Jump to content

Sony Ericsson G700


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

 

Είχα ενα Κ750i οπου ειχα κανει backup τις επαφες εκεινου του τηλ. και της ειχε καταχωρησει σαν επαφές στο adressbook των windows. Το τηλ. αυτο εκλάπη. Αγόρασα ενα G700 και θέλω να μεταφέρω τις επαφές απο το adress book στο κινητό αυτό. Ξέρει κανεις κάποιο τρόπο???? Προσπάθησα μέσα από το pcsuite αλλά δεν γίνετε.

 

Ευχαριστώ.

SARGYRIO
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 114
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δύο ερωτήσεις:

 

α) το G700 παίρνει κανονικά java εφαρμογές? Με ενδιαφέρουν οι Gmail App και ο Opera Mini να παίζουν μέσω του μηνιαίου πάσου του Cosmote My View.

 

β) είμαι ανάμεσα στα G700 και T700 ποιο να προτιμήσω?

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις:

 

α) το G700 παίρνει κανονικά java εφαρμογές? Με ενδιαφέρουν οι Gmail App και ο Opera Mini να παίζουν μέσω του μηνιαίου πάσου του Cosmote My View.

 

β) είμαι ανάμεσα στα G700 και T700 ποιο να προτιμήσω?

Το G700 μπορεί να να πάρει java και symbian εφαρμογές και παιχνίδια. Οι java εφαρμογές συνδέονται στο ίντερνετ χωρίς πρόβλημα και μέσω wap (Cosmote My View, Wind Plus κτλ). Το σερφάρισμα είναι σίγουρα πολύ πιο άνετο στο g700 λόγω της οθόνης αφής και της μεγαλύτερης διάστασης που έχει. Ως smartphone έχει βέβαια τα θετικά και τα αρνητικά του.. καλύτερα να το δεις και από κοντά.. Είναι σχετικά αργό λογώ μικρού επεξεργαστή (208 MHz ARM9).

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι ρυθμήσεις πρέπει να κάνω στο κινητό για να στέλνω MMS; Έχω Q.

Πήγα στο site είδα κάτι ρυθμίσεις, αλλά δεν κάνουν...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι ρυθμήσεις πρέπει να κάνω στο κινητό για να στέλνω MMS; Έχω Q.

Πήγα στο site είδα κάτι ρυθμίσεις, αλλά δεν κάνουν...

Δοκίμασε από εδώ: http://www.sonyericsson.com/cws/support/phones/detailed/phonesetupmms/g700?lc=el&cc=gr

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και από κει αλλά πάλι δεν λειτουργεί... Οι ρυθμίσεις έρχονται και αποθηκεύονται, αλλά MMS δεν στέλνει. :(

Ίσως η Q είναι από τα παραδείγματα του ό,τι πληρώνεις, παίρνεις.

Link to comment
Share on other sites

Το G700 μπορεί να να πάρει java και symbian εφαρμογές και παιχνίδια. Οι java εφαρμογές συνδέονται στο ίντερνετ χωρίς πρόβλημα και μέσω wap (Cosmote My View, Wind Plus κτλ). Το σερφάρισμα είναι σίγουρα πολύ πιο άνετο στο g700 λόγω της οθόνης αφής και της μεγαλύτερης διάστασης που έχει. Ως smartphone έχει βέβαια τα θετικά και τα αρνητικά του.. καλύτερα να το δεις και από κοντά.. Είναι σχετικά αργό λογώ μικρού επεξεργαστή (208 MHz ARM9).

 

Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου! Άργησα όμως να το πάρω απόφαση και το eshop που το είχε στα ~160ευρώ νομίζω ότι δεν το έχει πλέον (ή δεν το βρίσκω εγώ!). :(

 

Αλήθεια, τα αρνητικά ποια είναι?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου! Άργησα όμως να το πάρω απόφαση και το eshop που το είχε στα ~160ευρώ νομίζω ότι δεν το έχει πλέον (ή δεν το βρίσκω εγώ!). :(

 

Αλήθεια, τα αρνητικά ποια είναι?

Εγώ έχω το g900 που είναι αδερφάκι με το g700. Τα κύρια αρνητικά τους είναι τα απαρχαιωμένα χαρηκτηριστικά (cpu 4ετίας) και ότι η πλατφόρμα στην οποία βασίζονται "πέθανε" εδώ και λίγους μήνες. Τέλος τα updates, οι καινούριες εφαρμογές και τα παιχνίδια. Όσον αφορά την ταχύτητα να αναφέρω ενδεικτικά ότι το άνοιγμα των sms, της κάμερας και του media player απαιτεί 6-7 δεύτερα το καθένα την πρώτη φορά. Μόνο ό,τι είναι φορτωμένο στη ram έχει γρήγορη απόκριση αλλιώς είναι πολύ αργό. Ξυπνητήρι με κλειστό κινητό δεν μπορείς να έχεις, τα αναγνωσμένα sms έχουν το ίδιο κλειστό φακελάκι με τα νέα (μπέρδεμα), η ώρα στα sms είναι συνήθως λάθος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλή σας ήμερα.

