Jump to content

BlackBerry Bold 9000


panagiog
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

telika ta 250 mb ftanoun gia kamia 50aria mails tin hmera kai msn ???? xwris synimena?

έχει απαντηθεί δεκάδες φορές.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ταινίες έχει δει κανένας στο Bold? Δοκίμασα χθές XviD βιντεάκια και παίζουν μια χαρά ως έχουν, καμιά μετατροπή δεν χρειάζεται. Ξέρει κανείς πόσο μπορεί να κρατήσει η μπαταρία αν παίζει βίντεο?

Τις βγάζει 3-4 ώρες λέτε από τελείως γεμάτη?

δοκίμασέ το. βάλε μια ταινία και άστο να παίζει.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Έχω γράψει το pin μου κάτω σαν υπογραφή περιμένω κόσμο να ανταλάξουμε απόψεις! :cool:

Για το PIN πας εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=220659

Όσο για τα MB εισαι ok! Μην ανησυχείς

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

είμαι κάτοχος HTC DIAMOND και ενδιαφέρομαι να το "γυρίσω" σε BB κυρίως για email αλλά και σταθερότητας (από οτι διάβασα δεν παίζεται.. στα WMx άμα κάνεις multitasking ψιλοκολλάνε.. reset κλπ).

Θα ήθελα τις εξής διευκρινήσεις:

 

1. Η κάρτα SD μέχρι τι μέγεθος μπορεί να είναι;

2. Μπορείς να βάλεις GPS με φωνητική καθοδήγηση (ξέρετε κάποιο);

3. Μπορείς στην αρχική οθόνη να βλέπεις: 1. Ραντεβού 2. Tasks 3. RSS 4. Καιρό (τα 2 τελευταία δεν με νοιάζουν και τόσο πολό για αρχική οθόνη)

4. Με Vista & Outlook συγχρονίζονται οι επαφές που είναι στα Ελληνικά; (διάβασα ότι υπάρχει πρόβλημα στο Mac)

5. Υστερεί σε κάτι από το Storm?

6. Ταχύτητα απόκρισης και μπαταρία;

 

Ευχαριστώ,

ΑΑΑ, και αν κανείς ξέρει αν συγχρονίζει με linux ας πει κάτι !! :cry: (τα WM μου έχουν βγάλει την πίστη)

Link to comment
Share on other sites

1. δοκιμασμένη 2GB, αν κρίνω από το storm 8GB άνετα.

 

2. δεν νομίζω. για μένα άχρηστο, υπάρχουν 1000 συσκευές με 100ε που το κάνουν καλύτερα από ένα κινητό. αν το χρειάζομαι το gmaps απλά σκοτώνει :)

 

3. υπάρχουν αρκετά themes. προσωπικά δε μου αρέσει/βολεύει.

 

4. εννοείται. syncml.

 

5. σχεδίαση, μνήμη, κάμερα, οθόνη (πιξελς), browser, ηχείο, κατασκευή (το storm δεν τρίζει πίσω).

 

6. μπαταρία ανώτερη του storm, με αρκετή χρήση 2-3 μέρες. πιο γρήγορο από το storm. βέβαια ακόμα είμαστε στην 1η-2η έκδοση fw για το 9500.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

 

Δηλαδή θα πρότεινες το Storm; Πάντως από τιμές είναι το ίδιο!!

To GPS θέλω να έχει ήχο διότι οδηγώ μηχανή και ναι.. υπάρχουν άλλες συσκευές αλλά τα θέλω όλα σε ένα.

Πιστεύεις ότι μπορει να αντικαταστήσει (λειτουργήσει ως) επάξια ένα PDA?

Η μπαταρία 2-3 μέρες με GPRS, bluetooth και μουσική;

Link to comment
Share on other sites

που το είδες ίδιο?

 

509 το 9000, 399 το 9500...

 

pda?

