πολύ λεπτή θήκη, ένα pda των 700 ευρώ δεν το αφήνεις στην τσέπη με τα κέρματα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια βοηθηστε με λιγο.Ειναι ο πατερας μου εξωτερικο(κατοχος του pro) και δεν εχω το manual για να τον βοηθησω.Υπαρχει τροπος στο δεξι softkey να μην εχει τα "programs" και να βαλω τις επαφες ???
Link to comment
Share on other sites

ναι υπάρχει φίλε μου. αλλά θέλει πρόγραμμα για αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια βοηθηστε με λιγο.Ειναι ο πατερας μου εξωτερικο(κατοχος του pro) και δεν εχω το manual για να τον βοηθησω.Υπαρχει τροπος στο δεξι softkey να μην εχει τα "programs" και να βαλω τις επαφες ???

 

ναι υπάρχει φίλε μου. αλλά θέλει πρόγραμμα για αυτό.

Δε νομίζω ότι είναι απαραίτητο κάποιο πρόγραμμα. Στο diamond γίνεται έτσι:

============================================

Αλλάξτε την προεπιλεγμένη λειτουργία στα softkeys στην πρώτη σελίδα του TouchFLO.

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\Manila

 

Αλλάξτε την τιμή για κάθε key (LSK για το αριστερό Soft Key, RSK για το δεξιό Soft Key).

 

HomeLSKPath - Διαδρομή για το πρόγραμμα με "" π.χ. "\Windows\calendar.exe"

HomeLSKText - Κείμενο που εμφανίζεται π.χ. Ημερολόγιο

 

Προσοχή, πριν κάνετε αλλαγές κάντε export την registry για να μπορείτε να επανέλθετε αν το θελήσετε. Εικόνες εδώ

 

Thanks to sudsboy

 

(πηγή: navimania.gr)

===================================================

 

Δοκίμασέ το και στο Pro και λογικά θα δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...