Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.714 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      927
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

de mpaineis etsi apla ston teiresia paidia

 

Εδω σε βαζουν για συναλλαγματικες εκει που ειναι και οτι πιο ατυπο κυκλοφορει σε απαιτηση κατα καποιου κ δε θα σε βαλουν για την πιστωτικη???? Μπορει παντα καποιος να το δοκιμασει αν θελει κ να μοιραστει την εμπειρια μαζι μας!! :w00t: :lol:

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Εδω σε βαζουν για συναλλαγματικες εκει που ειναι και οτι πιο ατυπο κυκλοφορει σε απαιτηση κατα καποιου κ δε θα σε βαλουν για την πιστωτικη???? Μπορει παντα καποιος να το δοκιμασει αν θελει κ να μοιραστει την εμπειρια μαζι μας!! :w00t: :lol:

 

Δεν εχει αμεση σχεση με την παραθεση αλλα σημερα που πηγα στην τραπεζα να πληρωσω την "ληγμενη" οφειλη μου τρομοκρατημενος απο αυτα που ειπαμε για τον τειρεσια, επεσα πανω σε μια υπαλληλο και την επιασα αμεσως :<<Ποσα πρεπει να πληρωσω; Εχω καποια ποινη επειδη εληξε; Μπαινεις στον τειρεσια για αυτα τα πραγματα; Για ενα 20αρικο θα με βαλετε στον τειρεσια;>>... Τα'παιξε η κοπελα !!! :D

Τελικα μου ειπε οτι μακαρι ολοι οι πελατες να ανησυχουσαν ετσι για τις οφειλες τους προς την τραπεζα και οτι δεν υπαρχει λογος ανησυχιας για καποιες μερες αρκει να μην γινεται συνεχεια αυτο και οτι αν υπαρξει ποτε περιπτωση να αργησω καποια οφειλη καλο θα ειναι να ειδοποιω την τραπεζα εγγραφως για τους λογους καθυστερησης...

 

Φιουουου... :)

Τελος καλο ολα καλα λοιπον... Δεν το ξανακανω ομως ! Μου χαλασε το Weekend ( Αχ ρε AGNOSTOS... :mad: .......πλακα κανω :p :D ;) )

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου εγω θα ξαναερθω στο θεμα των Δανειων Στεγαστικων. Ακουω εντονα για αυξηση του Επιτοκιου απο την ΕΚΤ. Τι θα γινει τελικας θα ανεβουν τα επιτοκια και ποτε; Συμφερει να παρεις δανειο τωρα και αν ναι κυμαινομενο ή καλυτερα να το γυρισεις σε σταθερό;
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

@sadia Δε με διαβασες προσεκτικα το Σ/Κ!! Πραγματι η μονη δικαιολογια να μη με διθαβασες προσεκτικα ειναι επειδη τρομοκρατηθηκες!!! :lol: :p

Ειπα οτι εξαρταται αμεσα απο τους εκάστοτε υπαλληλους-λογιστες κατα ποσο θα σε στειλουν αμεσα η οχι!!! Ηθελες να σου πω δηλ να το αφησεις καμια βδομαδα να δεις τι μπορει να γινει??? Το πιο πιθανο τπτ, απλα θα σε παιρνανε ισως τηλ ισως να σου στελνανε γραμμα κ αμα πετυχαινες κανενα μλκ να σε εστελνε με τη μια απλα γιατι θα ηταν τυπικος!!! Υπαρχουν συναδελφοι μου που μου στελνουν με τη μια ληξιπροθεσμα χωρις να δωσουν καν περιθωριο, οποτε οποιος θελει μπορει να το παιξει λιγο κορωνα γραμματα, αλλωστε αυτο κανει τη ζωη μας πιο spicy!!!! :w00t: :lol: :lol:

 

Για να μιλησουμε λιγο πιο σοβαρα ομως να μην αφηνετε ποτε πανω απο 3 μερες την οφειλη σας για να κοιμαστε ησυχα τα βραδια κ για να μη γινομαι κ εγω τρομοκρατης :lol:

 

Edit @sakaflias

Το να παρεις ενα δανειο με σταθερο η κυμαινομενο ειναι σαν να παιζεις στοιχημα!!Το σταθερο επιτοκιο ειναι οι προβλεψεις των αναλυτων για την πορεια των μελλοντικων επιτοκιων οποτε κ αν πχ επαληθευτουν ενα δανειο με κυμαινομενο θα κοστισει το ιδιο με ενα σταθερου για την ιδια χρονικη διαρκεια!!! Τωρα αν τα επιτοκια ανεβουν λιγοτερο τοτε θα κερδισει αυτος που θα κανει κυμαινομενο ενω αν περισσοτερο αυτος που θα κανει με σταθερο!!! Αν πατε σε καποιον υπαλληλο μπορει να σας υποδειξει το ενα κ καποιος αλλος το αλλο εχοντας κανει μια προσωπικη εκτιμηση για το πως θα κινηθουν τα επιτοκια!!!Οι μισοι θα πεσουν μεσα, οι αλλοι οχι! ;) Απλα να εχετε υποψη οτι μια μικρη ανοδος απο την ΕΚΤ κατα 0.5% μπορει να σημαινει αυξηση μεχρι κ 2% αναλογως με την τραπεζα στα τελικα επιτοκια των δανειων!!!

Α και κατι αλλο μη σας φαινεται μεγαλη η διαφορα σταθερο με κυμαινομενο επιτοκιο γιατι θα πρεπει να κανετε τον απολογισμο με την παροδο 15 ετων κ δυστυχως δε θα ειναι κ ευκολα ετη μιας και οι ευρωπαικες οικονομιες βρισκονται σε πτωση

:tease:
Link to comment
Share on other sites

@sadia Δε με διαβασες προσεκτικα το Σ/Κ!! Πραγματι η μονη δικαιολογια να μη με διθαβασες προσεκτικα ειναι επειδη τρομοκρατηθηκες!!! :lol: :p

Ειπα οτι εξαρταται αμεσα απο τους εκάστοτε υπαλληλους-λογιστες κατα ποσο θα σε στειλουν αμεσα η οχι!!! Ηθελες να σου πω δηλ να το αφησεις καμια βδομαδα να δεις τι μπορει να γινει??? Το πιο πιθανο τπτ, απλα θα σε παιρνανε ισως τηλ ισως να σου στελνανε γραμμα κ αμα πετυχαινες κανενα μλκ να σε εστελνε με τη μια απλα γιατι θα ηταν τυπικος!!! Υπαρχουν συναδελφοι μου που μου στελνουν με τη μια ληξιπροθεσμα χωρις να δωσουν καν περιθωριο, οποτε οποιος θελει μπορει να το παιξει λιγο κορωνα γραμματα, αλλωστε αυτο κανει τη ζωη μας πιο spicy!!!! :w00t: :lol: :lol:

 

Για να μιλησουμε λιγο πιο σοβαρα ομως να μην αφηνετε ποτε πανω απο 3 μερες την οφειλη σας για να κοιμαστε ησυχα τα βραδια κ για να μη γινομαι κ εγω τρομοκρατης :lol:

 

ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΣ στο forum !!! :lol:

Φιλε AGNOSTOS σε ευχαριστω για την "ωθηση" που μου εδωσες να το πληρωσω πιο γρηγορα γιατι ετσι απεφυγα τυχων προβληματα που μπορει να ειχα (Καλυτερα τρομοκρατημενος παρα ζημιωμενος)... Δουλεβεις σε τραπεζα απ'οτι φαινεται ε; :D Θα σε ξαναρωτησω καποια στιγμη 2, 3 πραγματακια που εχω απορια σχετικα με τις πιστωτικες... :)

 

Και παλι σ'ευχαριστω ;)