 

έχω αφήσει τα wm σχεδόν δύο χρόνια τώρα. βέβαια ήμουν senior χρήστης από το 2002 :)

 

δεν υπάρχουν πια wm. καταλάβετέ το.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, εαν εκτός απο WM δεν υπήρχαν και τα W (indows) θα ήταν μια χαρά!! :lol:

Έχεις δίκιο για τη τιμή. Γιατί όμως το bold είναι πιο ακριβό (συνήθως τα νέα μοντέλα δεν κοστίζουν περισσότερα;)

 

άμα βρώ και theme τις προκοπής με βλέπω σύντομα στην παρέα σας:X

 

P.S υποθέτω συγχρονίζει και task, σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Τα κάνει όλα sync.. Όσο για την Today Screen είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με εσενά.. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να επιλέξεις ένα theme που σου επιτρέπει την εμφάνιση εισερχομένων emails αλλά και upcoming tasks/events του calendar.. Δυστυχώς για RSS δεν υπάρχει κάτι για να εμφανίζονται όπως στα WM...
Link to comment
Share on other sites

mporei mipos na mou pei kapoios , pos mporo na sbiso oristika ena channel pou exo balei gia ton kairo?

 

to sbino me delete , to sbino apo ta bookmarks toy browser kai meta apo ligi ora emfanizetai pali!!!

Ποιό έχεις βάλει; Πρέπει να επισκεφτείς την σελίδα της εφαρμογής και να κάνεις από εκεί διαγραφή. Την έχω πατήσει κι εγώ. :(

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια!! εχω το bold εδω και μια εβδομαδα και παρουσιασε το εξης προβλημα: μερικες φορες δεν λειτουργει το μικροφωνο (ουτε απο το handsfree) με αποτελεσμα να μην με ακουνε, και ταυτοχρονα αν πλησιασεις το χερι στο ηχειο μικροφωνιζει!! εχει συμβει σε κανεναν?

υπαρχει περιπτωση να εχω κανει εγω μ...ια?

δεν ξερω τι να κανω.. να το παω πισω?

Link to comment
Share on other sites

Τα κάνει όλα sync.. Όσο για την Today Screen είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με εσενά.. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να επιλέξεις ένα theme που σου επιτρέπει την εμφάνιση εισερχομένων emails αλλά και upcoming tasks/events του calendar.. Δυστυχώς για RSS δεν υπάρχει κάτι για να εμφανίζονται όπως στα WM...

 

Μπορείς να μου πεις εαν βρήκες τελικά και ποιό theme?

RSS γενικά υποστηρίζει;

Και μία τελευταία (;) ερώτηση. Εαν βρίσκεσαι σε περιοχή με wifi μπορείς να απενεργοποιήσεις τη λήψη δεδομένων μέσω GPRS/3G;

Link to comment
Share on other sites

Είναι το Today ή Today+ Theme.. Θα το βρεις στα φορουμς του κρακμπερυ, pinstack, etc..

 

RSS υποστηρίζει είτε μέσω του Browser είτε με 3rd Party εφαρμογή αλλά σε προετοιμάζω εκεί θα απογοητευτείς... Τα WM και συγκεκριμένα το Egress δούλευα αν δεν κάνω λάθος εγώ ήταν κορυφαίο.. Έψαχνα κάτι τέτοιο αλλά τίποτα δυστυχώς..

 

Μπορείς να δουλεψεις μόνο με WiFi ή μόνο με GPRS για εξοικοινόμηση μπαταρίας... Βέβαια στο εξωτερικό αναφέρουν πως δεν τους αφήνει μόνο με WiFi να δουλέψουν υπηρεσίες BIS αλλά εγώ δεν έχω το παραμικρο πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Είναι το Today ή Today+ Theme.. Θα το βρεις στα φορουμς του κρακμπερυ, pinstack, etc..

 

RSS υποστηρίζει είτε μέσω του Browser είτε με 3rd Party εφαρμογή αλλά σε προετοιμάζω εκεί θα απογοητευτείς... Τα WM και συγκεκριμένα το Egress δούλευα αν δεν κάνω λάθος εγώ ήταν κορυφαίο.. Έψαχνα κάτι τέτοιο αλλά τίποτα δυστυχώς..

