Jump to content

Να μην νικήσει ο φόβος....!


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποιος λεει οτι δεν ειναι μουφα το μαιλ?μονο κ μονο που ειναι μαιλ ειναι αμφισβητουμενο...

το θεμα ειναι πολιτικο αυτοι ανοιξαν τα συνορα κ αυτοι συνεχιζουν να κανουν τα στραβα ματια...βεβαια το πολιτικο αφορα 2 κομματα ολα κ ολα που εχουν παρει ηγεσια oΠοτε ακομη χειροτερα τα πραγματα.κ κατα συνεπεια το 70-80% που ψηφιζει

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτά κάνει η "παγκοσμιοποίηση"...

 

Επίσης σχετικά προσθέτω και αυτό :

Έκρηξη της εγκληματικότητας καταγράφεται σε απόρρητη έκθεση της ΓΑΔΑ.

 

Δλδ η μη αστυνομευση των Αμπελοκηπων απο μια ολοκληρη ΓΑΔΑ ερχεται απο την "παγκοσμιοποιηση"; :wacko:

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

χτες γυρω στις 9 και κατι το βραδακι,μπροστα στην σταση λεωφορειων "ιπποκρατειο" στην θεσσαλονικη,ειναι 2 αντρες και περιμενουν το λεωφορειο.

σταματαει το 11,απο/επιβιβαζει κοσμο,κλεινει τις πορτες και ετοιμαζεται να ξεκινησει.ο ενας απο τους δυο αντρες που περιμεναν στη σταση,βγαζει μαχαιρι και μαχαιρωνει εν ψυχρω τον αλλο ανδρα στην κοιλια.

το λεοφωρειο εχει ξεκινησει και μεσα στο λεωφορειο υπαρχουν ανθρωποι που ειδαν το τι εγινε.ο οδηγος δεν σταματα και αποφασιζει μια κοπελα να παρει τηλεφωνο την αστυνομια για να πει τι εγινε.πετιεται μια αλλη κυρια και λεει "αστο κοπελα μου.τον μπελα σου θα βρεις.θα περασει καποιος,θα τον δει και θα τον βοηθησει"ακομα δυο συμφωνουν μαζι της και η κοπελα κλεινει το κινητο...

 

 

και ολα αυτα σε μια χωρα που καποτε ο ενας βοηθουσε το αλλο,που λεγαμε πως εχουμε φιλοτιμο..τοσο πολυ αλλαξαμε πια??

τα συμπερασματα δικα σας..

 

 

(το περιστατικο σαν ειδηση το ακουσα μονο απο ραδιοφωνικο σταθμο)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

χτες γυρω στις 9 και κατι το βραδακι,μπροστα στην σταση λεωφορειων "ιπποκρατειο" στην θεσσαλονικη,ειναι 2 αντρες και περιμενουν το λεωφορειο.

σταματαει το 11,απο/επιβιβαζει κοσμο,κλεινει τις πορτες και ετοιμαζεται να ξεκινησει.ο ενας απο τους δυο αντρες που περιμεναν στη σταση,βγαζει μαχαιρι και μαχαιρωνει εν ψυχρω τον αλλο ανδρα στην κοιλια.

το λεοφωρειο εχει ξεκινησει και μεσα στο λεωφορειο υπαρχουν ανθρωποι που ειδαν το τι εγινε.ο οδηγος δεν σταματα και αποφασιζει μια κοπελα να παρει τηλεφωνο την αστυνομια για να πει τι εγινε.πετιεται μια αλλη κυρια και λεει "αστο κοπελα μου.τον μπελα σου θα βρεις.θα περασει καποιος,θα τον δει και θα τον βοηθησει"ακομα δυο συμφωνουν μαζι της και η κοπελα κλεινει το κινητο...

 

 

και ολα αυτα σε μια χωρα που καποτε ο ενας βοηθουσε το αλλο,που λεγαμε πως εχουμε φιλοτιμο..τοσο πολυ αλλαξαμε πια??

τα συμπερασματα δικα σας..

 

 

(το περιστατικο σαν ειδηση το ακουσα μονο απο ραδιοφωνικο σταθμο)

 

Και ένα παρόμοιο... Σε λεωφορείο στην Αθήνα, στο οποίο ήμουν μέσα, μπαίνουν σε κάποια φάση 2 χρήστες, αρκετά προσεγμένης εμφάνισης μπορώ να πώ, αλλά η φάτσα τους μαρτυρούσε το τι θα ακολουθούσε.

 

Πιάνει η κοπελιά και ανάβει τσιγάρο μέσα στο λεωφορείο, κανείς δε μίλησε γιατί φαντάζονταν εν μέρη τι θα γινόταν. Ένας όμως αγανακτισμένος, και με το δίκιο του, της κάνει παρατήρηση. Σηκώνεται πάνω η κοπελιά και το αστράφτει μια μπουνιά στη μύτη. Σηκώνεται και ο άλλος και άρχισε να πέφτει το ξύλο βροχή. Δεν κουνήθηκε κανένας. Παίρνω πρωτοβουλία, λέω στον οδηγό να ανοίξει την πίσω πόρτα και μαζί με έναν σεκιουριτά που ευτυχώς βρισκόταν εκεί πιάσαμε τα άτομα αυτά, τους ρίξαμε μερικές και τα πετάξαμε έξω από το όχημα.

 

Λίγα μέτρα πιο κάτω (στάση) ο οδηγός σταματά και ετοιμάζεται να καλέσει την αστυνομία, ενώ εγώ και ο σεκιουριτάς βοηθούσαμε τον άνθρωπο που είχε χτυπήσει. (το λεωφορείο είχε τουλάχιστον άλλα 15 άτομα ίσως και περισσότερα από τα οποία δεν κουνήθηκε κανένας ακόμη και τότε)...

 

Ξαφνικά σκάνε μύτη πάλι οι δύο που πετάξαμε έξω, με τη δικαιολογία ότι είχαν πέσει τα γυαλιά του αγοριού και προσπαθούσαν να μπουν με το έτσι θέλω στο λεωφορείο. Έφτασαν σε σημείο να πιάσουν πέτρα την οποία ευτυχώς δεν πέταξαν στο λεωφ. Τότε μόνο ένας "κύριος" πήρε τα γυαλιά του παιδιού που όντως είχαν πέσει μέσα στο λεωφορείο αλλά και τα γυαλιά του χτυπημένου ανθρώπου (τα πέταξε από το παράθυρο στους δράστες) με σκοπό να σωθεί ο ίδιος και ανάγκασε μάλιστα τον οδηγό να ξεκινήσει κακήν κακώς από το σημείο, διαφορετικά θα του έκανε καταγγελία....!!!!

 

Απείλησε μάλιστα και εμένα προσωπικά αλλά και τον σεκιουριτά να μη μαθευτεί το συμβάν πουθενά.

 

Εγώ βέβαια πήγα στην αστυνομία, αλλά ξέρετε που με έγραψαν...

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Συμφωνώ στο ότι πρέπει να οργανωθούμε μόνοι μας, και να λάβουμε τα μέτρα μας! Δεν έχει νόημα να περιμένουμε από τους άλλους έτσι όπως έχουμε καταντήσει! Ας τα πάρουμε όλα στα χέρια μας λοιπόν...ίσως είναι και για καλύτερα...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...