Jump to content

[Επίσημο] Νokia N-Gage


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε συς!!! Θυμαστε ενα καλο καιρο ενα παιχνιδακι που το ελεγαν TAITO MEMORIES...??? :p Ναι ναι! Αυτο που το ειχει κλασει η NOKIA... απο οτι λεει εδω σε 7 μερες θα ειναι διαθεσιμο...

 

Δεν βαζω το χερι μου στην φωτια αλλα πιστευω πως η expansys ειναι πολυ εγκυρη εταιρια...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sxetikos_asxetos (27 Σεπ. 2004 , 23:17)

 

Βρε συς!!! Θυμαστε ενα καλο καιρο ενα παιχνιδακι που το ελεγαν TAITO MEMORIES...??? :p Ναι ναι! Αυτο που το ειχει κλασει η NOKIA... απο οτι λεει εδω σε 7 μερες θα ειναι διαθεσιμο...

 

Δεν βαζω το χερι μου στην φωτια αλλα πιστευω πως η expansys ειναι πολυ εγκυρη εταιρια...

 

 

Ναι το θυμόμαστε!!!

 

Καλά τέλειο παιχνίδι από ό,το έχω διαβάσει!

Περιλαμβάνει τα καλύτερα παιχνίδια της TAITO όπως το bubble bobble και το space invanders!

 

Καλώς να έρθει! Προσωπικά το περιμένω με μεγάλη ανυπομονισία! :) ;) :D :happy:

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sxetikos_asxetos (27 Σεπ. 2004 , 23:17)

 

Βρε συς!!! Θυμαστε ενα καλο καιρο ενα παιχνιδακι που το ελεγαν TAITO MEMORIES...??? :p Ναι ναι! Αυτο που το ειχει κλασει η NOKIA... απο οτι λεει εδω σε 7 μερες θα ειναι διαθεσιμο...

 

Δεν βαζω το χερι μου στην φωτια αλλα πιστευω πως η expansys ειναι πολυ εγκυρη εταιρια...

 

τι ειναι αυτο.προτη φορα το ακουω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερεται ποιο ειναι το ποιο καινουργιο firmware που εχει κυκλοφορησει για το n-gage???
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (29 Σεπ. 2004 , 16:00)

 

Νομίζω οτι μετά το V 4.03 26-11-2003 NEM-4 δεν βγήκε κάποιο άλλο.

 

Ωραια την καινουργια εχω :D
Link to comment
Share on other sites

Loipon. geia sas kai pali!!!! phra karta 256 MB marka:extrememory kai 50 euro apo UNIQUE thessaloniki. (Ean den prepei na grafo onomata gia na min mou thn peite gia diafimisi magaziou enimeroste! apla mou fainetai kali timi) fainetai na douleyei OK.

kai tora 3ana gia tin vohtheia sas:

1.Oi anafores pos svinontai?

2.O hxos apo to 3ipnitiri allazei?

3. Merikes fores oi sintomeuseis apo kapoia programmata px SeleQ, Quick Office, kapoia games xanontai apo to menu kai ama kano restart 3ana emfanizontai!?!?!? exei tyxei se kanena? kamia lisi?

4. Skeftomai na to pao gia anavathmisi. kapoia stigmi diavasa oti me to teleftaio firmware den diavazetai apo ton ypologisti san skliros. Isxuei? Ti allazei apo to 3.30? a3izei h anavatmisi?

Eyxaristro kai pali :)

Link to comment
Share on other sites

loipon, to xypnitiri allazei mono me efarmogi..psakse gia to psiloc extendend profiles, i akoma kai to smart profiles...Nomizo oti kai kapoia clock programmata to kanoun.

Me ton Fexplorer, frontize na svineis tis anafores apo to c:/nokia/installs , me afton ton tropo tha stamatisoun na vgainoun shortcuts.

Link to comment
Share on other sites

Kalytera na egatastseis to smart eprofiles kai oxi to psiloc.Genikws na apofeugeis tis efarmoges tis psiloc kathws oles tous prokaloun polles asimvatotites.
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος starboard (29 Σεπ. 2004 , 21:11)

Skeftomai na to pao gia anavathmisi. kapoia stigmi diavasa oti me to teleftaio firmware den diavazetai apo ton ypologisti san skliros. Isxuei? Ti allazei apo to 3.30? a3izei h anavatmisi?

Δεν έχω παρατηρήσει κάποια τρανταχτή διαφορά. Συγκεκριμένα, δεν παρατήρησα καμία διαφορά. Απλά, αν πάθει κάτι το κινητό σου και χρειαστεί να το πας για αναβάθμιση, είναι η μόνη διαθέσιμη αυτή την στιγμή. Δεν πρόκειται δηλαδή να σε ρωτήσουν ποιο firmware θέλεις να σου βάλουν.

