Jump to content

Επιτραπέζια αντισφαίριση (Ping Pong)


ktselios
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψιλοχλωμό...Ηταν ένα πολυκατάστημα στο Λονδίνο, είχα ψωνίσει κάτι πράγματα από κει, αλλά δεν θυμάμαι το site, μια φορά το είχα επισκευτεί και αυτό από περιέργεια. Στο Λονδίνο πάντως είναι πολύ δημοφιλές.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 50
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ψιλοχλωμό...Ηταν ένα πολυκατάστημα στο Λονδίνο, είχα ψωνίσει κάτι πράγματα από κει, αλλά δεν θυμάμαι το site, μια φορά το είχα επισκευτεί και αυτό από περιέργεια. Στο Λονδίνο πάντως είναι πολύ δημοφιλές.

Θενκς παντως, θα το ψαξω λιγο με το γουγλι αν βρω κατι..

 

Απο το site που μου εδωσες ομως προσεξα αυτη τη ρακετα.

Αν δεν βρω κατι καλυτερο θα την αγορασω...

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Οι καλύτερες ρακέτες είναι αυτές που φτιάχνεις εσύ. Δικά σου λάστιχα, δικό σου ξύλο κλπ κλπ. Θεωρώ ότι δεν υπάρχει καμμία ρακέτα που να πληρή τις ανάγκες του κάθε παίχτη.
Link to comment
Share on other sites

Οι καλύτερες ρακέτες είναι αυτές που φτιάχνεις εσύ. Δικά σου λάστιχα, δικό σου ξύλο κλπ κλπ. Θεωρώ ότι δεν υπάρχει καμμία ρακέτα που να πληρή τις ανάγκες του κάθε παίχτη.

Φυσικα, απλα αυτη που ειδα στο site την εχει ενας γνωστος μου και με βολευει το ξυλο της,,,το λαστιχο το αλλαζω μετα και δεν υπαρχει θεμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Αγοράζεις δικό σου τραπέζι, το απλώνεις κάπου και παίζεις όποτε θες με την παρέα. Δεν είναι καθόου ακριβό. Πολλά είναι φτιαγμένα για να μαζεύονται/διπλώνουν εύκολα και μπορείς να τα χώνεις σε κάποια τρύπα όταν δεν παίζεις για να μην πιάνουν χώρο.

 

ετσι ακριβως εχω κανει κι εγω..και μαζευομαστε στο σπιτι φιλοι και παιζουμε :D

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, μιας και μπηκα σε ενα συλλογο οπου θα διοργανωσω ενα τουρνουα πινγκ πονγκ θα ηθελα να μου πειτε λιγο τι θα προτεινατε...

 

Σκεφτομαι να χωρισω τα ατομα με τυχαια κληρωση οπου θα χωριστουν σε ομιλους..σε καθε ομιλο θα παιξουν ολα τα παιδια μεταξυ τους και θα βγουν 2 νικητες απο καθε ομιλο(δηλαδη θα παιξουν με ποντους και οχι νοκ αουτ)

 

επειτα αυτοι που θα βγουν απο τους ομιλους θα πανε προημιτελικους.

στους προημιτελικους να βαλω με νικες νοκ αουτ ή με ποντους ωστε να παιξουν ολοι μεταξυ τους παλι;;;;:confused:

 

ακολουθουν οι Ημιτελικοί οπου εκει θα ειναι νοκ αουτ σιγουρα..

 

εχετε να προτεινεται κατι;;

τα ατομα που θα συμμετασχουν δεν εχω ιδεα ποσα θα ειναι...υπολογιζω καμια 50αρια

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

παιδιά, καμιά πρόταση για κάποιο σύλλογο προς γέρακα?

δε θέλω κάτι δεσμευτικό ούτε θέλω να ασχοληθώ πολύ σοβαρά! απλά μου αρέσει πολύ το πινγκ πονγκ και θέλω να παίζω δυο φορές την εβδομάδα για την πλάκα μου! :)

 

θέλω κάτι προς γέρακα - ραφήνα! όχι πολύ μακριά γιατί υπάρχει πρόβλημα στη μεταφορά!

έπειτα θέλω κάτι σαν όμιλο αλλά σε καμία περίπτωση να ασχοληθώ 100% μόνο με πινγκ-πονγκ - θέλω να πω να μην είναι εξαντλητικά ωράρια - ανθρώπινα πράγματα!:p

(είμαι β' λυκείου και όσο να'ναι δεν έχω άπειρο χρόνο!)