Link to comment
Share on other sites

Είδατε το gadgetaki που βγάζει η Alpha Bank για να προστατέψει ακόμα περισσότερο τους χρήστες του web banking;;;

 

Αν όχι ρίχτε μια ματιά εδώ: https://www.alpha.gr/page/default.asp?la=1&id=3940

Link to comment
Share on other sites

Είδατε το gadgetaki που βγάζει η Alpha Bank για να προστατέψει ακόμα περισσότερο τους χρήστες του web banking;;;

 

Αν όχι ρίχτε μια ματιά εδώ: https://www.alpha.gr/page/default.asp?la=1&id=3940

 

 

Εχει βγάλει αντίστοιχο εδώ και καιρο η Εγνατία τράπεζα.

 

Επίσης η Εθνική έχει το ίδιο σύστημα με κωδικούς μιας χρήσης μόνο που σου τους δίνουν τυπωμένους δεν παράγονται από μηχανάκι. Είναι καλή λύση για να αποφεύγεις προβλήματα....

Link to comment
Share on other sites

Είδατε το gadgetaki που βγάζει η Alpha Bank για να προστατέψει ακόμα περισσότερο τους χρήστες του web banking;;;

 

Αν όχι ρίχτε μια ματιά εδώ: https://www.alpha.gr/page/default.asp?la=1&id=3940

 

Για εξηγείστε μου κάτι γιαυτό το μηχανάκι. Πρέπει οπωσδήποτε να το αγοράσουμε;

London for ever
Link to comment
Share on other sites

7 ευρώ πάντως χρεώνουν την εφάπαξ εγγραφή στο σύστημα.

Και κατα τα άλλα το μηχανάκι είναι δωρεάν...

η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Είδατε το gadgetaki που βγάζει η Alpha Bank για να προστατέψει ακόμα περισσότερο τους χρήστες του web banking;;;

 

Αν όχι ρίχτε μια ματιά εδώ: https://www.alpha.gr/page/default.asp?la=1&id=3940

Γκατζετάκι το λες αυτό εσύ φίλε; :blink: :wacko: Η ασφάλεια των συναλλαγών είναι θέμα που πρέπει να αφορά πρωτίστως την ίδια την τράπεζα. Το να αναγκάζει τον πελάτη να πληρώσει 7€ για ένα θέμα ασφαλείας το βρίσκω τουλάχιστον κοροϊδία... :down:

Link to comment
Share on other sites

Γκατζετάκι το λες αυτό εσύ φίλε; :blink: :wacko: Η ασφάλεια των συναλλαγών είναι θέμα που πρέπει να αφορά πρωτίστως την ίδια την τράπεζα. Το να αναγκάζει τον πελάτη να πληρώσει 7€ για ένα θέμα ασφαλείας το βρίσκω τουλάχιστον κοροϊδία... :down:
Είναι επιπλέον ασφάλεια δεν σε αναγκάζει κανένας, εξάλου 7€ δεν είναι πολλά γι' αυτό που προσφέρει...
Link to comment
Share on other sites

@minovg: gadgetaki το είπα γιατί είναι μια μικρή ηλεκτρονική συσκευή. Και όχι γιατί το θεώρησα κάτι περιττό και άχρηστο! Παρεξήγησες τα γραφόμενά μου.

Συμφωνώ μαζί σου ότι το κόστος είναι κοροϊδία μιας και ζήτημα να τους κοστίζει 2 ευρώ...

 

@adompros: Επειδή το έψαξα αν το χάσεις ή σου χαλάσει πληρώνεις 12 ευρώ για αντικατάσταση!.. από παντού τα παίρνουν δηλαδή!... και εννοείται ότι σε 5 χρόνια (τόσο μου είπαν ότι διαρκεί η μπαταρία) αν ισχύουν τα σημερινά θα το ξαναπληρώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Είναι επιπλέον ασφάλεια δεν σε αναγκάζει κανένας, εξάλου 7€ δεν είναι πολλά γι' αυτό που προσφέρει...