Είμαι νέος κάτοχος ενός G 700 . Ας είναι καλά το e shop με τις προσφορές του...... Προσπαθώντας να το καταλάβω και να το μάθω το τηλ , γιατί είμαι νέος στην τεχνολογία uiq (αν και δεν εχω καταλάβει τι σημαίνει) θα ήθελα να σας κάνω μια δυο ερωτήσεις .

Γιατί δεν μπορώ να έχω ξυπνητήρι με κλειστό το τηλ, ενώ όταν ειναι κλειστό αλλά στην φόρτιση λειτουργεί ? τα άλλα γιατι μπορούν ?!!?? Υπάρχει κάποια ρύθμιση ?

Και άλλη μια ερώτηση. Γιατι αν το κλείσω και μετα που θα το ενεργοποιήσω ξανα έχουν χαθει κάποιες ρυθμίσεις ήχων σε ξυπνητήρι κ.τ.λ.?

Αυτά προς το παρών. Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας ήμερα.

Είμαι νέος κάτοχος ενός G 700 . Ας είναι καλά το e shop με τις προσφορές του...... Προσπαθώντας να το καταλάβω και να το μάθω το τηλ , γιατί είμαι νέος στην τεχνολογία uiq (αν και δεν εχω καταλάβει τι σημαίνει) θα ήθελα να σας κάνω μια δυο ερωτήσεις .

Γιατί δεν μπορώ να έχω ξυπνητήρι με κλειστό το τηλ, ενώ όταν ειναι κλειστό αλλά στην φόρτιση λειτουργεί ? τα άλλα γιατι μπορούν ?!!?? Υπάρχει κάποια ρύθμιση ?

Και άλλη μια ερώτηση. Γιατι αν το κλείσω και μετα που θα το ενεργοποιήσω ξανα έχουν χαθει κάποιες ρυθμίσεις ήχων σε ξυπνητήρι κ.τ.λ.?

Αυτά προς το παρών. Σας ευχαριστώ.

otan ine sti fortisi den ine telios klisto. an thimame kala i bara tu startup ftani os ena simio otan fortizi. den iparxi tropos na to lisis auto me to ksipnitiri. boris na to exis anixto sto flight mode omos, pu klini telios to sima

 

oi rithmisis den xanonte kanonika. ise siguros oti patas save prin vgis apo to menu? tin pataga poli palai ego, etsi. kane ke ta updates kalu kaku

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το g900 που είναι αδερφάκι με το g700. Τα κύρια αρνητικά τους είναι τα απαρχαιωμένα χαρηκτηριστικά (cpu 4ετίας) και ότι η πλατφόρμα στην οποία βασίζονται "πέθανε" εδώ και λίγους μήνες. Τέλος τα updates, οι καινούριες εφαρμογές και τα παιχνίδια. Όσον αφορά την ταχύτητα να αναφέρω ενδεικτικά ότι το άνοιγμα των sms, της κάμερας και του media player απαιτεί 6-7 δεύτερα το καθένα την πρώτη φορά. Μόνο ό,τι είναι φορτωμένο στη ram έχει γρήγορη απόκριση αλλιώς είναι πολύ αργό. Ξυπνητήρι με κλειστό κινητό δεν μπορείς να έχεις, τα αναγνωσμένα sms έχουν το ίδιο κλειστό φακελάκι με τα νέα (μπέρδεμα), η ώρα στα sms είναι συνήθως λάθος.

 

Κατάλαβα! Τα ίδια προβλήματα με το ξυπνητήρι είχα και με το προηγούμενο (QTEK 8500) κινητό μου. Τελικά πήρα το S.E. C510 και μέχρι τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

και εγω ρε παιδια βαζω το alarm να χτυπυσει ...και δεν χτυπαει ποτε .... τωρα το κατλαβα....

οσο για τον φιλο μας πιο πανω στα e-shop ειχε μεινει τελευτεο κομματι και το εφαγα εγω!!!

πλακα δεν εχει???!!!

Εμενα δεν με ενοχλει που εχει υψυλη τιμη sar γιατι το εχω σε τσαντακι ....ποτε δεν εχω κινητο στην τσεπη...και οταν παω να την πεσω το βαζω flight mode!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Υπάρχει περίπτωση να με ενημερώσει κάποιος κάτοχος και γνώστης πώς γίνεται διαγραφή/απεγκατάσταση κάποιας εγκατεστημένης εφαρμογής? Συγκεκριμένα, εγκατέστησα κάποιο παιχνίδι και θέλω να το βγάλω. Απο το μενού δεν μου δίνει επιλογή "Διαγραφή" ή "Απεγκατάσταση" ή κατι τέτοιο τέλος πάντων.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Υπάρχει περίπτωση να με ενημερώσει κάποιος κάτοχος και γνώστης πώς γίνεται διαγραφή/απεγκατάσταση κάποιας εγκατεστημένης εφαρμογής? Συγκεκριμένα, εγκατέστησα κάποιο παιχνίδι και θέλω να το βγάλω. Απο το μενού δεν μου δίνει επιλογή "Διαγραφή" ή "Απεγκατάσταση" ή κατι τέτοιο τέλος πάντων.

