Jump to content

Double Play Plus


bianca76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, σίγουρα με reboot (δεν έχει κουμπί αλλά ,βγάζω και ξαναβάζω την πρίζα) διορθώνεται αλλά δεν μπορεί να γίνεται αυτό συνέχεια.

Στο Vodafone Shop που το πήρες με πλήρη συσκευασία και απόδειξη αγοράς. Έχει δοθεί οδηγία από Vodafone να στο αλλάζουν αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

οταν λετε βουιζει ,εννοειται οτι οταν σηκωνεις το ακουστικο ακουγεται κατι? διαπιστωσα κατι τετοιο και εγω , σταματαει μονο του αλλα ξαναρχιζει.
Link to comment
Share on other sites

Στο Vodafone Shop που το πήρες με πλήρη συσκευασία και απόδειξη αγοράς. Έχει δοθεί οδηγία από Vodafone να στο αλλάζουν αμέσως.

Κατάλαβα ότι στο αλλάζουν αμέσως. Γιατί εμένα μου έδωσαν την εντύπωση ότι πρώτα θα το ελέξουν και μετά θα το αλλάξουν. Πάντως σας ευχαριστώ για την απάντηση σας. Συσκευασία δεν έχω όμως .

 

οταν λετε βουιζει ,εννοειται οτι οταν σηκωνεις το ακουστικο ακουγεται κατι? διαπιστωσα κατι τετοιο και εγω , σταματαει μονο του αλλα ξαναρχιζει.

Στην δικιά μου περίπτωση όποιον αριθμό και να καλέσω " βουϊζει" ή κόβει την γραμμή. Δεν το κάνει πάντα αλλά όταν το κάνει ξεχνάει να σταματήσει.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σε λίγο καιρό θέλω να κάνω αίτηση σε κάποιο πάροχο για double play χωρίς πάγιο ΟΤΕ, είμαι μεταξύ forthnet doubleplay και vodafone doubleplay plus. (για τελλάς μου είπαν όσοι έχουν να μείνω μακριά)

Θα ήθελα να ρωτήσω όσους έχουν vodafone double play, αν είναι ευχαριστημένοι.

Αξίζει? Είναι αξιόπιστο?

Επίσης, αν βάλω το doubleplay plus χωρίς πάγιο ΟΤΕ, θα μου δώσουν συσκευή σταθερού που λειτουργεί με κάρτα sim? (Αν ναι, είναι καλή η ποιότητα των κλήσεων ή είναι καλύτερος ο ΟΤΕ?)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σε λίγο καιρό θέλω να κάνω αίτηση σε κάποιο πάροχο για double play χωρίς πάγιο ΟΤΕ, είμαι μεταξύ forthnet doubleplay και vodafone doubleplay plus. (για τελλάς μου είπαν όσοι έχουν να μείνω μακριά)

Θα ήθελα να ρωτήσω όσους έχουν vodafone double play, αν είναι ευχαριστημένοι.

Αξίζει? Είναι αξιόπιστο?

Επίσης, αν βάλω το doubleplay plus χωρίς πάγιο ΟΤΕ, θα μου δώσουν συσκευή σταθερού που λειτουργεί με κάρτα sim? (Αν ναι, είναι καλή η ποιότητα των κλήσεων ή είναι καλύτερος ο ΟΤΕ?)

 

Aπό την εμπειρία μου με το Vodafone Για το Σπίτι μπορώ να σου πω πως αν έχει καλό σήμα στο σπίτι σου και γενικότερα δεν παρουσιάζει προβλήματα το δίκτυο GSM στη περιοχή σου, δεν καταλαβαίνεις διαφορά με τον ΟΤΕ... To καλό είναι ότι ενεργοποιήται αμέσως. Σου δίνουν δωρεάν συσκευή voice box (η οποία δέχεται τη sim) με την οποία συνδέεις το σταθερό που ήδη έχεις. Αλλιώς υπάρχει και συσκευή που πέρνει απευθείας sim αλλά τη πληρώνεις. Δες εδώ.

Για το internet δεν ξέρω αλλά νομίζω πως ισχύει ότι ισχύει σε όλους τους εναλλακτικούς, δηλ. ότι σου τύχει. Άλλοι είναι πολύ ευχαριστημένοι, άλλοι λιγότερο και άλλοι μετανιώνουν πικρά για την επιλογή τους.:

 

Εγώ πάντως θα επέλεγα Forthnet. Μπορεί η εξυπηρέτηση (λόγω των πολλαπλάσιων στο τομέα του internet πελατών) να είναι χειρότερη, αλλά και απεριόριστη τηλεφωνία δίνει, και σε περισσότερες χώρες στο εξωτερικό ισχύει ο απεριόριστος χρόνος, και fax μπορείς να στέλνεις (μειονέκτημα της Vodafone) και κανονικό σταθερό PSTN έχεις και χρησιμοποιείς τους κωδικούς σου για δωρεάν πρόσβαση στα wifi hotspots της (π.χ Starbucks). Bέβαια ξαναλέω πως η Vodafone έχει πολύ καλύτερη υποστήριξη (και το καλοκαίρι θα δούμε και νέες εκπλήξεις, όπως και από τη forthnet).

 

Έχεις τσεκάρει τη διαθεσιμότητα τους στη περιοχή σου???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...