κανένα 4ωρο τη βδομάδα θα ήταν τέλεια...! :)

ευχαριστώ όπως και να' χει! :)

House: "Well, here's the flaw in your argument: if I enjoy hating life, I don't hate life, I enjoy it.":up:
Link to comment
Share on other sites

Για δες μεσα απο το site του δημου σου μηπως εχει πληροφοριες για κλειστα γυμναστηρια κτλ...τηλεφωνο και ρωτας....:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Κάτι σε στυλ μπιλιαρδάδικου, ώστε να μπορείς να παίξεις για 2 ωρίτσες μια φορά στο τόσο υπάρχει? Στην Αθήνα οπουδήποτε, αν ξέρετε...
Link to comment
Share on other sites

Κάτι σε στυλ μπιλιαρδάδικου, ώστε να μπορείς να παίξεις για 2 ωρίτσες μια φορά στο τόσο υπάρχει? Στην Αθήνα οπουδήποτε, αν ξέρετε...

 

To βράδυ θα σας πω τι υπάρχει από ομάδες, για μπιλιαρδάδικα λέσχες και λοιπά δεν ξέρω καλά

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αγαπημενο αθλημα, ξεκουραστο με ζητουμενο τα καλα αντανακλαστικα.

Ειμαι απο τους μονοκομματους σε στυλ χωρις φαλτσα πλην του σερβις κ πιστευω πως παιχτες σ αυτο το στυλ ειμαστε της μιας σχολης με απεναντι αυτους που το ξεσκιζουν στα φαλτσα, οπου σε πολλους απο τους οποιους ισχυει το φρου φρου κ αρωματα κ απο ταμπακιερα τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημενο αθλημα, ξεκουραστο με ζητουμενο τα καλα αντανακλαστικα.

Ειμαι απο τους μονοκομματους σε στυλ χωρις φαλτσα πλην του σερβις κ πιστευω πως παιχτες σ αυτο το στυλ ειμαστε της μιας σχολης με απεναντι αυτους που το ξεσκιζουν στα φαλτσα, οπου σε πολλους απο τους οποιους ισχυει το φρου φρου κ αρωματα κ απο ταμπακιερα τιποτα...

Ειναι ξεκουραστο αν εισαι σε επιπεδο πινγκ πονγκ κατασκηνωσης...αν ειναι και οι 2-4 παικτες σε καλο επιπεδο τοτε κουραζεσαι...(δεν ειναι τεννις φυσικα)

Καλυτερο ειναι να κατεχεις και τα 2 κατα τη γνωμη μου(αμυνα-επιθεση) θα με χαρακτηριζα 70%αμυνα (φαλτσα κτλ) 30% επιθεση κατι σαν counter attack δηλαδη:shifty:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 3 months later...

Καλήσπέρα!! Λοιπόν θα ήθελα ν κάνω 2 ερωτήσεις..Αρχικά στο πινγκ πονγκ μπορώ να προπονούμαι ατομικά(εννοοώντας πως δεν θα εξαρτιέμαι απο ομάδα και θα κατεβαίνω μόνος σε τουρνουά!! πχ.να με προπονεί κάποιος coach(θα ήταν το ιδανικό για μένα )

 

Και δεύτερον αν δεν γίνεται το παραπάνω έχετε να μου προτείνετε κανένα σωματείο?Είμαι 19 χρονών ΔΕΝ έχω ξαναπαίξει σε ομάδα,έχω σπίτι μου πινγκ πονγκ ξέρω θεωρώ καλό..

 

Όποια πληροφορία πολύτιμη!!!!! Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων..

 

Υ.Σ Νέα σμύρνη μένω..

 

Kαι το αγαπώ πολύ φυσικά...:/

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Αφού μένεις Νέα Σμύρνη το πιο κοντινό σε σένα οικονομικό μέρος που μπορείς να ρωτήσεις και περισσότερες πληροφορίες για προπονητές και τέτοια είναι στην Δάφνη στο Κλειστό Μουρούτσος που εκεί ο Δήμος έχει χώρο για πινγκ πονγκ και κάνουν και προπονήσεις.Εκεί υπάρχει γυμναστής να σου πει τι και πως! :)

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Εχω λιωσει ολο το απογευμα να ψαχνω για καποιο μαγαζι απλα σαν μπιλιαρδαδικο η μποουλινγκ να εχει πινγκ πονγκ και μονο το μποουλινγκ στου ρεντη εχω βρει. Και σωματεια εψαξα μηπως βρω καποιο να πηγαινω αλλα του πανελληνιου που ειναι κοντα μου(μενω κεντρο) ειναι ακριβο πλεον 40 το μηνα και 20 η εγγραφη. θα πηγαινα για προπονησεις κλπ αλλα οχι τοσο ακριβη συνδρομη μεχρι 20 ευρω θα ταν καλα. Και ρωτω δηλαδη η δυνατοτητα να πηγαινω με φιλο μου να παιξω σε ενα τραπεζι δωρεαν δεν υπαρχει σε κανενα μερος? Η εστω να γινω μελος και να μπορω να πηγαινω να παιζω. Γιατι στον πανελληνιο πχ που ρωτησα μονο για προπονησεις πας δεν εχεις το τραπεζι διαθεσιμο αν θες. Παιζω απο μικρος μου αρεσει τα παω και αρκετα καλα(στην σχολη επαιζα συνεχεια και στο στρατο μετα που και που) και τωρα που εχει πεσιε πολυ καθισιο και θελω να δραστηριοποιηθω θα ηθελα να το ασκησω.