 

Ευχαριστώ

Ρυθμίσεις -> Γενικά -> Απεγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΑΦΗΣ. ΔΕΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΕΤΑΙ! ΚΑΜΙΑ ΕΝΤΟΛΗ ΜΕ ΕΠΑΦΗ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΑ SOFT KEYS . ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ? ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ?

THANKS.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα! Έχω ένα πρόβλημα με το G700. Αποθήκευσα τις εικόνες και τα τραγούδια στη μνήμη του τηλεφώνου και τώρα που αγόρασα κάρτα μνήμης δεν ξέρω πως να τα περάσω! Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω ένα πρόβλημα με το G700. Αποθήκευσα τις εικόνες και τα τραγούδια στη μνήμη του τηλεφώνου και τώρα που αγόρασα κάρτα μνήμης δεν ξέρω πως να τα περάσω! Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει??

Πήγαινε στο Organizer -> Διαχείριση αρχείων. Στο πάνω μέρος υπάρχουν 2 καρτελίτσες η καθεμία από τις οποίες σου εμφανίζει τα περιεχόμενα της εσωτερικής μνήμης και του memory stick. Τσέκαρε τα αρχεία που θες βάζοντας τικ μπροστά από αυτά και πάτα Περισσότερα -> Επεξεργασία -> Μετακίνησε σε. Στο παράθυρο που θα ανοίξει, επιλέγεις την 2η καρτέλα (M2 card) και αποθηκεύεις όπου θες. Αν τα αρχεία σου είναι πολλά, μπορείς να τα επιλέξεις όλα μαζί πηγαίνοντας Περισσότερα -> Μαρκάρισμα -> Μαρκάρισμα όλων.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια στην παρέα ! Εχω και εγω το G700 και μου βγαζει πρόβλημα στα Video που τραβάω με το κινήτο . Συγκεκριμένα δεν υπαρχει συγχονισμος μεταξυ ηχου και εικόνας . Λύνεται με αναβάθμιση ?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

δοκιμασε το ρε φιλε δεν εχεις να χασεις τιποτα, απλα κρατησε ενα backup.

Να ρωτησω παιδια αν παρω ενα usb bluetooh για το pc θα μπορω να συνδεομε με το κινητο και να περνω ετσι ιντερνετ απο το pc?

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε το ρε φιλε δεν εχεις να χασεις τιποτα, απλα κρατησε ενα backup.

Να ρωτησω παιδια αν παρω ενα usb bluetooh για το pc θα μπορω να συνδεομε με το κινητο και να περνω ετσι ιντερνετ απο το pc?

Ναι γίνεται να πάρεις internet φτιάχνοντας ένα δίκτυο Bluetooth PAN (Personal Area Network). Το είχα προσπαθήσει αρκετά τις πρώτες μέρες που αγόρασα το g900 αλλά για κάποιο λόγο δεν τα είχα καταφέρει. Τότε ήμουν και τελείως άσχετος με τα UIQ3 κινητά. Μια που είσαι μέλος στο persian, υπάρχει εκεί ένα πολύ καλό tutorial που λέγεται 'Share Internet Connection Via Bluetooth'.

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω πολυ....αλλα εσυ που το ξερεις οτι ειμαι μέλος.??? Παραξενο.

α σορρυ τωρα θυμηθικα.. α και ευχαριστω για το site πολυ χρησιμο.

....αυτο κανει?

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.614811

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω πολυ....αλλα εσυ που το ξερεις οτι ειμαι μέλος.??? Παραξενο.

α σορρυ τωρα θυμηθικα.. α και ευχαριστω για το site πολυ χρησιμο.

....αυτο κανει?

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.614811

Ναι πρέπει να κάνει αφού γράφει PAN. Κι εγώ msi έχω αλλά διαφορετικό μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ...δε βλεπω λογο ανησυχιας για την τιμη του SAR της εν λογο συσκευης .

Η τιμη αυτη διχνει την μεγιστη αποροφηση την ακτινοβολίας.

Δηλάδη όταν εχουμε χαμηλο σημα δικτυου...

Σωστα δεν τα λεω??...αν οχι περιμενω απαντηση.

Εγω ετσι ξερω.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλησπερα αγαπητο φορουμ..

δυστηχως..εχω την εξης ερωτηση!

Γνωριζει κανεις αν ι σοννυ ερικσον πουλαει ανταλακτικα για τηνοθονη αφης??

Συγκεκριμενα θελω μονο το πλαστικο καλυμα απο πανω..

Στη ουσια το ολο συστημα της αφης!

με λιγα λογια..αυτο ..http://img297.imageshack.us/img297/6963/dsc00175y.th.jpg

αξιζει να το φτιαξω ..τι λετε?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson G700

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...