Jump to content

Samsung SGH-U900 Soul


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) Μπαινετε με τον κωδικο *#0002*28346# στο κρυφό μενού.

2) Πατηστε "Πίσω" μεχρι να βγείτε σ'ενα μενού με 7 επιλογες μεταξυ των οποίων και η SPK Config

3) Πατήστε 3

4) Έπειτα πατήστε 3 (επιλογή AV-QTune MP3)

5) Έπειτα πατήστε 1 (SPK MP3 Vol)

6) Βλέπουμε τα επίπεδα έντασης σε db. Για να μην εχει καθυστέρηση στην κλήση πρέπει να ορίσετε το επιπεδο 0 ίδιο με το επιπεδο που εχετε ρυθμίσει να χτυπαει το τηλεφωνο (το επιπεδο 7 στις ρυθμισεις προφιλ εδώ ειναι το 6 κλπ) Tο μέγιστο που μπορει να λειτουργησει καλα το ηχειο ειναι 2db ανάλογα και την ενταση του εκαστοτε mp3.

Για να αλλαξετε ενα επιπεδο πρωτα πατατε το νουμερο του επιπεδου (0~6) και μετα την τιμη σε db. Για να ορισετε επιπεδο 1.0 db πρεπει να πατησετε 10. (το εχει και σαν παραδειγμα κατω απο το επιπεδο 6 τον τρόπο εισαγωγής)

-Σε περιπτωση που χρειαστεί το πλην βρίσκεται στο αστερακι.

Σημειώστε οτι παντού μετα απο την τροποποίηση του επιπέδου 0 η ενταση στο επιπεδο 1 θα ειναι η μέγιστη παντού(και στο mp3 player του κινητού)

 

Ελπίζω να βοήθησα. Τώρα ψαχνω πως θα διορθωθει η ενταση στο ηχειο σε ανοιχτη ακρόαση. Όταν το βρω θα ποστάρω ξανα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 591
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ξέρω εγώ...

 

δεν το λες και σ εμας το μεγαλο μυστικο?

 

 

τσαφ βρηκες καποιον κωδικο για το gprs menu του υ900?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις γιατι κρατας τα 500 μηνυματα?

 

Πρεπει να δωσω λογαριασμο για τι τα κραταω?

Εγω κατι ρωτησα και περιμενα απαντηση απο οποιον εχει την ευχαριστηση.

Το οτι δεν ειχες κατι να πεις πανω σε αυτο δε σημαινει οτι πρεπει

να πουλας πνευμα και εξυπναδα.

 

δεν το λες και σ εμας το μεγαλο μυστικο?

 

Οι ειρωνιες παρακαλω σε αυτους που γνωριζεις και εχεις την οικειοτητα..

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

τσου ρε STK-λακι.

αμα θες να κρατας τα μηνυματα παρε κανενα τετραδιο.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

τσου ρε STK-λακι.

αμα θες να κρατας τα μηνυματα παρε κανενα τετραδιο.

 

Σπιράλ το προτιμάς ή απλό? Γιατί, όπως κατάλαβες, η γνώμη σου μετράει...

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να ειναι διεθνες με το σκληρο μπλε εξωφυλλο.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στα μηνυματα κειμενου ενω εχω οριο τα 500, εμενα οταν εφτασα στα 202 μου εβγαλε μνημη πληρης και μετα οταν εσβησα καποια, μετα απο λιγο καιρο στα 214 μου εβγαλε παλι το ιδιο. Ξερει κανεις γιατι συμβαινει αυτο?

 

Όταν λέει οτι έχει μνήμη για 500 sms, έχει για 500 sms μονά. Αν τα sms που σου έχει στείλει η mikroula125 είναι διπλά (κολλημένα δυο μηνύματα γιατι σου έγραψε 100 φορές πως σε αγαπάει ;) ) τότε η μνήμη του θα γεμίσει στα 250 sms (250 x 2 = 500) αν είναι τριπλά, θα γεμίσει στα 166 και ούτω καθεξής

 

Φιλικά

Κώστας

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

παρε 100φυλλο γιατι βλεπω ο αλλος να χαλαει καμια 1000 καρτες σε μηνυματα.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

ΣΟΒΑΡΕΥΤΗΤΗΤΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!