 

Μπορείς να δουλεψεις μόνο με WiFi ή μόνο με GPRS για εξοικοινόμηση μπαταρίας... Βέβαια στο εξωτερικό αναφέρουν πως δεν τους αφήνει μόνο με WiFi να δουλέψουν υπηρεσίες BIS αλλά εγώ δεν έχω το παραμικρο πρόβλημα..

δεν μπορείς υπηρεσίες BIS (που θέλουν emails + pins) να δουλέψεις μέσω wifi.

 

άρα μου είναι (και στους περισσότερους) άχρηστο.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δουλεύει και το browsing (αυτόματα) και BIS. Και αυτό το λέω γιατί έχω δοκιμάσει να απενεργοποιήσω το δίκτυο ενώ είμαι σε WiFi και συνεχίζει στέλνει και λαμβάνει emails & PIN messages

 

Δείτε κι εδώ

Link to comment
Share on other sites

μα δε γίνεται. σε μένα δε δουλεύει.

 

ούτε το msn ούτε καν το fbook.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το ότι γίνεται, γίνεται.. Με όλες τις εκδόσεις OS που είχα γινόταν.. Εξάλλου το αναφέρει και τόσος κόσμος στα ξένα φόρουμς.. Απλά πρέπει να έχεις το ασύρματο σαν αποθηκευμένο προφίλ και να συνδέεται αυτόματα (Αν πχ έχεις key τότε να μην χρειάζεται να το βάζεις κάθε φορά..)..

 

Επίσης εκτός το παραπάνω, στο κρακμπερ αναφέρουν και άλλη μία διαδικασία που επέτρεψε σε πολλούς να έχουν BIS μέσω WiFi (Make sure Wi-Fi is turned off and navigate in your settings to: Options -> Advanced Options -> Host Routing Table and highlight the wi-fi[60] item. Hit the menu button and select "Register now"

 

You should get a message saying that your device was successfully registered to the network, and for me the "ATT Navigator" icon reappeared on my home screen (not sure why as i had previously hidden it)

 

Εννοείται πως όταν είναι συνδεδεμένο στο ασύρματο, έχεις την ένδειξη WiFi πάνω δεξιά 'φωτισμένη'... Σωστά?

Link to comment
Share on other sites

μα δε γίνεται. σε μένα δε δουλεύει.

 

ούτε το msn ούτε καν το fbook.

 

Κανονικά δουλεύει.

 

Ενεργοποίησε το WiFi, και πήγαινε στο Manage Connections -> Services Status

 

Θα δεις εκεί αν είσαι συνδεδεμένος στο WiFi και επίσης θα δεις στο Blackberry Internet Service από που βγαίνεις, από Mobile Network ή WiFi.

 

Ξαναστείλε τα service books αν σου κάνει τίποτα κουλά.

 

Έχω συνδεθεί κανονικά σε ότι πιο κουλό hotspot υπάρχει, ακόμα και πίσω από pix/asa firewalls και παίζουν όλα σούπερ!

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

δε μου δουλεύει το fb και το msn καθώς και το stocks. πραγματικά δεν ξέρω τι γίνεται.

 

όπως και το gmaps δε δουλεύει. λέγει θέλει κάλυψη cellular.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

δε μου δουλεύει το fb και το msn καθώς και το stocks. πραγματικά δεν ξέρω τι γίνεται.

 

όπως και το gmaps δε δουλεύει. λέγει θέλει κάλυψη cellular.

 

Είδες στο παραπάνω που σου είπα από που σε "βγάζει" στο BIS; Από Mobile Network ή από WiFi;

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανένας να γράψει μέσα απο το bold στο myphone ? Για τα ελληνικά λέω ... έχετε πρόβλημα βγάζει όλο ερωτηματικά?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...