 

Δεν είχα κανένα πρόβλημα. Το αναγνώριζε κανονικά σαν σκληρό. Όπως και πριν. Καμία αλλαγή.

 

Γνώμη μου, μην το πας για αναβάθμιση αν δεν έχεις κάποιο σοβαρό πρόβλημα. Εγώ είχα και αναγκάστικα να την κάνω. Αν τρώει ψιλοκολλήματα, κάνε του ένα φορμάτ απο μόνος σου και θα είσαι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (30 Σεπ. 2004 , 04:49)

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάποια τρανταχτή διαφορά. Συγκεκριμένα, δεν παρατήρησα καμία διαφορά. Απλά, αν πάθει κάτι το κινητό σου και χρειαστεί να το πας για αναβάθμιση, είναι η μόνη διαθέσιμη αυτή την στιγμή. Δεν πρόκειται δηλαδή να σε ρωτήσουν ποιο firmware θέλεις να σου βάλουν.

 

Δεν είχα κανένα πρόβλημα. Το αναγνώριζε κανονικά σαν σκληρό. Όπως και πριν. Καμία αλλαγή.

 

Γνώμη μου, μην το πας για αναβάθμιση αν δεν έχεις κάποιο σοβαρό πρόβλημα. Εγώ είχα και αναγκάστικα να την κάνω. Αν τρώει ψιλοκολλήματα, κάνε του ένα φορμάτ απο μόνος σου και θα είσαι μια χαρά.

 

Σωστα και εγω οταν μου χαλασε τοτε το πηγα για αναβαθμιση γενικα ομως δεν αξιζουν οι αναβαθμισεις στο n-gage
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω μια χαρη.Μηπως μπορει καποιος να μου στειλει τα libs του pocket kingdom στο e-mail μου? trevlakisg@yahoo.gr

Ευχαριστω πολυ! :)

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος em_seven (30 Σεπ. 2004 , 13:48)

 

ομως δεν αξιζουν οι αναβαθμισεις στο n-gage

 

ναι γιατι δεν ειχε και κανα κολημα σοβαρο απο τοτε που βγηκε

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Totos (30 Σεπ. 2004 , 12:03)

 

Παιδια θελω μια χαρη.Μηπως μπορει καποιος να μου στειλει τα libs του pocket kingdom στο e-mail μου? trevlakisg@yahoo.gr

Ευχαριστω πολυ! :)

 

 

Ειναι πολυ μεγαλο για να στο στειλουν σε mail... νομιζω δλδ... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος argi_7 ( 1 Οκτ. 2004 , 14:58)

 

ναι γιατι δεν ειχε και κανα κολημα σοβαρο απο τοτε που βγηκε

 

Ένα προβλημα ειχε,την αποθηκευση των μηνυματων στην καρτα μνημης και αυτο δεν λινεται οποτε τζαμπα αναβαθμισεις βεβαια υπαρχει και ενα προγραμματακι που το λυνει αλλα η νοκια οφειλε να το λυσει η ιδια μεσα απο ενα καινουργιο firmware :!:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος em_seven ( 1 Οκτ. 2004 , 20:49)

 

Ένα προβλημα ειχε,την αποθηκευση των μηνυματων στην καρτα μνημης και αυτο δεν λινεται οποτε τζαμπα αναβαθμισεις βεβαια υπαρχει και ενα προγραμματακι που το λυνει αλλα η νοκια οφειλε να το λυσει η ιδια μεσα απο ενα καινουργιο firmware :!:

 

μα γιατι να το ελεινε αφου εξεπιτιδες το εκανε :p :p

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και άλλα πράγματα που κλειδώθηκαν μέσα απο το software, μόνο για την περίπτωση του n-Gage. Tρανταχτό παράδειγμα είναι η αδυναμία αποστολής μεγάλων αρχείων όπως mp3 κτλ. Την στιγμή μάλιστα που παλαιότερες συσκευές όπως το 3650 το επιτρέπουν χωρίς κανέναν απολύτως περιορισμό.

 

Ευλογημένη η μαμά ΝΟΚΙΑ!!!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Trobocop® ( 5 Οκτ. 2004 , 16:24)

 

Υπάρχουν και άλλα πράγματα που κλειδώθηκαν μέσα απο το software, μόνο για την περίπτωση του n-Gage. Tρανταχτό παράδειγμα είναι η αδυναμία αποστολής μεγάλων αρχείων όπως mp3 κτλ. Την στιγμή μάλιστα που παλαιότερες συσκευές όπως το 3650 το επιτρέπουν χωρίς κανέναν απολύτως περιορισμό.