Γνωρίζει κανείς η Πειραιώς πόσο χρεώνει όταν στέλνει τους μοναδικούς κωδικούς ως sms στο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς η Πειραιώς πόσο χρεώνει όταν στέλνει τους μοναδικούς κωδικούς ως sms στο κινητό;

Πάρε 801 802 803 804 να σου απαντήσουν. Αλλά... τόσο ανάγκη να έρθουν με sms; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήρα τηλέφωνο την Alpha bank και μου είπαν ότι είναι μόνον για μεταφορά χρημματών στο εξωτερικό και για να βάλεις πρόσθετους κωδικούς. Δεν χρειάζεται αλλού αφου χρησιμοποιείς τον παλιό 5ψήφιο κωδικό.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Πάρε 801 802 803 804 να σου απαντήσουν. Αλλά... τόσο ανάγκη να έρθουν με sms; :confused:

Μου φαίνεται πιο απλό σα διαδικασία... το κινητό ούτως η άλλως το έχω πάντα μαζί μου.. και τώρα θα πρέπει να έχω και το token... και αν θέλω και Εγνατία Και Alpha Bank ή και στο μέλλον και άλλη τράπεζα θα πρέπει να κουβαλάω 2 και 3 tokens;;;;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήρα τηλέφωνο την Alpha bank και μου είπαν ότι είναι μόνον για μεταφορά χρημματών στο εξωτερικό και για να βάλεις πρόσθετους κωδικούς. Δεν χρειάζεται αλλού αφου χρησιμοποιείς τον παλιό 5ψήφιο κωδικό.

 

Δυστυχώς το νέο μηχάνημα χρειάζεται για να κάνεις ότι έκανες πριν με τον πρόσθετο κωδικό ασφαλείας (μεταβολές προφίλ, προσθήκες-αφαιρέσεις λογαριασμών, πιστωτικών καρτών, προσθήκες λογαριασμού για άμεση αποστολή χρημάτων κλπ).

 

Για κάμποσες χρήσεις δηλαδή. Συμφωνώ και εγώ ότι έπρεπε να είναι δωρεάν....

Link to comment
Share on other sites

Edit @sakaflias

Το να παρεις ενα δανειο με σταθερο η κυμαινομενο ειναι σαν να παιζεις στοιχημα!!Το σταθερο επιτοκιο ειναι οι προβλεψεις των αναλυτων για την πορεια των μελλοντικων επιτοκιων οποτε κ αν πχ επαληθευτουν ενα δανειο με κυμαινομενο θα κοστισει το ιδιο με ενα σταθερου για την ιδια χρονικη διαρκεια!!! Τωρα αν τα επιτοκια ανεβουν λιγοτερο τοτε θα κερδισει αυτος που θα κανει κυμαινομενο ενω αν περισσοτερο αυτος που θα κανει με σταθερο!!! Αν πατε σε καποιον υπαλληλο μπορει να σας υποδειξει το ενα κ καποιος αλλος το αλλο εχοντας κανει μια προσωπικη εκτιμηση για το πως θα κινηθουν τα επιτοκια!!!Οι μισοι θα πεσουν μεσα, οι αλλοι οχι! ;) Απλα να εχετε υποψη οτι μια μικρη ανοδος απο την ΕΚΤ κατα 0.5% μπορει να σημαινει αυξηση μεχρι κ 2% αναλογως με την τραπεζα στα τελικα επιτοκια των δανειων!!!

Α και κατι αλλο μη σας φαινεται μεγαλη η διαφορα σταθερο με κυμαινομενο επιτοκιο γιατι θα πρεπει να κανετε τον απολογισμο με την παροδο 15 ετων κ δυστυχως δε θα ειναι κ ευκολα ετη μιας και οι ευρωπαικες οικονομιες βρισκονται σε πτωση

 

Το οτι ακουγεται η ΕΚΤ θα ανεβασει το επιτοκιο 0.25 ειναι πραγματικοτητα. Ηδη μια τραπεζα κατεβασε τα σταθερα κατα μια μοναδα για να τα προωθησει.