Προς τι η ειρωνεια δε μπορω να καταλαβω?

Αν ο αλλος θελει να κραταει και να αποθηκευει τα μνμ του και κανει 1 ερωτηση στο φορουμ.εμας δε μας δινει το δικαιωμα να δινουμε τετοιες απαντησεις που και σαν ανθρωπο τον μειωνουν και δε βοηθουν στο φιλοσοφια του φορουμ που ειναι η αληλοβοηθεια..

Οποτε αν ξερεις και θελεις απαντας,αλλιως...No Coments...

Φιλικα Μανος:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέει οτι έχει μνήμη για 500 sms, έχει για 500 sms μονά. Αν τα sms που σου έχει στείλει η mikroula125 είναι διπλά (κολλημένα δυο μηνύματα γιατι σου έγραψε 100 φορές πως σε αγαπάει ;) ) τότε η μνήμη του θα γεμίσει στα 250 sms (250 x 2 = 500) αν είναι τριπλά, θα γεμίσει στα 166 και ούτω καθεξής

 

Φιλικά Κώστας

 

Ευχαριστω πολυ φιλε.

 

τσου ρε STK-λακι.

αμα θες να κρατας τα μηνυματα παρε κανενα τετραδιο.

 

Μπλα μπλα μπλα..

 

ΣΟΒΑΡΕΥΤΗΤΗΤΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!

Προς τι η ηρωνεια δε μπορω να καταλαβω?

Αν ο αλλος θελει να κραταει και να αποθηκευει τα μνμ του και κανει 1 ερωτηση στο φορουμ.εμας δε μας δινει το δικαιωμα να δινουμε τετοιες απαντησεις που και σαν ανθρωπο τον μειωνουν και δε βοηθουν στο φιλοσοφια του φορουμ που ειναι η αληλοβοηθεια..

Οποτε αν ξερεις και θελεις απαντας,αλλιως...No Coments...

Φιλικα Μανος:)

 

Αμα δεν εχεις τι να πεις, σε αυτο καταληγεις, στο να βγαζεις τον κομπλεξισμο σου σε οτιδηποτε μπορεις..

Οσον αφορα το οτι μειωνεις τον αλλον αμα απαντας ετσι, στην πραγματικοτητα μονο τον εαυτο σου μειωνεις με το χειροτερο τροπο..

Link to comment
Share on other sites

ναι τωρα με ταποσες ΣΤΚ.

αντε κοιτα μην χασεις κανενα μηνυμα τωρα και σου ρθει ντουβρουτζας.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

ναι τωρα με ταποσες ΣΤΚ.

αντε κοιτα μην χασεις κανενα μηνυμα τωρα και σου ρθει ντουβρουτζας.

 

Εδω εχεις δικιο. 'Η μαλλον περιπου.

Γιατι δε σε ταπωσα. Σε ταπωσαμε και οι τρεις (συμπεριλαμβανομενου φυσικα και του

manan69t).

Κι αφου λοιπον

σε ταπωσαμε, αντε λοιπον να (προσπαθησεις να) πουλησεις μαγκια στους ομοιους σου.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει μάγκες φτάνει! μια παρατήρηση δικιά μου τώρα. Εμένα όταν μου έρχεται μήνυμα γράφει μνήμη πλήρης αλλά όταν στέλνω τα αποθηκεύει κανονικά, μήπως έχει άλλη μνήμη για εισερχόμενα και άλλη για εξερχόμενα; 250 και 250 ας πουμε.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

1) Μπαινετε με τον κωδικο *#0002*28346# στο κρυφό μενού.