Nokia 3210-3510-7360-6233-7230-701-Xiaomi Redmi Note 4 3/32 Snapdragon - Xiaomi Redmi Note 10 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα, καλώς σας βρίσκω !

Μένω σύνορα αγία παρασκευή Χαλάνδρι και ψάχνω άτομα για προπόνηση, μου έχει λείψει. Οποίος θέλει ας στείλε μήνυμα να κανονίσουμε !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
καλησπερα κι απο μενα. μενω λυκοβρυση, εχω τραπεζι σπιτι μου και ψαχνω ατομα για να λιωνουμε. οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει να κανονιστουμε
Link to comment
Share on other sites

Εχω λιωσει ολο το απογευμα να ψαχνω για καποιο μαγαζι απλα σαν μπιλιαρδαδικο η μποουλινγκ να εχει πινγκ πονγκ και μονο το μποουλινγκ στου ρεντη εχω βρει. Και σωματεια εψαξα μηπως βρω καποιο να πηγαινω αλλα του πανελληνιου που ειναι κοντα μου(μενω κεντρο) ειναι ακριβο πλεον 40 το μηνα και 20 η εγγραφη. θα πηγαινα για προπονησεις κλπ αλλα οχι τοσο ακριβη συνδρομη μεχρι 20 ευρω θα ταν καλα. Και ρωτω δηλαδη η δυνατοτητα να πηγαινω με φιλο μου να παιξω σε ενα τραπεζι δωρεαν δεν υπαρχει σε κανενα μερος? Η εστω να γινω μελος και να μπορω να πηγαινω να παιζω. Γιατι στον πανελληνιο πχ που ρωτησα μονο για προπονησεις πας δεν εχεις το τραπεζι διαθεσιμο αν θες. Παιζω απο μικρος μου αρεσει τα παω και αρκετα καλα(στην σχολη επαιζα συνεχεια και στο στρατο μετα που και που) και τωρα που εχει πεσιε πολυ καθισιο και θελω να δραστηριοποιηθω θα ηθελα να το ασκησω.

 

Λόλα στα Πετράλωνα. Στο υπόγειο έχει τραπεζάκι και το μπαράκι πολύ καλές τιμές ! ;););)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερα κι απο μενα. μενω λυκοβρυση, εχω τραπεζι σπιτι μου και ψαχνω ατομα για να λιωνουμε. οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει να κανονιστουμε

 

Γειά σας. Μένω Αμπελόκηπους και επειδή κάποτε έιχα πορωθεί με το άθλημα θα ήθελα να ξαναρχίσω έιτε στη Λυκόβρυση είτε Αγία Παρασκευή. Ως νέος γενικά σε φορουμ δεν ξέρω να στείλω προσωπικά μυνήματα. Περιμένω από εσάς. Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα κι απο μενα. μενω λυκοβρυση, εχω τραπεζι σπιτι μου και ψαχνω ατομα για να λιωνουμε. οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει να κανονιστουμε

 

Γεια σου . Παιζω πινκ πονκ λιγο καιρο αλλα μου αρεσει πολυ . Τρ τελευταια το εχω καψει βεβαια ας ειναι καλα το gemma στα ανω πατησια ειναι 1ωρα 4€ . Λοιπον δωσε διευθηνση και βλεπουμε .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
ωραιο αθλημα το πινγκ πονγκ αλλα δεν μπορω να παιξω , μου φαίνεται δυσκολο...:p:)

 

Ευχαριστω για την πληροφορια... Αυτο ακριβως εψαχνα!

;)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Και εγώ ψήνομαι για ping pong...Για να μαζευόμαστε...Στείλτε pm..

Επίσης όποιος μένει κοντά στην Καλλιθέα έχει σύλλογο απέναντι από το Αστυνομικό τμήμα Καλλιθέας..

Έχει και δύο αίθουσες στα Village στο Ρέντη...

Edited by xray120683

Να γινότανε επιτέλους πράξη,Ένα τραγούδι τον κόσμο να αλλάξει..

Να απλωνότανε να τους τρομάξει παντού...Σαν την φωτιά..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Το καλύτερο άθλημα για μένα που έχει μπάλα και δεν είναι το ποδόσφαιρο.

 

Απεστάλη από LG-D802 μέσω Greek Forums, δημιουργήθηκε απο το appyet.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...