Οι περισσοτεροι απο εμας παμε στο κυμαινομενο ενω στην Ευρωπη στο σταθερο δανειο.

Παντως δεν μπορει οπως ειπες να το τραβηξουν παρα πολυ διοτι υπαρχει ανταγωνισμος και θελουν ακομη και αν αυξηθει να ειναι στην αγορα. πχ η αργοτικη εχει το κυμαινομενο στο 3,35% επιτοκιο. οποτε και να το παει 0,25 πανω στην δοση θα ειναι 20-30 ευρω το μηνα παραπανω.

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ηταν τοσο απλα τα πραγματα!!! Το ελαχιστο ποσο που αναφερεται οτι πρεπει να πληρωσεις να φροντιζεισς ΠΑΝΤΑ να τον πληρωνεις εγκαιρα μεσα στο χρονο ληξης!!!Το να καθυστερησεις 1-2 μερες ειναι οκ απλα θα πληρωσεις τον τοκο υπερημεριας!Αν ομως καθυστερησεις "αρκετα", και το βαζω σε εισαγωγικα γιατι εξαρταται απο το λογιστηριο της αντιιστοιχης τραπεζας οπου εβγαλες την πιστωτικη, τοτε υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να σε στειλουν στον τειρεσια κ τοτε "κακομοιρη" μου δε σβηνεσαι με τπτ απο κει!!!!!

Οποτε το ελαχιστο ποσο το πληρωνετε ΠΑΝΤΑ στο χρονο σας για να εχετε το κεφαλι σας ησυχο μετα!Ξερετε ποσες φορες λεω εγω να πληρωσω κατι τελευταια στιγμη κ εχει τυχει να το ξεχασω εντελως για πολλεςς μερες? Ευτυχως δεν ηταν ποτε κατι σε πιστωτικη δανειο κλπ

Mia poly kali lysi einai na eheis zitisei apo tin trapeza (an eheis kai logariasmo se autin) na pairnei apo moni tis to elahisto poso katavolis kathe mina.

Opote den eheis to aghos oti tha haseis tin imerominia, enw an thes na valeis perissotera mporeis na to kaneis. ;)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εχω ακουσει...οτι οι τραπεζες πλεον σου βγαζουν πιστωτικες και σε περνουν τηλεφωνο και σου λεει ελατε κυριε/α να υπογραψετε και για 1 χρονο δεν θα εχετε συνδρομη!

δηλαδη πλεον σε βαζουν θελοντας και μη σε ενα λουκι..

γι'αυτο ακομα και τηλεφωνικος να προσεχουμε!

εγω παντως ειμαι κατα των πιστωτικων.

εχω δει μια φωτογραφια που δειχνει ο πολλων της μετροιτης (ενα κυριο καλοντημενο) και ο πολλων επι πιστωσει (ενας φτωχος και ταλαιπωρημενος)

γι'αυτο καλο ειναι να ξερουμε τι μας γινεται.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

...Οι περισσοτεροι απο εμας παμε στο κυμαινομενο ενω στην Ευρωπη στο σταθερο δανειο.

...

Αν δεν κάνω λάθος, για μεγάλης διάρκειας αποπληρωμής δάνεια, όπως είναι τα περισσότερα από τα στεγαστικά, οι τράπεζες χορηγούν δάνεια μόνο με κυμαινόμενα επιτόκια. Γι'αυτό και υπάρχει αυτή η κατάσταση με τα περισσότερα δάνεια να είναι κυμαινόμενου επιτοκίου...