 

Ευλογημένη η μαμά ΝΟΚΙΑ!!!! :mad:

 

 

Εδώ Αλέξη κάνεις κάποιο λάθος!!! :wacko: :blink:

 

Με την εφαρμογή που μπορείς να αποθηκεύσεις τα μηνύματα

στην κάρτα μνήμης μπορείς να στείλεις αρχεία απεριόριστου μεγέθους!!!

:happy: :) ;)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manos the greek ( 6 Οκτ. 2004 , 14:21)

 

Εδώ Αλέξη κάνεις κάποιο λάθος!!! :wacko: :blink:

 

Με την εφαρμογή που μπορείς να αποθηκεύσεις τα μηνύματα

στην κάρτα μνήμης μπορείς να στείλεις αρχεία απεριόριστου μεγέθους!!!

:happy: :) ;)

 

 

Δεν κάνω λάθος. Φυσικά με ξεχωριστές εφαρμογές μπορείς να κάνεις τα... πάντα. Άλλο είπα εγώ. :)

 

Και στο 7610 μπορείς να στείλεις αρχεία μέσω του mobiluck. Το ΒΤ όμως παραμένει εργοστασιακώς κλειδωμένο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Trobocop® ( 5 Οκτ. 2004 , 16:24)

 

Υπάρχουν και άλλα πράγματα που κλειδώθηκαν μέσα απο το software, μόνο για την περίπτωση του n-Gage. Tρανταχτό παράδειγμα είναι η αδυναμία αποστολής μεγάλων αρχείων όπως mp3 κτλ. Την στιγμή μάλιστα που παλαιότερες συσκευές όπως το 3650 το επιτρέπουν χωρίς κανέναν απολύτως περιορισμό.

 

Ευλογημένη η μαμά ΝΟΚΙΑ!!!! :mad:

 

 

Αδυναμια αποστολης η αποθηκευσης? :confused:

 

Γιατι αν ενοεις την αδυναμια αποθηκευσης εγω πιστευω πως ειναι ασκοπη κινηση αφου υπαρχει το USB cable... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες,μια βοηθεια...εχω προβληματακι συνδεσης n-gage με pc μεσω usb!Συνδεω πρωτη φορα το n-gage στο pc,αλλα δεν αναγνωριζεται καθολου απο το pc,ουτε απο device manager το βλεπω πουθενα (καλα που κρυβεται???) Βασικα το κινητο εμφανιζει το σηματακι οτι ειναι συνδεδεμενο μεσω usb και επισης οταν παω να μπω στην mmc δεν εχω προσβαση (επειδη ειναι συνδεδεμενη με το pc),αλλα στο pc δεν βλεπω πουθενα n-gage???...καποια ελπιδα για σωτηρια???

"more than just a dream"

http://www.tenpackbmx.com/tp2004/logos/wtp/wtp-square-logo-slug.gif

Link to comment
Share on other sites

...επισης και οταν το εχω συνδεδεμενο χωρις την mmc παλι το ιδιο παθαινω και τελος δεν του εχω εγκαταστησει ουτε καν μια εφαρμογη που να το μπλοκαρε...mercy...

"more than just a dream"

http://www.tenpackbmx.com/tp2004/logos/wtp/wtp-square-logo-slug.gif

Link to comment
Share on other sites

An to sindeeis me usb xwris tin mmc ti perimeneis na anagnwrisei?

Pantws an exeis anoixta ta hxeia kai kanei enan xaraktiristiko thorivo afou to sindeeis (exontas tin mmc mesa fysika) kai sou bgazei kapoio kartelaki pou leei mia i perissoteres siskeues usb den anagnorizontai apo ton H/Y tote nomizw aplws mporeis na pas sto my computer kai na deis an sta grammata exei prostethei kai kapoio allo px F:/ H:/

Tha einai i mmc tou kinitou!

An den ginei tpt dokimase na egatastiseis to Nokia audio manager.vrisketai mesa sto cd-rom tou n-gage pou exei to kouti mesa..an den to exeis mporeis na to katevaseis apo tin homepage tou n-gage(Koita tin ypografh mou )

Nomizw me to nokia audio manager egathista kai kapoious drivers.

Dokimase to ;)

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Πωωω,ασε φιλε,φαγαμε ηττα! εκανα εγκατασταση το nokia audio manager αλλα και παλι τιποτα...γενικα δεν το αναγνωριζει πουθενα...ουτε βγαζει καν καινουργιους drivers πχ F: τετοια γενικα και ουτε καν το αναγνωριζει το συστημα σαν καινουργια συνδεδεμενη συσκευη...??? ευχαριστω παντως!!!

"more than just a dream"

http://www.tenpackbmx.com/tp2004/logos/wtp/wtp-square-logo-slug.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι λειτουργικό χρησιμοποιείς στον υπολογιστή σου; Με τα ΧΡ αναγνωρίζεται αμέσως ως σκληρός δίσκος και δεν χρειάζεται ούτε drivers ούτε τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...