2) Πατηστε "Πίσω" μεχρι να βγείτε σ'ενα μενού με 7 επιλογες μεταξυ των οποίων και η SPK Config

3) Πατήστε 3

4) Έπειτα πατήστε 3 (επιλογή AV-QTune MP3)

5) Έπειτα πατήστε 1 (SPK MP3 Vol)

6) Βλέπουμε τα επίπεδα έντασης σε db. Για να μην εχει καθυστέρηση στην κλήση πρέπει να ορίσετε το επιπεδο 0 ίδιο με το επιπεδο που εχετε ρυθμίσει να χτυπαει το τηλεφωνο (το επιπεδο 7 στις ρυθμισεις προφιλ εδώ ειναι το 6 κλπ) Tο μέγιστο που μπορει να λειτουργησει καλα το ηχειο ειναι 2db ανάλογα και την ενταση του εκαστοτε mp3.

Για να αλλαξετε ενα επιπεδο πρωτα πατατε το νουμερο του επιπεδου (0~6) και μετα την τιμη σε db. Για να ορισετε επιπεδο 1.0 db πρεπει να πατησετε 10. (το εχει και σαν παραδειγμα κατω απο το επιπεδο 6 τον τρόπο εισαγωγής)

-Σε περιπτωση που χρειαστεί το πλην βρίσκεται στο αστερακι.

Σημειώστε οτι παντού μετα απο την τροποποίηση του επιπέδου 0 η ενταση στο επιπεδο 1 θα ειναι η μέγιστη παντού(και στο mp3 player του κινητού)

 

Ελπίζω να βοήθησα. Τώρα ψαχνω πως θα διορθωθει η ενταση στο ηχειο σε ανοιχτη ακρόαση. Όταν το βρω θα ποστάρω ξανα.

 

 

Φίλε μου, τα έκανα όλα αυτά αλλά δεν τα κρατάει. Ακόμα και μετά το rebuild, παρόλλο που λέει ότι τα νέα data θα φορτωθούν μετά την επανεκίνηση, δεν αλλάζει τίποτα. Ξαναμπένω μέσα και έχει πάλι τα default. Κάνω κάτι λάθος?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αν κλείσεις το κινητό διαγράφονται οι ρυθμίσεις που έχεις κάνει.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Α τόσο καλά!! Τότε τι παπαρ... λέει ότι θα φορτωθούν τα data στο επόμενο restart?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, τα έκανα όλα αυτά αλλά δεν τα κρατάει. Ακόμα και μετά το rebuild, παρόλλο που λέει ότι τα νέα data θα φορτωθούν μετά την επανεκίνηση, δεν αλλάζει τίποτα. Ξαναμπένω μέσα και έχει πάλι τα default. Κάνω κάτι λάθος?

 

FANATIKE ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΙΣ ΡYΘΜIΣΕΙΣ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ:

1. ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΒΗΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ Η΄

2. ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ

''Μπαινετε *#0002*28346# Πατήστε 3...''

ΟΠΟΤΕ

ΟΠΟΙΟΣ ΒΡΕΙ ΤΡΟΠΟ

ΝΑ ΑΥΞΗΘΕΙ Η ΕΝΤΑΣΗ ΤΟΥ ΗΧΕΙΟΥ ΜΟΝΙΜΑ ΑΣ

ΤΟΝ ΜΟΙΡΑΣΤΕΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ

:alien:ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση. Στις επαφες πως μπορω να ρυθμισω ωστε να παρουσιαζονται μονο τα ονοματα χωρις τα τηλεφωνα;.Γενικα ρυθμισεις έχει;
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

οι φωτογραφιες των καλλουντων μπορουν να μεγαλωσουν?

ή μονιμα τοσο μικρες θα εμφανιζονται?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έτσι μικρές βγαίνουν. Εγώ τουλάχιστον δεν κατάφερα να τις κάνω να φαίνονται πιο μεγάλες. Η ίδια φωτό στο Κ800 φαίνεται ΟΚ, στο σάμυ είναι thumb.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα

Το πήρα μόλις χθες και ακόμα είμαι στο ψάξιμο. Ξέρει κανείς αν το λειτουργικό του είναι Symbian? Ευχαριστώ Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U900 Soul

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...