η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχας τα επιτοκια της ΕΚΤ εινα ι τα διατραπεζικα κ μαλιστα προς του οικους που εχουν τη μεγιστη πιστολιπτικη ικανοτητα!!!Οποτε μετακυλιομενα στους τελικους δανειστες κ δει σε "μικροτερες" τραπεζες τα 0,25 καταληγουν 0,5 κ βαλε κ αυτο θα γινει με ολες τις τραπεζες κ οχι με μερικες μονο!!!Τα στεγαστικα δανεια οντως ειναι μακροπροθεσμα κ οι πολλες απο τις τραπεζες προσφερουν σταθερα επιτοκια για περιοδους 15 ετων! Απο κει κ πανω αρχιζουν να μειωνονται οι επιλογες κ 1-2 προσφερουν πχ για 25ετη αποπληρωμη!!!Το σταθερο επιτοκιο βοηθαει στο να ξερεις ακριβως τι θα πληρωνεις τα επομενα 25 χρονια της ζωης σου κ επειδη στο εξωτερικο γινεται καλη μελετη πριν συναφθει ενα δανειο συνηθως καταληγουν σε σταθερα για απολυτη εξασφαλιση!!Δε σημαινει ομως οτι θα ειναι κ κερδισμενοι!!!ΑΝ καποιος εκτιμαει οτι θα ανεβουν περισσοτερο απο τις προβλεψεις τα επιτοκια παιρνει σταθερου αλλιως κυμαινομενου

 

Οσο για τις πιστωτικες, δεν ειναι αμεσα αρμοδιοτητας μου αλλα ξερω αρκετα γι αυτες! Κατ αρχας ειναι μεγαλη διευκολυνση για καποιους που δεν εχουν σταθερες πληρωμες αλλα επειδ ειναι ανθρωποι εχουν σταθερες αναγκες!! Επισης οταν οι πληρωμες ειναι ανισοποσες κ αβεβαιες τοτε επισης βολευουν αφανταστα!!!Επισης αν δεν θελετε να πληρωνετε τιποτα για τη χρηση τους απλα πληρωστε ολο το ποσο που χρωστατε στη ληξη της επομενης δοσης κ δεν υπαρχει καμια επιβαρυνση!!!Απλα θα φροντισετε να πατε εκει που σας προσφερουν δωρεαν συνδρομη!!!!

:tease:
Link to comment
Share on other sites

εχω ακουσει...οτι οι τραπεζες πλεον σου βγαζουν πιστωτικες και σε περνουν τηλεφωνο και σου λεει ελατε κυριε/α να υπογραψετε και για 1 χρονο δεν θα εχετε συνδρομη!

δηλαδη πλεον σε βαζουν θελοντας και μη σε ενα λουκι..

γι'αυτο ακομα και τηλεφωνικος να προσεχουμε!

εγω παντως ειμαι κατα των πιστωτικων.

εχω δει μια φωτογραφια που δειχνει ο πολλων της μετροιτης (ενα κυριο καλοντημενο) και ο πολλων επι πιστωσει (ενας φτωχος και ταλαιπωρημενος)

γι'αυτο καλο ειναι να ξερουμε τι μας γινεται.

 

Εξαρτάται πώς χρησιμοποιεί ο καθένας την πιστωτική. Αν πχ έχεις ολική εξόφληση στον λογαριασμό της , έχεις πίστωση τουλάχιστον 30 ημερών, καθόλου τόκους συν άτοκες δόσεις, ασφάλεια (το κυριότερο αυτό1 και για σένα και για τα καταστήματα). ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι καλυτερα ρε παιδια να χεις χρηματα μαζι σου (αν δεν εχεις βγαλε απ την τραπεζα...), απ το να δινεις πιστωτικη και να παιζεις καθε φορα με τους ορους της καθε τραπεζας...ΔΕν εχω χρησιμοποιησει ποτε μου και ουτε διαφενεται στο αμεσο μελλον...Και καλα σε βολευει (λες και δε μπορεις να πληρψσεις cash) αλλα οταν ερχεται η ωρα να πληρωσεις σου πιανουν τον κ*λ* !!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...